GeriDinçer Güner Eskilere bay bay deyip yeni ufuklara yelken açın
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eskilere bay bay deyip yeni ufuklara yelken açın

Yılın en önemli haftalarından birine başlıyoruz. Bu hafta Satürn ile Uranüs arasında güçlü bir etkileşim olacak. Alışkanlıklardan kurtulup yeniliklere yelken açma zamanı. Hepimiz özgürlük elde etmek için önemli ve çok büyük adımlar atacağız belli ki...

Eskilere bay bay deyip yeni ufuklara yelken açın

Haftanın ilk iki günü Ay, Koç burcunda seyahat edecek. Haftaya dinamik ve hızlı başlıyoruz. Biraz sabırsız ve tepkisel de olabiliriz. Baş ve göz ağrılarına dikkat! Perşembe günü Güneş’in Balık burcuna geçişiyle beraber atmosfer biraz yumuşamaya başlıyor. Merhamet, fedakârlık, yaratıcı işlerle ilgilenmek daha fazla gündemimizde olacak. Cuma günü Ay, İkizler burcunda seyahat edecek. İletişimin hızlanacağı ve önemli haber akışlarının olacağı bir gün. Yine koşullarınız izin verirse yeni bir şeyler öğrenebilir ve eğitim araştırmaları yapabilirsiniz. Cumartesi günü  Venüs ile Mars arasındaki etkileşimle ilişkilerde sevgi ve aşk yarışı ortaya çıkabilir. Aşktan ve sevgiden kaynaklanan gerginlikler olabilir, çok büyütmeyin. Pazar günü Merkür durağan halde olacak, en zor konum! Bu nedenle iletişim, ifade, konuşma, elektronik aletlerle ilgili konularda pazar günü daha dikkatli davranın. Yazışmalarınızı doğru kişilerle yaptığınıza emin olun.

Eskilere bay bay deyip yeni ufuklara yelken açın

İletişim sorunları ve yanlış anlaşılmalar olabilir.

Eskilere bay bay deyip yeni ufuklara yelken açın

Satürn ve Uranüs etkileşimi bu haftanın belirleyicisi olacak. Baş ağrılarına dikkat! Perşembeden itibaren sokak hayvanlarına yardım gibi merhamet yoğunluklu işlerle daha fazla ilgileneceksiniz.

Eskilere bay bay deyip yeni ufuklara yelken açın

PARA KAZANMA KOŞULLARINIZ FARKLILAŞIYOR
Koç (21 Mart-19 Nisan)

Yeni para kazanma modelleriyle karşılaşabilir, parayla ilişkinizi yeniden düzenleyebilirsiniz. Farklı stratejiler geliştirebilirsiniz. Elektronik, dijital
sistemler, sosyal medya gibi alanlardan para kazanabilirsiniz. Dostluk ve arkadaşlıklarda problem olabilir. Sosyal çevrenizde değişimler olacak.

KARİYER KONUSUNDA YOL AYRIMI...
Boğa (20 Nisan-20 Mayıs)

İş yükü ağır gelebilir; zor yöneticilerle çalışmaya mecbur kalabilirsiniz. İşler tam da istediğiniz gibi gitmeyebilir. İş ve kariyerle ilgili konularda büyük bir yol ayrımına hatta belki de sektör değişimine gidebilirsiniz. Bu değişime adapte olmak, gelen değişime direnmemek önemli olacaktır.

SÜRPRİZ GELİŞMELER OLABİLİR
İkizler (21 Mayıs-20 Haziran)

Hem sağlık hem de manevi anlamda rahatlatan değişik yollar arayabilirsiniz. Sürpriz gelişmeler olabilir. Satürn tarafında eğitim, hukuksal konular, yayıncılık, yurtdışıyla ilgili işler, akraba ilişkileri, inançlarınız, hayatın anlamı ve bilgelik gerektiren konularda bir dizi deneyime tabi tutulacaksınız.

BU DÖNEMDE HEDEFLERİNİZ DEĞİŞEBİLİR
Yengeç (21 Haziran-22 Temmuz)

Sosyal ağınızda bir değişim başlıyor. Hedefleriniz değişebilir. Hayatınızda sosyal devrim yaratacaksınız. Satürn de miras, borçlar, ödemeler, ortaklaşa işlerden kazanılan gelirlerle ilgili konularda disipline etmek ve deneyim kazanmanız için sizi bazı testlerden geçirecek. 

İŞ HAYATI VE İLİŞKİLERDE SINAV ZAMANI
Aslan (23 Temmuz-22 Ağustos)

Kariyere yönelik değişiklik ihtiyacınız artabilir. İş hayatınızda farklılık, iş hayatına bakış açınızda, mesleğinizi icra ediş şeklinizde değişiklikler olabilir. Hem kariyer hem ilişkiler hem de ortaklıklarda devrimlere ve özgürleşmelere hazır olun! İlişkiler ve ortaklıklar da sınavlardan geçecek. 

EĞİTİMDE RADİKAL ADIMLAR
Başak (23 Ağustos-22 Eylül)

Fikirleriniz, inançlarınız ve iş ortamınızda büyük değişiklikler olabilir. Eğitimle ilgili konularda radikal adımlar atabilirsiniz. İş ortamınızda ya da çalıştığınız işyerinin kurumsal yapısında da bir dizi değişim meydana gelebilir. Bu değişimlerden hedefleriniz doğrultusunda fayda sağlayacaksınız. 

AŞKTA BÜYÜK DEĞİŞİMLERE HAZIR OLUN
Terazi (23 Eylül-22 Ekim)

Hayatınızda finansal devrimler yapabilir, sağlıkla ilgili daha radikal uygulamalara başvurabilirsiniz. Satürn sizi aşkla ilgili konularda bir dizi sınava tabi tutacak ve dersler almanızı sağlayacak. Aşk hayatınızda da büyük değişimlere hazır olun. Evli olanlarda sürpriz hamilelik ortaya çıkabilir.

YENİ BİR EV SATIN ALABİLİRSİNİZ
Akrep (23 Ekim-21 Kasım)

İlişkilerde istikrarı sağlamak zor olabilir. Farklı ve sıradışı kişilerle birliktelik veya ortaklık kurulabilir. Yeni ev alabilirsiniz. Ev-yuva-aile konularında ve ilişkiler ve ortaklıklarda büyük devrimler zamanı! Bazılarınız bu dönemde ailenizle çok daha yakından ilgilenip onların bakımını üstlenebilir.

YETENEKLERİNİZİ MESLEĞE DÖNÜŞTÜRÜN
Yay (22 Kasım-21 Aralık)

İşte değişiklik isteği hüküm sürebilir. İstikrar sağlamak zordur. İşinizi dijitalleştirebilir, teknolojiyi daha fazla kullanabilirsiniz. Kişisel yeteneklerinizi artık mesleğe dönüştürebilirsiniz. Kendinizi satış, pazarlama, reklam konularında geliştirebilir, e-ticarete doğru bir adım atabilirsiniz. 

