"Gökhan Haytoğlu" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Gökhan Haytoğlu" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Gökhan Haytoğlu

Gökhan Haytoğlu

Güzelliğinizi Meme Büyütme Estetiği ile Yansıtın

29 Mart 2019

Meme güzelliğinin bu kadar önemsendiği göz önünde tutulduğunda da meme estetik operasyonlarına gösterilen ilginin boyutuna da şaşırılmaması gerekiyor.

Dünya üzerinde en çok uygulanan estetik operasyonlardan biri olan meme büyütme ameliyatları genellikle göğüslerini küçük bulan kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra meme büyütme ameliyatları, göğüsleri arasında asimetriklik bulunanlar, herhangi bir nedenle memesini kaybedenler ve zamanla ya da kilo alıp verme ile göğüslerde sarkma ve içi boşalmış bir görünüm oluşması nedeniyle de uygulanmaktadır.

Meme büyütme ameliyatlarında hekimler daha kalıcı sonuç alınan silikon implantları tercih ediyor. Meme büyütme ameliyatlarında kullanılan silikon protezler sadece bu bölge için üretilmiş, sağlığa kesinlikle zarar vermeyen, delinmeyen, memenin içine dağılmayan ürünlerdir.

Silikon protezlerin içi de silikon jellerle dolu olduğu için dışarıdan herhangi bir kesici aletle darbede bulunulmadığı sürece delinmesi söz konusu değildir.

Meme büyütme operasyonları, anne olmayı düşünen ve çocuklarını emzirmek isteyenler için de oldukça güvenilir ameliyatlardır. Silikon implantlar süt kanallarına zarar vermemektedir.

Hastalar, silikon protezlerin biçimine ve büyüklüğüne doktorlarının da görüşü alınarak karar vermelidir. Bu protezlerin seçiminde hastanın vücut ölçüleri ve göğüs genişliği de dikkate alınarak daha doğal bir görünüm elde edilecektir. Böylelikle dışarıdan meme büyütme operasyonu geçirdiğiniz belli olmayacaktır.

Ne kadar sürüyor?

Operasyon süresi ortalama 1 saat kadardır. 1 gece hastanede kalındıktan sonra ertesi gün taburcu olunmaktadır. Operasyon sonrasından itibaren 1-2 hafta içinde göğüsler tam olarak iyileşme sağlar. Göğüs şekli hemen ortaya çıkar. Meme estetiği görünümün dışında hem fiziksel hem de özgüvenin artmasına yardımcı olur.

Yazının devamı...

İnatçı Yağlardan Vaser Liposuction İle Kurtulabilirsiniz

3 Aralık 2018

Vaser Liposuction nedir?

Vaser liposuction yağ aldırma yöntemiyle, vücudunuzdaki yağ dokusu kalıcı olarak çıkarılarak vücudunuza belirli bir form kazandırabilmesi mümkün. İnce kanüller yardımıyla yağlı dokunun bulunduğu bölgeye girilerek cilt altına sıvı veriliyor. Vücuda verilen sıvı sayesinde yağ dokusuyla diğer dokular ayrıştırılarak, yağ dokusu homojen bir şekilde vücuttan alınıyor. Bu yöntem ile düz bir karna sahip olmanın yanı sıra, karın bölgenizden alınan fazla yağ hücreleri kalça bölgesine de transfer edilerek 'Brezilya poposu' denilen dik, kalkık ve hatları belirgin bir popo görünümü de elde edilebiliyor.

Normal liposuction'dan farkı nedir?

Vaser liposuction yönteminin normal liposuction uygulamasından farkı, ses dalgalarından yararlanarak yağ dokularının diğer dokulardan ayrıştırılması sağlanmasıdır. Vaser liposuction uygulama yöntemi, kanüllerin yağ dokusunun etrafındaki diğer dokuları (sinir ve kan dokularını) etkilemediği için diğer dokulara herhangi bir zarar vermiyor. Vücuda açılacak üç-dört milimlik kesilerden kanüllerle içeri girilip yüksek frekanslı ses dalgaları verilerek yağ dokularının ayrışması sağlanıyor. Daha sonra yağ dokuları dışarıya çıkarılarak bölgede incelme oluşuyor. 

Erkekler de yaptırıyor

Erkek hastaların da oldukça rağbet ettiği vaser liposuction yöntemi, sportif vücut hatlarına sahip olmak isteyen herkesin başvuracağı bir yöntem. Erkek hastalarda, baklava görünümü de denilen six pack kasları ve göğüs kaslarının ortaya çıkarılarak vücuda atletik bir görünüm kazandırılıyor.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Gökhan Haytoğlu

https://www.instagram.com/op.dr.gokhanhaytoglu/ 

Yazının devamı...