Bu dolunay bizi çok çalıştıracak

27 Şubat’ta Başak burcunda gerçekleşecek dolunay hayatımıza çekidüzen vermek, dağınık alanları toparlamak için ideal bir zamana işaret ediyor. Ama çok çalışmamız gerekecek. Neredeyse köle gibi! Üstelik karşılık beklemek hata olur.

Haberin Devamı

Bu dolunay bizi çok çalıştıracak

Başak burcunun 8’inci derecesinde, başrolünde Venüs’ün olduğu dolunay eli yüzü düzgün, kötü açısı olmayan, stres katsayılarımızı yükseltmeyecek, sakin ve ‘minnoş’ olacak. Bu sefer gamlı baykuşluk yok, rahat olun.

Dolunay bu haftadan başlayarak yaklaşık 15 gün etkisini gösterecek. Başak burcunda meydana geldiği için hem kişisel yaşamlarımızda hem de dünya üzerinde Başak burcunun sembolize ettiği temalar ön planda...

Başak dendiği anda aklınıza gelmesi gerekenler şunlar: Düzenlemek, bir şeyleri toparlamak, hazırlık yapmak, temizlemek, detaylar, çalışmak ama çok çalışmak, hizmet ve servis vermek, sağlıkla ilgili konular, beslenmek, detoks, eleştiriler, hata aramak, mükemmele ulaşma gayreti, kontrol ve analiz etmek, vesvese, endişe...

Haberin Devamı

Sağlık konularında anksiyeteler, psikosomatik rahatsızlıklar; karın bölgesi, bağırsaklar, sindirim sistemi, bağışıklık sistemi, kolonlar, pankreas öne çıkıyor.

KOLLARI SIVAYIN

Bu dolunayın başrol oyuncusu Venüs... Dolunay sırasında Venüs, Balık burcunda olacak. Venüs ise temel anlamda aşk, meşk, keyif, haz, mutluluk, parasal konularla ilgilidir.

Bu bilgileri de hesaba katınca dolunayın etkileri nasıl olacak, bir göz atalım...

Bu süreç hayatımıza çekidüzen vermek, dağınık alanları toparlamak için güzel. Bunlar evlerdeki dolaplar, çekmeceler olabileceği gibi hayatımızda da ‘düzensiz’ hissettiğimiz konularla ilgili. Başak dönemleri strateji oluşturma ve hazırlık zamanlarıdır. Aklınızda olan işlerin hazırlığına başlamak, nelere ihtiyacınız olduğunu tespit etmek ve bu eksikleri gidermek için en ideal dönemdir.

Şöyle bir dip bucak temizlik yapmak, artık size hizmet etmeyen ne varsa toparlamak, kaldırmak ve atmak için de kolları sıvayabilirsiniz. Giymediğiniz kıyafetleriniz, bilgisayarınızda yer tutan ama hiçbir şeye yaramayan fotoğraflar ve videolar, masanızda veya çekmecelerinizdeki çerçöp ne varsa temizliğe girişin.

Ancak Başak dolunayı nedeniyle bazen detaylara o kadar takılabiliriz ki... Öküz altında buzağı arayan birine dönüşmemiz mümkün. Ya da bir düşünceye, bir fikre takılabilir, zihnimizde sürekli bunları döndürebiliriz. Detaylara bu denli takılmak bizi mutsuz edebileceği gibi bütüne bakamadığımızdan dolayı asıl konuyu, büyük resmi kaçırabiliriz.

Haberin Devamı

Bu dolunay belli ki bizi çok çalıştıracak. Şimdiden hazırlığınızı yapın. Bazen el oyalayan işler, bazen de acil olanlar yüzünden epey mesai harcayacağız. Çok fazla karşılık görmeyi de beklemeyin tabii. Başak dönemleri genelde çalışmalarımızın karşılığını az aldığımız, çok efor sarf edip az değer gördüğümüz bir dönemdir. Köle gibi! En iyi ve en güzel hizmeti vermeye çalışacağız, etrafımızdaki insanlara servis edip onları mutlu etmek için elimizden geleni yapacağız. Günün sonunda bir teşekkür alırsak şanslıyız...

KARACİĞER HASSASLAŞABİLİR

Başak döneminden bahsederken sağlıktan söz etmemek olmaz. Bu dönem hem yeme-içme konusunda hem de bedenen sağlığımıza çok daha fazla odaklanacağımız bir zaman dilimi olabilir. Bedenimizin verdiği işaretleri iyi dinlemeli ve gerekli yardımı almalıyız. Doğru beslenmek, diyete başlamak, uyku düzenine dikkat etmek iyi gelecektir. Dolunay 8’inci derecede olduğundan karın bölgesi ve karaciğer hassaslaşabilir, dikkat edin. Detokslar radarınıza girebilir.

Haberin Devamı

Bu dolunayda tüm işleri keyif içinde yapmamıza yardım edecek bir Venüs var. Keyifli konulara, aşka da zamanımız kalacak. Güzellik ve estetikle ilgili konulara da sıkça değineceğiz. Ancak Venüs şekerli gıdalarla da ilgilidir. Bu süreçte tatlıya olan düşkünlük mü galip gelecek, yoksa Başak’ın temsil ettiği sağlıklı beslenme mi, göreceğiz... İlişkilerde olmadık detaylara takılıp huzursuzluk çıkarmamaya da özen gösterin. 

YERLİ AŞIYLA İLGİLİ İYİ HABERLER...

Bu dolunayın dünya ve Türkiye üzerindeki etkilerine gelirsek... Başak, dünya astrolojisinde sağlık sektörü, beslenme, tarlalar, tahıllar, işçiler, çalışanlar, memurlar, hizmet sektörü, doktorlar, ilaçlar, sosyal hizmetler, fırınlar, sendikalarla temsil edilir.

Haberin Devamı

Uranüs’ün desteğiyle aşı veya ilaç çalışmaları konusunda sürpriz ve beklenmedik olumlu gelişmelere işaret edebilir bu dolunay. Tarımla ilgili konularda teknolojinin desteğiyle bazı çalışmalara imza atılabilir. Pandemi nedeniyle dükkânları kapanan esnafın veya iş kaybına uğrayan işçilerin sesleri güçlü bir şekilde çıkabilir. Ünlülerin özel hayatıyla ilgili konular; aldatılmalar, hayal kırıklıkları gündeme gelebilir.

Dolunay, Türkiye’nin tam da kuzey ay düğümüne düşüyor. Bu güzel bir işaret. Çünkü ay düğümleri eğilmemiz gereken temalara, bizi geliştiren olaylara, kazançlara işaret ediyor. Önemli bilimsel gelişmeler, sağlık alanındaki yenilikler, sağlık turizmine yatırımlar, Türk aşısıyla ilgili güzel haberler gelebilir. Eğitimle ilgili bazı kararlar gözden geçirilebilir.

Haberin Devamı

Türkiye’nin ilerletilmiş haritasındaysa Mars ile sert bir etkileşimi var bu dolayın. Hem eğitim hem yakın çevremizdeki komşularla ilgili stresli gelişmelere dikkat etmeliyiz. Trafik kazalarında da artışlar söz konusu olabilir. Sürücülerin dikkat etmesinde fayda var. Gazeteciler, yazarlar, öğrenciler için de stresli durumlar yaşanabilir.

Yazarın Tüm Yazıları