GeriDinçer Güner Bu dönem hayatımızın odağında haz ve mutluluk veren konular olacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu dönem hayatımızın odağında haz ve mutluluk veren konular olacak

Salı günü Boğa burcu etkisinde yeniay var. Bugünlerde hızla akıp giden yaşamı ve zamanı biraz olsun yavaşlatmaya ve sakince hareket etmeye çalışacağız. Bize keyifli gelen konular her neyse hayatımızda onlara daha fazla yer açabileceğiz.

Bu dönem hayatımızın odağında haz ve mutluluk veren konular olacak
Salı günü Boğa burcunun 21’inci derecesinde meydana gelecek yeniaya hem Plüton hem de Neptün destek olacak, ayrıca ‘Rana sabit’ yıldızı da etkisini gösterecek. Bu yeniay bireysel ve dünya genelinde hangi konuları deneyimlememize yol açacak, inceleyelim...

Yeniay, Boğa burcunda olduğundan önümüzdeki 10-12 gün Boğa burcunun sembolize ettiği temel konular hayatımızda daha görünür hale gelecek. Bunlar; keyif, mutluluk, şartlarını koruma gayreti, para, yaratıcılık, beslenme, tembellik, güven, sahip olma, toprak, sanat ve yaratıcılıkla ilgili konular.

YENİLİKLERE AÇIK DEĞİLİZ

Bu dönem hayatımızın odak noktasında haz ve mutluluk veren konular olacak. Hızla akıp giden yaşamı ve zamanı biraz olsun yavaşlatmaya ve sakince hareket etmeye çalışacağız. Bize keyif veren konular her neyse hayatımızda onlara daha fazla yer açabileceğiz. Lezzetli bir şeyler yemek, atıştırmak bizi daha da mutlu edecek. Ama malum, yaza doğru giderken ‘bikini diyeti’ yapanlar için pek de güzel gelişmeler değil bu dediklerim!

Ciddi bir yeteneğimiz olsun-olmasın, bir şekilde hepimiz sanat veya yaratıcılığın ucundan tutabiliriz. Belki tuvali ve boyaları alıp resim denemeleri yapabilir, çevrimiçi sanat galerilerini gezebiliriz, sevdiğimiz sanatçıların sosyal medya hesaplarında verdikleri konserlere katılabiliriz.

Yeniliklere, yeni koşullara çok da fazla açık olmadığımız zamanlardan geçiyoruz. Elimizdekinin kıymetini bilip onları korumak bu dönem daha çok işimize gelebilir. Yeni temalara karşı daha şüpheci yaklaşabiliriz.

Bugünlerde hayatımızdaki birçok konuda pratik çözümler ararken az çalışarak çok üretmenin de peşinde olacağız. Güven en hassas noktamız, çevremizdekilere olabildiğinde sadık kalmaya çalışacağız.

Toprakla ilgilenmek, saksıları çiçeklendirmek, bahçemizi düzenlemek, doğayla ilgilenmek için harika bir dönem. Yine toprak alım-satım işlerini halletmek için de...

SİNÜSLERE VE DİLE DİKKAT!

Yeni başlayan tüm işler, projeler ve ilişkilerin istikrarlı olma potansiyeli oldukça yüksek. Tabii adımlar temkinli atılmalı ve sabırlı olunmalı.

Paramızı arttırmak adına planlarımız olabilir, yatırımlarla ilgilenebiliriz. Atacağımız adımların somut ve kalıcı sonuçlar ortaya çıkarmasını isteriz.

Sağlık olarak; boyun, boğaz, ses telleri, bademcikler hassas olabilir. 21’inci derece Boğa’nın temsil ettikleriyse sinüsler ve dildir. Bunlara dikkat etmekte fayda var.

Bu yeniay Oğlak burcunda seyahat eden Plüton’dan destek alacak. Hedeflerinizle ilgili bir yandan güç kazanırken diğer yandan yeni yöntemler geliştirebilirsiniz. Ya da amaçlarınız değişime uğrayabilir. Otorite pozisyonundaki kişilerle güçlü kontaklar kurup destek alabilirsiniz. Hayatınızın dağınık gibi görünen taraflarını toparlamak için de harika bir zamanda olacaksınız. Kariyerinizde değişiklikler yapmak, iş veya bölüm değiştirmek, iş kurmak için de çok uygun bir dönem.

