GeriDinçer Güner Para, güven, sadakat, istikrar...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Para, güven, sadakat, istikrar...

Bu hafta birçok önemli gökyüzü olayı gerçekleşecek. 4 Mayıs’a kadar para, güven, sadakat konularında istikrar var. Mars, Yengeç burcuna geçince işler biraz değişiyor. Yeni mücadelelere hazır olmamız gerekiyor.

Para, güven, sadakat, istikrar...

Oldukça hareketli bir haftaya giriyoruz. Yarın hem Merkür hem de Güneş, Boğa burcuna geçecek. İstikrâr, sağlamlık ve para dönemi başlıyor. Parasal konularda mantıklı ve kazanç getirecek kararlar alabiliriz. Etkisi 4 Mayıs’a kadar devam edecek. Hafta ortasında Venüs ile Uranüs birlikte hareket edecek. Ani aşk ve flörtlere işaret ediyor. Çarşamba ve perşembe ilişkilerle ilgili güzel sürprizlere açık olmalıyız. Ancak mevcut ilişkilerinizde karşınızdaki insanları çok sıkmayın.

Para, güven, sadakat, istikrar...

Cuma Mars, Yengeç burcuna geçecek ve 11 Haziran’a kadar bu burçta seyahat edecek. Kendimizi güvende hissetmek için mücadele ederken aileyle ilgili konulardaki stresli durumları dikkatli yönetmek gerekebilir. Bu dönemde mide daha hassastır. Besin zehirlenmelerine dikkat!Cumartesi, Merkür ile Uranüs birlikte hareket edecek. Evimizin elektrik tesisatını gözden geçirip onarabiliriz. Hızlı düşünme kapasiteniz yüksek; orijinal ve dâhice fikirler aklınıza gelebilir. Pazar günüyse Venüs ile Satürn arasında sert bir etkileşim olacak. İlişkilerde soğukluk, mesafe, ayrılıklar söz konusu olabilir. Bugün parasal konularda da işler istediğimiz gibi gitmeyebilir.

Para, güven, sadakat, istikrar...

KAZANÇ ARTTIRACAK FİKİRLER
Koç (21 Mart-19 Nisan)

4 Mayıs’a kadar parasal konularda akıllıca kararlar verecek, kazançlarınızı arttıracak fikirlerle ilgileneceksiniz. Mars, Yengeç burcuna geçince ev, yuva, aile, gayrimenkulle ilgili konularda stresli durumlar yaşanabilir, aile ilişkileri gergin olabilir. 

KARDEŞLERLE İLİŞKİLER STRESLİ OLABİLİR
Boğa (20 Nisan-20 Mayıs)

Merkür burcunuza geçiyor, 4 Mayıs’a kadar tüm iletişim kanallarınız açık. Önemli anlaşmalar yapabilir, eğitimlere başlayabilirsiniz. Mars, Yengeç burcuna geçince, 11 Haziran’a kadar kardeşlerle ve komşularla ilişkilerde stresli durumlar söz konusu olabilir.

DOSTLARLA PARA KAZANMA ZAMANI
İkizler (21 Mayıs-20 Haziran)

Merkür’ün Boğa burcundaki seyahatiyle dostlarınızla iletişim trafiğiniz artacak, onlarla para kazanmak adına projeler geliştirebilirsiniz. Mars’ın Yengeç burcundaki seyahatiyle parasal konularda stres söz konusu. Kendinizi tartışmaların içinde bulabilirsiniz.

MÜCADELE GÜCÜ BULACAKSINIZ
Yengeç (21 Haziran-22 Temmuz)

Mars burcunuza geçecek, 11 Haziran’a kadar seyahat edecek. Mars harekete geçme ve mücadeleyle ilgili. Hayatınızda mücadele edecek gücü kendinizde bulacaksınız. Kazalara karşı dikkatli olun. Güvende hissetmeyince agresifleşebilirsiniz.

AKILLICA HAREKET EDECEKSİNİZ
Aslan (23 Temmuz-22 Ağustos)

Merkür’ün Boğa burcundaki seyahatiyle kariyerinizle ilgili konularda akıllıca hareket edeceksiniz. İş başvuruları yapmak için de uygun bir zaman. Mars’ın Yengeç burcundaki seyahati sırasında psikolojik sağlığınıza dikkat etmelisiniz. 

