Bu dolunayda aşkı ve sevgiyi tercih edin!

16 Şubat’ta Aslan burcunun 27’nci derecesinde bir dolunay meydana gelecek, etkileri 10-12 gün sürecek. Adhafera ve Alphard sabit yıldızlarının etkin olacağı bu dolunay, ayrıca kadersel gelişmelere işaret eden Ay düğümleriyle de etkileşimde olacağı için ekstra önemli...

Haberin Devamı

Bu dolunayda aşkı ve sevgiyi tercih edin

Bu haftaki dolunay kendinize olan inancınızı ve güveninizi pekiştirmek, kendinizle gurur duymak, çevrenizin beğenisini toplamak konusunda sizi bilinçli adımlar atmaya yönlendirebilir. Benlik duygusunu ön plana çıkaran; beğenilme, takdir edilme arzunuzu harekete geçiren bu enerji sizin yaratıcı yanınızı besleyebilir. Bir yandan da dramatik, abartılı davranmanıza neden olabilir. Aslan dolunayında dostlarla eğlenmek, size uzatılan dostça bir eli tutmak isteyebilirsiniz. Arkadaşlarınıza ve sevdiklerinize prensiplerinizden ödün vermeden isteklerinizi kabul ettirmek isteyebilirsiniz. Sanat faaliyetleri, her türlü eğlence ve etkinlik için de uygun bir zaman.

Haberin Devamı

Aslan’ın ilgi odağı olma arzusunu içimizde hissedeceğimiz bu dolunayda, sevdiğimiz birine aşkımızı itiraf edebilir, hoşlanacağı bir hediye alarak aşkımızı pekiştirebiliriz. Dolunay haftasında risk almaya çok daha yatkın olacağız ama risk alırken dikkatli davranmakta fayda var.

Hazır Venüs retrosu bitmişken, saçlarımıza yeni şekiller verebilir, farklı modeller ve renkler deneyebiliriz.

Venüs ve Mars’ın bu dolunayda birlikte hareket edecek olması; flört etmek, beğendiğiniz kişilere açılmak, ilişkiler başlatmak, sizi iyi gelen, motive eden konu ve koşullara yönelmek için harika zamanlar. Cinsel istek artabilir, bunun yanı sıra bu birkaç gün biraz daha hovarda ve çapkın olabiliriz. Aşk için en güzel zamanlardayız. Konser, davet, parti gibi hareketli, eğlenceli aktivitelere katılmak için de süper zamanlar...

FARK EDİLECEĞİZ!

Çocuklarınızla eğlenebilir, siz de çocuksu yönlerinizi ortaya koyabilirsiniz. Dikkat çekici takılar, aksesuarlar, canlı renkler ve pırıltılı giysilerle çekiciliğinizi arttırabilirsiniz. Yaratıcı, artistik çalışmaların, reklam ve promosyon projelerinin desteklendiği bir dönemdeyiz. Beğenilmek, yeteneklerinizle takdir toplamak isteyebilirsiniz. Atacağınız her adımla, söyleyeceğiniz her sözle ve duruşunuzla etrafınızdaki kişiler tarafından fark edileceksiniz.

Haberin Devamı

Saçlar, kalp, dolaşım sistemi ve omurga bu dönemde hassas olabilir. Özellikle 27’nci derece Aslan bedende kalp kapakçığı ve tendonlarla ilgilidir. Genel olarak bu dolunay zamanı Aslan burcunun temsil ettiği organlara dikkat etmeliyiz.

Aslan dünya astrolojisine göre; altın, değerli madenler, ünlü kişiler, başkentler, krallar, sanatçılar ve sahneye çıkan kişiler, eğlence sektörü, çocuklar, eğlence mekânları, kumarhaneler, gazinolar, tiyatrocular ve şov dünyasıyla sembolize edilir. Bu dönem dünya üzerinde eğlence ihtiyacı artar. Birbirinden eğlenceli gösteriler sahnelenmeye başlar. Altın gibi değerli madenler dikkat çekici bir noktaya gelebilir. Çocukları ilgilendiren haberler daha çok yapılmaya başlar. 

Haberin Devamı

YENİ VARYANT ÇIKAR MI?

Liderlerin gösterişli tavırlarını görebiliriz. Bir yandan da güç gösterilerine -özellikle ekonomik anlamda- şahit olabiliriz.

Dolunayda ayrıca Alphard ve Adhafera yıldızları etkin olacak. Bu yıldızlar zehirlenmeyle ilgili yıldızlardır. Bu süreçte özellikle zehirlenme vakalarında artışlar söz konusu olabilir. Yine intiharlarda artışlar ve patlama olayları meydana gelebilir. Özellikle başkentler, merkezi yerler veya eğlence mekânlarında üzücü durumlar yaşanabilir. Bu etki denizlerde oluşabilecek yangınlara da işaret edebilir.

Bu dolunayın en önemli özelliği ay düğümleriyle kurduğu kontak. Bu kontak iki sebepten ötürü önemli. Birincisi; Ay düğümleriyle kontak kurulduğunda kilometre taşı sayılabilecek önemli olayların meydana gelmesi, kadersel gelişmelere işaret etmesi. Bir diğer önemiyse; Ay düğümlerinin 26’ncı derecede olması. Bu dereceler 19 Kasım’da meydana gelen ve Boğa burcunda gerçekleşen Ay tutulması dereceleri... Yani bu dolunay bizi bir nevi kasım ve aralık ayına götürecek. Bu zamanlarda ekonomik olarak oldukça hızlı gelişmeler meydana gelmeye başlamıştı. Şubat dolunayında dünyada yine ekonomik olarak oldukça hızlı gelişmeler meydana gelebilir. Yine bu aylarda Omikron varyantını duymaya başlamıştık. Bakalım yeni bir varyant ortaya çıkar mı?

Haberin Devamı

HİZMET VE SAĞLIK SEKTÖRÜ SEVİNECEK

Dolunayın Ankara’ya göre çıkarılan haritasında Başak burcu yükselmekte. Türkiye’nin bu dolunay sürecinde ana gündem maddesi Başak ile beraber; sağlık, hizmet sektörü ve çalışanlarla ilgili konular olabilir. Başak burcunun yönetici gezegeni olan Merkür’ün Kova burcundaki seyahatiyle hem  hizmet hem sağlık çalışanlarını sevindirecek gelişmeler olabilir. Merkür’ün 5’inci evde olması, çocuklarla ilgili bazı konuları gündeme getirebilir. Bu etki çocukların sağlığı, aşı olma yaşları, çevrimiçi eğitim gibi konuların konuşulmasını da sağlayabilir.

Dolunayın Türkiye’nin doğum haritası üzerindeki etkileriyse 3’üncü evde meydana gelecek. 3’üncü ev, eğitim, ulaşım ve iletişimle ilgilidir. Bu süreçte eğitim veya seyahat konularıyla ilgili yeni ve önemli gelişmeler meydana gelebilir.

Yazarın Tüm Yazıları