Yeniay zamanına Balık burcunda seyahat eden Neptün de güzel bir destek katacak. Bu sezgiselliğin artacağına işarettir. İçinize bir şeyler doğabilir, rüyalarınız etkileyici olabilir. Spiritüel antenleriniz daha açık halde... Şefkatli ve hassas yanınızı daha kolay ortaya koyabilecek, hataları affedeceksiniz. Başka insanlara yardım etme ve hizmet verme konusunda motive olabileceksiniz.

Bu yeniayda ‘Botein sabit yıldızı’ etkin olacak. Bu yıldız geçmişte yaptığınız hataları düzeltme fırsatı elde edebileceğinize işaret eder ve yardıma ihtiyacı olanlara yardım etmek anlamına gelir.

EKONOMİDE NEFES ALDIRAN DURUMLAR OLABİLİR

* Dünya astrolojisine göre Boğa burcu; topraklar, finansal konular, güvenlik, gıda, banka ve tarım demektir. Bu konular genel olarak önem kazanacak.

* Toprak grubu burcu olan Boğa’daki yeniaylar depremleri tetikleyen bir etki yaratabilir.

* Bu yeniaya Plüton’un destek açıda olması iş dünyası, para piyasaları açısından olumlu bir rüzgâr estirebilir. Maddi anlamda toparlanmayla, yatırımlar için gerekli düzenlemelerin yapılabilmesiyle ilgili olabilir.

* Beslenme ve gıdaya dair konular ciddi bir şekilde gündeme gelebilir, bu konularda aksiyon alınabilir, düzenlemeler yapılabilir.

* Banka işlemlerine ilişkin yeni düzenlemeler gelebilir.

* Dediğim gibi bu yeniayda ‘Rana’ isimli bir sabit yıldız var. Bu, kurbağalarla ilgili bir yıldız. Kurbağaların yaşadığı bataklıklar, nehirlerle ilgili gelişmeler olabilir. Ya da kurbağaların salgıladığı bir maddeden ilaç mı yapılır, kurbağa saldırısı mı olur, hastalık mı gelir, bakalım, yaşayıp göreceğiz!

* Türkiye’nin doğum haritasına baktığımızdaysa şunları görüyoruz: Bu yeniay Türkiye haritasında 11’inci ev dediğimiz bir alana düşüyor. Bu; meclis, borsa, dernekler, STK’lar ve hazine demektir. Demek ki ülkece daha çok ekonomik konular gündemde olacak. Çünkü ekstradan bu yeniay Venüs / Jüpiter orta noktasının da tam karşısında konumlanacak. Harcamalar, lüks harcamalar, paranın kullanıldığı yerler gündeme gelebilir. Diğer bir olasılık da ekonomik koşullarla ilgili nefes aldıracak durumlar olabilir. Altın gibi değerli madenleri de mercek altına almakta fayda var.

* Yine Türkiye haritasında Neptün’le sert bir kontağı olacak. Neptün sert kontakları; belirsizlikler, şaibeler, kandırılma-dolandırılma gibi temaları içerir. 3’üncü evi tetiklemesinden dolayı eğitim, sınavlar, medya, trafik, yolculuklarla ilgili konularda belirsiz koşulların oluşabileceğine işaret eder.

X

Satürn-Uranüs etkileşiminde ikinci raunt

Bu etkileşimin ilk bölümü şubatta başlamıştı. Şimdi ikinci bölüm... Bu durum dünyada ve hisse senedi piyasalarında istikrarsızlık ortaya çıkacağına ve teknolojinin yeni bir parlama dönemine gireceğine işaret ediyor olabilir. Tarihten örneklerle açıklayacağım...

Bu yıl Kova burcunda seyahat eden Satürn ile Boğa burcunda seyahat eden Uranüs arasında zorlayıcı bir açı oluşacak. Bu etkileşimi 2021’de ilk kez şubatta deneyimledik. Bu ay ikinci raunt... Aralıkta bir tane daha...