KENDİ İŞİNİZİ ŞİMDİ PLANLAYIN
Oğlak (22 Aralık-21 Ocak)

Sadakat ve bağlılık kavramlarınız değişime uğrayıp ilişkileriniz aniden bitebilir. Farklı ve değişik hobilere yönelebilirsiniz. Borsa gibi yatırım araçlarını hayatınıza dahil edebilirsiniz. Hayatınızda maddi konularda büyük devrimler yaratacaksınız. Kendi işinizi kurmak için plan yapabilirsiniz. 

ÇOK BÜYÜK HAREKETLERE HAZIR OLUN
Kova (22 Ocak-18 Şubat)

Bu dönem yalnız yaşamaya başlayabilir, evlenebilir ya da kendi işinizi kurarsınız; kim bilir? Çok büyük hareketlere hazır olun. Eski düzenlerin yerine yeni yapılar ve yöntemler gelecektir. Direnmek yerine gelen tüm yenilikleri kabul edin. Hayatınızda özgürlük alanları açacaksınız. 

KORKULARINIZLA YÜZLEŞİP TEDAVİ EDEBİLİRSİNİZ
Balık (19 Şubat-20 Mart)

Hayatınızın akışını değiştirecek projeler, eğitimler ve düşünce akımlarıyla ilgilenebilirsiniz. İnternet ve sosyal medya gibi... Farklı ve sıradışı bilgilerin peşinde koşabilirsiniz. Korkularınızla yüzleşme dönemi olacak... Bu dönem yoğun terapiler ya da psikolojik destek alacağınız bir süreç olabilir. 

X

Aktif, dinamik, heyecanlı...

Hedeflerimize doğru cesurca koşacağımız, libidonun artacağı, aşkta ve ilişkilerde mutlu olacağımız bir haftaya giriyoruz. Perşembe günü finansal şanslar olabilir. Cuma günüyse otorite figürleriyle restleşmemekte fayda var...

Oldukça hızlı ve dinamik başlıyoruz haftaya! Koç burcundaki yeniay, hedeflerimize doğru tüm hızımızla koşacağımıza işaret ediyor. İstediklerimizi yapabilecek cesareti kendimizde bulabileceğiz. Yalnız kadınlarla ilişkilerde krizler olabilir. İlişkiniz sizi zorlayabilir. 

Salı günü Güneş ile Mars arasında güçlü bir kontak var. Fiziksel olarak güçlü, cesur ve atak olacağız. Spora başlamak için de harika bir gün. Geçmişte ertelediğiniz zor projelerin üstesinden gelmenin tam zamanı. Libidonun artacağı zamanlar... Çarşamba günü aşkı ve ilişkileri sembolize eden Venüs, güçlü olduğu Boğa burcuna geçecek ve 9 Mayıs’a kadar burada seyahat edecek. Aşkta ve ilişkilerde keyifli ve mutlu zamanlar. Paramızın bereketi de artacaktır bu süreçte.

Perşembe günü Güneş ile Jüpiter arasında güzel bir etkileşim olacak. Hem kariyer hem finansal açıdan şanslar meydana gelebilir. Yalnız cuma günü Güneş ile Pluton arasındaki sert görünüm nedeniyle otorite figürleriyle restleşmemeye özen gösterin. Hafta sonuysa Mars ile Jüpiter arasındaki dinamik görünümle her türlü rekabetten başarıyla çıkabileceksiniz. Risk almak için uygun bir zaman.

HAYATINIZIN EN HAREKETLİ SÜRECİ OLABİLİRKoç (21 Mart-19 Nisan)

Bu hafta burcunuzda bir yeniay meydana gelecek. Yeniaylar başlangıçları, heyecanları işaret eder. Hayatınızın en hareketli sürecini yaşıyor olabilirsiniz. İşle ilgili konularda diplomatik olmayı elden bırakmayın. Finansal bir krizi yönetmeniz gerekebilir. 

Yazının Devamını Oku

Bu ara bencillik yapan kaybeder

Pazartesi günü meydana gelecek Koç burcundaki yeniay nedeniyle ilişkiler mercek altında. İnsanların bencilliğinden şikâyet edebilir, aynı hataya biz de düşebiliriz. İlişkilerde ve maddi harcamalarda dürtüsel davranmamız da mümkün, dikkat!

Koç burcunun 22’nci derecesinde 12 Nisan’da Venüsyen bir yeniay meydana gelecek. Pluton’un bu yeniaya açısı sert ama Jüpiter ve Mars’ın destekleyici açıları olacak. Baten Kaitos sabityıldızı da bu yeniayda kendini hissettirecek. Şimdi gelelim bu yeniayın önce bireysel, sonra dünya üzerindeki etkilerine...

Etkisi 10 gün sürecek yeniay koç burcunda olacağı için bu burcun sembolize ettiği konular gündemimizden düşmeyecek; harekete geçmek, tempo, hız, liderlik etmek, çözüm odaklı olmak, yüksek enerji, sakarlıklar, yeni başlangıçlar, ilkel dürtüler...

Yeniayla birlikte hayatımıza belli bir oranda tempo geliyor. Hızlı hareket edeceğimiz, hızlı aksiyonlar almamız gereken bir dönem. Hedeflerimiz neyse ona doğru koşacağız ve kuvvetle muhtemel elde edebileceğiz.

Koç burcu başlangıçlarla da ilgili. Bu dönemde hayatımızda birçok yeniliğe yer verebiliriz. Bunlar bazı şeylerin öncüleri de olabilir. Zaman zaman çabuk öfkelenip ani tepkiler de verebiliriz. Zaten Koç yeniayı döneminde sabırdan bahsetmek pek kolay olmaz. Her işimizin hızlı hızlı olmasını isteriz.

Yazının Devamını Oku

Bu hafta etliye sütlüye karışmayın

Önemli işleri halledebileceğimiz bir hafta... Ama cuma günü Mars’la Neptün arasında oluşacak sert etkileşime dikkat! Yeni tanışmalar, gerçek olamayacak kadar iyi görünen teklifler söz konusu olabilir.

Haftaya ayın Oğlak burcundaki hareketiyle; ciddi, sorumluluk duygusu yüksek başlıyoruz. Önemli işlerimizi halledebilir, oldukça iş bitirici olabiliriz. Salı günüyse Venüs ile Mars arasındaki uyumlu etkileşim sayesinde birileriyle buluşmak, flört etmek, sevdiklerimize sürprizler yapmak için koşullar gayet güzel olacak. Çarşamba günü Ay, Kova burcunda seyahat edecek. Uzay, elektrik, elektronik ve entelektüel konulara ilgi artabilir. Evimizde, işyerimizde elektronik cihazlarla sorun yaşama potansiyelimiz yüksek. Gün içinde elektrik çarpması durumuyla karşılaşabiliriz. Vücudumuzda elektrik yükü çok fazla olabilir, bu yüzden arada toprakla temas edin.

Perşembe günü Ay, Balık burcunda seyahat edecek. Sezgiler güçlenirken başkalarına yardım etmek önem kazanacak. Yaratıcı işlerle ilgilenebiliriz. Cuma günüyse Mars’la Neptün arasında sert bir etkileşim meydana gelecek. Enerjimiz düşebilir, yalanlarla uğraşmamız gerekebilir. Cesaretimizi, motivasyonumuzu hemen kaybedebiliriz. Gerçek olamayacak kadar iyi görünen tekliflere karşı dikkatli olun. Özellikle özel hayata ilişkin konularda... Yeni tanışmalar aldatıcı olabilir. Fazladan iş üstlenmek için pek uygun değil.