BOL BOL OKUYUP ARAŞTIRACAKSINIZ
Başak (23 Ağustos-22 Eylül)

4 Mayıs’a kadar bol bol okuyacak, araştırma yapacak, seyahat planlayacaksınız. Reklam, tanıtım işlerinden fayda sağlayabilirsiniz. Mars’ın Yengeç burcundaki seyahatiyle dostlarınızla aranızda güven sorunları oluşabilir. Gerginlikler ortaya çıkabilir.

PATRONLARINIZLA TARTIŞMAMAYA ÇALIŞIN
Terazi (23 Eylül-22 Ekim)

Kariyerinizle ilgili konularda mücadele gerektiren ve harekete geçeceğiniz bir süreç başlıyor. Mars, Yengeç burcunda seyahat edecek ve kendinizi sürekli güvende hissetmek için sıkı bir şekilde çalışacaksınız. Patronlarınızla tartışmamaya özen gösterin.

GELİRİNİZİ YÜKSELTECEK ANLAŞMALAR...
Akrep (23 Ekim-21 Kasım)

4 Mayıs’a kadar gelirinizi arttıracak anlaşmalar yapabilirsiniz. Mars, Yengeç burcunda seyahat ederken eğitim, medya işleri, pazarlama, reklam gibi konularda mücadele etmeniz gerekecek. Bu süreçte kendinizi güvende hissetmeyebilirsiniz.

GÜZEL TEKLİFLER ALABİLİRSİNİZ
Yay (22 Kasım-21 Aralık)

4 Mayıs’a kadar kariyerinizde verimli bir süreç başlıyor. Güzel teklifler alabilirsiniz. Ardından 11 Haziran’a kadar borçlar, krediler, nafakalar, burslar, sponsorluklar, kredi kartlarıyla mücadele edeceksiniz. Kendinizi tartışmaların ortasında bulabilirsiniz. 

EVLİLİK, ORTAKLIKLAR, SÖZLEŞMELER...
Oğlak (22 Aralık-21 Ocak)

İlişkiler, evlilik, ortaklıklar, sözleşmeler konusunda stresi bir süreç başlıyor. Mars, Yengeç burcunda seyahat ederken zayıf olan ve güven vermeyen ilişkiler yara alacak. 4 Mayıs’a kadar akıllıca yatırımlar yapabilir, eğitimlere başlayabilirsiniz.

MİDE SAĞLIĞINA DİKKAT EDİN
Kova (22 Ocak-18 Şubat)

Taşınmak ya da ev almakla ilgili planlarınız varsa 4 Mayıs’a kadar harekete geçin. 11 Haziran’a kadar iş koşullarınıza, sizin ve evcil hayvanınızın sağlığına dikkat edin. Özellikle de midenize... Güvende hissetmediğiniz noktalarda iş arkadaşlarınızla tartışabilirsiniz.

PLANLAMA YAPACAĞINIZ BİR SÜREÇ
Balık (19 Şubat-20 Mart)

Yeni şeyler öğreneceğiniz, seyahatler planlayacağınız bir süreç. Ama 4 Mayıs’a kadar... Daha sonra, 11 Haziran’a kadar yatırımlar konusunda dikkatli olmalısınız. Özel hayatınızda kendinizi güvende hissetmediğiniz noktalarda arıza çıkarabilirsiniz. 

X

Değişim, gizem, hırs, tutku

Akrep burcunda meydana gelecek dolunayla hayatımızda Akrep’in sembolize ettiği konular önem kazanıyor: Güç elde etmek, işleri gizlilik içinde yürütmek, parasal konular, cinsellik, değişim ve dönüşüm, kriz yönetimi, sırlar, hırs, tutkular, kıskançlık, sezgiler, bilinçaltı...Akrep burcunun 7’nci derecesinde 27 Nisan günü, Uranüs ve Satürn etkili, önemli bir dolunay meydana gelecek. Bu dolunayda
Hamal, Schedir, Ghakrus ve Khambalia yıldızları etkin olacak. Önemli bir dolunay bu, çünkü 2021’e adını koyan Satürn/Uranüs etkileşimini tetikleyecek. Şimdi bu dolunayın önce bireysel, sonra dünya ve Türkiye üzerindeki etkilerinden bahsedelim...

Bu dolunay, 15 gün kadar etkili olacak. Bu süreçte hayatımızda Akrep burcunun sembolize ettiği konular önem kazanacak: Güç elde etmek, işleri gizlilik içinde yürütmek, parasal konular, cinsellik, değişim ve dönüşüm, kriz yönetimi, vergiler, sırlar, hırs, tutkular, kıskançlık, sezgiler, bilinçaltı...

