Londra’daki çılgın Türkler

Londra’da Türk rüzgarları esiyor. Kerim Türe’nin kurduğu Modanisa, London Modest Fashion Week’in ana sponsoru oldu. Londra ve İstanbul arasında mekik dokuyan Artuğ Aysal, İngiltere’nin spor araba markası Lotus’u Türkiye’ye getirdi. Levent Büyükuğur da şehirde Yosma adlı bir restoran açtı.

Haberin Devamı

Londra’daki çılgın Türkler
Sanjay Nandi ve Levent Büyükuğur

Londra’da meyhane

Daha önce Londra’da Frescobaldi adlı bir İtalyan restoranı açan Levent Büyükuğur, şimdi de aynı şehirde Türk mutfağından lezzetlerin yer aldığı Yosma adlı bir restoranı hizmete soktu. Marylebone Baker Street’te hizmet veren Yosma London’a hafta sonu gittim. İstanbul sokak lezzetlerinden ilham alarak meyhane, mangal ve rakı bar olarak hizmet veren Yosma’nın yakında da Covent Garden semtinde ikinci şubesi açılacakmış.

Londra’daki çılgın Türkler

Rolls-Royce’dan sonra sıra Lotus’ta

Kuruçeşme’deki Royal Motors’un sahibi Artuğ Aysal, İngiltere’nin lüks araba markası Rolls-Royce Motor Cars’ı 2013’te Türkiye’ye getirmişti. Aysal, şimdi de İngiltere’nin spor araba markası Lotus’u getiriyor. Londra’da görüştüğüm Aysal, “Royal Motors olarak Lotus’un Türkiye distribütörü olmak için 9 firmayla yarıştık, Rolls-Royce’dan sonra İngiltere’nin efsane markalarından birini daha Türkiye’ye getirmekten gurur duyuyoruz” dedi. 

Haberin Devamı

Londra’daki çılgın Türkler
Lotus’un Türkiye’deki resmi satış noktasının Kuruçeşme’deki Royal Motors olacağını belirten Artuğ Aysal, birçok kişinin sipariş için şimdiden sıraya girdiğini söyledi.

Şube açtı

Kuaför Hakan Köse’nin başarısı sınırları aştı. Köse, Köse Etiler Çamlık’tan sonra Londra-Chelsea’de şube açtı. Çocuklarının eğitimi için Londra’ya yerleşme kararı alan Köse, artık Chelsea Kings Road’da hizmet vereceğini ve İstanbul-Londra arasında mekik dokuyacağını söyledi.

Londra’daki çılgın Türkler
Hakan Köse

Londra’daki çılgın Türkler

Moda haftasına sponsor oldu

Kerim Türe’nin kurduğu, Türk e-ticaret sitesi Modanisa, London Modest Fashion Week’in ana sponsoru oldu. 12 ülkeden 30 tasarımcı, etkinlik kapsamında koleksiyonlarını Londra’nın ikonik mekanlarından Olympia’da tanıttı. “Modanisa Fashion Show”un yüzü ise dünyaca ünlü tesettürlü model Halima Aden oldu.

Haberin Devamı

Londra’daki çılgın Türkler
Kerim Türe, Somali asıllı Amerikalı model Halima Aden’i ilk fırsatta Türkiye’de ağırlayacağını söyledi.

Yazarın Tüm Yazıları