Satürn ve Uranüs etkileşimi dünyada ve hisse senedi piyasalarında finansal istikrarsızlık ortaya çıkacağına ve belki de teknolojinin yeni bir parlama dönemine gireceğine işaret ediyor olabilir. Eğer Satürn, hâkimiyetini dikte eden bir hükümet olarak düşünülürse Uranüs de özgürlük, bağımsızlık dürtüsünü temsil eden halk olarak düşünülebilir... Ortaya çıkan uyuşmazlıklar zorlayıcı bir hale gelecektir. Bu durum mevcut hükümetlere karşı toplu protestolara ve hatta devrimlere sebep olabilir, halk arasında büyük huzursuzluklar cereyan edebilir. Yenilik (Uranüs, Kova) taleplerine karşı kontrolünü kaybetmek istemeyenler (Satürn) azimle dirayet gösterebilir. Ancak en nihayetinde liderler ya değişiklikleri kabul edecek ya da oylama sonucu veya cebren görevlerinden alınacak. Çünkü Uranüs’ün Satürn’e ‘kare açı’ gerçekleştirmesi ayrılıklar ve görevden alınmalarla ilişkilidir.

Haziran ve aralıkta Uranüs ile Satürn arasındaki çekişme büyük depremlere zemin hazırlayabilir. Ayrıca Avrupa’da yükselişe geçen milliyetçiliği engelleme çalışmalarıyla karşılaşabiliriz bu aylarda. Uranüs ve Satürn etkileşimiyle hava yolculuklarında sıkıntılar, kazalar, grev gibi konular da gündeme gelebilir. Yine bu aylarda nükleer denemeler, kazalar, sızıntılar yaşanabilir.

GEÇMİŞTE NELER YAŞANDI?

1951 ve 1952’deki Satürn-Uranüs etkileşimi Terazi ve Yengeç burçlarındaydı...

- 1951’de Türkiye işsizlikte rekor kırdı: 1.1 milyon işsiz...

- Adnan Menderes istifa etti.

Yazının Devamını Oku

Ego savaşlarından kaçın!

Merkür’ün İkizler burcundaki geri hareketi devam ediyor. Üstelik bu burçta bir de Güneş tutulması meydana gelecek. Dalgınlık ve kafa karışıklığı yaşayabiliriz. Hatalı ya da duygusal kararlar almaya da eğilimli olabiliriz. Aman dikkat!

Bu hafta Merkür’ün geri harekette olduğu İkizler burcunda Güneş tutulması meydana gelecek. İkizler burcundaki tutulma zamanları bilginin, iletişimin hızla aktığı zamanlardır. Söyleyeceklerimiz ve aklımıza gelenler çok önemli olur. Hatta ağzımızdan çıkanlar hayat değiştirebilir. Merkür de işin içinde olduğundan eğitim, ticaret ve seyahatle ilgili konuların da hayatımızın merkezinde olacağını anlıyoruz. Fakat Merkür geri harekette; iletişim sorunları, kararsızlıklar, aksaklıklar yaşanabilir. Neptün’ün tutulmaya sert bir etkisi olacak. Hatalı ya da duygusal kararlar almaya eğilimli olabiliriz. Yanlış bilginin yayılması, hesap hataları, yanlış anlaşılmalar yaşanabilir. Bu tutulmaya Satürn’ün de destek vermesi özgürlük, insanlık, insan hakları, düşünce özgürlüğü, teknolojiyle ilgili konular ve yatırımlarda destekleyici olacak.

Bu hafta Mars da Aslan burcuna geçiyor ve 29 Temmuz’a kadar bu burçta seyahat edecek. Hayatımızın her alanında iyi performans sergilemeye çabasına girebiliriz. Ama bunu ego savaşlarına dönüştürmeyin.

CİDDİ KARARLAR VERMEYİNKoç (21 Mart-19 Nisan)

Kiminle ne konuştuğunuza, nereye, ne imza attığınıza dikkat edin. Yakın çevrenizle kurduğunuz ilişkilerde karmaşalar meydana gelebilir. Alıngan olabilir ve birçok şeyi abartabilirsiniz. Zihniniz karışık. Hayatınızın değiştirecek kararlar vermeyin. 