Su grubu bir burç olan Akrep’teki dolunay zamanı psişik tüm radarlarımız açık olur. Sezgilerimiz oldukça güçlüdür, yaklaşan iyi veya kötü
ne varsa hissederiz. Bilinçaltında saklı konular yüzeye çıkar. Tüm korkular ve huzursuzluklar da... Güzel tarafı, tam da bu dönem bunları çözmek için en güzel zamandır. Kimsenin ilgilenmediği konularda derin araştırmalar yapabiliriz. Akrep derinleşmekle ilgilidir. Karşımızdakilerin gerçek duygu ve düşüncelerini öğrenmeye çalışırız, bir yandan sır saklarken

Yazının Devamını Oku

Aktif, dinamik, heyecanlı...

Hedeflerimize doğru cesurca koşacağımız, libidonun artacağı, aşkta ve ilişkilerde mutlu olacağımız bir haftaya giriyoruz. Perşembe günü finansal şanslar olabilir. Cuma günüyse otorite figürleriyle restleşmemekte fayda var...

Oldukça hızlı ve dinamik başlıyoruz haftaya! Koç burcundaki yeniay, hedeflerimize doğru tüm hızımızla koşacağımıza işaret ediyor. İstediklerimizi yapabilecek cesareti kendimizde bulabileceğiz. Yalnız kadınlarla ilişkilerde krizler olabilir. İlişkiniz sizi zorlayabilir. 

Salı günü Güneş ile Mars arasında güçlü bir kontak var. Fiziksel olarak güçlü, cesur ve atak olacağız. Spora başlamak için de harika bir gün. Geçmişte ertelediğiniz zor projelerin üstesinden gelmenin tam zamanı. Libidonun artacağı zamanlar... Çarşamba günü aşkı ve ilişkileri sembolize eden Venüs, güçlü olduğu Boğa burcuna geçecek ve 9 Mayıs’a kadar burada seyahat edecek. Aşkta ve ilişkilerde keyifli ve mutlu zamanlar. Paramızın bereketi de artacaktır bu süreçte.

Perşembe günü Güneş ile Jüpiter arasında güzel bir etkileşim olacak. Hem kariyer hem finansal açıdan şanslar meydana gelebilir. Yalnız cuma günü Güneş ile Pluton arasındaki sert görünüm nedeniyle otorite figürleriyle restleşmemeye özen gösterin. Hafta sonuysa Mars ile Jüpiter arasındaki dinamik görünümle her türlü rekabetten başarıyla çıkabileceksiniz. Risk almak için uygun bir zaman.

HAYATINIZIN EN HAREKETLİ SÜRECİ OLABİLİRKoç (21 Mart-19 Nisan)

Bu hafta burcunuzda bir yeniay meydana gelecek. Yeniaylar başlangıçları, heyecanları işaret eder. Hayatınızın en hareketli sürecini yaşıyor olabilirsiniz. İşle ilgili konularda diplomatik olmayı elden bırakmayın. Finansal bir krizi yönetmeniz gerekebilir. 

Yazının Devamını Oku

Bu ara bencillik yapan kaybeder

Pazartesi günü meydana gelecek Koç burcundaki yeniay nedeniyle ilişkiler mercek altında. İnsanların bencilliğinden şikâyet edebilir, aynı hataya biz de düşebiliriz. İlişkilerde ve maddi harcamalarda dürtüsel davranmamız da mümkün, dikkat!

Koç burcunun 22’nci derecesinde 12 Nisan’da Venüsyen bir yeniay meydana gelecek. Pluton’un bu yeniaya açısı sert ama Jüpiter ve Mars’ın destekleyici açıları olacak. Baten Kaitos sabityıldızı da bu yeniayda kendini hissettirecek. Şimdi gelelim bu yeniayın önce bireysel, sonra dünya üzerindeki etkilerine...

Etkisi 10 gün sürecek yeniay koç burcunda olacağı için bu burcun sembolize ettiği konular gündemimizden düşmeyecek; harekete geçmek, tempo, hız, liderlik etmek, çözüm odaklı olmak, yüksek enerji, sakarlıklar, yeni başlangıçlar, ilkel dürtüler...

Yeniayla birlikte hayatımıza belli bir oranda tempo geliyor. Hızlı hareket edeceğimiz, hızlı aksiyonlar almamız gereken bir dönem. Hedeflerimiz neyse ona doğru koşacağız ve kuvvetle muhtemel elde edebileceğiz.

