Bodrum nereye gidiyor?

Yaz aylarında tek geçeceğim bir yer Bodrum. Dünyanın bütün markalarının peş peşe geldiği gözde bir yaz destinasyonu. Sezon tam anlamıyla açılmadan kendimi atayım dedim Bodrum’a, bakalım neler oluyor diye. Buyurun ufak ufak notlarımla size Bodrum haberleri...

Haberin Devamı

* Yalıkavak:
Bayrağı başka bölgelere kaptırdı diyenler büyük yanılır, ben size diyeyim. Yeni yeni beach’ler ve canlı müzik mekanları ile sezona hızlı bir giriş yapıyorlar.
* Wai Yalıkavak-Gala Yalıkavak:
Tilkicik Koyu’nda bu hafta sonu kapılarını açmaya hazırlanan bana göre eğlence adası Wai Beach ve gece mekanı Gala, yaz boyu oluşturduğu sanatçı listesiyle fark atacak gibi duruyor. Gündüz beach partileri için dünya starı DJ’lerle anlaşan mekanın yan tarafındaki Gala’da ise Türk starlarımız sahne alacak. Sabahtan deniz kum güneşle başlayacak eğlence, gecenin ilk ışıklarına kadar devam edecek. Takipte kalın mekanı, sonra “O varmış, kaçırdık” demeyin.
* Kai Yalıkavak-Bennu Restoran:
Tilkicik Koyu’nun diğer kısmında Princess Artemisia Otel içinde bu sezon açılan mekan, gündüz partileri ve yemekleriyle sezonda güzel bir iş çıkaracağa benziyor. Etiler’de yer alan Bennu Restoran’ı da Bodrum’a taşıyan işletme, denizin üstünde akşam yemekleri için alternatif bir adres olabilir.
* Mandarin Oriental Bodrum:
Dünya zenginlerinin akın ettiği otel bu sezona hızlı giriş yaptı. Chanel ve Beymen’den sonra Hermes markası da içinde pop-up store’unu açtı. Ürünler geldiği gün bitiyor desem abartıyor olmam.
Mağazalara giren neredeyse herkes bir şeyler alıp çıkıyor. AP (Audemars Piguet) saat firması da mağazasını açıyor otelin “alışveriş caddesinde”.
Birkaç bin euro bırakmadan çıkabilirseniz, ne mutlu size...

Haberin Devamı

Bodrum Havaalanı yaz için yeterli mi?

Geçen hafta cuma sabah 08.30’da Bodrum Havaalanı’na indik.
Uçak tabii ki full’dü.
Bodrum Havaalanı’nı gidenler bilir, bu kadar büyüyen bir yere göre küçük kalmış durumda.
Valizler de o küçük havaalanına göre çok geç ulaştı bize.
25 dakikada geldi valizlerimiz.
Eee tabii ki valizleri beklerken üstüne iki ayrı uçak daha indi minnoş havaalanımıza.
Olduk bekleme yerinde neredeyse 700 kişi.
Sabah mahmurluğu ile birleşince valiz bekleme seremonisi, gerginlik çıkması an meselesiydi.
Herkes birbirinin üstünden valizlerine atlıyordu.
Yazın yoğunluğunda yerli ve yabancı birçok turistin geleceği göz önünde bulundurulursa Bodrum’a, sizce bu havaalanı yeterli olacak mı..

Yazarın Tüm Yazıları