KENDİNİZE VAKİT AYIRINBoğa (20 Nisan-20 Mayıs)

Tutulmanın etkilerini parasal alanda göreceksiniz. Kafanız karışabilir, gerçeği göremeyebilir, hatalı yatırımlar veya harcamalar yapabilirsiniz. Finansal anlamda risk almak için hiç uygun bir dönem değil. Kendinize vakit ayırın, değerinizi bilin.

Yazının Devamını Oku

Elektronik cihaz sorunlarına dikkat!

Bu hafta Merkür, İkizler burcunda geri hareketine başlayacak. Merkür geri giderken genelde elektronik aletler, haberleşme ve iletişimle ilgili sorunlar, gecikmeler, aksaklıklar çıkarabilir.

Pazartesi, Mars ile Neptün arasında uyumlu bir etkileşim olacak; psikolojik ve mistik konulara ilgi duyabilirsiniz. Ailevi ve duygusal konularda daha şefkatli davranabilirsiniz. Salı, Güneş ile kuzey Ay düğümü birlikte hareket edecek. Alacağınız haberler hayata bakış açınızı değiştirebilir. Çarşamba günü Venüs, Yengeç burcuna geçecek. İlişkilerin dinamiği de artık gözle görülür bir şekilde değişmeye başlayacaktır. Çiftler çocuk sahibi olma yolunda ciddi adımlar atabilir. Perşembe, Güneş ile Satürn arasında uyumlu bir etki olacak. Birçok şeyi büyük bir ciddiyetle ele alma zamanı. Eğer terfi gibi bir konuşma yapacaksanız bugün ve sonrasını kullanın. Fikirlerinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Cuma günü Venüs ile Jüpiter arasında çok güzel bir kontak olacak. Aşk, ilişkiler, parasal konular açısından çok şanslı ve verimli bir gün. Fırsatları iyi değerlendirin. Hafta sonuysa gökyüzü epey gergin... Mars ile Plüton arasında sert bir etkileşim olacak. Kazalara, yanıklara, çarpmalara dikkat! Kimseyle kavga etmeyin, köprüleri yıkmayın.

KARDEŞİNİZİ YANLIŞ ANLAYABİLİRSİNİZKoç (21 Mart-19 Nisan)

Merkür’ün geri hareketi iletişim, kardeşlerle ilişkiler, eğitim, seyahatle ilgili konularda etkili. Kardeşler ve yakın çevrenizle birbirinizi yanlış anlayabilirsiniz. Sınavlarda odaklanmak zor olabilir. Yolculuğa çıkmadan önce hoş olmayan sürprizlere hazır olun. 

PARASAL KONULARDA İKİ KERE DÜŞÜNÜNBoğa (20 Nisan-20 Mayıs)

Merkür geri giderken parasal konularda dikkatli olmalı ve karar alırken defalarca düşünmelisiniz. Unutkanlıklar olabilir. Cüzdanınızı, paranızı, kıymetli bir eşyanızı unutabilirsiniz. Hesap hataları, ödemelerde sorunlar yaşanabilir.

İLETİŞİM KRİZİ ÇIKABİLİRİkizler (21 Mayıs-20 Haziran)

Yazının Devamını Oku

24 Haziran’a kadar yeni iş, yeni aşk yok!

Astrolojinin ele avuca sığmayan, tanrılar dağı Olimpos’u türlü hınzırlıklarıyla karıştıran Merkür yine gündemimizde. Bugün İkizler burcunda geri hareketine başlayan Merkür, başta iletişim, elektronik eşya, seyahat ve eğitim konularında aksaklıklara neden olabilir. Bu süreçte kariyer ya da ilişkilerde yeni adım atmamakta fayda var.


Merkür retrosunda seyahatte aksaklıklar yaşayabiliriz. Ayrıca bu dönemde aşklar da ayrılıklar da geçici olur.

