Yeniayda abartılardan uzak durun!

Bu hafta bizleri Yengeç burcunun 7’nci derecesinde meydana gelecek bir yeniay bekliyor. Koç burcunda seyahat eden Jüpiter’in yeniayla sert bir etkileşimi olacak. Mirzam sabit yıldızı etkin olacağından bir sunucu, haberci veya gazeteci gündem olabilir. Dünya ve Türkiye üzerindeki gelişmelere de birlikte göz atalım.

Haberin Devamı

Çarşamba günü yani 29 Haziran’da, Yengeç burcunun 7’nci derecesinde bir yeniay gerçekleşecek. Bu zamanlarda kendimizi daha fazla güvende hissetmek isteyebiliriz. Ev, gayrimenkul ve aile büyükleriyle ilgili konulara odaklandığımız bir dönem yaşayabiliriz. Geçmişe ait konular açılabilir, anılar gündeme gelebilir.

Yeniayda abartılardan uzak durun

Evimizi derlemek, toplamak, eksiklerini gidermek; ev almak-satmak, evimizin dekorasyonuyla ilgilenmek veya güvenliğini sağlamak gibi uğraşlarımız olabilir. Tamirat ve bakım işleriyle ilgilenebilir, şehir veya ülke değiştirmek gibi niyetlere girebiliriz. Anne olmak ve hamilelikle ilgili güzel gelişmeler meydana gelebilir.

Bu yeniayla Jüpiter’in sert etkileşimi çok yemek yemek, içmek, çılgınca alışveriş yapmak gibi durumlara neden olabilir. Aşırı duygusal tepkilere de elbette dikkat! Özellikle öfkeyi ve siniri çok abartmamak gerek. Gökyüzünün bu konumu egoyu şişiren bir durum yaratabilir. Hafta başına kadar gereksiz kibir ve ukalalıktan kaçınmalıyız. Her konuyu abartmaya eğilimli olabilir, rahatlıkla yoldan çıkabiliriz. Tembellik yapma isteğimiz artabilir, her işin kolayına kaçabiliriz. Gerçeklerden uzaklaşabilecek seviyede üzerimize bir iyimserlik çökebilir. Beklenti düzeyimiz aşırı yüksek olabilir. Maddi anlamda müsrifçe harcamalar yapmaya
çok daha fazla eğilimli olabiliriz.

Haberin Devamı

Gıda krizi gündemde

Sağlık konusundaysa Yengeç burcunun karaciğer, göğüsler, göğüs kafesi, kaburga, mide ve yemek borusuna etkisi olabilir. Bu bölgeleri ve organları yoracak, yıpratacak hareketlerden kaçınmak yerinde olacaktır. Midede yanma, ekşime, boğazda kuruluk hissi artabilir. Vücudumuzun bu noktalarına ekstra dikkat etmekte fayda var.

Yengeç burcu dünya astrolojisine göre konut, gıda, vatani gelişmeler, ülkelerin toprak güvenliği, emlak sektörü, tarım ve çocuklarla ilgili alanlara işaret eder. Demek ki bu konular ana gündem maddelerimiz olacak. Konut ve gıda fiyatlarında ciddi yükselmeler yaşanabilir. Gıda krizini tetikleyen bir yeniay bizleri bekliyor. Özellikle Jüpiter’in bu yeniayla sert bir etkileşimi olacağı için ticari anlamda ortaya çıkabilecek ahlaksızlıklar, dini sorunlar, dini anlamda kafa karışıklığı, dünyada yöneticilere karşı tehditlerin oluşması ve yangınlar söz konusu olabilir.

Haberin Devamı

Halktan yeni talepler

Yengeç burcu geçmişle ilgili olduğundan eskiye dair kazılar, araştırmalar yapılabilir. Yeni bulgular elde edilebilir. Dünyada muhafazakâr söylemlerde artışlar söz konusu olabilir. Standartların dışında gibi görünen her konuyla ilgili öfkeli saldırılar yaşanabilir. Mirzam sabit yıldızı bu yeniayda etkin olacağından sunucular ve spikerlerle ilgili haberler duyabiliriz. Bu yıldız, mesaj getirmekle ilgilidir. Jüpiter’in sert açısını da
hesaba katarsak bir sunucu, haberci veya gazeteciyle ilgili krize işaret ediyor olabilir diye düşünüyorum. Ya da
bir spiker, programda konuşurken pot kırabilir. Bence son dönemde sosyal medyada trend olan ‘Donat’ videosu bile bu etkinin bir yansıması sayılabilir. Bakalım başka durumlar ortaya çıkacak mı, hep birlikte göreceğiz.  

Haberin Devamı

Türkiye’nin yükselen burcu Yengeç olduğu için bu yeniay oldukça önemli. Halkın taleplerini ifade eden bu konumda toplumun istekleri artabilir. Gıda ve konutla ilgili yeni uygulamalar gündeme gelebilir. Türkiye haritasında Güneş’le güzel bir etkileşimi olan yeniay özellikle borsa, yatırımlar ve finansal araçlar konusunda destekleyici bir etkiye sahip olacak.

Yeniayın meydana geldiği ve Ankara’ya göre çıkarılan an haritasında Yengeç burcu yükseliyor. Bu da ülkenin ana konusunun güvenlik, beslenme ve barınmayla ilgili olacağına işaret ediyor. Halkın bu alanlardaki taleplerini yöneticilerin dikkate alabileceğini gösteriyor. Yine bu dönemde Yunanistan’la ilişkiler daha gergin bir noktaya taşınabilir. 

 

 

 

Yazarın Tüm Yazıları