FLÖRT ETMEK İÇİN ŞAHANE BİR HAFTAKoç (21 Mart-19 Nisan)

Merkür 4 Nisan’a kadar burcunuzda seyahate devam edecek. Bu süreçte hayatınızda iletişim konuları hızlanacak, fikirleriniz ve düşünceleriniz önem kazanacak. Seyahatler planlayabilirsiniz. Flört etmek, yeni birileriyle tanışmak için de şahane bir hafta.

PARASAL KONULARDA BELİRSİZLİK...Boğa (20 Nisan-20 Mayıs)

Yazının Devamını Oku

Dış gezegenler ve etkileri

1900’lerde Alman astrologlar geleneksel astrolojiyi kullanarak düşman topçu ateşinin kesin yerini tahmin etmeye çalışmış ancak yöntemleri yetersiz kalmıştı. Yeni bir yöntemle sekiz dış gezegen keşfettiler. Bunların etkileri takip eden 100 yıldaki olaylarla kanıtlandı.

Bugün size farklı astroloji disiplinlerinden bahsetmek istiyorum. En çok bilinen astroloji ekolleri, klasik astrolojinin ardından modern ve Vedik astrolojiyle Çin astrolojisidir. Hepsi aynı gökyüzüne aynı sembollerle bakar ama farklı metotlarla inceler. Bir de son dönemde ismini daha çok duymaya başladığımız Uranik astroloji var.

Neptün ötesi gezegenler, dış gezegenlerin ötesinde konumlanıp kendi yörüngeleri olan varsayımsal gezegenler veya başka bir deyişle enerji noktalarıdır. Cupido, Hades, Zeus, Kronos, Apollon, Admetos, Vulkanus ve Poseidon adlı bu gezegenler 1900’lerin başlarında Alman astrologlar tarafından keşfedildi. Bu keşifle Uranik astroloji veya ‘yeni astroloji’ adı verilen bir yaklaşım ortaya çıktı.

Neptün ötesi ilk dört gezegeni keşfeden isim Alfred Witte’ydi. Witte, Hamburg merkezli bir astroloji ekibi olan Kepler’in üyelerindendi. Witte ve ekibi geleneksel astrolojiyi kullanarak Rus topçu ateşinin kesin yerini tahmin etmeye çalışmış ancak bu yöntemlerin savaşlarla ilgili tahminler yapmada yetersiz kaldığını görmüştü. Bunun üzerine ‘Kadran’ (dial) adını verdikleri yeni bir sistem tasarladılar ve gökyüzünü gözlemleyerek dört yeni enerji noktası buldular. 1923’ün temmuz ayında bu noktalara Astrologische Blaetter adlı dergide değindiler. Daha sonra Friedrich Sieggrün dört yeni enerji noktası daha keşfetti ve Neptün ötesi gezegenlerin sayısı sekize çıktı.

Gezegenlerle benzer etkileşimleri olan bu enerji noktaları insan davranışlarını da etkiler. I. Dünya Savaşı sırasında ve sonrasındaki 100 yılda gerçekleşen olaylarla bu dış gezegenlerin anlamları ve etkileri doğrulanmıştır. İç gezegenlerden çok daha ‘ince’ etkilere sahipler. Daha yüksek bilinç ve manevi gerçeklikle ilişkilendirilirler.

CUPIDO

Cupido, Jüpiter ve Venüs arası bir kombinasyondur. Cupido temaları aile, ekipler veya topluluklar, sanatsal gruplar, dernekler, çocuklar, iş, sanat koleksiyonları, toplumlar ve sosyal grupları içerir. Finansal astrolojideyse Cupido piyasalar üzerindeki güçlü bir pozitif etki olarak kabul edilir. Bir burçta 22 - 25 yıl arasında kalır. Zodyak çevresindeki döngüsünü 264 - 300 yılda tamamlar.

Yazının Devamını Oku

Kadınlarla ilişkileri yöneten kazanır

Bu haftayı belirleyen iki kelime varsa biri dolunay, diğeri de kadınlar. Hafta içi Koç’taki Venüs bencillikle yaralayacak. Hafta sonu Merkür’ün Koç’a geçmesiyle iletişimde hızlı ve dürtüsel olabiliriz...

Haftanın geneli Terazi burcunda meydana gelen dolunayın etkileriyle geçecek. Normal şartlarda ilişkiler, ortaklıklar, anlaşmalar, estetikle ilgili konulardan yana destekleyici olması gerekir. Fakat bu sefer kazın ayağı pek öyle değil. Zira Venüs, Koç burcunda seyahat ediyor ve bencilce davranışlar yüzünden ilişkilerde yara alabiliriz.

Ortak paydada buluşmak, anlaşmaya varmak kolay olmayabilir. Hafta boyunca kadınlarla ilişkileri de dikkatli yönetmek gerekiyor. Salı itibariyle Merkür ile Neptün birlikte hareket edecek. Her türlü yaratıcılık gerektiren işler için destekleyicidir. Fakat bankada hesaplarınızla ilgili konularda karışıklıklar çıkabilir, hesap hataları yapılabilir. Şifre unutma, şifrenizin kontrol dışı değişimi gibi durumlar söz konusu olabilir.

Çarşamba ve perşembe günleri iş konularında organize olmak, iş kurmak, iş başvuruları yapmak için ideal olacaktır. Hafta sonu yeni fikirler yaratmak, fikirlerle öncü olmak, yeni bir şeyler öğrenmek, yeni düşünceler keşfetmek için harika bir süreç. Güçlü  olacağız ve riskli kararları alırken hiç korkmayacağız.

GÜZELLİKLE İLGİLİ KONULARDA SONUÇ KÖTÜ OLABİLİRKoç (21 Mart-19 Nisan)

Bu hafta ilişkiler, anlaşmalar ve ortaklıklar devrede olacak. Bencilce davranışlar üzülmenize yol açabilir. İlişki ihtiyacınız varsa da empati ve anlayışla başlayın. Bu hafta güzellik ve estetikle ilgili konularda istediğiniz sonucu almakta zorlanabilirsiniz.

ÇALIŞMA ARKADAŞLARINIZI KIRMAYINBoğa (20 Nisan-20 Mayıs)

Yazının Devamını Oku

Terazi burcundaki dolunay bize neler getirecek?

Normal şartlar altında bizi oldukça ‘nazik’ bir dolunayın beklemesi gerekirdi. Ama bu sefer öyle olmayacak. Çünkü dolunayın yöneticisi olan Venüs zararlı olduğu Koç burcunda. İlişkilerde çekişmeler artabilir, ortaklıklarda finansal sorunlar ortaya çıkabilir, güzellikle ilgili konularda istediğimiz sonuçları elde edemeyebiliriz.

