Şanslı Aslan yeniayı

Enerjimiz yüksek, özgüvenimiz güçlü. Dünyada barış ve refahın arttığı, ülkemizde ekonomik alanda olumlu gelişmelerin yaşanabileceği bir dönemdeyiz.

Haberin Devamı

Şanslı Aslan yeniayı
Bu yeniay alkışlanmak, onaylanmak, fark edilmek, onurlandırılmak istediğimiz zamanlara işaret ediyor.

Temmuzun 28’inde 5 derece Aslan burcunda bir yeniay meydana gelecek. Bu yeniaya bolluk, bereket, şans ve talih gezegeni Jüpiter’in destekleyici bir etkileşimi olacak.
Aslan yeniayı zamanları; eğlenmek, sahnede olmak, alkışlanmak, onaylanmak, fark edilmek, onurlandırılmak istediğimiz zamanlara işaret eder. Kendimize güvenerek hareket edeceğiz. Enerjimiz yükselecek. Koç burcundaki Jüpiter’in etkisi harika. İletişimimizin artacağı, samimi ve sıcak ilişkiler kuracağımız, spontane yaşayacağımız bir yeniay süreci bekliyor bizi.

Yeni ilişkilere açığız

Yeniay zamanı gökyüzündeki ateş elementinin yoğunluğu tutku ve aşkı da hareketlendiren bir etki yaratacak. Yeni ilişkiler kurmaya hevesli olacağız. Bu dönem ticari anlamda olumlu ilişkiler kurmak da mümkün. Yaratıcılığımız artarken yurtdışı, eğitim, yayıncılık gibi alanlarda fırsatlarla karşılaşabiliriz.
Bu yeniay bizlere güçlü bir özgüvenin yanı sıra karşımıza çıkan fırsatları değerlendirebilme motivasyonu verecek. İşimizi büyütmek için adımlar atabiliriz. Bizi çok mutlu edecek, belki de ruhsal açıdan gelişmemizi sağlayacak seyahatler de gündeme gelebilir. Maddi-manevi fırsatları içinde barındıran bu dönemin olumsuz tarafıysa bazı şeyleri gereksiz yere gurur meselesi haline getirip tadımızı kaçırma ihtimalimiz.

Jüpiter’in etkisi

Saçlarımıza bakım yaptırmak, yeni renkler ve modeller denemek için harika bir zaman. Kendimizi hayatın her alanında merkezde ve özel hissetmek isteyeceğiz.
Sağlık alanında kalp, omurga, üst mide, dolaşım sistemi ve sırt bölgesine dikkat etmeliyiz. Özellikle 5 derece Aslan burcunda gerçekleştiğinden boynumuzun sağ tarafına daha çok özen göstermeliyiz. Sırt ve boyun tutulmaları, rahatsızlıkları artabilir.
Aslan burcu dünya astrolojisine göre; yöneticiler, ünlü kişiler, çocuklar, eğlence yerleri, lüks mekânlar, kumarhaneler, gazinolar, merkez yerler, başkentler, tiyatrocular, şov dünyası, altınla sembolize edilir. Koç burcunda seyahat eden Jüpiter’in de etkisiyle; barış ve ferahın arttığı bir dönemdir. Ticarette şansın ve iyi ilişkilerin gelişmesini destekler. Bu dönem yardımsever, hayırsever hareketleri tetikleyebilir.

Haberin Devamı
“Boynumuzun sağ tarafına daha çok özen göstermeliyiz. Sırt ve boyun tutulmaları artabilir. ”

Altın yükselir mi?

Dünya üzerinde kahramanlık hikâyelerini sıkça duyabiliriz. Ama diğer yandan ateş elementinin bu denli güçlü olması ister istemez yangınların sayısını veya gücünü arttıran bir etki yaratabilir.
Altın konusu önemli bir noktaya gelebilir. Bir süredir gerileyen altın bu yeniay etkisiyle yeniden yükselişe geçer mi göreceğiz. Bir yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte, astrolojik bir merak sadece. Ben de sizler gibi gözlemleyeceğim.
Bu dönem yeni eğlence merkezleri açılabilir. Önemli sahne şovları, oyunlar sergilenebilir.
Ankara’ya göre çıkarılan yeniay an haritasında Kova burcu yükselmekte ve yeniay
6’ncı eve düşmekte. İlk aklıma gelen sağlık çalışanlarıyla ilgili yeni önlemlerin ve uygulamaların gelebileceği.
Özellikle Kova burcunun yükselmesi, birlik ve beraberlik duygularının vurgulanacağına işaret etmekte. Ama diğer yandan özgürlük, insan hakları gibi önemli konular da ülke gündeminde öne çıkabilir.
Hem şans noktasının yükselen burcun üzerinde olması hem de Jüpiter’in para alanında destekleyici bir etkileşimde bulunması bu yeniay civarında ekonomik açıdan iyicil gelişmelerin yaşanabileceğini, yeni ticari anlaşmaların ve ortaklıkların yapılabileceğini gösteriyor. Özellikle uzay, teknoloji, dijital para, sağlık turizmi gibi alanlarda önemli adımlar atılabilir.
Türkiye’nin kendi doğum haritası üzerinde 2’nci ev dediğimiz finansal konuları sembolize eden alanda meydana gelecek bu yeniay. Yani ülkemizin ana konusunun daha çok ekonomik durumlar olacağına işaret ediyor. Ekonomik anlamda yeni cesur hamleler, yeni atılımlar, umut verici açıklamalar yapılabilir.

Yazarın Tüm Yazıları