İletişimi, seyahati, ifadeyi, elektronik eşyayı, eğitimi ve karar mekanizmasını sembolize eden Merkür’ün bugün başlayan geri hareketi 24 Haziran’a kadar devam edecek. Merkür yıl boyunca dört ayda bir geri gider ve bu retro üç hafta sürer. Tabii bu gerilemeden önce bir yavaşlar ve geri hareketine öyle başlar; benzer şekilde ileri gitmek için de önce yavaşlar, sonra ileri hareketine başlar. Aslına bakarsanız geri gitme olayı tamamen bir göz yanılsaması... Merkür bu süreçte sadece yavaşlıyor ama Dünya’dan bakıldığında geri gidiyormuş gibi görünüyor. Bu geri gitme, yani retro sürecinde Merkür’ün temsil ettiği konularda gecikmeler, aksaklıklar, sorunlar, verimsizlik, istediğin sonucu elde edememe gibi etkiler ortaya çıkar.

Merkür bu defa İkizler burcunda geri hareket edecek. Bu bizim için önemli çünkü Merkür, İkizler burcunu yönetir ve yönettiği yerde yapacağı geri hareket daha hissedilir olacaktır. Merkür geri gittiği süreçte iletişim konularında ciddi sorunlar ve karışıklıklar ortaya çıkarır. Bu nedenle yeni işlere ve projelere başlamak için iyi bir dönem değildir çünkü verim elde edilemez veya sonuca ulaşılamaz. Yine hayatımızın akışını değiştirecek kararlar almak için de uygun bir zaman değil çünkü objektif olmak ve doğru karar vermek mümkün olmayabilir.

GIYBET MESAJLARI KARIŞABİLİR
Bu süreçte kullandığımız cep telefonları, bilgisayarlar, elektronik aletler, evimizdeki elektronik aksamlar, işyerimizdeki bilgisayarlarda arızalar ortaya çıkabilir. Farkında olmadan dosyaları silebiliriz, bilgisayarlarımız bozulabilir. Merkür retrosunda elektronik eşya almayın dememe gerek yok herhalde! Elektronik ve cep telefonu firmaları türlü kampanya ve oyunlarla aklınızı çelmek isteyecek eminim ama siz temkini elden bırakmamalısınız. Yine Merkür’ün temsil ettiği araç alımlarınızı da mümkünse 24 Haziran’dan sonraya erteleyin.

Merkür seyahatleri sembolize ettiğinden yolculuklarda stres yaratacak durumlarla uğraşmamız gerekebilir. Bineceğimiz otobüs veya uçağı kaçırabiliriz, çantalarımızı unutabiliriz, siz gideceğiniz yere ulaşırsınız da bavulunuz başka bir şehre gidebilir. Merkür taşımacılıkla da ilgili olduğundan bu dönem internetten sipariş verirken adresinizi doğru yazdığınızdan ya da bir şeyleri kargolarken verdiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olun. Bu Merkür retrosu İkizler burcunda olduğundan özellikle gönderimlerle ilgili ciddi sorunlar ortaya çıkabilir.

Yazının Devamını Oku

‘Spor ve inanç gibi konularda kimseyle tartışmaya girmeyin’

26 Mayıs’ta bir Ay tutulması meydana gelecek, bu dönem fanatik davranışlardan uzak durmak ve hoşgörülü olmak önemli. Türkiye’nin ‘kadersel’ bir döngüye girdiği bu tutulmada alacağı kararlar önümüzdeki yedi yılı etkileyecek.6 MADDEDE ‘SÜPER ÇİÇEK KANLI AY TUTULMASI’

1- TUTULMANIN ADI NEREDEN GELİYOR?

26 Mayıs’ta Yay burcunun 5. derecesinde bir Ay tutulması meydana gelecek. Tam adı ‘süper çiçek kanlı Ay tutulması’...  Tutulmanın en güçlü etkilerini 26 Mayıs’tan önce ve sonraki 14 gün boyunca hissedeceğiz. Tutulma, Dünya’ya çok yakın bir noktada gerçekleştiğinden ‘süper’ deniyor, ‘kanlı’ olmasının nedeniyse şu: Tam Ay tutulması sırasında Dünya; Güneş ve Ay arasında kalarak Ay’ın ışığını kesiyor, Ay’ın yüzeyi karanlık olmak yerine turuncuya ve kırmızıya çalan bir renge bürünüyor, bu yüzden de buna ‘kanlı tutulma’ deniyor. Eski geleneklere göre mayıs ayı, çiçeklerin açtığı, bozkırların renklendiği bir zaman. Mayıs ayında bir süper ay veya tutulma olduğunda da ona ‘çiçek’ diyorlar.