Koç burcu başlangıçlarla da ilgili. Bu dönemde hayatımızda birçok yeniliğe yer verebiliriz. Bunlar bazı şeylerin öncüleri de olabilir. Zaman zaman çabuk öfkelenip ani tepkiler de verebiliriz. Zaten Koç yeniayı döneminde sabırdan bahsetmek pek kolay olmaz. Her işimizin hızlı hızlı olmasını isteriz.

Yazının Devamını Oku

Kadınlarla ilişkileri yöneten kazanır

Bu haftayı belirleyen iki kelime varsa biri dolunay, diğeri de kadınlar. Hafta içi Koç’taki Venüs bencillikle yaralayacak. Hafta sonu Merkür’ün Koç’a geçmesiyle iletişimde hızlı ve dürtüsel olabiliriz...

Haftanın geneli Terazi burcunda meydana gelen dolunayın etkileriyle geçecek. Normal şartlarda ilişkiler, ortaklıklar, anlaşmalar, estetikle ilgili konulardan yana destekleyici olması gerekir. Fakat bu sefer kazın ayağı pek öyle değil. Zira Venüs, Koç burcunda seyahat ediyor ve bencilce davranışlar yüzünden ilişkilerde yara alabiliriz.

Ortak paydada buluşmak, anlaşmaya varmak kolay olmayabilir. Hafta boyunca kadınlarla ilişkileri de dikkatli yönetmek gerekiyor. Salı itibariyle Merkür ile Neptün birlikte hareket edecek. Her türlü yaratıcılık gerektiren işler için destekleyicidir. Fakat bankada hesaplarınızla ilgili konularda karışıklıklar çıkabilir, hesap hataları yapılabilir. Şifre unutma, şifrenizin kontrol dışı değişimi gibi durumlar söz konusu olabilir.

Çarşamba ve perşembe günleri iş konularında organize olmak, iş kurmak, iş başvuruları yapmak için ideal olacaktır. Hafta sonu yeni fikirler yaratmak, fikirlerle öncü olmak, yeni bir şeyler öğrenmek, yeni düşünceler keşfetmek için harika bir süreç. Güçlü  olacağız ve riskli kararları alırken hiç korkmayacağız.

GÜZELLİKLE İLGİLİ KONULARDA SONUÇ KÖTÜ OLABİLİRKoç (21 Mart-19 Nisan)

Bu hafta ilişkiler, anlaşmalar ve ortaklıklar devrede olacak. Bencilce davranışlar üzülmenize yol açabilir. İlişki ihtiyacınız varsa da empati ve anlayışla başlayın. Bu hafta güzellik ve estetikle ilgili konularda istediğiniz sonucu almakta zorlanabilirsiniz.

ÇALIŞMA ARKADAŞLARINIZI KIRMAYINBoğa (20 Nisan-20 Mayıs)

Yazının Devamını Oku

Terazi burcundaki dolunay bize neler getirecek?

Normal şartlar altında bizi oldukça ‘nazik’ bir dolunayın beklemesi gerekirdi. Ama bu sefer öyle olmayacak. Çünkü dolunayın yöneticisi olan Venüs zararlı olduğu Koç burcunda. İlişkilerde çekişmeler artabilir, ortaklıklarda finansal sorunlar ortaya çıkabilir, güzellikle ilgili konularda istediğimiz sonuçları elde edemeyebiliriz.

Yarın 8 derece Terazi burcunda hem Venüs’ün hem de Şiron’un güçlü bir şekilde etkin olacağı bir dolunay bekliyor bizi. Bu dolunayda ekstradan Diadem sabit yıldızı varlığını hisettirecek. Etkileri 10-12 gün kadar sürecek. Bu durum hayatlarımızınasıl etkileyecek?

Dolunay Terazi burcunda olduğu için Terazi burcunun sembolize ettiği konular gündemde olacak demektir. Bu burç astrolojide ilişki yönetmek, hak, adalet, estetik ve güzellik, ortaklıklar, anlaşmalar, uzlaşma, yaratıcılık ve sanata dair meseleler, nezaket, kararsızlık gibi konuları kapsar. Sağlık olarak da bel bölgesi, böbrekler ve üreme organlarıyla ilgilidir.

Normal şartlar altında bizi oldukça ‘nazik’ bir dolunayın beklemesi gerekirdi. Ya da uzlaşmalara, güzel birlikteliklere, ortaklıklara yönelten, ilişkilerin başlayacağı ve kolay yönetilebileceği bir dolunay olması beklenirdi. Ama ne yazık ki bu sefer öyle olmayacak. Çünkü dolunayın yöneticisi olan Venüs zararlı olduğu Koç burcunda.

