"Gökhan Kimsesizcan" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Gökhan Kimsesizcan" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Gökhan Kimsesizcan

Sarayda tanıtım

Zeynep Fadıllıoğlu’nun Atasay için tasarladığı “Nefes” adlı koleksiyon, önceki gün Fransız Sarayı’nda tanıtıldı.

Atasay Mücevherat CEO’su Atasay Kamer ve Zeynep Fadıllıoğlu’nun ev sahipliğinde, Ferhan İstanbullu’nun moderatörlüğünde gerçekleşen davete iş, sanat ve cemiyet dünyasının önde gelen isimleri katıldı. Koleksiyonun modern zevklere hitap ederken aynı zamanda bu coğrafyanın zarafetini de yansıttığını söyleyen Zeynep Fadıllıoğlu, “Atasay için ikonik bir mücevher tasarımına hayat verdik. Tasarladığımız ikonda; tombak ve tezhip sanatlarında sıkça karşımıza çıkan damla formunu zarif Türk motifleriyle birleştirdik. Her devrin kadınına hitap eden, günün değişik saatinde kullanabilecek bir koleksiyon ortaya çıktı” dedi.

Sarayda tanıtım

Yanlış anlaşıldı

Ayşegül Dinçkök, geçtiğimiz günlerde Cihangir’deki bir mekanda Mehmet Turgut’la görüntülenmesi hakkında konuştu.

Ayşegül Dinçkök, Gökhan Kimsesizcan’ın “Derin tutku su yüzüne çıktı” başlıklı haberinin ardından şu açıklamayı yaptı: “Gökhan Kimsesizcan imzasıyla yayımlanan ve doğrudan şahsımı hedef alan söz konusu haberde yapılan ima asılsızdır, gerçekle ilgisi yoktur. Hem benim hem de Mehmet Turgut’un kişilik haklarına açık bir saldırı niteliği taşıyan bu haberin gazeteciliğin temel ilkeleriyle de bağdaşmadığına inanıyorum.
Ben, 2011 yılından beri dünyanın farklı köşelerinde çektiğim sualtı fotoğraflarını sanatseverlerle paylaşıyorum. Mehmet Turgut da ülkemizin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasındadır.
Biz, sergilerinde birbirine destek veren iki fotoğrafçıyız. Ben, 2012 yılında Mehmet Turgut’un ‘Sualtında İntiharlar’ sergisinin küratörlüğünü üstlendim. 2014 yılında ise Mehmet Turgut, benim ‘Derin Tutku Air’ sergimin küratörüydü. Halen birlikte bir dizi çalışma yürütüyoruz.
İki dost insanın bir akşam yemeğinden ayrıldıkları sırada vedalaşmalarından daha doğal ne olabilir?
Ayrıca, attığınız başlıkla ‘Derin Tutku’ markasına da büyük haksızlık yaptınız. Ben ‘Derin Tutku’ projesine Endonezya’da sualtı fotoğrafları çekerek başladım. Bu çalışmalarımı daha sonra sergi ve kitap haline getirdim, marka işbirlikleri yaparak elde ettiğim geliri de denizlerimizi koruma amacına dönük çalışan Akdeniz Koruma Derneği’ne aktardım.
Bu dernek bugüne dek çok önemli çevre ödüllerine layık görüldü, Gökova Körfezi’nde gerçekleştirdiği koruma projeleriyle Gökova Körfezi’nde balıkçılık mesleğinin yeniden canlanmasında önemli bir rol oynadı.
‘Derin Tutku’ aynı zamanda başka sosyal sorumluluk projeleri de gerçekleştiriyor, İstanbul’dan sonra Mardin, Van, Hatay gibi şehirlerimizde gezerek binlerce öğrenci ile buluşuyor ve bu öğrencilere çevreyi ve denizlerimizi korumamız gerektiği bilincini aşılıyor.”

Sarayda tanıtım

 

İstanbul’a geliyor

LC Waikiki, 2016-17 sonbahar-kış koleksiyonunun tanıtımı için dünyaca ünlü blogger Mariano Di Vaio ile anlaştı. LC Waikiki’nin “Şehir Seni Özledi” adlı reklam filmi için kamera karşısına geçip oyunculuk hünerlerini sergileyen Di Vaio, markanın 3 Ekim’de İstanbul Modern’de yapacağı yeni sezon lansmanına da katılacak.

Sarayda tanıtım

180 yaşında

İngiliz kumaş üreticisi Holland & Sherry, 180’inci kuruluş yıldönümünü İngiliz Konsolosluğu’nda kutladı. Davete İngiltere Başkonsolosu Judith Slater ve Holland & Sherry Bölgesel Direktörü Walid Bathich’in yanı sıra cemiyet hayatının önde gelen simaları katıldı. Türkiye ile sağlam ilişkilere sahip olduklarını söyleyen Bathich, “Türkiye, daima Holland&Sherry için büyük bir stratejik öneme sahip olacaktır” dedi. Gecede firmanın 180’inci yıla özel hazırlanan kadın giyim koleksiyonu da tanıtıldı. ◊ İsmail BAYRAK

Sarayda tanıtım

Gecenin yıldızı Dany BrIllant

Başaran Yatırım Holding tarafından Kadıköy-Fikirtepe’de hayata geçirilen Mina Towers projesi, önceki akşam Çırağan Sarayı’nda tanıtıldı. Başaran Yatırım Holding’in patronu Hüseyin Başaran ve projeye ismini verdiği kızı Mina Başaran’ın ev sahipliğinde düzenlenen davet, iş, sanat ve spor dünyasını bir araya getirdi. Marka yüzü Yolanthe Cabau’nun sunumuyla başlayan gecede Fransız şarkıcı Dany Brillant sahneye çıktı. ◊ Behlül AYDIN

 

X