Cenker Tezel

Hülya’yı dinledi, Feraye’ye takı aldı

4 Aralık 2006
Hülya Avşar’la adı aşk dedikodularına karışan Sadettin Saran, geceye katılmadı ama Fenerbahçe’li futbolcuların imzaladığı formayı 70 bin YTL’ye satın aldı. 1999 yılından beri çalışmalarını sürdüren Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV), her sene Dünya Engelliler Günü kapsamında gerçekleştirdiği geleneksel balosunu bu yıl Çırağan Sarayı’nda düzenledi. "Düşler Engel Tanımaz" adı verilen baloya, Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, Semra Özal, Kaya Çilingiroğlu, Gülgün Tüzün, İpek Tuzcuoğlu, Ahmet Ağaoğlu, Helin Avşar, Cem-Hülya Kalyoncu, Gamze Manas, Deniz-Haluk Berdan, Doğan Gündoğdu, Fulya Elmas, Meral Kozakçıoğlu, İpek Tuzcuoğlu, Meral Yazıcı, Numan Ceyhan, Hüsnü Güreli, Fatih Kıral gibi tanınmış isimler katıldı. TESYEV’in kurucu üyeleri arasında bulunan Hülya Avşar da vakfa verdiği destekten ötürü aldığı plaketin ardından hiçbir ücret talep etmeksizin davetlilere bir konser verdi. Ayrıldığı eşi Hülya Avşar’ın sahne aldığı gecedeki müzayedeyi en ön sırada takip eden Kaya Çilingiroğlu, dört parça esere toplam 27 bin YTL ödedi. Sahneye çıkmadan önce gazetecilerin sorularını yanıtlayan Hülya Avşar, "Onları bana hediye etmek için almamıştır, alsa alsa şu an birlikte olduğu insan için almıştır" dedi.

FB, GS, BJK ve TS’lu oyuncuların imzaladığı formaların da yardım amaçlı olarak satışa sunulduğu müzayedede, Ahmet Ağaoğlu Trabzon formasını 100 bin YTL’ye satın aldı. Ağaoğlu, Fatih Tekke’ye ait formayı giydi.
Yazının Devamını Oku

Koltuklar boş kaldı

30 Kasım 2006
10 Ekim 2005 tarihinde kaybettiğimiz Attila İlhan, önceki akşam Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’nın düzenlediği bir törenle anıldı. İlhan’ın kardeşi Çolpan İlhan, yeğeni Kerem Alışık ve Alışık’ın eski eşi Sibel Turnagöl’ün de hazır bulunduğu anma gecesine sanat çevresi pek ilgi göstermeyince, birçok koltuk boş kaldı. Nebil Özgentürk’ün hazırladığı Attila İlhan /images/100/0x0/55eb0de8f018fbb8f8a80f6eBelgeseli ile başlayan tören, Kerem Alışık’ın okuduğu şiirle devam etti. Tilbe Saran ve Cüneyt Türel’in de Attila İlhan şiirleri okuduğu gecede, Yaşar ve Vedat Sakman ise İlhan’ın şiirlerinden besteledikleri şarkıları yorumladı.

Mustafa KIZGINYÜREK

Suskun aşıklar

Bir süredir magazin kulislerinde ayrıldıklarına dair dedikodular dolaşan Reha Muhtar ile Gülşen, bu fısıltıları yalanlamak istercesine önceki akşam ortaya çıktı. Birlikte Bebek’teki Lucca Bar’a giden çift, kapıda bekleyen gazetecilerin sorularını yanıtlamaya yanaşmadı.

Haydarpaşa’da sergi

Mayıs ayında Ankara Tren Garı’nda açılan güncel sanat sergisi, bir süredir tarihi Haydarpaşa Garı’nda konuk ediliyor. 2 Aralık’a kadar görülebilecek olan, adını Baudelaire’nin "Buradan Çok Uzakta" adlı şiirinden alan etkinlik, alışılmış sergileme anlayışının ötesine geçerek, izleyici ile sanat yapıtlarını tren garlarında karşı karşıya getiriyor.

Her yerde birlikte

Gamze Özçelik ile Uğur Pektaş’ın dizi setinde başlayan aşkları devam ediyor. Çift, önceki akşam da bir film galasındaydı... Orhan Oğuz’un yönettiği, Gani Rüzgar Şavata ve Töre Anadolu’nun başrolü paylaştığı "Aura" filminin Karagümrük Feza Sinemaları’ndaki galasına katılan Özçelik ile Pektaş’ın yüzleri yine her zamanki gibi gülüyordu.