Yarın 8 derece Terazi burcunda hem Venüs’ün hem de Şiron’un güçlü bir şekilde etkin olacağı bir dolunay bekliyor bizi. Bu dolunayda ekstradan Diadem sabit yıldızı varlığını hisettirecek. Etkileri 10-12 gün kadar sürecek. Bu durum hayatlarımızınasıl etkileyecek?

Dolunay Terazi burcunda olduğu için Terazi burcunun sembolize ettiği konular gündemde olacak demektir. Bu burç astrolojide ilişki yönetmek, hak, adalet, estetik ve güzellik, ortaklıklar, anlaşmalar, uzlaşma, yaratıcılık ve sanata dair meseleler, nezaket, kararsızlık gibi konuları kapsar. Sağlık olarak da bel bölgesi, böbrekler ve üreme organlarıyla ilgilidir.

Normal şartlar altında bizi oldukça ‘nazik’ bir dolunayın beklemesi gerekirdi. Ya da uzlaşmalara, güzel birlikteliklere, ortaklıklara yönelten, ilişkilerin başlayacağı ve kolay yönetilebileceği bir dolunay olması beklenirdi. Ama ne yazık ki bu sefer öyle olmayacak. Çünkü dolunayın yöneticisi olan Venüs zararlı olduğu Koç burcunda.

YENİ İLİŞKİLER BAŞLAYABİLİR AMA...

Buradan yola çıkarak ilişkilerde çekişmelerin ve bencilce tavırların artacağını düşünmek yanlış olmaz. Ortaklıklarda finansal sorunların ortaya çıkması beklenebilir.

Yine estetik ve güzellikle ilgili konularda istediğiniz sonuçları elde edemeyebilirsiniz. Uzlaşma zeminini yakalamak da pek kolay olmayabilir.

Venüs kadınları temsil ettiği için hayatımızdaki kadınlarla iletişim kurmak kolay olmayabilir, krizler çıkabilir.

Yazının Devamını Oku

Engelli koşuya hazır mıyız?

Haftaya Mars ve Satürn arasındaki güçlü etkileşimle başlıyoruz. Hedeflerimize ulaşmak için her zamankinden çok daha fazla ciddileşebiliriz. Engelli koşuda olmak gibidir bu günler...

Bu hafta cesaret ve dayanıklılık gerektiren işlerde şansımız oldukça yüksek olacak. Enerjimizi akılcı bir şekilde kullanabileceğiz. Öfke kontrolümüz de harika. Bu dönem vergileri ödemek, finansal sorunları halletmek için de uygun zaman. Keza iş kurmak, şirket kurmak için de... Riskleri kontrollü bir şekilde alabilir, başarı elde edebiliriz. Baskı, stres ve zorluklara karşı harika bir direncimiz olacak.

Hafta ortası itibariyle Mars ile Merkür arasında gergin bir görünüm olacak. İletişimle ilgili sorunlar baş gösterebilir. Kardeşlerle ilişkilerde zorlanmalar, ağız dalaşları, tartışmalar olabilir. Bugüne yakışan en anlamlı söz “İki kere düşün, bir kere konuş” olacak. Açıksözlü olacağım derken sınırları aşmamaya özen gösterelim. Minik, önemsiz gibi görünen kelimeler yüzünden birden kavga çıkabilir; kelimeleri kullanırken nereye vardığına, gittiğine dikkat etmeliyiz.

Yine bu hafta cüzdanımıza, değerli eşyalarımıza hâkim olalım, hırsızlıkların artabileceği bir zaman. Hız yapmak için de uygun bir dönem değil, trafikte dikkatli olmalıyız.

HAFTANIN YILDIZI SİZSİNİZKoç (21 Mart-19 Nisan)

Yazının Devamını Oku

Altı aylık süreçte bizi neler bekliyor?

Bugün, önümüzdeki altı aylık sürecin şekillendiği bir gün. Bu süreçte ülkemiz için Yengeç burcunun sembolize ettiği konular ön planda olacak: Vatan ve millet, çocuklar, hamilelik ve anneler, gıda ve gıda kaynakları, tarım...

Bugün yani 20 Mart Cumartesi biz astrologlar için hem çok önemli hem de çok özel bir gün. Her yıl Güneş’in Koç burcuna geçtiği gün tüm dünyada Dünya Astroloji Günü olarak kutlanır. Buradan astrolojiye emek ve gönül vermiş tüm meslektaşlarımın ve takipçilerimin Dünya Astroloji Günü’nü kutlarım.

Güneş’in Koç burcuna geçme anı sadece bizim için önemli değil, herkes için önemli. Bugün, önümüzdeki altı aylık sürecin şekillendiği bir gün. Özellikle mundane astrolojiye göre önümüzdeki süreçte ekonomik, siyasi, politik koşullar şekillenmeye başlar. Güneş’in Terazi burcuna geçeceği zamana kadar... Bu şekilde Güneş’in Koç ve Terazi burcuna geçtiği ana özel haritalar oluşturulur ve bunlara Ingrees haritalar denir.

DİNİ KONULAR ÖNE ÇIKACAK

Bu minik bilgilendirmeden sonra önümüzdeki süreçte yaşadığımız ülkede neler olabileceğine göz atalım. Bakalım bizi neler bekliyor... Koç giriş haritasında bu sene Yengeç burcu yükseliyor. Demek ki önümüzdeki altı ayda ülkemiz için Yengeç burcunun sembolize ettiği konular ön planda olacak.

Mundane (dünya) astrolojisine göre Yengeç burcunun temsil ettiği konular: Vatan ve millet sevgisi, vatanı ilgilendiren konular, inşaat sektörü, gayrimenkuller, çocuklar, hamilelikle ilgili konular, anneler, güven duygusu, halk, tarih, antikalar, nüfus, nüfus planlaması, gıda ve gıda kaynakları, tarım, milliyetçilik...

Bu süreçte ülke gündeminin ana konularının bunlar olacağını düşünebiliriz. Vatani konuların önem kazanacağı, nüfus planlamasıyla ilgili birtakım adımların atılacağını, ülkenin tarihini anlatan projelerin öne çıkacağını, gıda ve tarım konusunda önemli gelişmelerin olacağını, inşaat ve gayrimenkul sektörüyle ilgili ciddi hareketliliğin olacağını, çocukların eğitimi, sağlığı ve korunmasına ilişkin önemli durumların yaşanacağını düşünmek de hata olmaz.

Yazının Devamını Oku

Hareketli, eğlenceli günler geliyor

Bu hafta iletişim konuları hareket kazanacak. Hafta sonuysa üzerimizdeki atıl enerjiden kurtuluyoruz. Güneş’in Koç burcuna girmesiyle baharın kapıları açılacak. Hareketli, dinamik, eğlenceli bir dönem başlayacak.

Haftaya Ay’ın Koç burcundaki seyahatiyle giriyoruz. Hızlı, dinamik, hareketli bir pazartesiyle başlıyor haftamız. Biraz sabırsız davranabiliriz ama çokça iş bitirdiğimiz bir zaman olacak.

Salı günü Merkür, Balık burcuna geçecek ve 4 Nisan’a kadar burada seyahat edecek. İletişim konuları hayatımızda daha sezgisel ve yaratıcı olacak. Diğer yandan hayallere dalabilir, gerçeklerden kolayca uzaklaşabilir, odaklanmakta zorlanabilir, hesap hataları yapabiliriz.

