Enerjimiz yükseliyor

Bu hafta önemli bir gezegen geçişi olacak. Olimpos’un canı sıkıldıkça savaşan, terör estiren, huzur kaçıran Ares’i namı diğer Mars burç değiştirecek. Mars’ın yönettiği, güçlü olduğu Koç burcundaki seyahati 5 Temmuz’a kadar devam edecek.

Haberin Devamı

Astrolojik kaynaklarda ‘küçük kötücül’ ve ‘küçük şeytan’ olarak adlandırılan Mars’ın burç değişim süreçlerine astrologlar olarak dikkat kesiliriz. Çünkü hangi konularda arıza çıkaracağımızı, hangi konuların bizde stres yaratacağını ya da bizi motive edeceğini ve harekete geçireceğini anlatır. Dünya astrolojisi bakımından da önemlidir çünkü hareketliliğin ve dünyada tansiyonu yükseltecek konuların neler olabileceğini de bu sayede öngörebiliriz.

Mars, Koç burcunu yönettiğinden dolayı en güçlü pozisyonunda. Yani temsil ettiği konuları hem iyi
hem de kötü anlamda inanılmaz rahat bir şekilde ortaya koyacak demektir. Bunun için gelin, önce bireysel, sonra dünya ve Türkiye üzerinde 5 Temmuz’a kadar ne gibi etkileri olabilir, bakalım...

Mars’ın Koç burcundaki seyahatini önce olumlu yönleriyle ele alalım. Bir kere, daha önce seyahat ettiği Balık burcunun üzerimizdeki o yılgın enerjisini atıyoruz ve hızlı bir şekilde güzel havalara adapte oluyoruz. Tazeleniyoruz, enerjimiz yerine geliyor, yükseliyoruz. Hızımız, motivasyonumuz ve cesaretimiz artarken yaratıcı taraflarımızı daha rahat ortaya koymaya başlıyoruz.

Haberin Devamı

Ertelediğimiz ve yapmak istediğimiz ne varsa hepsini hayata geçirmek için gerekli enerjiyi artık kendimizde buluyoruz. Sorunları sakız gibi uzatmak yerine hızlı, çözüm ve sonuç odaklı davranıyoruz. Girişken oluyoruz, hedeflerimizin peşinden dört nala koşuyoruz. Bizi tutabilene aşk olsun. Yerlerde seyreden libidomuzda da aktif bir yükselme hissedebiliriz.

Ama astroloji her zaman iyisiyle ve kötüsüyle çift taraflı çalışan bir sistemdir. Bilinç ve farkındalık düzeyi düşük olanda genelde kötüsüyle...

Bu dönem kazalara, sakar-
lıklara, yanıklara, çarpmalara ve düşmelere çok daha yatkın bir dönemdeyiz. Adeta zücaciye dükkânındaki fil gibi olabiliriz sakarlık konusunda.

Ve elbette atarlı ve giderli olma potansiyelimiz de oldukça yüksek. Kimseye eyvallahı olmadan, düşünmeden, tamamen içgüdüsel tartışma ve kavgalara hazır olabiliriz. Ve ne yazık ki tahammül seviyemiz IQ
seviyemizden çok daha düşük seyredebilir. Her şey bir an önce, hemen olsun isteyebiliriz.

Haberin Devamı

Koç burcunun maymun iştahı Mars’la birleşince elbette ortada yarım yamalak bir sürü iş ve ilişki potansiyelleri olabilir.

Sporda başarılar...

Dünyaya bakarsak, durum karışık. Koç burcunun savaşkan enerjisi Mars’la birleştiğinde dünyanın nabzında ve tansiyonunda ciddi bir yükseliş görebiliriz. Bir taraftan Ukrayna’yla Rusya arasında anlaşma sağlanması beklenirken benzer bir durum başka ülkeler arasında da yaşanabilir. Savaş enerjisinin yükseldiği bir döneme ne yazık ki girmiş bulunuyoruz. Özellikle Ortadoğu’da kazanlar epey kaynayabilir.

Bu dönemde  dünyanın huzuru da hayli kaçacakmış gibi görünüyor.

Ateş elementinde artan enerji sebebiyle halihazırda yaza doğru da hızla girerken artan orman yangınları yine bizleri üzebilir. Aktif olmayı bekleyen yanardağ gelişmelerini de görebiliriz.

Haberin Devamı

Yine bu dönem patlamalar ve huzur kaçırabilecek saldırılar da söz konusu. Hatta bu saldırılar din ekseninde gerçekleşebilir. Dini yerlerde huzuru kaçıracak gelişmeler yaşanabilir.

Bu dönemin olabilecek en tatlı yanı, sporda önemli başarılar elde edilmesi ve birtakım rekorların kırılması  ihtimali. Ateş elementinin bu denli yükselmesi toprağın da hızla kurumasına yol açabilir. Bu yüzden bu süreçte derinleşebilecek olan gıda krizi seslerini de daha güçlü bir şekilde duyabiliriz.

Meydan okumalar söz konusu

Mars’ın Koç burcundaki seyahati Türkiye astroloji haritasında kariyeri, ünlü kişileri ve iktidarı sembolize eden bir alanda olacak.
Bu dönem iktidar kanadında işler ve çalışmalar hız kazanmaya başlayacak. Üst üste yeni projeler ve yeni girişimler dikkatleri çekecek.
Ama bu süreçte, zaman zaman Koç burcunun o sinirli enerjisiyle iktidarı kızdıracak durumlar da yaşanabilir. Özellikle muhalefeti temsil eden alanda Mars’la karşı karşıya geleceği 2-5 Haziran arası süreçte, iktidarla muhalefet arasında her zamankinden çok daha gergin ve meydan okuyan bir durum görebiliriz.
Özellikle bu dönem konularımız daha çok yargı, hukukla ilgili, yasal meseleler üzerine olabilir.

 

 

 

Yazarın Tüm Yazıları