YENİ İLİŞKİLER BAŞLAYABİLİR AMA...

Buradan yola çıkarak ilişkilerde çekişmelerin ve bencilce tavırların artacağını düşünmek yanlış olmaz. Ortaklıklarda finansal sorunların ortaya çıkması beklenebilir.

Yine estetik ve güzellikle ilgili konularda istediğiniz sonuçları elde edemeyebilirsiniz. Uzlaşma zeminini yakalamak da pek kolay olmayabilir.

Venüs kadınları temsil ettiği için hayatımızdaki kadınlarla iletişim kurmak kolay olmayabilir, krizler çıkabilir.

Yazının Devamını Oku

Engelli koşuya hazır mıyız?

Haftaya Mars ve Satürn arasındaki güçlü etkileşimle başlıyoruz. Hedeflerimize ulaşmak için her zamankinden çok daha fazla ciddileşebiliriz. Engelli koşuda olmak gibidir bu günler...

Bu hafta cesaret ve dayanıklılık gerektiren işlerde şansımız oldukça yüksek olacak. Enerjimizi akılcı bir şekilde kullanabileceğiz. Öfke kontrolümüz de harika. Bu dönem vergileri ödemek, finansal sorunları halletmek için de uygun zaman. Keza iş kurmak, şirket kurmak için de... Riskleri kontrollü bir şekilde alabilir, başarı elde edebiliriz. Baskı, stres ve zorluklara karşı harika bir direncimiz olacak.

Hafta ortası itibariyle Mars ile Merkür arasında gergin bir görünüm olacak. İletişimle ilgili sorunlar baş gösterebilir. Kardeşlerle ilişkilerde zorlanmalar, ağız dalaşları, tartışmalar olabilir. Bugüne yakışan en anlamlı söz “İki kere düşün, bir kere konuş” olacak. Açıksözlü olacağım derken sınırları aşmamaya özen gösterelim. Minik, önemsiz gibi görünen kelimeler yüzünden birden kavga çıkabilir; kelimeleri kullanırken nereye vardığına, gittiğine dikkat etmeliyiz.

Yine bu hafta cüzdanımıza, değerli eşyalarımıza hâkim olalım, hırsızlıkların artabileceği bir zaman. Hız yapmak için de uygun bir dönem değil, trafikte dikkatli olmalıyız.

HAFTANIN YILDIZI SİZSİNİZKoç (21 Mart-19 Nisan)

Yazının Devamını Oku

Altı aylık süreçte bizi neler bekliyor?

Bugün, önümüzdeki altı aylık sürecin şekillendiği bir gün. Bu süreçte ülkemiz için Yengeç burcunun sembolize ettiği konular ön planda olacak: Vatan ve millet, çocuklar, hamilelik ve anneler, gıda ve gıda kaynakları, tarım...

Bugün yani 20 Mart Cumartesi biz astrologlar için hem çok önemli hem de çok özel bir gün. Her yıl Güneş’in Koç burcuna geçtiği gün tüm dünyada Dünya Astroloji Günü olarak kutlanır. Buradan astrolojiye emek ve gönül vermiş tüm meslektaşlarımın ve takipçilerimin Dünya Astroloji Günü’nü kutlarım.

Güneş’in Koç burcuna geçme anı sadece bizim için önemli değil, herkes için önemli. Bugün, önümüzdeki altı aylık sürecin şekillendiği bir gün. Özellikle mundane astrolojiye göre önümüzdeki süreçte ekonomik, siyasi, politik koşullar şekillenmeye başlar. Güneş’in Terazi burcuna geçeceği zamana kadar... Bu şekilde Güneş’in Koç ve Terazi burcuna geçtiği ana özel haritalar oluşturulur ve bunlara Ingrees haritalar denir.

DİNİ KONULAR ÖNE ÇIKACAK

Bu minik bilgilendirmeden sonra önümüzdeki süreçte yaşadığımız ülkede neler olabileceğine göz atalım. Bakalım bizi neler bekliyor... Koç giriş haritasında bu sene Yengeç burcu yükseliyor. Demek ki önümüzdeki altı ayda ülkemiz için Yengeç burcunun sembolize ettiği konular ön planda olacak.