2- YENİ İNSANLAR TANIYABİLİRİZ

Bu tutulma güney ay düğümü (GAD) tarafında meydana gelecek. GAD tarafında meydana gelen tutulmalar stresli, zorlu ve gölge yönlerin daha çok çalışmasına neden olabilir. En iyi haliyle yeni insanlar tanıyabilir, yeni mekânlar keşfedebiliriz. İlgi alanlarımızla ilgili eğitimlere başlayabilir; en kötü zamanlarda bile gülecek, eğlenecek ayrıntılarla hayatımızı yaşanabilir hale getirebiliriz. Spora başlamak için de en güzel zamanlar... Hayata bakış açımızı çeşitlendirecek düşünce akımlarıyla ilgilenebilir, dini inançlarımızın getirdiği uygulamaları yapmaya daha çok gayret gösterebiliriz. Elimizdeki koşullarla en iyisini yapmaya çalışır, işlerimizi büyütmek için çalışabiliriz.

3- BÜYÜK MADDİ RİSKLER ALMAYIN

Yazının Devamını Oku

İkizler dönemine hazır olun

Güneş’in İkizler burcuna geçişiyle iletişim ve öğrenmenin hızı artıyor. Oldukça haraketli ve sosyal bir dönem bekliyor tüm burçları. Koçlar yeni iş yatırımları yapmak, Teraziler de ev, araba, arsa almak için doğru zamanda.

Haftaya Güneş ile Plüton arasındaki güçlü kontakla başlıyoruz. Bu ikili toprak grubunda olduğundan; hem kariyer hem de parasal konularda haftaya güçlü başlıyoruz. İş değiştirmek, iş kurmak için de güzel etkiler söz konusu. Salı günüyse Venüs ile Şiron arasındaki destekleyici etki sayesinde ilişkilerdeki yaraları sarmak çok daha kolay. Çarşamba günü Venüs ile Satürn arasında güzel bir etkileşim olacak. Uzun soluklu ilişkiler, ortaklıklar başlatmak, dayanıklı eşya almak, estetikle ilgili konularla ilgilenmek için oldukça destekleyici. Perşembe günü Güneş artık İkizler burcuna geçecek  ve gökyüzünde bir aylık ikizler dönemi başlayacak. İletişimin, öğrenmenin hızı artacak. Oldukça hareketli ve sosyal bir dönem bekliyor bizi. Cuma Güneş ile Jüpiter arasında sert bir etkileşim olacak. Özellikle parasal konularda abartılı harcamalar olabilir. Hafta sonu Merkür ile Neptün arasında sert bir etki olacak. Kafa karışıklığı, yanılgılar, hatalı yargılar, hesap hataları olabilir.

İŞ KURMAK İÇİN DOĞRU ZAMANKoç (21 Mart-19 Nisan)

Güneş ile Püton arasındaki güçlü etkileşimle kariyerinizde güç sahibi olacağınız; yolunda gitmeyen koşulları kontrol altına alarak istediğiniz gibi yön vereceğiniz bir hafta. Eğer iş kurmak gibi bir niyetiniz varsa bu haftayı kaçırmayın.

DEĞİŞİM İÇİN HAREKETE GEÇİNBoğa (20 Nisan-20 Mayıs)

Medya, satış, pazarlama, reklam, eğitimler, yurtdışıyla ilgili konularda güç kazanabileceksiniz. Bu hafta hangi alanda değişime ve yeni sisteme ihtiyacınız varsa harekete geçebilirsiniz. İş ve kariyerinizi ilgilendiren konularda güçlü kişilerden destek alabilirsiniz.

