Sıcak havalarda yapılması ve yapılmaması gerekenler

Kavurucu sıcaklarla başarılı ama şık bir şekilde baş etme yöntemlerinin başında cesur olmak geliyor. Çünkü babadan kalma yöntemlerle ferah ve tiril tiril bir yaz biraz zor.

Haberin Devamı

Bazı yazlık demirbaş kıyafetler var ki şehir içinde, ofiste bile giymeniz gerekebilir. Sınırlarınızı zorlamaktan korkmayın.

Bunların başında uygun kesimli bermudalar var. ‘Uygun kesim’ diyorum çünkü yanlış bir bermudayla kıyafetiniz birden deniz kenarı havasına bürünebilir. Benim önerdiğim bermudalar ofiste bile giyilebilir olanlar.

Keten, yaz aylarında, gece ve gündüz vazgeçilmez gömlek kumaşı. Serin tutar, hafiftir ve terletmez. Her erkeğin dolabında bulunması gerekir.

Polo yaka tişört, yakalarından dolayı gömleklerin yerini tutar. Düz renk efendi görünenleri ofiste ‘chino’ pantolonlarınızla giyebilirsiniz. Kraliyet ailelerinde bile bu tişörtler yeri geldiğinde hatırı sayılır bir parçadır.

Espadril ve loafer ayakkabılar hafif olmaları, çorapsız giyilebilmelerinden ötürü yaz sıcaklarında baş tacı. Takım elbise altına, bermuda ya da koton pantolonların altına giymek için her renginden alın.

Haberin Devamı

Fakat ofis ortamınız yukarıdaki kıyafetler için hiç uygun değilse ya da önemli randevu ve toplantılarda ceket giymeniz gerekirse tercihinizi keten, koton, astarsız ve vatkasız hafif ceketlerden yana kullanın. Bunun için size ince bir beyaz gömlek eşlik etsin.

Sıcak havalarda yapılması ve yapılmaması gerekenler

Sakın ha!

◊ Bermudanız düz renk, yandan cepsiz olsun ve dizin beş parmak yukarısında bitsin. Daha kısa ya da çok cepli, çok desenli yazlık tatil şortlarından olmasın.

◊ Keten gömleğin hemen buruşabileceğini aklınızdan çıkarmayın. Uzun araba yolculuklarında ya da oturmalı toplantılarda tercihiniz buruşmayan ince bir koton gömlekten yana olsun.

◊ Yazlık kıyafetlerde hep açık renkleri tercih edin: Açık mavi, açık gri, kum rengi, taş rengi ve pudra renkleri gibi. Güneş ışınlarını da çekmemiş olursunuz. Siyahları kış aylarına bırakın.

Yazarın Tüm Yazıları