Mundane (dünya) astrolojisine göre Yengeç burcunun temsil ettiği konular: Vatan ve millet sevgisi, vatanı ilgilendiren konular, inşaat sektörü, gayrimenkuller, çocuklar, hamilelikle ilgili konular, anneler, güven duygusu, halk, tarih, antikalar, nüfus, nüfus planlaması, gıda ve gıda kaynakları, tarım, milliyetçilik...

Bu süreçte ülke gündeminin ana konularının bunlar olacağını düşünebiliriz. Vatani konuların önem kazanacağı, nüfus planlamasıyla ilgili birtakım adımların atılacağını, ülkenin tarihini anlatan projelerin öne çıkacağını, gıda ve tarım konusunda önemli gelişmelerin olacağını, inşaat ve gayrimenkul sektörüyle ilgili ciddi hareketliliğin olacağını, çocukların eğitimi, sağlığı ve korunmasına ilişkin önemli durumların yaşanacağını düşünmek de hata olmaz.

Yazının Devamını Oku

Hareketli, eğlenceli günler geliyor

Bu hafta iletişim konuları hareket kazanacak. Hafta sonuysa üzerimizdeki atıl enerjiden kurtuluyoruz. Güneş’in Koç burcuna girmesiyle baharın kapıları açılacak. Hareketli, dinamik, eğlenceli bir dönem başlayacak.

Haftaya Ay’ın Koç burcundaki seyahatiyle giriyoruz. Hızlı, dinamik, hareketli bir pazartesiyle başlıyor haftamız. Biraz sabırsız davranabiliriz ama çokça iş bitirdiğimiz bir zaman olacak.

Salı günü Merkür, Balık burcuna geçecek ve 4 Nisan’a kadar burada seyahat edecek. İletişim konuları hayatımızda daha sezgisel ve yaratıcı olacak. Diğer yandan hayallere dalabilir, gerçeklerden kolayca uzaklaşabilir, odaklanmakta zorlanabilir, hesap hataları yapabiliriz.

Çarşamba Ay, tüm gün Boğa burcunda seyahat edecek. Parasal konularda çözümler yaratacağımız bir gün. Yalnız midemize ekstra düşkün olabiliriz ve ölçüyü biraz kaçırabiliriz.

Perşembe Mars’la Şiron arasındaki olumlu etkileşimle iletişim konularında şifalanabileceğiz. Belki cesaret gösteremediğimiz bir konuda korkusuzca aklımızda olanları dile getirebileceğiz.

Cuma günü Ay, tüm gün İkizler burcunda... Önemli haberler alabilir ya da verebiliriz. İletişim konuları hız kazanmaya başlarken seyahatler organize edebiliriz.

Cumartesi günü Güneş Koç burcuna geçecek ve baharın kapıları açılacak. Motivasyonu yüksek, hareketli, dinamik, güçlü bir dönem başlayacak. Üzerimizdeki atıl enerjiyi atmış olacağız.

Pazar

Yazının Devamını Oku

Spiritüel bir döneme giriyoruz

Balık burcunda gerçekleşecek yeniay, önümüzdeki 15 gün boyunca Balık’ın temsil ettiği konularla haşır neşir olacağımıza işaret ediyor. Hayaller, bilinçaltı, yaratıcılık, sanat, aldanmak, gerçeklerden uzaklaşmak, spiritüel temalar, fedakârlık...

Yeni bir döneme giriyoruz... 13 Mart günü 23 derece Balık burcunda Neptünyen etkili bir yeniay meydana gelecek. Markab sabit yıldızı etkin olacak. Bu durum, önümüzdeki 15 gün boyunca da etkisini sürdürecek. Şimdi Balık burcunda gerçekleşecek olan yeniayın hem bireysel hem dünya hem Türkiye üzerindeki etkilerine göz atalım.

Öncelikle yeniay Balık burcunda olacağından, Balık burcunun temsil ettiği konularla haşır neşir olacağımıza işaret ediyor. Astrolojide Balık burcu; hayaller, kendini adamak, yalnız kalmak, bilinçaltı, korkular, yaratıcılık, sanat, aldanmak, kandırılmak, gerçeklerden uzaklaşmak, rüyalar, izole olmak, inançlar, maneviyat, ruhsal konular, spiritüel temalar, fedakârlık ve kurban olmakla ilgilidir.

Neptün ise tüm bu saydığım Balık özelliklerini tamamen kapsar. Neptün de Balık burcunda ve modern astrolojiye göre Neptün zaten Balık burcunun yönetici gezegeni...