Eski eşten kutlama yok

Önceki gün Tabuu firmasının defilesine katılan Doğa Bekleriz, doğum gününü de podyumda kutladı. Bekleriz, arkadaşlarının düzenlediği sürpriz parti karşısında duygulandı. 30 yaşına girdiğini söyleyen ünlü manken, "Geçirdiğim ilk yalnız doğum günüm. O nedenle bu doğum günümü herkesin hatırlamasını istedim, herkese söyledim. " dedi.
Yazının Devamını Oku

Günay’a Sezen’li açılış

20 Kasım 2006
Şişli’deki Günay Restaurant, kış sezonunu cumartesi akşamı açtı. Günay’ın ilk gecesinde pop müziğin usta ismi Sezen Aksu sahne aldı. Ücret almadan sahneye çıkan Aksu, mekanı dolduran hayranlarına, "Hepiniz hoş geldiniz, umarım bu /images/100/0x0/55eaa528f018fbb8f88d8ba7gece çok eğlenceli dakikalar yaşayacağız sizinle. Eskiden müzikli geceler çok daha güzeldi. Sizlere bu gece o günleri yaşatmaya çalışacağım. Aslında bu tür gecelerde sahne almıyorum. Bu geceyle birlikte ikinci oluyor. Günay Bey (Tuncel) 30 senelik dostum, o bir şeyler yapmak, bir şeyleri yaşatmak için çaba sarf ediyor. Ben de dostumun elinden tutmak zorundayım" dedi.
Yazının Devamını Oku

Mankenlere yoğun ilgi

13 Kasım 2006
Ozan Şirketler Grubu’na ait Hobby markasının geleneksel "Hobby Home Collection 2006 Bayiler Toplantısı" Antalya Kremlin Palace Otel’de yapıldı. Vizyon Production’ın organize ettiği bayiler toplantısının ilk gününde Petek Dinçöz, ikinci gününde ise Yelda Başaran ve Coşkun Sabah sahne aldı. Podyuma çıkan ve birbirinden cesur pozlar veren mankenlere de ilgi büyüktü./images/100/0x0/55ea3c17f018fbb8f8730e13

Hayvan hakları için

Ç
ağla Şikel’in eski aşkı Beyazıt Öztürk ile ünlü mankenin bir ayrılıp bir barıştığı sevgilisi Emre Altuğ’un yolu, önceki gün düzenlenen özel bir gecede kesişti. Beyazıt Öztürk, Emre Altuğ, Hakan Peker, Kutsi ve Ebru Elver, Ulusal Veteriner Cerrahi Derneği yararına Baltalimanı’ndaki Portex Restaurant’da düzenlenen gecede sahne aldı. Altuğ ile Öztürk gece boyunca birbirleriyle şakalaşıp gülüştüler.

Yeni yaşını rock cafe’de kutladı

Nadide Sultan, önceki akşam Ortaköy Princess Otel içinde bulunan Rock House Cafe’nin açılışındaydı. Güzel şarkıcı açılış sırasında doğum gününü de kutladı. Dostlarının organize ettiği sürpriz kutlama karşısında şaşkına dönen Nadide Sultan, gazetecilerin özel hayatıyla ilgili sorularını ise "Şu an hayatımda kimse yok" diye yanıtladı.

Gecelerin tadını çıkarıyorlar

Türkiye ile Amerika arasında mekik dokuyan Meltem Cumbul, önceki gece Cahide-Variete’deydi. Geç saatlere kadar mekanda kalan ünlü oyuncu, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı. İstanbul gecelerini çok özlediğini belirten Cumbul, "İstanbul’dan uzak kalmıştım, şimdi acısını çıkarıyorum. Amerika’dayken en çok ailemi, İstanbul’u ve dolmayı özledim" dedi. O akşam aynı mekanda eğlenenler arasında Emrah da vardı. Şarkıcının ünlü bir tasarımcının imzasını taşıyan ilginç paltosu dikkat çekti.

