Önümüzdeki 3 aylık süreçte Türkiye’yi hangi gelişmeler bekliyor?

Güneş’in Ay’la sert etkileşimi yöneticilerimizi nasıl etkileyecek, Ay’ın 7’nci evdeki konumu uluslararası ilişkilerimizde hangi gelişmeleri gösteriyor, Mars’ın Jüpiter-Ay ve Şiron’la Koç burcundaki birlikteliği nelere dikkat etmemiz gerektiğine işaret ediyor, hepsini değerlendirelim...

Haberin Devamı

Biz astrologlar için Güneş’in öncü burçlara (Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak) geçtiği anlar çok önemlidir. Astrolojik 1 yıl, 4 çeyrek döneme ayrılarak incelenir ve coğrafyanın ne gibi etkiler altında olduğu politik, sosyolojik, ekonomik koşullara göre değerlendirilir. Bu haritalara ‘Ingrees’ haritalar denir. Güneş, Koç burcuna geçiyorsa bu Koç Ingrees haritasıdır veya Terazi burcuna geçiyorsa Terazi Ingrees haritası olur. Şimdi Yengeç Ingrees haritasını inceleyerek önümüzdeki 3 aylık süreçte ülkemizi neler bekliyor bakalım…

Önümüzdeki 3 aylık süreçte Türkiye’yi hangi gelişmeler bekliyor

Diğer ülkelerle dostluk 

Ankara’ya göre çıkarılan Yengeç giriş haritasında Başak burcu yükseliyor ve Güneş haritanın 10’uncu evinde yer alıyor. Bu da önümüzdeki 3 aylık süreçte ülkenin odak noktasının hizmet sektörü, memurlar, işçiler, tarım, sağlık, askerlik, sendikalar, eczacılık, doktorlar ve beslenme gibi konular olacağını işaret ediyor. Başak burcunun yönetici gezegeni Merkür’ü inceleyerek bu alanların kaderinin ne olacağına bakabiliriz. Merkür haritanın 9’uncu evinde yer alıyor, yani bu da önümüzdeki 3 aylık süreçte ülkenin rotasının bu evle ilgili olacağına işaret ediyor. Yurtdışı bağlantıları, akademik konular, yargı, uzak yerlere seyahatler, uluslararası etkinlikler, deniz trafiği ve dini yerlerle ilgili haberler gündem olabilir. Merkür’ün bu alanda olması özellikle yurtdışından gelecek misafirlere, turistlere işaret ediyor. Bu yaz döneminde belli ki ülkemize beklenenin üzerinde turist gelecek. Bu konum, güzel ticari faaliyetleri de işaret ediyor. Ancak özellikle kıyıları etkileyecek fırtınalara ve zaman zaman nakliyede yaşanabilecek sorunlara dikkat etmek gerek. Merkür’ün haritada Jüpiter’le olumlu etkileşimi var. Bu pozitif açı faydalı ticari anlaşmalar demektir.

Haberin Devamı

Güneş giriş haritası olduğu için elbette onun bulunduğu alan önem kazanıyor. Güneş parlamak, merkezde olmak, etki yaratmak, yönetmekle ilgilidir. Yengeç giriş haritasında Güneş 10’uncu evde ve bu konum iyi şans göstergesidir. Lider pozisyonundaki kişilerin yaptırım gücünü arttıran bir etkidir. Fakat Güneş’in özellikle Ay’la olan sert etkileşimi ülke yöneticilerinin yapmak istedikleriyle hissettikleri arasında çatışmaya işaret eder. Bu gerginlik çalışanların hoşnutsuzluklarına ve grevlere sebep olabilir. Aynı alanda Güneş’in Jüpiter’le sert etkileşimi de ticari uyumsuzluğa, gizemli suçlara ve üst sınıflarda skandalların meydana gelmesine neden olabilir.  Devam eden ticari ilişkilerde tatsızlıklar meydana gelebilir ama önemli yeni ticari adımlar da atılabilir.

Haberin Devamı

Güneş giriş haritasında Ay’ın 7’nci evdeki konumu, bu 3 aylık dönemde ülkemizin diğer ülkelerle dostane ilişkiler kurabileceğini gösteriyor. Hatta bu seremoni, tören gibi bir organizasyonla gerçekleştirilebilir. Ülke içinde de siyasi figür olarak kadınlarla ilişkilerde zorlanmalar yaşanabilir ama evlilik oranlarında artış görülebilir. 

Ay haritada Koç burcunda ve Jüpiter’le birlikte... Tarımsal bereketin arttığını görebiliriz. Bunun yanı sıra gemi ticareti veya denizcilikle ilgili konularda şanslı gelişmeler yaşanabilir. Özellikle Ay’ın Koç burcunda olması yeni adımlara işarettir. Belki daha önce ticari ilişkilerin olmadığı bir ülkeyle yakınlaşılabilir.

Haberin Devamı

Venüs’ün haritada Satürn’le kurduğu sert etkileşim vergilendirmeyle ilgili konularda krizleri beraberinde getirebilir. Özellikle sağlık, ilaçlar, eğitim alanlarında zamlar veya vergiler tepkiye yol açabilir. Sanatçıların merkezinde olduğu konularda beklentiler yeteri kadar karşılanmayabilir.

Mars’ın Jüpiter-Ay ve Şiron ile Koç burcundaki birlikteliğiyse özellikle büyük yangınlara işaret edebilir. Bu yaz her zamankinden fazla dikkatli olmakta fayda var. Koç burcu yangınlarla ve ateşli temalarla ilgilidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazarın Tüm Yazıları