SESSİZLİK İHTİYACI ARTACAK

Şimdi buradan yola çıkarak bu yeniay zamanı hayaller kurmak, kendimize dönmek, yalnız kalmak, kafamızı dinlemek ve sessizlik ihtiyacı daha çok artacak diyebiliriz. Farkında olarak ya da olmayarak kendimizi bir şeye adadığımızı görebiliriz. Ama dikkatli olun, kendinizi büyük bir yardım ve fedakârlık duygusuyla adadığınız konu, kurban moduna girmenize neden olabilir. Bu dönem her türlü bilinçaltı çalışmaları yapmak, spiritüel konularla ilgilenmek, meditasyonlar yapmak, enerji çalışmalarına katılmak için de uygun bir süreç.

Yalnız işin içinde Neptün olduğu için, bazen katı gerçekler gözümüzün önünde dursa bile bunu görmekte zorlanabiliriz, adeta gözümüze perde inmiş gibi olur. Çevremizdeki insanlar sizi bir konuda uyarıyorsa, dışarıdan üçüncü bir kişi fikir veriyorsa bunu dikkate almanızı tavsiye ederim. Belki uyanış yaşamanıza yardımcı olabilir.

Elbette Balık burcunun olduğu yerde, hele ki Neptün etkili bir yeniayda, yolumuzu daha çok sezgilerle, duygularımızla bulmaya çalışırız. Bu dönemde akılcı davranmak pek kolay olmayabilir. Ya da içimizden geldiği gibi, inandığımız gibi hareket etmek isteyebiliriz...

Yazının Devamını Oku

Ruhunuza iyi gelecek şeylere yönelin

Oğlak burcunda gezen Ay, haftamızı sorumluluklarla dolduracak. Kariyerinizde belirsizlikler olabilir, acele etmeyin ve size iyi gelecek şeylere yönelin. İyi haber: Haftaya Balık yeniayı var!

Haftanın ilk günü Ay oğlak burcunda seyahat edecek. Haftaya görev, sorumluluklar, planlar, projeler, yapılması gereken işlerin bilinciyle başlıyoruz. Salı günü Ay, Kova burcunda seyahat edecek.

Arkadaşlarımızla sosyalleşerek, bol bol iletişim kurarak, zihinsel faaliyetlerimizi arttırarak bir gün geçirebiliriz. Salı ve çarşamba Venüs’ün Ay düğümleriyle kuracağı kontakla ilişkilerde ve sosyal hayatta kibar, orta yol bulucu, uzlaşmacı olmak önem kazanacak. İlişkileri yöneten, kazanır. Perşembe günüyse Güneş ile Neptün birlikte hareket edecek. Özellikle sezgilerinize çok güvenin, rüyalarınızın neyi sembolize ettiğine dikkat edin, evrenin, yaşamın sunacağı işaretleri iyi yakalamaya bakın. Yaşam hedefleriniz ve kariyerinizi ilgilendiren konularda belirsizliklere düşülebilir. Bugün kariyerinizi ilgilendiren konularda majör kararlar vermek, atılımlar yapmak için pek uygun değil.

Eğer imkânınız varsa bugün sessiz sakin bir yere tatile gitmek, minik bir kaçamak yapmak için çok uygun. Eskiye, geçmişe ait konular çok sık gündeme gelebilir. Eski resimler, anılar, fotoğraflar, müzikler. Cuma ve cumartesi Ay, Balık burcunda seyahat edecek hatta Balık burcunda yeniay meydana gelecek. Haftaya cumartesi köşe yazısında Balık yeniayını detaylıca yazacağım. Ama siz bu sırada kafanıza ve ruhunuza iyi gelecek şeylere yönelin…

KABUĞUNUZA ÇEKİLİP GÖZLEMLEYİNKoç (21 Mart-19 Nisan)

Yazının Devamını Oku

Haddimizi bildiren mektup

Bugün size William Lilly’den biraz bahsedeceğim. Astrolojinin babası olduğunu söyleyebilirim. Özellikle hem astrologlar hem astroloji öğrenme yolunda olanlar hem de astrolog olmak isteyenler için yazdığı mektuba vurgu yapmak istiyorum.

William Lilly, 1602-1681 arasında İngiltere’de yaşadı.

Astrolojinin artan popülaritisi nedeniyle sektör içinde ister istemez bazı bozuşmalar yaşanıyor ve bu artacaktır da... Ben, mesleğini çok seven ve bu konuda idealist biriyim. Hatta bu mesleğin çok daha iyi icra edilmesi için çok değerli dokuz astrologla birlikte Profesyonel Astroloji Derneği’ni (PAD) kurduk geçen sene. Şu an sesimizi çok yükseltmeden büyük bir hazırlık ve yapılanma içindeyiz. Amacımız astrolojinin doğru, etik ve kurallara bağlı bir şekilde yapılması.