Tekila, müzik ve dans

Beyoğlu Private Room, yeni sezonu cumartesi akşamı düzenlenen tekila partisi ile açtı. Parti birçok tanınmış simayı ağırladı. Derin Mermerci’nin uzun bir aradan sonra gece eğlencelerine döndüğü açılış partisine, şarkıcı Bengü sevgilisi Ahmet Baran Çetin’le, yıllardır Amerika’da olan Önder Bekensir de eski mankenlerden Didem Uzel’le katıldı. Olmeca Tekila’nın tanıtımının da yapıldığı gecede Rita Fink, erkek arkadaşı ve Çiğdem Kayalı da geç saatlere kadar eğlendi.
Yazının Devamını Oku

Eskisi fotoğrafta yenisi yanında

10 Kasım 2006
Doğuş Power Center'ın açılışında, Okan Bayülgen'in fotoğraf sergisi büyük ilgi gördü. Bayülgen, yeni sevgilisi Berrak Tüzünataç ile eski aşkı Khansa'nın da fotoğraflarının yer aldığı serginin açılışına, Tüzünataç'la birlikte geldi. Yanyana fotoğraf çektiren ikili, soruları yanıtsız bıraktı.

Açılışa damgasını vurdu

Garanti Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından Maslak’ta faaliyete geçirilen Doğuş Power Center’ın açılışı Okan Bayülgen’in fotoğraf sergisi ile yapıldı. 61,5 milyon dolara mál olan alışveriş ve yaşam merkezi için özel fotoğraflar çeken Bayülgen’in sergisi, konukların çok ilgisini çekti.

Açılışı Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve Erhan İşözen ile birlikte yapan Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk de sergiyi eşi Diana Şahenk ile gezdi.

Okan Bayülgen, sevgilisi Berrak Tüzünataç ile eski aşkı Khansa’nın da fotoğraflarının yer aldığı sergiyi, açılışa beraber katıldığı Tüzünataç ile inceledi. Bir ara fotoğrafladığı ünlüler arasında bulunan Nuri Alço ile karşılaşan ünlü şovmen, Alço ile birlikte fotoğrafının önünde poz da verdi. Okan Bayülgen bu pozun ardından "Fotoğrafı çekerken beyazperdeden tanıdığımız Nuri Alço’nun, canlandandırdığı karakterlerin aksine aslında ne kadar masum ve sevgi dolu bir insan olduğunu göstermek istedim" dedi.

<B>El ele dans ettiler</B>

<B>Önceki akşam Nişantaşı Vakko’nun açılışına katılan Deniz Akkaya ile yakın arkadaşı Güzide Duran, ardından soluğu müdavimi oldukları Cahide-Variete adlı kulüpte aldı. Gece boyu pistten inmeyen, mekandaki erkeklerin hayran bakışlarına aldırmadan el ele dans eden ikili, sıkı dostluklarını bir kez da orada bulunanlara ilan etmiş oldu.</B>

<B>Ataizi taktiği</B>

Yazının Devamını Oku

15 milyarlık elbise kaybetti

9 Kasım 2006
İsviçre’de açılan Maksim Gazinosu’nda, ünlü modacı Erkan Eken de bir defile düzenledi. Didem Taslan ve Elif Ece Uzun gibi ünlü mankenlerin podyuma çıktığı defilede, inanılmaz bir sorumsuzluk örneği yaşandı. Didem Taslan, podyumda giyeceği ve kendisine İstanbul’da emanet edilen dört kıyafeti kaybetti. Özel kumaştan üretilen, üzeri değerli taşlarla ve aksesuvarlarla süslü, yaklaşık 15 milyarlık elbiseleri kaybetti.

TÜRVAK 8 yaşında

Televizyon ve sinema dünyasına kazandırdığı dinamik, iş bilen öğrencileriyle adını sıkça duyuran TÜRVAK Sinema ve Televizyon Uygulamalı Özel Eğitim Merkezi, 8’inci yılını geride bıraktı. Halit Kıvanç, Ali Kırca, Korcan Karar, Hamdi Alkan, Zeki Alasya, Şengül Kılıç, Kayhan Yıldızoğlu gibi ustaların ders verdiği merkezin eğitimci kadrosunda televizyon kanalları yöneticilerinden de Murat Saygı, Faruk Bayhan, Oğuz Koloğlu, İrfan Şahin gibi isimler bulunuyor. Bir yıl süren eğitim programları boyunca yapım-yönetim, sunuculuk-spikerlik, oyunculuk ve teknik alanlarında çalışabilecek şekilde dört bölümde eğitilen öğrenciler, Türker İnanoğlu’nun sahibi olduğu URT ve Erler Film stüdyolarında ve çekim setlerinde de pratik yapma şansı buluyorlar. Boğaziçi Sinemaları’yla da farkını ortaya koyan TÜRVAK, sinemacı ya da televizyoncu olmak isteyenlere kapısını sonuna kadar açıyor.

