Böyle dost ve müttefik düşman başına!

Başta ABD olmak üzere Türkiye’nin düşmanı olan dış güçlerin içimizdeki manivelası FETÖ ile PKK (PYD-YPG) dır.

Haberin Devamı

Dış güçler onlarca yıldır, bu örgütlere emek verdiler, yatırım yaptılar, eğitip donattılar, silahlandırıp üzerimize saldılar ve salmaya devam ediyorlar.

Yukarıdaki terör örgütlerinden yalnızca bir tanesi, dünyanın her hangi bir ülkesinin üzerine salınsaydı, o ülkeden eser kalmazdı.

Bunların her ikisini ve irili ufaklı daha nicelerini Türkiye’nin üzerine salmalarına rağmen, istedikleri sonuca ulaşamadıkları gibi, tam tersiyle karşı karşıya kaldılar. Zaafa uğratıp kendilerine uydu yapmak istedikleri Türkiye’yi daha da güçlendirdiler.

Zira kötü komşu, insanı (devleti) mal sahibi yapmıştı.

Hem öylesine güçlendirdiler ki paramparça edilmiş halini dört gözle bekledikleri Türkiye’yi karşılarında dimdik ayakta duran bir bölgesel güç olarak gördüler.

Gelinen nokta itibarıyla, kedi fareyle oynar gibi yönlendireceklerini bekledikleri ülkenin, kendi bölgesini bizzat yönlendirmesini görmenin dehşeti içindeler.

Haberin Devamı

Türk’e kefen biçerken, uyuyan devi uyandırdılar.

Dost ve müttefikimiz (!) olan ABD, bize devlet başkanımızın korumaları için tabancayı bile fazla gördü ve vermekten imtina etti. Dost ve müttefikimiz(!) olan başka bir ülke Almanya ise tanklarımızın modernizasyonu, tamir ve bakımı için gerekli motorları vermedi.

İsrail ise, tamire gönderdiğimiz HERON’ları (İHA) vermedi.

ABD, ortak olarak dahil olduğumuz F-35 savaş uçağı projesinden Türkiye’yi çıkardığı gibi, ödemiş olduğumuz 1 milyar 400 milyon dolarımızın da üzerine yatmaya çalıştı.

Biz bu filmi geçen asrın başlarında da görmüştük. O zaman da Türk’e kefen biçilmişti. İngiltere, kendilerine paralarını ödediğimiz iki savaş gemimize el koymuştu. Gemileri almaya giden Türk mürettebat, İngiltere’den elleri boş döndü.

İngiltere’nin dün Yunanistan’ı silahlandırıp Türkiye’nin üzerine saldığı gibi, bugün de ABD, Yunanistan’a aynı rolü vermenin gayretindedir. Yunanistan, dün o akılsızlığı yaptı ve bedelini, askerlerinin Akdeniz’e dökülmesiyle ödedi.

NATO üyesi Fransa, Yunanistan’la ortak savunma anlaşması imzaladı. Bu işbirliğini, NATO’da birlikte oldukları Türkiye’ye karşı yapıyorlar.

Haberin Devamı

Yunanistan, bu kez de ABD ve Fransa’nın oyununa gelip bir çılgınlık yaparsa gümbürtüyü seyredin!

ABD’nin dostluğunu görüyor musunuz? FETÖ ve PKK ile başaramadığını Yunanistan’la denemeye yelteniyor.

Yunanistan aynı delikten ikince kez ısırılmayı denerse bu kez denize İzmir’den dökülmekle kalmaz, pirince giderken evdeki bulgurdan da olur.

Zira köprülerin altından çok sular aktı; Türkiye, artık o eski Türkiye değil.

Bundan böyle ateşle oynayan, oynadığı ateşte yanar!

Yazarın Tüm Yazıları