Bugün size William Lilly’den biraz bahsetmek istiyorum. Rönesans döneminin en önemli isimlerinden biri... Hatta hem klasik hem de soru astrolojinin (Horary) babasıdır. En önemli eseri ‘Christian Astrology’ (Hıristiyan Astrolojisi) 1647’de yayımlandı. 1985 yılındaysa eseri basitleştirilmiş haliyle yeniden basıldı. Türkçe çevirisini ben yaptırdım ama henüz yayımlanmadı. Çalışmalar bitince astrolojiseverlerle paylaşacağım.

William Lilly, yaşadığı dönemde hem halk hem askeri hem de politik anlamda geniş kitlelere ulaştı. Onları da etkiledi. Böylece hem politikacılara hem de kraliyete danışmanlık verdi. 1658’de İsveç ile İngiliz ittifakını teşvik ederek siyasete girdi ve İsveç Kralı X. Karl Gustav’dan altın bir zincirle madalya aldı.

Lilly, genellikle yürüttüğü mantığın ayrıntılı açıklamalarını verirdi. ‘England’s Prophetical Merlin’ (1644) adlı eserinde Jüpiter ve Satürn’ün kavuşumuna ilişkin tahminlerini Büyük Bağlaçlar teorisi üzerine uzun bir incelemeyle sundu. Benzer şekilde, 1652’de ‘Annus Tenebrosus’ (Karanlık Yıl) adlı eseri ‘Tutulmaların Etkilerini Değerlendirmek İçin Kısa Bir Yöntem’ ile yayımlandı.

Astrolojinin doğru ve etik yapılabilmesi için William Lilly’nin yazdığı çok özel bir mektubu paylaşacağım sizinle. Bu mektup hem astrologlar hem astroloji öğrenme yolunda olanlar hem de astrolog olmak isteyen herkesi kapsıyor. Ve haddimizi bildiriyor. 

ETİK ASTROLOJİ İÇİN...

Yazının Devamını Oku

Mücadele etmemiz gerekecek

Hafta güzellikle başlıyor ama savaşçı gezegen Mars, İkizler burcunda seyahat etmeye başlayınca bazı alanlarda mücadele vermemiz gerekecek. Cuma günüyse eğitim, teknoloji, satış ve pazarlama konuları için şahane bir gün. Sağlığa dikkat etmeyi unutmayın.

Pazartesi ve salı Ay, Terazi burcunda seyahat edecek. Estetik ve güzelleşmek için uygun bir zaman. Aranızın bozuk olduğu birileri varsa barışmak için adımlar atılabilir.  Çarşamba günüyse Venüs ile Uranüs arasında güzel bir etki olacak. İlişkilere heyecan katmak, sürprizler yapmak için güzel bir gün. Heyecan verici karşılaşmalar yaşanabilir, birilerinden aniden hoşlanabiliriz.

Perşembe itibariyle Mars burç değiştirerek İkizler’e geçecek. 23 Nisan’a kadar bu burçta seyahat edecek. Mars savaşmak, savunmak, mücadele etmek anlamına gelir. İkizlere geçtiğinden bilgi ve eğitim için savaşacağımızı işaret edebilir. Beyin ve dil arasındaki koordinasyon bozulabilir.

Cuma şahane güzel gün. Zira Merkür ile Jüpiter birlikte hareket edecekler Kova burcunda. Eğitim, teknoloji, dijital konular, satış, pazarlama, reklam, halkla ilişkiler gibi konularda güzel fırsatlar belirebilir.

Cumartesiyse Ay tüm gün Yay burcunda. Yeni kitaplar okumaya başlamak, farklı ve yabancı kültürlerle ilgili bilgi edinmek için uygun.

KARDEŞLERLE AĞIZ DALAŞINA GİRMEYİNKoç (21 Mart-19 Nisan)

Yakın çevreniz, kardeşlerle olan ilişkilerde stresli durumlar, ağız dalaşları yaşanabilir. Otomobilinizin bakımını ihmal etmeyin, trafikte çok daha dikkatli olun. İletişimin hızlanacağı bir süreç başlıyor. Eğitim alıyorsanız eğitmenlerinizle kavga etmeyin. 

Yazının Devamını Oku