Beren annesini taklit ediyor

Flormar kozmetik firmasının yeni yüzü olan Ebru Şallı, geçtiğimiz akşam Karaköy Liman Lokantası’nda düzenlenen organizasyonla yeni ürünleri basına tanıttı. Şallı, basın mensuplarıyla sohbeti sırasında ise Nihat Odabaşı’nın çektiği katalogdaki bir fotoğrafının oğlu Beren’in çok hoşuna gittiğini ve Beren’in sürekli o pozdaki ağız hareketini taklit ettiğini söyledi.

Juliette Lewis geliyor

"Natural Born Killers", "Strange Days", "California" ve "Cape Fear" gibi tanınmış filmlerden tanıdığımız ünlü oyuncu Juliette Lewis, müzik grubu "The Licks" ile birlikte Doritos sponsorluğunda ilk kez Türkiye’ye geliyor. İkinci albümünün tanıtımı kapsamında dünya turnesine çıkan sanatçı, ay sonunda İstanbul’da olacak. Sıra dışı başrol karakterleriyle ses getiren, 2003 yılında kurduğu müzik grubu "The Licks" ile de büyük ilgi gören Lewis, grubu ile 28 Kasım’da Yeni Melek Gösteri Merkezi’nde konser verecek.

Hollanda’da moda şov

Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin 2001 yılından bu yana sürdürdüğü tanıtımlar çerçevesinde bu yıl Amsterdam’da düzenlediği Turkish Fashion Break, muhteşem bir moda şova dönüştü. Dünyaca ünlü modacı Evrim Timur’un "An Other Life" adlı koleksiyonu, Hollanda moda çevrelerinin de takdirini kazandı. Öner Evez’in koreografisinde gerçekleştirilen defilede, Şenay Akay ve Ayşe Hatun Önal, Hollandalı meslektaşlarıyla podyumu paylaştı.

Göz kamaştıran tanıtım

Dünyanın en büyük elmas üreticisi olan De Beers grubunun, konsept tasarımı ve uygulaması ilk kez Türkiye’de gerçekleştirilen yeni mücevheri "Lava", önceki akşam The Ritz Carlton Otel’de tanıtıldı. De Beers’ın pazarlama satış şirketi DTC’nin organize ettiği tanıtım, Sema Şimşek ile Burak Hakkı’nın özel dans gösterisiyle başladı. Lansmanda "Lava" kampanyasına dahil olan mücevher firmalarına ait tasarımları ise Ece Sükan ile Tülin Şahin tanıttı.
Yazının Devamını Oku

Babalar ve çocukları Harlem gösterisinde

7 Kasım 2006
NTV’nin 10. kuruluş yıldönümü için Türkiye’de bulunan dünyaca ünlü basketbol takımı Harlem Globetrotters’ı izlemek üzere Abdi İpekçi Spor Salonu’na gidenler, keyifli bir hafta sonu geçirdiler. Pegasus Havacılık’ın Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ise oğulları Emre Can ve Kaan ile gösteriyi pota arkasında seyretti. Harlem takımının klasik gösterisi olan seyirci üzerine kovayla su atma sırasında Sabancı ve oğulları heyecan yaşadı.

Spor camiasından birçok ünlü isim maç sonunda basketbolcuların kapanış gösterisini yakından görebilmek için bir süre saha kenarında ayakta bekledi. Süleyman ARAT

Astar kumaşı için Milano’ya gitti

Star TV’de yayınlanan Popstar Alaturka yarışmasının jüri üyesi Bülent Ersoy, her hafta birbirinden şık kostümleriyle dikkat çekiyor. Geçen pazar günü de siyah ve gümüş renklerin hakim olduğu bir abiye elbiseyle kamera karşısına geçen sanatçı, seyirciye saygısından dolayı, sırf bu elbisenin astarını almak üzere üç günlüğüne Milano’ya gittiğini söyledi.

Armatörün Çek aşkı

Barco Denizcilik’in sahibi Barış Erdoğdu, Çek manken Aneta Kubova ile aşk yaşıyor. Önceki akşam Kubova ile Reina’da görüntülenen Erdoğdu, sevgilisiyle dört ay önce yurtdışı seyahatinde tanıştığını ve o günden beri de hiç ayrılmadıklarını söyledi.