YANLIŞ KARARLARA DİKKAT, KAFANIZ KARIŞABİLİRİkizler (21 Mayıs-20 Haziran)

Yazının Devamını Oku

İş konusunda kimseye savaş açmayın

Mars, 23 Nisan’da Yengeç burcuna geçecek ve 11 Haziran’a kadar bu burçta seyahat edecek. Bu dönemde hem işte hem evde ilişkiler pek sütliman gitmeyebilir. Öte yandan taşınmak, ev almak-satmak gibi konular da gündemde olacak. 5 Haziran civarında dünya üzerinde büyük yangınlar ve patlamalar yaşanabilir; Türkiye’deyse halk sağlığı ve halkın talepleri gündeme gelebilir.Gökyüzünde bu hafta önemli bir gezegen geçişi olacak, Mars burç değiştirecek. “Bu neden önemli” diyeceksiniz. Önemli çünkü astrolojik olarak Mars ‘küçük kötücül’ olarak bilinir ve burç değiştirdiği anda geçtiği burcun temsil ettiği konularda birtakım zorlanmaları ve stresleri beraberinde getirir. Mars’ın Yengeç burcuna geçişi bizim için ekstra önemli. Türkiye’nin yükselen burcu Yengeç ve bu süreç bizi ülke açısından çok daha yakından ilgilendiriyor.

Bu durum bireysel yaşamımızı nasıl etkileyecek, hem dünyada hem de ülkemizde nelere neden olacak, göz atalım...

Mars 23 Nisan’da Yengeç burcuna geçecek ve 11 Haziran’a kadar bu burçta seyahat edecek. Mars’ın astrolojik olarak temsil ettiği konular: Harekete geçme, savaşma, savunma, yakıp yıkma, saldırı gerçekleştirme, yangınlar, kıyasıya bir şekilde mücadele etme, her türlü yanıcı-kesici-delici aletler, yangınlar, patlamalar, hastalıklar, ameliyatlar, rekabet etmek, cinsel güç, eril enerji, agresyon ve öfke patlamalarıdır.

EVDE HUZUR ZOR...

Mars, Yengeç burcuna geçerek bütün bu kavramları Yengeç burcuyla birleştirip yoluna devam edecek. Etkilerinin ne olacağını anlayabilmemiz için Yengeç burcunun astrolojik olarak neleri sembolize ettiğini de bilmeliyiz... Bu burç, astrolojide güven duygusu, annelik etmek, duygusal konular, ailevi temalar, gayrimenkulle ilgili konular, çocuklar, vatani konular, korumak ve kollamak, gıdayla ilgili konular, kafeler, restoranlar ve sağlıkta mideyi temsil eder. Yalnız şunu eklememiz gerekiyor: Astroloji terminolojisine göre Mars, Yengeç burcunda ‘düştüğü’ bir konumda. Düşmesi demek; asalet kaybetmesi demek. Asalet kaybetmesi de Mars’ın kalitesiz bir kullanımına işarettir. Ne demek istediğimi, vereceğim örneklerle daha iyi anlayacaksınız.

Mars’ın Yengeç burcunda seyahat edeceği 11 Haziran’a kadar olan süreçte şunların ortaya çıkmasını bekleriz:

Yazının Devamını Oku

Bu hafta etliye sütlüye karışmayın

Önemli işleri halledebileceğimiz bir hafta... Ama cuma günü Mars’la Neptün arasında oluşacak sert etkileşime dikkat! Yeni tanışmalar, gerçek olamayacak kadar iyi görünen teklifler söz konusu olabilir.

Haftaya ayın Oğlak burcundaki hareketiyle; ciddi, sorumluluk duygusu yüksek başlıyoruz. Önemli işlerimizi halledebilir, oldukça iş bitirici olabiliriz. Salı günüyse Venüs ile Mars arasındaki uyumlu etkileşim sayesinde birileriyle buluşmak, flört etmek, sevdiklerimize sürprizler yapmak için koşullar gayet güzel olacak. Çarşamba günü Ay, Kova burcunda seyahat edecek. Uzay, elektrik, elektronik ve entelektüel konulara ilgi artabilir. Evimizde, işyerimizde elektronik cihazlarla sorun yaşama potansiyelimiz yüksek. Gün içinde elektrik çarpması durumuyla karşılaşabiliriz. Vücudumuzda elektrik yükü çok fazla olabilir, bu yüzden arada toprakla temas edin.

Perşembe günü Ay, Balık burcunda seyahat edecek. Sezgiler güçlenirken başkalarına yardım etmek önem kazanacak. Yaratıcı işlerle ilgilenebiliriz. Cuma günüyse Mars’la Neptün arasında sert bir etkileşim meydana gelecek. Enerjimiz düşebilir, yalanlarla uğraşmamız gerekebilir. Cesaretimizi, motivasyonumuzu hemen kaybedebiliriz. Gerçek olamayacak kadar iyi görünen tekliflere karşı dikkatli olun. Özellikle özel hayata ilişkin konularda... Yeni tanışmalar aldatıcı olabilir. Fazladan iş üstlenmek için pek uygun değil.

