Maharetli davet

Fransız lüks markası Louis Vuitton, dünyanın sayılı şehirlerinde düzenlenen Savoir-Faire davetini bu kez İstanbul’da yaptı.

Haberin Devamı

Maharetli davet

Fransa’dan onaylanan davetli listesindeki isimlerin randevuyla katılabildiği bu davet, son zamanların en prestijli etkinliğiydi.
Louis Vuitton, Fransız Sarayı’nda gerçekleşen bu davet için 1 sene öncesinden hazırlanmaya başlamış.
Sarayın odalarında ziyaretçilere mobilyadan mücevhere hepsi tasarım parçalarla eşsiz bir sanat galerisi keyfi sunuldu.
Dünyanın en önemli sanatçı ve atölyeleri tarafından tasarlanan “Object Nomads” mobilya koleksiyonu, kişiye özel siparişle üretiliyor.
LV’nin Asnieres atölyesinde üretilen bu parçalar arasında benim favorim, langırt masası oldu. Kadınların en çok beğendiği parçanın da makyaj ve takı dolabı oldu.
Alanda Louis Vuitton’un Paris’teki ilk butiğinin bulunduğu Rue de Capucines’den ismini alan Capucines modeli için de ayrı bir salon bulunuyordu.
Burada dünyanın en nadide derileriyle yapılan çanta modelinin özel versiyonları sergilendi.
Sergilenen birçok ürün yurtdışında ünlü simalar tarafından sipariş edilmiş.
Türkiye daveti süresince de birçok sipariş aldıklarını öğrendim.
1 hafta süren bu davet kapsamında kıdemli müşterilerin davetli olduğu gala yemeği ve kokteyl de organize edildi. Hayallerin ötesine giden davetteki tüm ürünler, Louis Vuitton’un kurulduğu 1854 yılından bugüne kadar yüksek zanaatkârlığa verdiği önemin çok net göstergesiydi.

Haberin Devamı

Yolculuk paylaşımı

Yeni bir uygulama keşfettim. Aslında varmış ama ben yeni öğrendim.
Arabası olanların uzun yola giderken yanına giderleri paylaşacak birilerini dahil ettikleri bir sistem bu. Uygulamanın adı BlaBlaCar.
Şöyle oluyor efendim, kısaca anlatayım: Diyelim benim arabam var ve tek başıma İzmir’e gideceğim.
Bu uygulamaya gideceğim günü ve saati, nereden hareket edeceğimi ve istediğim ücreti yazıyorum. Benimle kaç kişi gelebilir, araçta evcil hayvan olabilir ya da olmayabilir diye notlarımı da düşüyorum.
Ona göre benimle iletişime geçiyorsunuz ve beraber keyifli bir yolculuk geçiriyoruz. Uçak biletlerinin ve havaalanı koşturmasının olmadığı, otobüsle gitmeyi düşünenlerin sürekli mola vermeyeceği arabayla yolculuk tabii ki daha uygun ve keyifli olabilir.
Amma velakin güven sorunu da yaşayabilirsiniz.
Bir yandan benzin fiyatlarının arttığı bu dönemde araç sahiplerini de rahatlatacak bir uygulama.
Bakalım ülkemizde ne kadar kalıcı olacak.
Benim aklıma yattı mı, yattı. Tek düşündüğüm beraber yolculuk yapacağım insana duyacağım güven duygusu...

Yazarın Tüm Yazıları