"Gökhan Kimsesizcan" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Gökhan Kimsesizcan" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Gökhan Kimsesizcan

İstanbul, sanat ve spora koştu

İstanbullular geçtiğimiz hafta sonu sanat ve spora koştu. Sanatseverler Contemporary Istanbul’da çağdaş sanatla buluşurken, ünlü isimler 37. Vodafone Kıtalararası Avrasya Maratonu’nda hayır için koştu.

10 yıldır İstanbul’u çağdaş sanat merkezi olarak konumlandıran, Türkiye ile dünyanın farklı bölgelerinden en iyi çağdaş sanatçıları sanatseverlerle buluşturan Contemporary Istanbul geçtiğimiz pazar sona erdi. Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılan sanat fuarı, 24 ülke ve 28 şehirden toplam 102 sanat galerisine ev sahipliği yaptı. 

Dört gün süren Contemporary Istanbul Sanat Fuarı’nı gezen iş ve sanat dünyasının ünlü isimleri pazar günü 37. Vodafone Kıtalararası Avrasya Maratonu’nda ise hayır için koştu. Kanser Derneği, Down Sendromlu Çocuklar yararına koşan ünlü isimler, hem spor yapıp hem de hayırlı bir işe imza attı.

Serap Tibuk 37. Vodafone Kıtalararası Avrasya Maratonu’nda eğitime destek için 10 kilometre koştu.

Saruhan Tan ve Berna Ülger Down Sendromlulara destek için 10 kilometre koştu.

Tasarımcı Deniz Berdan ve kızı Begüm Berdan, Comptenporary İstanbul’a girmek için sıraya girip bilet aldı.

Servet Demirtaş’ın “Koro” isimli hareketli heykeli büyük ilgi gördü.

Erkekten sonra kadın modası


Erkek moda markası Afffair, 2015-2016 Sonbahar–Kış koleksiyonunu Nişantaşı Atiye Sokak’taki mağazasında tanıttı. Markanın kurucularından Rufat Ismayil ile Mert Davran ve Mehmet Davran’ın ev sahipliğinde düzenlenen tanıtıma aralarında Emel Yıldırım, Melis Murathanoğlu, Ceylan Çapa, Reyhan Göksun Taşkın ve Gizem-Hakan Hatipoğlu’nun da olduğu ünlü isimler katıldı.

Güzellik terapisi

Bakım ve güzelliğine önem veren ünlü isimler, estetik ve plastik cerrahi sağlık grubu Esteworld’de buluştu. Esteworld Etiler şubesinde gerçekleşen etkinlikte Doktor Servet Terziler, güneşten ve denizden yıpranmış ciltleri canlandıracak uygulamaları anlatı ve yeni yöntem Utherapy’i tanıttı. Arzu Kunt ve Arzu Özal’ın da olduğu isimler kış sezonuna girerken bakım yaptırıp Utherapy için randevu aldı.

Corridor Kuruçeşme’de

İstanbul gece hayatının vazgeçilmez adreslerinden olan Corridor, Nişantaşı’ndaki Millî Reasürans Çarşısı’ndan Kuruçeşme’ye taşındı. Hakan Özkan ve Anıl Yazgan’ın sahibi olduğu Corridor, yeni adresinde eğlenceye kaldığı yerden devam etti. Mekanın yeni adresindeki ilk eğlencesine İsmet Öz, Sarp Levendoğlu-Birce Akalay, Keremcem ve Mehmet Turgut’un da aralarında olduğu iş ve sanat dünyasının ünlü isimleri katıldı.

 

X