Sabahları aynada gördüğünüz sizden memnun musunuz?

Sabah uyandığınızda ilk ne yaparsınız? Ortak cevap, öz bakımımızı yaparken aynada kendimize ve yüzümüze bakmaktır. Peki, gördüğünüz sizden memnun musunuz?

Haberin Devamı

Yaz mevsiminde hepimiz daha enerjik oluyoruz. Sıcaklar, uzun yaz günleri ve yaz mevsiminin verdiği enerji ile sabah erkenden uyanabiliyor, kendimizi daha mutlu, daha dinç hissediyoruz. Dolayısıyla yüzümüzdeki mutlu ifade tüm yorgunlukları, gözle görünen birtakım sorunları arka plana itebiliyor.
Oysa kış mevsimi öyle mi? Sabah yataktan kalkmak, güne başlamak başlı başına bir mutsuzluk sebebi.
Bu hafta güne dinç başlamak ve aynada gördüğünüz sizden memnun olabilmenin yollarını sizlerle paylaşmak istedim.
Sabahları aynada gördüğünüz sizden memnun musunuz
Uzun kış gecelerinde
uykusuz kalmayın
Upuzun kış gecelerinde ne yazık ki daha az hareket ediyor, daha çok tüketiyoruz. Yaza göre ağır besleniyor, abur cuburun ucunu kaçırabiliyor, daha fazla TV karşısında vakit geçiriyoruz. Bunun bedenimize yansımaları olduğu kadar cildimize de olumsuz etkileri oluyor. Uzun saatler uykusuz kalıyor, özellikle dijital platformlarda 6-8 bölümü aynı anda yayınlanan dizileri izliyor, neredeyse sabaha karşı yatıyoruz. Ancak işte tüm bunlar sabah yorgun bir yüz ve bedenle güne başlamamıza neden oluyor.
Öncelikle kış mevsiminde iştahımızı dizginlemeyi öğrenmeli, hareket etmekten vazgeçmemeli ve soğuklar nedeniyle azalan su tüketimini maksimumda tutmaya çalışmalıyız. Bunlara rağmen hâlâ ifadeniz yorgun ve mutsuzsa yüzünüze iyi gelecek maskeler, bakımlar ile cildinizi canlandırabilirsiniz.
Yüzünüzdeki mutsuz ve yorgun ifadeyi iyileştirmek için kişiye özel tedavi ve bakım protokolleri ile güne daha dinamik başlayabilir, daha mutlu bir size “Merhaba” diyebilirsiniz.
∆ Keyifli bir güne başlamak için öncelikle cilt bakımı ile kışın cildinizde yaratacağı tahribatın, cilt kuruluğunun önüne geçin. Bunun için önerim her zaman olduğu gibi cildi derinden nemlendirecek yeni nesil cilt bakımları. Cilt bakımını yoğun nem maskeleri ile destekleyerek kış hasarının cildinizde kalıcı hale gelmesinin önüne geçebilirsiniz.
∆ Hücresel cilt gençleştirme ve iyileştirmeyi bakım programınıza ekleyin. Cildin ihtiyacı olan vitamin, protein, amino asitleri hyaluronik asitle birlikte cilt altına enjekte ederek yapılan nem aşılarını ameliyatsız cilt gençleştirme cihazları ile kombinleyin. Hem yüzünüzün yorgun ifadesinden kurtulabilir hem de eğer yaş alma ile ilgili yüzünüzde oluşan ince kırışıklıklar, doku kayıpları ve elastikiyet kaybı varsa bunların da görünümünü iyileştirebilirsiniz.

Haberin Devamı

Dinlenmiş ve mutlu bir ifadenin sırrı göz çevresinde gizlidir
Göz çevremiz hep bahsettiğimiz gibi yorgunluğu, yaş almanın izlerini en çok gösteren yüz bölgemiz. Uykusuzluk, sigara, alkol kullanımı, beslenme alışkanlıkları göz çevremizi doğrudan etkiler.
Sabahları aynada gördüğünüz sizden memnun musunuz
Koyu renk halkalar, torbalanmalar için
gözaltı ışık dolgusu
Gözaltı için özel olarak geliştirilen ışık dolgusu ile gözaltı morluğu ve torbalanmalarının görünümünü iyileştirmede etkili bir yöntemdir. Işık dolgusu ile gözlerin altında oluşan koyu halkalar, mor bir görünüme neden olan gölgeler, torbalar giderilebilir. Bu sorunlar giderildiğinde sabah aynaya baktığınızda keyfinizi kaçıracak görünümün de büyük ölçüde önüne geçilecektir. Bununla birlikte özellikle kaz ayaklarına uygulanacak botoksla da ince çizgilerinin görünümünü iyileştirerek mutlu bir ifadeyi tamamlayabiliriz.
Sizlerin de bildiği gibi biz doktorların sizlere sunduğu iyileştirme yöntemleri, protokoller kişiye özel.
Yazımda belirttiğim yöntemler, protokoller dışında daha spesifik tedavilerle yüzünüzdeki yorgun ve mutsuz ifadeyi silmek mümkün. Dolayısıyla kalıcı çözümler için muhakkak güvendiğiniz bir meslektaşıma danışabilirsiniz. Küçük dokunuşlarla büyük sonuçlar elde edebilir, sabahınıza gününüze pozitif katkılar sağlayabiliriz.

Yazarın Tüm Yazıları