Çarşamba Ay, tüm gün Boğa burcunda seyahat edecek. Parasal konularda çözümler yaratacağımız bir gün. Yalnız midemize ekstra düşkün olabiliriz ve ölçüyü biraz kaçırabiliriz.

Perşembe Mars’la Şiron arasındaki olumlu etkileşimle iletişim konularında şifalanabileceğiz. Belki cesaret gösteremediğimiz bir konuda korkusuzca aklımızda olanları dile getirebileceğiz.

Cuma günü Ay, tüm gün İkizler burcunda... Önemli haberler alabilir ya da verebiliriz. İletişim konuları hız kazanmaya başlarken seyahatler organize edebiliriz.

Cumartesi günü Güneş Koç burcuna geçecek ve baharın kapıları açılacak. Motivasyonu yüksek, hareketli, dinamik, güçlü bir dönem başlayacak. Üzerimizdeki atıl enerjiyi atmış olacağız.

Pazar

Yazının Devamını Oku

Spiritüel bir döneme giriyoruz

Balık burcunda gerçekleşecek yeniay, önümüzdeki 15 gün boyunca Balık’ın temsil ettiği konularla haşır neşir olacağımıza işaret ediyor. Hayaller, bilinçaltı, yaratıcılık, sanat, aldanmak, gerçeklerden uzaklaşmak, spiritüel temalar, fedakârlık...

Yeni bir döneme giriyoruz... 13 Mart günü 23 derece Balık burcunda Neptünyen etkili bir yeniay meydana gelecek. Markab sabit yıldızı etkin olacak. Bu durum, önümüzdeki 15 gün boyunca da etkisini sürdürecek. Şimdi Balık burcunda gerçekleşecek olan yeniayın hem bireysel hem dünya hem Türkiye üzerindeki etkilerine göz atalım.

Öncelikle yeniay Balık burcunda olacağından, Balık burcunun temsil ettiği konularla haşır neşir olacağımıza işaret ediyor. Astrolojide Balık burcu; hayaller, kendini adamak, yalnız kalmak, bilinçaltı, korkular, yaratıcılık, sanat, aldanmak, kandırılmak, gerçeklerden uzaklaşmak, rüyalar, izole olmak, inançlar, maneviyat, ruhsal konular, spiritüel temalar, fedakârlık ve kurban olmakla ilgilidir.

Neptün ise tüm bu saydığım Balık özelliklerini tamamen kapsar. Neptün de Balık burcunda ve modern astrolojiye göre Neptün zaten Balık burcunun yönetici gezegeni...

SESSİZLİK İHTİYACI ARTACAK

Şimdi buradan yola çıkarak bu yeniay zamanı hayaller kurmak, kendimize dönmek, yalnız kalmak, kafamızı dinlemek ve sessizlik ihtiyacı daha çok artacak diyebiliriz. Farkında olarak ya da olmayarak kendimizi bir şeye adadığımızı görebiliriz. Ama dikkatli olun, kendinizi büyük bir yardım ve fedakârlık duygusuyla adadığınız konu, kurban moduna girmenize neden olabilir. Bu dönem her türlü bilinçaltı çalışmaları yapmak, spiritüel konularla ilgilenmek, meditasyonlar yapmak, enerji çalışmalarına katılmak için de uygun bir süreç.

Yalnız işin içinde Neptün olduğu için, bazen katı gerçekler gözümüzün önünde dursa bile bunu görmekte zorlanabiliriz, adeta gözümüze perde inmiş gibi olur. Çevremizdeki insanlar sizi bir konuda uyarıyorsa, dışarıdan üçüncü bir kişi fikir veriyorsa bunu dikkate almanızı tavsiye ederim. Belki uyanış yaşamanıza yardımcı olabilir.

Elbette Balık burcunun olduğu yerde, hele ki Neptün etkili bir yeniayda, yolumuzu daha çok sezgilerle, duygularımızla bulmaya çalışırız. Bu dönemde akılcı davranmak pek kolay olmayabilir. Ya da içimizden geldiği gibi, inandığımız gibi hareket etmek isteyebiliriz...

Yazının Devamını Oku

Ruhunuza iyi gelecek şeylere yönelin

Oğlak burcunda gezen Ay, haftamızı sorumluluklarla dolduracak. Kariyerinizde belirsizlikler olabilir, acele etmeyin ve size iyi gelecek şeylere yönelin. İyi haber: Haftaya Balık yeniayı var!

Haftanın ilk günü Ay oğlak burcunda seyahat edecek. Haftaya görev, sorumluluklar, planlar, projeler, yapılması gereken işlerin bilinciyle başlıyoruz. Salı günü Ay, Kova burcunda seyahat edecek.

Arkadaşlarımızla sosyalleşerek, bol bol iletişim kurarak, zihinsel faaliyetlerimizi arttırarak bir gün geçirebiliriz. Salı ve çarşamba Venüs’ün Ay düğümleriyle kuracağı kontakla ilişkilerde ve sosyal hayatta kibar, orta yol bulucu, uzlaşmacı olmak önem kazanacak. İlişkileri yöneten, kazanır. Perşembe günüyse Güneş ile Neptün birlikte hareket edecek. Özellikle sezgilerinize çok güvenin, rüyalarınızın neyi sembolize ettiğine dikkat edin, evrenin, yaşamın sunacağı işaretleri iyi yakalamaya bakın. Yaşam hedefleriniz ve kariyerinizi ilgilendiren konularda belirsizliklere düşülebilir. Bugün kariyerinizi ilgilendiren konularda majör kararlar vermek, atılımlar yapmak için pek uygun değil.

Eğer imkânınız varsa bugün sessiz sakin bir yere tatile gitmek, minik bir kaçamak yapmak için çok uygun. Eskiye, geçmişe ait konular çok sık gündeme gelebilir. Eski resimler, anılar, fotoğraflar, müzikler. Cuma ve cumartesi Ay, Balık burcunda seyahat edecek hatta Balık burcunda yeniay meydana gelecek. Haftaya cumartesi köşe yazısında Balık yeniayını detaylıca yazacağım. Ama siz bu sırada kafanıza ve ruhunuza iyi gelecek şeylere yönelin…

KABUĞUNUZA ÇEKİLİP GÖZLEMLEYİNKoç (21 Mart-19 Nisan)

Yazının Devamını Oku

Haddimizi bildiren mektup

Bugün size William Lilly’den biraz bahsedeceğim. Astrolojinin babası olduğunu söyleyebilirim. Özellikle hem astrologlar hem astroloji öğrenme yolunda olanlar hem de astrolog olmak isteyenler için yazdığı mektuba vurgu yapmak istiyorum.

William Lilly, 1602-1681 arasında İngiltere’de yaşadı.

Astrolojinin artan popülaritisi nedeniyle sektör içinde ister istemez bazı bozuşmalar yaşanıyor ve bu artacaktır da... Ben, mesleğini çok seven ve bu konuda idealist biriyim. Hatta bu mesleğin çok daha iyi icra edilmesi için çok değerli dokuz astrologla birlikte Profesyonel Astroloji Derneği’ni (PAD) kurduk geçen sene. Şu an sesimizi çok yükseltmeden büyük bir hazırlık ve yapılanma içindeyiz. Amacımız astrolojinin doğru, etik ve kurallara bağlı bir şekilde yapılması.