FLÖRT ETMEK İÇİN ŞAHANE BİR HAFTAKoç (21 Mart-19 Nisan)

Merkür 4 Nisan’a kadar burcunuzda seyahate devam edecek. Bu süreçte hayatınızda iletişim konuları hızlanacak, fikirleriniz ve düşünceleriniz önem kazanacak. Seyahatler planlayabilirsiniz. Flört etmek, yeni birileriyle tanışmak için de şahane bir hafta.

PARASAL KONULARDA BELİRSİZLİK...Boğa (20 Nisan-20 Mayıs)

Yazının Devamını Oku

Dış gezegenler ve etkileri

1900’lerde Alman astrologlar geleneksel astrolojiyi kullanarak düşman topçu ateşinin kesin yerini tahmin etmeye çalışmış ancak yöntemleri yetersiz kalmıştı. Yeni bir yöntemle sekiz dış gezegen keşfettiler. Bunların etkileri takip eden 100 yıldaki olaylarla kanıtlandı.

Bugün size farklı astroloji disiplinlerinden bahsetmek istiyorum. En çok bilinen astroloji ekolleri, klasik astrolojinin ardından modern ve Vedik astrolojiyle Çin astrolojisidir. Hepsi aynı gökyüzüne aynı sembollerle bakar ama farklı metotlarla inceler. Bir de son dönemde ismini daha çok duymaya başladığımız Uranik astroloji var.

Neptün ötesi gezegenler, dış gezegenlerin ötesinde konumlanıp kendi yörüngeleri olan varsayımsal gezegenler veya başka bir deyişle enerji noktalarıdır. Cupido, Hades, Zeus, Kronos, Apollon, Admetos, Vulkanus ve Poseidon adlı bu gezegenler 1900’lerin başlarında Alman astrologlar tarafından keşfedildi. Bu keşifle Uranik astroloji veya ‘yeni astroloji’ adı verilen bir yaklaşım ortaya çıktı.

Neptün ötesi ilk dört gezegeni keşfeden isim Alfred Witte’ydi. Witte, Hamburg merkezli bir astroloji ekibi olan Kepler’in üyelerindendi. Witte ve ekibi geleneksel astrolojiyi kullanarak Rus topçu ateşinin kesin yerini tahmin etmeye çalışmış ancak bu yöntemlerin savaşlarla ilgili tahminler yapmada yetersiz kaldığını görmüştü. Bunun üzerine ‘Kadran’ (dial) adını verdikleri yeni bir sistem tasarladılar ve gökyüzünü gözlemleyerek dört yeni enerji noktası buldular. 1923’ün temmuz ayında bu noktalara Astrologische Blaetter adlı dergide değindiler. Daha sonra Friedrich Sieggrün dört yeni enerji noktası daha keşfetti ve Neptün ötesi gezegenlerin sayısı sekize çıktı.

Gezegenlerle benzer etkileşimleri olan bu enerji noktaları insan davranışlarını da etkiler. I. Dünya Savaşı sırasında ve sonrasındaki 100 yılda gerçekleşen olaylarla bu dış gezegenlerin anlamları ve etkileri doğrulanmıştır. İç gezegenlerden çok daha ‘ince’ etkilere sahipler. Daha yüksek bilinç ve manevi gerçeklikle ilişkilendirilirler.

CUPIDO

Cupido, Jüpiter ve Venüs arası bir kombinasyondur. Cupido temaları aile, ekipler veya topluluklar, sanatsal gruplar, dernekler, çocuklar, iş, sanat koleksiyonları, toplumlar ve sosyal grupları içerir. Finansal astrolojideyse Cupido piyasalar üzerindeki güçlü bir pozitif etki olarak kabul edilir. Bir burçta 22 - 25 yıl arasında kalır. Zodyak çevresindeki döngüsünü 264 - 300 yılda tamamlar.

Yazının Devamını Oku