Çubuk-1, Ata mirası giriş ücreti doğru mu?

Çubuk-1... Cumhuriyet döneminin ilk betonarme barajı... Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yadigarı.

Haberin Devamı

Ankara Büyükşehir Belediye(ABB) Başkanı Mansur Yavaş, “Çubuk-1 Rekreasyon Alanı” adıyla 29 Ekim 2020’de açılış yaparken, “Burası yaz-kış açık olacak ve Ankara halkı rahatlıkla gelebilecek” demişti.
Lakin.
Okurumuz Hakan Öztürk’ün aktardığına göre, geçen hafta itibarıyla Çubuk-1 Rekreasyon Alanı’na girişler 10 TL(araç başı) olmuş.
“Ata’mızın yapıp bizlere bıraktığı bir yerden ücret almak ne derece doğru?” diye soran okurumuzun iletisi -özetiyle- şöyle:

UYGULAMADAN BİR AN ÖNCE VAZGEÇİLMESİ LAZIM

“Çubuk-1 Rekreasyon Alanı, yaklaşık bir buçuk yıldır açık ve insanların sıkça gidip nefes aldığı bir yer. Ancak ne hikmetse, geçen hafta birdenbire ücretli hale getirildi. Girişlerden 10 TL ücret alınıyor. İçerideki yoğunluk durumu bilinmediğinden, yer bulamayıp çıktığımızda da ücret alınıyor. Ata’mızın yapıp bizlere bıraktığı bir yerden ücret almak ne derece doğru? Hele ki insanların nefes almaya en çok ihtiyaçlarının olduğu şu zamanda! Bu saçma ve rant odaklı uygulamadan bir an önce vazgeçilmesi lazım.”

ENGELLİ DE YAŞLI DA MAĞDUR!

Çubuk-1, Ata mirası giriş ücreti doğru mu

Ankara Büyükşehir Belediyesi(ABB), Macunköy metro istasyonunun “Örnek Sanayi Sitesi Girişi(A)” önünde asfalt çalışması yapıp, tel örgü çekmiş.

Çubuk-1, Ata mirası giriş ücreti doğru mu

Okurumuz Cevat Yıldırım, istasyona giden yaya yolunun engelliler için uygun olmadığına dikkat çekerek, “Daha önce park alanından geçilerek metroya rahatlıkla gidilebiliyordu. Yolun tel örgülerle kapatılması ve yanlış yerlerden geçiş verilmesi sonucu hem engelliler hem de yaşlılar mağdur edilmiştir. Yaya geçişinin engelliler ve yaşlılar da düşünülerek kolaylaştırılmasını, merdivenin de tamir edilmesini mahalle sakinleri olarak talep ediyoruz” diyor.

Haberin Devamı

AKKÖPRÜ-VARLIK ARASINA ‘YAYA GEÇİDİ’ İSTİYORUZ

Çubuk-1, Ata mirası giriş ücreti doğru mu

Yenimahalle’nin Varlık Mahallesi’nde ikâmet eden okurumuz Mustafa Kemal Yurdagül, “Ailem ve mahalleli adına sizden bir ricam var” demiş.
Bir kroki de gönderen okurumuzun talebi şu:
“Metronun Akköprü istasyonu ile Varlık Mahallesi arasına ‘yaya geçidi’ istiyoruz. Bu yaya geçidi yaşlıların, engellilerin ve çocuklu ailelerin can güvenliği için çok önemli.”

Haberin Devamı

SORUM VAR

BİR ÜNİVERSİTE SATIN ALDI YA DA KİRALADI MI?

Çubuk-1, Ata mirası giriş ücreti doğru mu

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, 2019 yerel seçimleri öncesinde, “Maltepe’deki AVM’yi gençlik merkezine dönüştüreceğiz” demişti.
*
Üç yıl geçti.
*
Okurumuz H. Murat Kadıoğlu, “Çankaya Belediyesi’nin burayı bir üniversiteye sattığı söyleniyor” demiş.
Ve sorum var diye de eklemiş:
* Burayı bir üniversite satın aldı ya da kiraladı mı?

İSTİNAT DUVARI SAĞANAKTA SELE SEBEBİYET VERİYOR

Çubuk-1, Ata mirası giriş ücreti doğru mu

Çankaya Belediyesi’nin dikkatine!
Okurumuz Esra Polat, “Çankaya Belediyesi’nin, Gökkuşağı Mahallesi’ne park yapımı için çektiği istinat duvarı, sağanak yağışlarda sele sebebiyet veriyor” diyor.
OKURDAN NOT: Parka başlandığında çok sevinmiştik ama neredeyse bir yıl oldu, yarım bıraktılar.

SORU(YORUM)

Haberin Devamı

BİR BELEDİYE BAŞKANININ ÇOCUĞUNU ISIRIRSA...

Okurumuz Tayfun Öney, Ankara’da çok ciddi “başıboş sokak köpeği sorunu” olduğunu belirterek, şunları aktarmış:
“Her parkta 5-10 köpek sahipsiz şekilde yaşamaya çalışıyor. Haftada en az bir kez ‘sokak köpeklerinin saldırıları’ ile ilgili haberler okuyoruz. Yaralananlar, hastanelik olanlar...
Benim sorum şu:
* Acaba belediye başkanlarımızın çocuklarından ya da aile yakınlarından birinin başına böyle yaralamalı bir saldırı gelse ne yaparlardı?

BAŞIBOŞ SOKAK KÖPEKLERİ NEDENİYLE ARTIK SOKAKTA YÜRÜYEMEZ HALDEYİZ

Okurumuz H.P., Çankaya’nın Yıldızevler Mahallesi’nde ikâmet ediyor.
“Mahallemizdeki başıboş sokak köpekleri nedeniyle artık sokakta yürüyemez haldeyiz” diyen okurumuzun iletisi -özetiyle- şöyle:
“Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ve Çankaya Belediyesi’ne şikâyette bulunuyoruz, mevcut yasayı bahane edip bir şey yapamayacaklarını söylüyorlar. Ama bu köpeklerin bizlere saldırması hiç umurlarında değil. Hayvanseverim, evde köpeğim var ama sokakta yürüyemiyorum. Kısa bir süre önce de çocuğuma köpekler saldırdı.”

Yazarın Tüm Yazıları