İngilizler 15 Temmuz’u unutmadılar

Türkiye’deki 130’uncu yılını kutlayan İngiliz Ticaret Odası’nın (BCCT) geleneksel yaz partisi, önceki gün Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosluğu bahçesinde düzenlendi. Partide 15 Temmuz’da hayatını kaybedenler de anıldı.

Haberin Devamı

Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Richard Moore ve İstanbul Başkonsolosu Judith Slater’in ev sahipliği yaptığı yaz partisinde BCCT’nin 130’uncu kuruluş yıldönümü kutlandı.

İngilizler 15 Temmuz’u unutmadılar

1887 yılından günümüze ticari ve sosyal manzaraların yer aldığı “BCCT 130’uncu Yıl Sergisi” de partide ilk kez gösterildi. Partiye diğer ülkelerin başkonsolosluk temsilcilerinin yanı sıra Rahmi Koç ve Demet Sabancı’nın da aralarında olduğu iş dünyasının patronlarının katıldı.

İngilizler 15 Temmuz’u unutmadılar

Judith Slater yaptığı konuşmada 15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybedenleri de unutmadı. Slatter, Türk halkına başsağlığı diledi.

Haberin Devamı

İngilizler 15 Temmuz’u unutmadılar

130’uncu yıl pastası

İstanbul Başkonsolosu Judith Slater ile 130’uncu yıl pastasını kesen BCCT Başkanı Chris Gaunt, “Tam 130 yıldır Türk ve İngiliz şirketlerine iş fırsatlarınının yanı sıra sosyal ve kültürel etkinlikler aracılığı ile ülkeler arası ticari misyonu yerine getirmeye çalışıyoruz” dedi.

 

Sanata aşk ile baktılar

İngilizler 15 Temmuz’u unutmadılar

Ressam Emre Ertürk, marka danışmanlığı yapan Aslıhan Aydın’ın Bodrum-Gümüşlük’teki evini eserleri ile sanat galerisine çevirdi. Aslıhan Aydın ve Emre Ertürk’ün ev sahipliği yaptığı “See The Love” adlı sergi aralarında Ali Şen, Kürşat Tüzmen ve Gülay Kamaz’ın da olduğu iş, sanat ve siyaset dünyasının ünlü isimlerini buluşturdu. Davette eski bakan Kürşat Tüzmen, Şehnaz Sam’ın şarkıları eşliğinde zeybek oynadı.

 

Elektronik müzik festivali

İngilizler 15 Temmuz’u unutmadılar

Enerji içeceği Burn, “Big Burn İstanbul” adlı yeni bir elektronik müzik festivali düzenliyor. Bugün Suma Beach’te start alacak festivalde Dixon, Luciano, Loco Dice, Richie Hawtin gibi dünyanın en ünlü DJ’leri performans sergileyecek. Festival, 23 Temmuz’da sona erecek.

Yazarın Tüm Yazıları