Aşk haftasında Aslan dolunayı

Bu hafta âşık olduğumuz kişiye açılabilir, sevgimizi gösterirken limitlerimizi epey zorlayabiliriz. Gösterişten ve masraftan kaçınmayacağımız günler geliyor.

Haberin Devamı

Yarın 14 Şubat. Sevgililer Günü nedeniyle hafta boyunca her yerde kırmızı güller, envai çeşit kalpler, aşkın ve sevginin her türlü haliyle karşılaşacağız. Ve bu haftaya yakışır şekilde Aslan burcunda bir dolunay meydana gelecek. 

Yarın Merkür, Kova burcuna geçecek ve 10 Mart’a kadar bu burçta seyahat edecek. Bu seyahat sırasında teknoloji daha çok ilgimizi çeker. Bilimsel gelişmeleri yakından takip eder, toplumsal konularda fikrimizi ifade etmek isteriz. Yeni dostluklar ve arkadaşlıklar kurmak için de güzel bir dönemdir. Sosyal ilişkilerimiz hareketlenir. Haberleşme ve iletişim artar. Olaylara daha rasyonel, objektif, yenilikçi ve orijinal bir düşünce tarzıyla yaklaşmaya başlarız. Haklara, eşitliğe daha fazla dikkat ederiz. Özgürlüklerimize önem vermek isteriz. İşin güzel tarafı, tüm bunları gerçekleştirebilecek enerjimiz olur.

Haberin Devamı

Aşk haftasında Aslan dolunayı

Salı Venüs ile Mars birlikte hareket edecek. Etkisi +/-2 gün sürecek. Flört etmek, beğendiğiniz kişilere açılmak, ilişkiler başlatmak için harika zamanlar. Cinsel anlamda istekler artabilir. Bunun yanı sıra ruhumuz bu birkaç gün biraz daha hovarda ve çapkın olabilir. Aşk için en güzel günlerden biri.

16 Şubat Çarşamba Aslan burcunun 27’nci derecesinde dolunay meydana gelecek ve 10 gün etkili olacak. Bu dolunay, kendimize inancımızı ve güvenimizi pekiştirmek, kendimizle gurur duymak, çevremizin beğenisini toplamak konusunda bizi bilinçli adımlar atmaya yönlendirebilir. Sanat faaliyetleri ve her türlü eğlence için uygun bir zaman. Bu dolunayda, sevdiğimiz birine duygularımızı itiraf edebilir, ona hediye alarak aşkımızı pekiştirebiliriz.

Perşembe Ay tüm gün Başak burcunda seyahat edecek. İşlerimize odaklanıp yapmamız gerekenleri verimli bir enerjiyle halletmek için uygun bir zaman dilimi. Sağlık, temizlik ve bakım konularına daha çok eğilebiliriz. Önemli ve tamamlanması gereken işlerimizi bitirmeye bakmalıyız. Yoksa sonra kendimizi daha endişeli, kuruntulu ve dikkatimizi toparlayamadığımız ve dışsal etkilerle aklımızın daha kolay dağıldığı bir sürecin içinde bulabiliriz. Kafamızı rahatlatacak konulara yönelmeliyiz.

Haberin Devamı

Cuma Güneş, Balık burcuna geçecek ve bir ay boyunca bu burçta seyahat edecek. Bu dönem insanları bağışlamak, merhamet ve sevgi göstermek çok daha kolay olacaktır. Rüyaların daha çok görüldüğü ve daha fazla etkisinde kalındığı zamandır. Destek almaya ve terapiye gitmeye eğilim gösteririz. Alacağımız kararlarda diğer insanların düşünceleri etkili olabilir. Objektif olmak biraz daha zordur ve kararlarımızda duygularımız hâkim olur... Bu bir aylık dönemde ruhumuzda romantizmin küçük dokunuşlarını hissedeceğiz

Cumartesi Ay, Terazi burcuna geçecek, tüm gün bu burçta seyahat edecek. Ay Terazi burcundayken estetik kaygılar tavan yapar. Estetik operasyon olmak için uygundur, diyetisyene gitmek için de… Yaşamımızda huzur, sessizlik, uyum, denge ihtiyacı artar, yüksek sesli her şey rahatsız eder. Gelişen olaylara karşı iyimser yaklaşımlar sergileriz. Ama kendinizi aptal yerine de koydurmayın. Sanatsal konularla ilgilenebiliriz çünkü ilham perileri etrafımızdadır. Aman dikkat, zevklere fazlaca düşkünlük olabilir!

Haberin Devamı

20 Şubat Pazar Ay tüm gün Terazi burcunda seyahat edecek. Güzelleşmek, bakım yaptırmak, kuaföre gitmek, yeni makyaj malzemeleri almak için uygundur. Küs olduklarımızla barışmak, uzlaşma ortamı sağlamak için de harika bir gün. Sağlık açısından, kalça, basen, böbrekler, mesane hassastır. İdrar yolları enfeksiyonlarına özellikle dikkat! Sosyalleşme, gezme, eğlenme ve çevremizle bağlantı kurma fırsatını kaçırmamalıyız. İlişkileri ve iletişimi ön plana alacağımız bir gündeyiz.

