Boğa burcunda Jüpiteryen Ay tutulması

Kişisel gündemimizde konfor, yaratıcılık, güven duygusu ve mutluluk var. Ama dünya genelinde dini konularda ve terör olaylarıyla ilgili sert durumlar yaşanabilir. Meclis’teyse gergin tartışmalara şahit olabiliriz.

Haberin Devamı

Malum, tutulma ayındayız. Geçen hafta bugün Terazi burcunda olacak Güneş tutulmasından bahsetmiştim.
Bu hafta da ay sonunda meydana gelecek olan Boğa burcundaki Ay tutulmasını konuşalım. “E daha var, ne bu acelen” diyebilirsiniz. Ama tutulmaların en güçlü etkileri, tutulmanın gerçekleştiği anın öncesinde ve sonrasındaki 20 gün boyunca gerçekleşir. Dolayısıyla ay sonunda meydana gelecek Ay tutulmasının etkisi altındayız. Tutulma Türkiye dahil dünyanın birçok yerinden gözlemlenebilecek. Tam tutulma 28 Ekim’de saat 23.14’te meydana gelecek, Bakalım bize, dünyaya ve ülkemize ne gibi etkileri olacak?

Boğa burcundaki tutulma zamanları gündemimiz daha çok konfor, yaratıcılık, güven duygusu, özdeğer, mutluluk, sahip olma ve maddiyatla ilgili konular olur.

Haberin Devamı

Ayrıca Boğa süreçleri yavaşlama ve sakince hareket etme zamanıdır. Bize keyif veren konular neyse hayatımızda onlara daha fazla yer açabiliriz. Toprakla ilgilenmek, saksıları çiçeklendirmek, bahçemizi düzenlemek, doğaya dönmek için harika bir dönemdir. Yine toprak alım-satım işlerini halletmek için de idealdir.
Paramızı arttırmak adına planlar yapabilir, yatırım olanaklarıyla ilgilenebiliriz. Atacağımız adımların somut ve kalıcı sonuçlar ortaya çıkarmasını isteriz.

Ancak tutulma zamanı gökyüzünde Mars’la Jüpiter karşı karşıya olacak. Bu da aşırılıklara kaçma eğilimine yol açabilir. Aşırı risk alma, harcama yapma veya gereğinden fazla zorlama gibi eğilimlerde dikkatli olmak gereklidir. Sabır ve dikkatli düşünme de önemlidir. Aceleci kararlar veya ani hareketler uzun vadeli hedeflerimizi olumsuz etkileyebilir. Özellikle finansal konularda acele ve panikle hareket etmemekte fayda var!

İnançlar, felsefi konular üzerinde tartışabiliriz. Spora başlamak için idea bir dönemdir fakat kasları gereksiz yormamaya özen göstermeli.

Cinsel anlamda da yeni maceralara, eğilimli olabiliriz. Kibir ve bencillik gibi tutulmanın olumsuz etkileri bizleri zor duruma sokabilir. Sabırsızlık ve acelecilik yüzünden kazalara, düşmelere, çarpmalara yatkın olabiliriz, dikkat!
Ticari girişimler için uygun bir dönem değildir. Yurtdışı bağlantılı her türlü iş ve girişimde sorun çıkabilir. Sağlık açısındansa boyun, boğaz, ses telleri, bademcikler hassas olabilir.

Haberin Devamı

Boğa burcu dünya astrolojisine göre; ticaret, borsa, finans kurumları, para, ekonomi, tarım, toprak, sanat, sigorta, beslenme, gıda ve müzisyenlerle ilgilidir.

Bu tutulmada Mars ve Jüpiter karşı karşıya olacak ve buna Merkür eşlik edecek. Din, inanç ve sporla ilgili konularda olumsuz durumları ve yangınları anlatır bize. Eğitim, yabancılarla yapılan işler, ticari faaliyetler ve medyayla ilgili konularda stresli durumlar meydana gelebilir. Dini konularda, örgütlerle ve terör olaylarıyla ilgili sert durumlar yaşanabilir. Patlama, deprem gibi riskler söz konusu.

Mars-Jüpiter etkileşimi Boğa ve Akrep burçları arasında olacak tutulma esnasında. Finans, petrol, yeraltı dünyası ve cinsel suçlar gibi konularda oldukça zorlayıcı bir gündem oluşabilir. Dünya üzerinde artan bir enflasyon meydana gelebilir, gıda ve gıdanın taşınmasıyla ilgili sorunlar çıkabilir. Ya da göç ve mültecilerle ilgili krizlere işaret edebilir.

Haberin Devamı

Merkür ise iletişim, anlaşma, seyahat, eğitim, taşımacılık ve medyayı temsil etmektedir. Merkür’ün de bu tutulmada yer alması; bu alanlarda sorunların habercisi olabilir. 5’inci derece, Boğa burcunun 1’inci dekanı demektir. 1’inci dekanın dünya astrolojisinde anlamıysa büyükbaş hayvanların hastalanması ve ölümü demektir.
Güvenlik ihtiyacı artıyor

Tutulmanın gerçekleştiği anın

Ankara’ya göre çıkarılan haritasında; Aslan burcu yükselmekte. Ana gündem maddeleri sahneyle ilgili kişiler, yöneticiler, çocuklar, altın ve borsa olacaktır. Aslan burcunun yöneticisi olan Güneş haritanın 4’üncü evinde. 4’üncü ev muhalefet, yeraltı kaynakları, maden ocakları, depremler, sınırlar ve güvenlik konularıyla ilgilidir.
Aynı alanda Mars ve Jüpiter’in karşı karşıya olması; muhalefetle iktidar arasında çok büyük çekişme ve kavgaya işaret edebilir. Ayrıca güvenlikle ilgili konuların vurgulanacağı, halkın güven ihtiyacının artabileceği zamanlar olacaktır. Türkiye’nin astroloji haritasına baktığımızdaysa tutulma 11’inci evde, yani bakanlıkları, Meclis’i, Hazine’yi temsil eden alanda meydana gelecek. Meclis’te oldukça gergin zamanlar, sert tartışmalar görebiliriz. Mülteciler ve göç konusu özellikle eni konu masaya yatabilir bu dönemde.

Yazarın Tüm Yazıları