2021 senesine geri ışınlanıyoruz!

Bugünlerde biraz isyankâr bir tavır içinde olabiliriz. Yılın en önemli dolunaylarından birini 12 Ağustos’ta Kova burcunun 19’uncu derecesinde yaşayacağız. 2021 senesinden devreden Satürn ve Uranüs etkileşimini de konuşacağımız bu dolunayın önce bireysel, sonra dünya ve ardından da Türkiye üzerindeki yansımalarına bakalım.

Haberin Devamı

2021 senesine geri ışınlanıyoruz
2021’deki Satürn-Uranüs etkileşiminde Elon Musk’ın Starlink uyduları gökyüzüne yerleştirilmişti.

Geçen hafta sizlere Ay burçlarının neleri sembolize ettiğini bu hafta anlatacağımı söylemiştim; ancak 12 Ağustos’ta Kova burcunun 19’uncu derecesinde meydana gelecek dolunay oldukça önemli. Bu yüzden bu hafta dolunayın etkilerinden bahsedelim. Haftaya Ay burçlarımıza dönebiliriz.

Bugünlerde etrafımızda gelişen sosyal olaylara karşı biraz isyankâr bir tavır içinde olabiliriz. Daha özgün, yaratıcı, farklı,
sıradışı durumları takip etmek isteyebilir, bunları gündemimiz haline getirebiliriz. Çünkü Satürn ve Uranüs’ün dahil olduğu, yılın en önemli dolunaylarından birini yaşayacağız. Özgürlük, kendimizi ifade etmek ve kendimize alan açmak gibi konular önem kazanacak.
Bu dolunayda öne çıkacak Satürn ve Uranüs etkileşimiyle aslında ilk defa karşılaşmıyoruz. 2021 senesinden devreden bir etkileşim bu. Bu yüzden 2021 senesinin ikinci yarısı itibariyle hayatınızda ne gibi devrimler, değişimler meydana gelmeye başladı, bunları gözünüzün önüne getirin. Çünkü bu gelişmelerin üzerinden yeniden geçmek gerekebilir ve benzer temalar gündeme gelebilir. Hayatınızın hangi alanlarında eskiyle yeni koşullar arasında gidip geldiniz? Kendinizi hangi durumlarda sıkışmış hissettiniz? İşte, tam da bu konular tekrar önem kazanmaya başlayacak. Sağlık açısından baktığımızdaysa Kova burcu bedenimizde dolaşım sistemi, kalp ve tansiyon sorunlarını sembolize eder. Bu konulara ekstra dikkat etmekte fayda var.

Haberin Devamı
“Kadınlarla ilgili konular, kadın siyasetçiler, değerli madenler, altın ve tekstil gündemde olabilir.”

Dijitalleşme hızlanmıştı

Kova burcu dünya astrolojisine göre bilimsel gelişmeler, insan hakları, marjinal kişiler, azınlıklar, uzay ve astrolojiyle ilgili konular, havayolları, uçaklar, fırtına ve kasırgalar, büyük teknolojik altyapılar, yeni icatlarla ilgilidir.

Bu dolunayı özel yapan konu, 2021 senesinde başlayan, Uranüs ile Satürn arasında meydana gelen zorlu açının tetiklenmesi aslında. 2021’den beri bu açının etkisiyle dünyada hızlı bir dijitalleşme başladı. Teknolojiye yapılan yatırımlar artarken uzay konusunda da yeni keşifler ve gelişmeler yaşandı. Bu süreçte Elon Musk’ın adını çok duyar olduk ve Starlink uyduları gökyüzüne yerleştirildi. Ayrıca dünyada artan isyanların yanı sıra değişen liderler gördük. Ekonomik anlamda büyük bir istikrarsızlığın içine sürüklendik. Kripto paralarda deprem etkisi yaratacak gelişmelerin meydana geldiğine tanık olduk ve bazı kripto paraların güvenilirliği de test edildi.
Satürn-Uranüs etkileşiminin etkisi sene sonuna kadar sürecek, bu minvalde olay ve konularda önemli gelişmeler de yaşanmaya devam edecek.

Bu dolunay ayaklanmaları da tetikleyebilir. Azınlıklarla sıradışı kişiler ön planda olabilir. Onların hedef gösterildiği durumlar yaşanabilir. Çevrimiçi ve sosyal medya mecralarında uygulamalar, yasalar gündeme gelebilir. Havayollarıyla ilgili düzenlemeler olabilir. Umarım uçak kazası haberleri duymayız ya da Uranüs’ün Boğa burcundaki seyriyle korkutacak depremler yaşanmaz.

Haberin Devamı

2021 senesine geri ışınlanıyoruz
Bu dolunayda özgürlük, kendimizi ifade etmek ve kendimize alan açmak gibi konular önem kazanacak.

Otorite figürleri çarpışabilir

Dolunayın Ankara’ya göre çıkarılan haritasında, gökyüzünde Aslan burcu yükseliyor ve Venüs’ün etkisini görüyoruz. Venüs’ün temsil ettiği kadın figürleri, kadınlarla ilgili konular, kadın siyasetçiler, değerli madenler, altın ve tekstil gibi konular ciddi bir şekilde gündemde olabilir. Bunun yanı sıra Venüs barışla ilişkilidir; barışçıl yaklaşımlar içinde olmak demektir.

Dolunay an haritasında, 7’nci evde ve Satürn’le beraber olacak. Bu dönemde diğer ülkelerle olan ilişkilerimiz önem kazanacak. Yurtdışıyla kurulan politik ilişkilerimizde önemli görevler üstlenebiliriz. Zaman zaman diğer ülkelerdeki özgürlük ve insan haklarıyla ilgili de açıklamalar yapılabilir. Yalnız dolunay zamanı Satürn ile Güneş arasındaki sert etkileşim, otorite figürleri arasındaki çatışmaya işaret ediyor.

Türkiye’nin doğum haritasında da dolunay 9’uncu ev dediğimiz bir alanda meydana gelecek. 9’uncu ev, yasa, ticaret, üniversiteler, akademisyenler ve medyayla ilgilidir. İşin içinde Satürn olduğundan bu konularda alınması gereken sorumluluklar ön plana çıkabilir. Ayrıca yeni yapılanmalar meydana gelebilir. Yalnız dolunay ülke haritasında Neptün’ün tam karşısında meydana gelecek. Neptün sisli bir yolda yürümek gibidir, belirsizliklere işaret eder. Dikkat dağınıklığı, gerçeklerden uzaklaşmak anlamına da gelmektedir. Bu yüzden bu dolunayda eğitim, medya ve sosyal medyayla ilgili önemli adımlar atarken dikkatli olmakta fayda var.

Yazarın Tüm Yazıları