KRİZ YÖNETİMİNE HAZIR OLUN
Koç (21 Mart-19 Nisan)

Odak noktanız aşk, çocuk, yaratıcılık, yatırımlar ve hobilerle ilgili konular olacak. Bu dolunay sizi borçlar, krediler, ödemeler gibi konularda kriz yönetmeniz gereken koşullara çekebilir. Diğer yandan kişisel kazançlarınızı arttırabileceğiniz fırsatlarla da karşılaşabilirsiniz. 

Haberin Devamı

EV VE ARABA ALMANIN TAM ZAMANI
Boğa (20 Nisan-20 Mayıs)

Ev arayışınız varsa, araba almak ya da evinize tadilat yaptırmak istiyorsanız tam zamanı. Bu hafta ikili ilişkiler, ortaklıklar ve anlaşmalarla ilgili konularda kriz yönetmeniz gerekebilir. Bir yandan da kişisel yeteneklerinizi geliştirebileceğiniz durumlar ortaya çıkabilir.

ARKANIZDAN İŞLER DÖNÜYOR
İkizler (21 Mayıs-20 Haziran)

Yakın çevreniz, kardeşleriniz ve komşularınıza odaklanacaksınız. Fikirlerinizle ve düşüncelerinizle ön plana çıkacaksınız. Fakat harika fikirlerinizi hayata geçirecek motivasyonu henüz kendinizde bulamayabilirsiniz. Arkanızdan dönen işler, konuşmalar canınızı sıkabilir.

Haberin Devamı

SİZİN İÇİN HARCAMALARIN ARTTIĞI BİR HAFTA
Yengeç (21 Haziran-22 Temmuz)

Harcamaların epey artacağı bir hafta bekliyor sizi. Bunun sebebi artan sosyal hareketlilik ya da arkadaşlarınızın sizden borç istemesi olabilir. Özellikle dostlarınızla aranızda parasal konulardan kaynaklı stresli durumlar yaratmamaya özen gösterin. 

İŞ HAYATINDA İNATÇILIK SİZİ ZORLAYABİLİR
Aslan (23 Temmuz-22 Ağustos)

Bu hafta burcunuzda dolunay meydana geliyor. Yalnız bu sakin bir dolunay değil. Zira işle ilgili konular stres ve mücadele alanınız olabilir. İnatçılık ve değişime kapalı olmak hafta boyunca sizi oldukça zora sokabilir. Üzerinde uğraştığınız iş ve projeleri sonlandırma zamanı geldi.

KENDİNİZE VAKİT AYIRMAK İSTEYECEKSİNİZ
Başak (23 Ağustos-22 Eylül)

Sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir haftadasınız. Kendinize vakit ayırma dönemi geldi. Yurtdışı, eğitim, hukuki konulardaysa olumlu gelişmeler yaşanacak. Yakın çevrenizle iletişimde krizleri yönetmeniz gerekebilir. Yolculuklarda dikkatli olun.

DOSTLARLA BİRLİKTE EĞLENCE...
Terazi (23 Eylül-22 Ekim)

Daha çok sosyalleşebilecek, organizasyonlar yapabileceksiniz. Dostlarınızla eğleneceğiniz bir süreç başlayacak. Yalnız finansal konularda dikkatli adımlar atmalısınız, cebinizden beklenmedik paralar çıkabilir. Harcamalarınızı denetim altına almalısınız.

İŞ GERGİNLİĞİ ÖZEL HAYATA YANSIYABİLİR
Akrep (23 Ekim-21 Kasım)

İşle ilgili konularda enerjiniz epey yüksek ama bir yandan sert ve gergin de olabilirsiniz. Bu gerginlik özel hayata da yansıyabilir. Kendinizi rahatlamanın bir yöntemini bulmalısınız. İlişkiler, ortaklıklar, işbirlikleri açısındansa verimli geçebilecek bir hafta.

BU DÖNEM SAĞLIĞINIZA DİKKAT EDİN
Yay (22 Kasım-21 Aralık)

Seyahat planları yapabilir, önemli bir sınav veya mülakata hazırlanabilirsiniz. Bu dönem sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Özellikle üreme organları, genital bölge ve yumurtalıklara... İş ortamınızdaysa sizi mutlu edecek gelişmeler olabilir.

FLÖRTLER, KAÇAMAKLAR YAŞANABİLİR
Oğlak (22 Aralık-21 Ocak)

Bir borcunuzu yapılandırabilir, bitirebilirsiniz. Ya da kredi araştırmaları yapabilirsiniz. Sosyal çevrenizde önemli krizler meydana gelebilir. Özel hayatınızdaysa sizi mutlu edecek gelişmeler var. Flörtler, kaçamaklar söz konusu... 

SAKİN KALMAKTA FAYDA VAR
Kova (22 Ocak-18 Şubat)

Bu dönem ilişkilerinizde veya ortaklıklarınızda var olan sorunları artık noktalayabilirsiniz. Evde, yuvada, ailede huzuru yakalamak kolay olmayabilir, gerginlikler ve stresler ortaya çıkabilir. Sakin kalmakta fayda var. 

DİYETE VE SPORA BAŞLAYIN
Balık (19 Şubat-20 Mart)

Yakın çevreniz, komşularınız ve kardeşlerinizle ilişkiler biraz gergin seyredebilir. Bu alanlarda sakin ve güven verici olmanızda fayda var. Beklenmedik seyahatler gündeme gelebilir. Diyete ve spora başlamak için uygun bir hafta.

Yazarın Tüm Yazıları