Bugün size William Lilly’den biraz bahsetmek istiyorum. Rönesans döneminin en önemli isimlerinden biri... Hatta hem klasik hem de soru astrolojinin (Horary) babasıdır. En önemli eseri ‘Christian Astrology’ (Hıristiyan Astrolojisi) 1647’de yayımlandı. 1985 yılındaysa eseri basitleştirilmiş haliyle yeniden basıldı. Türkçe çevirisini ben yaptırdım ama henüz yayımlanmadı. Çalışmalar bitince astrolojiseverlerle paylaşacağım.

William Lilly, yaşadığı dönemde hem halk hem askeri hem de politik anlamda geniş kitlelere ulaştı. Onları da etkiledi. Böylece hem politikacılara hem de kraliyete danışmanlık verdi. 1658’de İsveç ile İngiliz ittifakını teşvik ederek siyasete girdi ve İsveç Kralı X. Karl Gustav’dan altın bir zincirle madalya aldı.

Lilly, genellikle yürüttüğü mantığın ayrıntılı açıklamalarını verirdi. ‘England’s Prophetical Merlin’ (1644) adlı eserinde Jüpiter ve Satürn’ün kavuşumuna ilişkin tahminlerini Büyük Bağlaçlar teorisi üzerine uzun bir incelemeyle sundu. Benzer şekilde, 1652’de ‘Annus Tenebrosus’ (Karanlık Yıl) adlı eseri ‘Tutulmaların Etkilerini Değerlendirmek İçin Kısa Bir Yöntem’ ile yayımlandı.

Astrolojinin doğru ve etik yapılabilmesi için William Lilly’nin yazdığı çok özel bir mektubu paylaşacağım sizinle. Bu mektup hem astrologlar hem astroloji öğrenme yolunda olanlar hem de astrolog olmak isteyen herkesi kapsıyor. Ve haddimizi bildiriyor. 

ETİK ASTROLOJİ İÇİN...

Yazının Devamını Oku

Mücadele etmemiz gerekecek

Hafta güzellikle başlıyor ama savaşçı gezegen Mars, İkizler burcunda seyahat etmeye başlayınca bazı alanlarda mücadele vermemiz gerekecek. Cuma günüyse eğitim, teknoloji, satış ve pazarlama konuları için şahane bir gün. Sağlığa dikkat etmeyi unutmayın.

Pazartesi ve salı Ay, Terazi burcunda seyahat edecek. Estetik ve güzelleşmek için uygun bir zaman. Aranızın bozuk olduğu birileri varsa barışmak için adımlar atılabilir.  Çarşamba günüyse Venüs ile Uranüs arasında güzel bir etki olacak. İlişkilere heyecan katmak, sürprizler yapmak için güzel bir gün. Heyecan verici karşılaşmalar yaşanabilir, birilerinden aniden hoşlanabiliriz.

Perşembe itibariyle Mars burç değiştirerek İkizler’e geçecek. 23 Nisan’a kadar bu burçta seyahat edecek. Mars savaşmak, savunmak, mücadele etmek anlamına gelir. İkizlere geçtiğinden bilgi ve eğitim için savaşacağımızı işaret edebilir. Beyin ve dil arasındaki koordinasyon bozulabilir.

Cuma şahane güzel gün. Zira Merkür ile Jüpiter birlikte hareket edecekler Kova burcunda. Eğitim, teknoloji, dijital konular, satış, pazarlama, reklam, halkla ilişkiler gibi konularda güzel fırsatlar belirebilir.

Cumartesiyse Ay tüm gün Yay burcunda. Yeni kitaplar okumaya başlamak, farklı ve yabancı kültürlerle ilgili bilgi edinmek için uygun.

KARDEŞLERLE AĞIZ DALAŞINA GİRMEYİNKoç (21 Mart-19 Nisan)

Yakın çevreniz, kardeşlerle olan ilişkilerde stresli durumlar, ağız dalaşları yaşanabilir. Otomobilinizin bakımını ihmal etmeyin, trafikte çok daha dikkatli olun. İletişimin hızlanacağı bir süreç başlıyor. Eğitim alıyorsanız eğitmenlerinizle kavga etmeyin. 

Yazının Devamını Oku

Ağzınızdan çıkanlara dikkat!

Astrolojide kötücül bir gezegen olarak bilinen Mars, İkizler burcuna geçiyor. Etkileri 23 Nisan’a dek sürecek bu dönemde iletişimle ilgili konulara özen gösterin. Beyin hızımızla konuşma hızımız aynı olmayabilir, ağzımızdan kötü ve kırıcı laflar dökülebilir, pot kırabiliriz.

Astrolojide Mars ve Satürn’ün burç değiştirdiği dönemlere her zaman ekstra dikkat kesiliriz. Çünkü bu iki gezegen de, klasik astrolojide malefik denilen, kötücül gezegenlerdir. Hatta Satürn’e ‘büyük şeytan’, Mars’a ise ‘küçük şeytan’ demişler zamanında. Bugünkü konumuz küçük şeytan Mars’la ilgili. Zira 45 gündür Boğa burcunda hareket ediyordu ve bu hafta burç değiştirip İkizler’e geçecek. 23 Nisan’a dek de bu burçta seyahat edecek.

Mars, yani Yunan mitolojisindeki Ares’in astrolojik olarak temsil ettiği konular: Harekete geçme, savaşma, savunma, yakıp yıkma, saldırı, kıyasıya mücadele, her türlü yanıcı-kesici-delici aletler, patlamalar, hastalıklar, ameliyatlar, cinsel güç, eril enerji, agresyon, öfke patlamaları... Mars, İkizler burcuna geçerek sembolize ettiği tüm bu kavramları bu burçla birleştirip yoluna devam edecek.

Bunun etkilerini anlayabilmek için İkizler burcunun da astrolojik olarak neleri sembolize ettiğini bilmeliyiz... İkizler astrolojide ifade, konuşma, bilgi, seyahat, eğitim, her türlü yazılı-sözlü-görsel iletişim, yayıncılık demektir. Medikal astrolojiye göre eller, kollar, dil ve zihinle temsil edilir. Dünya astrolojisine göreyse eğitim sistemleri, her türlü ulaşım ağı, bilgi ağı, internet, gazeteciler, okullar gibi temalara işaret eder. Mars, İkizler burcunun sembolize ettiği tüm kavramları harekete geçirirken bir yandan da bu konularda ciddi sorunlar, agresif durumlar yaratabilir.

BİLGİLERİ CEPHANENİZE EKLEYİN

Peki, bizi neler bekliyor? Bireysel olarak kendimizi daha güçlü ve hızlı bir şekilde ifade etmeye çalışacağız. Ancak zaman zaman beyin hızımızla konuşma hızımız aynı olmayabilir. Bazen ağzımızdan anlamsız sözler dökülebilir veya yazabiliriz. Olup olmadık her yerde pot kırabiliriz. Ama iletişim dediğimiz anda aklımıza gelen her konuda ciddi bir hız kazanacağımız kesin. Elbette bilginin temsilcisi İkizler burcuna kötücül Mars yerleştiğinde kötü ve hatalı bilgilerin bu dönem çok hızlı yayılabileceğini de unutmamak gerek.

