"Başak Dizer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Başak Dizer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Başak Dizer

Yeni başlayanlar için pratik şıklık

Beyler giyinme konusunda asla bizler kadar coşkulu değil. Hatta dolap önünde panik atak geçirenler bile var. Peki onları bu ‘şık görünme’ nasıl alıştırabiliriz? Kilit kelime ‘pratiklik’

Kabul edelim; bazı erkekler için alışverişe çıkma, güzel giyinme hâlâ lüks. Ve hatta gereksiz. Bu yüzden erkek arkadaşınızı, kocanızı bu konuda yüreklendirmeye çalışıyorsanız, başlayacağınız nokta kolaylık olmalı. Eğer yaşam, ofis ortamı ve sosyal hayatı da uygunsa yarı spor- yarı şık kombinler onun kurtarıcısı olacaktır.
Smart casual kombin yapmanın avantajı çok. Kumaş pantolonla farklı renkte ceket giyip gömleği değiştirerek farklı kombinler elde edersiniz. Aynı kösele mokasen ayakkabıyı, hem jean-ceket hem kanvas pantolon-ceket hem de takım elbise ikilisiyle giyebilirsiniz. Bir iki spor ceket, blazer ve bir jean’le sadece gömlek değiştirerek harikalar yaratabilirsiniz.


Ofis için ideal

Kanvas ve koton pantolonlar ofis ortamları için biçilmiş kaftandır. Ne jean gibi spordur, ne kumaş pantolon gibi ağır. Mavi bir gömlek üzerine, V yaka bordo bir triko ve mutlaka şık bir kemerle ofis ortamında hâlâ özenli gözükebilirsiniz.

Modern takım

Kumaş pantolon, şık bir kemer, şık bir gömlek ve sadece bir kravatla giymek önemli randevularda sizi kurtarır. Ceketinizi de bazen farklı seçerek aynı kumaş pantolonu farklı yorumlayabilirsiniz.Hafta sonu içinBir jean ve spor bir kemer ekleyerek, aynı ayakkabıyı hafta sonu giyebilirsiniz. Ceket veya pardösüyle daha da şıklaştırabilirsiniz. Tek bir gömlek ve jean de doğru aksesuarlarla birleştirildiğinde her türlü etkinlikte kullanılabilir.

X
YAZARIN DİĞER YAZILARI