Yıldırım nikáhı

Etap Dış Ticaret’in sahibi Doğan Gündoğdu’nun kız kardeşi Gönül Gündoğdu, yıldırım aşkla tutulduğu organizatör Ergün Topaloğlu ile önceki akşam nikáh masasına oturdu. Üç ay önce evlilik kararı alan ikilinin düğün töreni Esma Sultan Yalısı’nda yapıldı.
Yazının Devamını Oku

Yeni yüzler sınavı geçti

19 Ekim 2006
G.O.R.A ve Vizontele’den tanıdığımız yönetmen Ömer Faruk Sorak’ın merakla beklenen yeni filmi "Sınav"ın galası önceki gün TİM’de yapıldı. Başrollerini İsmail Hacıoğlu, Yağmur Atacan, Rüya Önal ve Caner Özyurtlu’nun paylaştıkları, Jean-Claude Van Damme ve Okan Bayülgen gibi sürpriz isimlerin de rol aldığı filmin galasında en dikkat çeken isim Van Damme’dı. Gala için birkaç gün önce İstanbul’a gelen Amerikalı aktör, filmdeki genç oyuncuları çok başarılı bulduğunu söyledi. /images/100/0x0/55ea4356f018fbb8f874b477Van Damme, Hollywood’a göre Türkiye’de film çekmenin daha kolay olduğunu da sözlerine ekledi: "Türkiye’de film çekmek Hollywood’a göre oldukça kolay. Burada stres yok, yönetmen bağırıp çağırmıyor. Film setindeki bütün oyuncular aile gibi... Hollywood’da işler böyle yürümez. Film çekilmeye başlanınca yönetmen de sürekli bizlere bağırıp çağırır. Burada onu yaşamadım."

İkinci klip

Nez, ikinci albümü "Yüzde Yüz Nez"in ilk klibini "Hey Dj" adlı şarkısına çekmişti. Güzel şarkıcı, çalışmanın ikinci klibi için de önceki gün kamera karşısına geçti. "Sevgi Bu mu Diye"ye çekilen bu klip, bayramda müzik kanallarında gösterilmeye başlanacak.

Üniversiteli kızlardan salsa şov

Üniversite öğrencisi olma şartı aranan dünyanın tek güzellik yarışması "World Miss University"nin Türkiye etabı "World Miss University Turkey 2006"da büyük finale yaklaşılıyor. 14 finalist, geçtiğimiz günlerde Kumburgaz Anzer Beach Hotel’de, finalin yapılacağı 25 Ekim gününe kadar sürecek kampa girdi. Kampta ünlü dansçı Tolga Han’dan salsa eğitimi alan finalistler, önceki akşam da Tolga Han Dans Club’da basın mensuplarına bir salsa şov sundu.

Zürih’te defile

Tasarımcı Erkan Eken, ilk Avrupa defilesini 28 Ekim akşamı İsviçre’nin Zürih şehrinde gerçekleştirecek. Eken’in Irresistable 2007 (Dokunulmaz-Ulaşılmaz) başlıklı haute couture koleksiyonunu tanıtacağı defilede Duygu Ulaş, Didem Taslan, Ece Gürsel, Elif Ece Uzun, Deniz Öney, Yeliz Öney, Meral Kaplan ve Arzu Pavlova görev alacak. Genç tasarımcı, İstanbul’da kasım ayı içinde tamamını sergileyeceği bu koleksiyonun çalışmalarını sürdürüyor.

Refresh’te ortak doğum günü

İş dünyasının tanınmış isimleri Elif Görmüş, Tekin Acar, Burak Gören ve Bülent Mursaloğlu, yeni yaşlarını geçtiğimiz akşam Maslak Refresh’te verdikleri bir doğum günü partisiyle kutladı. Sunuculuğunu Seray Sever’in yaptığı ortak doğum günü partisine Betül Demir de şarkılarıyla renk kattı.

Sevgili değil arkadaş

"Küçük Seniha kocamı ayarttı" sözleriyle gündeme bomba gibi düşen İlknur Soydaş, son zamanlarda objektiflere hep aynı erkek arkadaşıyla takılıyordu. Soydaş’ın her şeyi sorduğu bu kişi, reklamcı Enis Özkan’dan başkası değil. Bir dönem 2000 Türkiye Güzeli Sadiye Erik ve Zeynep Yılmaz’la adı anılan Özkan’a çok güvendiğini söyleyen Soydaş, "Enis, zor günlerimde hep yanımdaydı ve bana destek oldu. Ona çok güveniyorum" diye konuştu.
Yazının Devamını Oku