Mars, İkizler gibi zihinsel bir burçta seyahat ediyorsa bu, birçok şeyi aklımızda halledebileceğimiz anlamına gelir. Ama sadece akılda; düşünsel olarak. Fiziksel olarak eylemlerimizde eksik kalabiliriz. Bu dönem çokça ağız dalaşı yaşanabilir; kötü ve kırıcı kelimeler ağzımızdan dökülebilir. Dikkat etmeliyiz.

Mars savaşmak anlamına geliyor. Mars İkizler burcundaysa savaşmak için daha çok bilgiye ihtiyaç duyacağız. Belki de sırf bu yüzden her türlü bilgiyi yüzeysel bile olsa okuyup cephanemize yerleştireceğiz.

Yazının Devamını Oku

Venüs ayaklarınızı yerden kesecek

Aşkın gezegeni Venüs, Balık burcuna geçiyor. İlişkilerin adeta rengi değişecek; daha sezgisel, yumuşak iletişim zamanı başlıyor. Bu dönem bakım, güzellik, yaratıcılık gibi konular için de çok uygun.

Haftanın  ilk günü Ay’ın Yengeç burcundaki seyahatiyle geçecek. Eve dair uğraşlar, aileyle birlikte olmak, kendinizi güvende hissetmek önemli olacak. Yarın bazı yatırım araçlarıyla da ilgilenebilirsiniz. Salı günü Mars ile Plüton arasındaki dinamik görünüm etkin olacak. Oldukça güç içeren bir etkisi  olduğu için kavgadan, çatışmadan uzak durmak gerek. Yürümeyen ve eskimiş ilişkileri veya hayat kalıplarını sona erdirmek için gereken cesareti bulabilirsiniz.

Çarşamba günü Güneş ile Uranüs arasında destekleyici bir konumlanma olacak. Ufak tefek iş fırsatları çıkabilir; kariyerle ilgili konularda hızlı kararlar alabileceksiniz. Perşembe Venüs, Balık burcuna geçecek ve 21 Mart’a kadar bu burçta seyahat edecek.

İlişkilerin rengi değişiyor; daha romantik, sezgisel, yumuşak, ayaklarınızı yerden kesecek ilişkiler zamanı başlıyor. Bu dönem estetik, güzellik, yaratıcılık gerektiren her türlü konu için de çok uygun. Cuma günüyse Ay günün büyük bir çoğunluğunu Aslan burcunda geçirecek. Onaylanmak, fark edilmek önemli olurken egosu yüksek kişilerle de bir araya gelebilirsiniz.

Hafta sonu Başak burcunda dolunay meydana gelecek. Zamanınızı temizlikle, el oyalayan uğraşlarla, çekmeceleri, bilgisayarınızı, telefonunuzu düzenlemekle geçirebilir, çok fazla iş yapabilirsiniz. 

YETİŞTİRMENİZ GEREKEN İŞLER SIRADAKoç (21 Mart-19 Nisan)

Yazının Devamını Oku

Bu dolunay bizi çok çalıştıracak

27 Şubat’ta Başak burcunda gerçekleşecek dolunay hayatımıza çekidüzen vermek, dağınık alanları toparlamak için ideal bir zamana işaret ediyor. Ama çok çalışmamız gerekecek. Neredeyse köle gibi! Üstelik karşılık beklemek hata olur.

Başak burcunun 8’inci derecesinde, başrolünde Venüs’ün olduğu dolunay eli yüzü düzgün, kötü açısı olmayan, stres katsayılarımızı yükseltmeyecek, sakin ve ‘minnoş’ olacak. Bu sefer gamlı baykuşluk yok, rahat olun.

Dolunay bu haftadan başlayarak yaklaşık 15 gün etkisini gösterecek. Başak burcunda meydana geldiği için hem kişisel yaşamlarımızda hem de dünya üzerinde Başak burcunun sembolize ettiği temalar ön planda...

Başak dendiği anda aklınıza gelmesi gerekenler şunlar: Düzenlemek, bir şeyleri toparlamak, hazırlık yapmak, temizlemek, detaylar, çalışmak ama çok çalışmak, hizmet ve servis vermek, sağlıkla ilgili konular, beslenmek, detoks, eleştiriler, hata aramak, mükemmele ulaşma gayreti, kontrol ve analiz etmek, vesvese, endişe...

Sağlık konularında anksiyeteler, psikosomatik rahatsızlıklar; karın bölgesi, bağırsaklar, sindirim sistemi, bağışıklık sistemi, kolonlar, pankreas öne çıkıyor.

KOLLARI SIVAYIN

Bu dolunayın başrol oyuncusu Venüs... Dolunay sırasında Venüs, Balık burcunda olacak. Venüs ise temel anlamda aşk, meşk, keyif, haz, mutluluk, parasal konularla ilgilidir.

Bu bilgileri de hesaba katınca dolunayın etkileri nasıl olacak, bir göz atalım...

Yazının Devamını Oku

Eskiyle yeni karşı karşıya

Bu hafta meydana gelecek Satürn ve Uranüs arasındaki etkileşim 2021’in bir fragmanını sunacak bize. Bu etkileşim meydana geldiği anda eskiyle yeni arasında bir çekişme başlar. Belki de alışkanlıklarımızı değiştirmemiz gerekecek.

Yılın en önemli haftalarından birine giriyoruz. Satürn ve Uranüs arasında bir etkileşim olacak. Bu ikilinin etkileşimi aslında 2021’in özeti... Bu ikilinin etkisi her ne kadar yıl boyunca güçlü bir şekilde devam etse de şubat, haziran ve aralık ayında en güçlü seviyeye ulaşacak.

Peki, bu ikiliyi özel kılan ne? Astroloji döngülerle çalışır. En küçük döngüler yeniay ve dolunaylardır. Ancak bu döngüler sadece Güneş ve Ay arasında gerçekleşmez. Bütün gezegenlerin birbirleriyle etkileşimleri sayesinde sabit bir döngüsü vardır. İşte Satürn ve Uranüs arasında da özel bir döngü var. Bu döngü 40 yılda tamamlanır. Her 10 senede bir de kendi aralarında etkileşim içinde olurlar.

Astrolojik olarak Satürn; kural koyucu, kısıtlayıcı, denetleyici, düzenleyici, test eden yaşlı kesimi sembolize eder. Yunan mitolojisinde Kronos olarak karşımıza çıkar ve zamanı yönetir. Kendi yerini almalarından korktuğu için çocuklarını yiyen bir titandır. Uranüs ise özgürlükle, elektrikle, şoke edici ve aniden gelişen skandal olay ve durumlarla ilişkilidir. Satürn ve Uranüs arasında bir etkileşim meydana geldiği anda eskiyle yeni arasında bir çekişme başlar. Eski ve yeni düzen arasındaki çekişme... Uranüs bizi konfor alanımızdan çıkmamız için harekete geçirmeye çalışırken Satürn alıştığımız sistemi koruma gayretindedir. 2021 de bu ikilinin çekişmesiyle geçecek. Bir taraftan büyük ve radikal değişimler, diğer yanda bu değişimlere direnenler...

Özgürleşmek adına...

Şubat, haziran ve aralık aylarında bizi büyük değişimler bekliyor. Yeni düzen yavaş yavaş eski alışkanlıklarımızın yerini alacak. Bu nedenle eskiye sıkı sıkıya tutunmak yerine hayatın getirdiği değişimlere adapte olmak en akıllıcası.  Satürn, kariyerle ve parasal konularla ilgili. Bu yüzden belki birçoğumuzun işimizi, iş yapma şeklimizi, işle ilgili alışkanlıklarımızı değiştirmesi gerekebilir. Ya da harcama veya yatırım alışkanlıklarımızda değişimler meydana gelebilir.

Uranüs’ün özgürlüklerle ilgili olduğunu da düşünecek olursak belki de hayatımızda özgürlük elde etmek adına ciddi adımlar atmanın eşiğinde de olabiliriz. Bazen alışkın olduğumuz koşullarda rahat hareket ettiğimizi ve hatta daha özgür olduğumuzu düşünürüz. Ancak o koşulları değiştirmeye başladıktan kısa bir süre sonra görürüz ki onlar aslında  bizi bağlayan, hareket etmemizi zorlaştıran şeylermiş... Bu tıpkı bir ilişkiyi alışkanlıklar yüzünden bitiremeyip bittiği zaman ‘Keşke daha önce bitirseymişim, hayat şu an daha güzel’ duygusunu yaşamak gibidir. Bu yüzden omuzlarınıza yük olan ve hayattaki alanınızı kısıtlayan konulara karşı büyük bir farkındalık geliştirip bu konularla ilgili harekete geçmek için oldukça doğru zamanlardayız. Kolay olacağını iddia etmiyorum elbette ama bir yerden başlamak gerek, değil mi!

Kısıtlamalar artabilir

Yazının Devamını Oku

Yenilikler kapımızda

Salı günü oluşacak Merkür-Güneş etkileşimi dileklerimizi, perşembe günkü yeniay da yenilikleri beraberinde getirebilir... Özellikle Kova burcu olanları harika bir hafta bekliyor.

Haftaya Venüs ile Uranüs arasındaki sert etkileşimle başlıyoruz. Pazartesi ve salı günü estetik-güzellikle ilgili konular için gökyüzü pek uygun değil. Aynı şekilde ilişkilerde de asilik yapabiliriz. Bunun dışında salı günü oldukça özel bir gün. Özellikle 15.48 ile 16.10 arası Merkür, Güneş’in kalbinde olacak. Bu saat diliminde aklınızdan geçirdiklerinize dikkat edin, gerçekleşebilir. Çarşamba günü Merkür’le Mars arasındaki sert görünüm nedeniyle ifadelerimize, kelimelerimize çok dikkat! Kimseyle tartışmamaya özen gösterin. Perşembe günü Kova burcunda oldukça güçlü bir yeniay meydana geliyor. Hayatımızın birçok alanında yenilikler yapmak ve özgürleşmek isteyeceğiz.

Tabii Merkür’ün retro olduğunu unutmadan, dijital alandaki planlarımızı 25 Şubat’tan sonraya bırakmalıyız. Cuma günü Venüs ve Jüpiter birlikte hareket edecek. Hem güzelleşme hem yatırımlar konusunda olumlu gelişmeler var.

Cumartesi de Venüs ve Merkür birlikte hareket edecek. Hoş sohbetler çevirmek, mutluluk verici haberler almak-vermek için çok güzel bir gün...

Uranüs’le Venüs arasında sert etkileşim var. Kalp kırmamaya özen göstermeli... Öte yandan Merkür retrosu devam ettiği için teknolojik aksaklıklara dikkat!

Yazının Devamını Oku

Fikirler masaya yatırılıyor

11 Şubat Perşembe günü 23 derece Kova burcunda bir yeniay meydana gelecek ve bu yeniay, pek çok anlamda özel olacak. Bu dönemde Jüpiter, Venüs, Merkür, Satürn ve de Güneş Kova burcunda konumlanacak. Bu, Kova’nın sembolize ettiği her şey çarpı beş şeklinde çalışacak demektir. Ancak yeniay zamanı ne yazık ki Merkür’ün de Kova burcunda geri harekette olduğunu unutmamak gerek!

Bu yeniay, 23 derece Kova burcunda meydana gelecek. Bu derecede Sadalsuud ve Kitalpha yıldızları bulunuyor. Şimdi bu yeniayı enine boyuna masaya yatıralım ve önümüzdeki 15 gün ne gibi etkiler altında olacağız, öğrenelim.

Kova dendiği zaman aklımıza gelen anahtar kelimeler şunlar: Dostluk, grup çalışmaları, akıl, özgürlük, orijinal olmak, yenilikçi ve entelektüel konular, tabuları yıkmak,  teknoloji, dijital dünya, isyanlar, asilik, marjinal her türlü konu, toplumun faydasına bir şeyler yapma ihtiyacı, yeni akımlar, elektrik, icatlar, uzay, gökyüzü, astroloji, insan hakları, dernekler, azınlıklar... Sağlık açısından baktığımızdaysa sembolize ettiği konular; alt bacaklar, baldırlar, sinir sistemi, kan dolaşımı sistemi, kalp ve topuklardır.

İletişimde özen gerekiyor

Bu yeniayla birlikte arkadaşlık ilişkileri ön planda olacak. Her ne kadar şu an pandemiden dolayı eskisi kadar yakın ilişkiler kurup bir araya gelemesek bile, belki de teknolojinin nimetlerinden yararlanarak dostlarımıza daha fazla zaman ayırabiliriz. Merkür’ün de aynı alanda geri hareketi, bazen grup içi iletişimde yanlış anlaşılmalara neden olabilir. Bu yüzden iletişim kurarken özenli olmakta fayda var.

Dört gezegen ve Güneş’in Kova’da toplanmış olduğu bir yeniay zamanı. Hepimiz yaşamımızın belli alanlarında devrim yapmak isteyebiliriz. Bize yük olan ve artık taşımak istemediğimiz her ilişkiden kendimizi kurtaracak yollar arayabiliriz. Kişisel hayatımızda daha fazla özgürlük alanı açmak için de harekete geçebiliriz.

Karar alırken dikkat!

Tabuları yıkmak isteyebilir, hatta zaman zaman çevremize karşı isyankâr tavırlar içinde olabiliriz. Yeri geldiğinde muhalefet etmekten de çekinmeyeceğiz. Hayatımızda farklı bir şeyler denemek, çizginin biraz olsun dışına çıkmak isteyebiliriz. Bunu bazen dış görünüşümüzde de yapabiliriz. Risk alıp daha önce denemediğimiz saç renk ve modelleri deneyebilir veya normalde gardırobumuzda hiç olmayacak renkte bir kıyafet alabiliriz.

Yazının Devamını Oku