"Aysun Kaba" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aysun Kaba" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aysun Kaba

Anne adaylarına stil önerileri

Sevgili hanımlar, hamilelik en güzel dönemdir. Lütfen karnınızdan utanmayın, sıkılmayın, gurur duyun. Bu döneminizi rahat ve şık geçirin.

Anne adaylarına stil önerileri
- Tunikler, eşinizin gömleği ya da tişörtünüzün altına tayt giyebilirsiniz.
- Beli lastikli pantolon bu dönem olmazsa olmazlarınız arasında bulunmalı. Hamilelik döneminden sonra da giyebiliyorsunuz.
- Tek parça elbiseleri, likralı olanları tercih edin.
- Eşofman mutlaka bulunmalı.
- Sizi sıkmayan, doğal malzemeden, terletmeyen sentetik ve naylon içermeyen giysileri tercih edin.
- Babetler, sandaletler, spor ayakkabılara bu dönem çok ihtiyacınız olacak.
- Esnek çamaşırları tercih edin.
- Mevsime uygun giyinmeyi ihmal etmeyin. Yanınıza da hırka almayı unutmayın.
- Aksesuar olarak saç tokaları, eşarplar, saç bantları ve küpeler sizi daha görünür yapar.
- Makyajınız doğal ve hafif olmalı.
- Parfüm olarak çiçeksi kokular tercihiniz olabilir.
- Beyaz bol buluzlar, altına şort. Sıcaklarda kesinlikle şapka da kullanın.
- Midi boy etekler veya elbiseler özellikle yaz, sonbahar ve ilkbahar da hamileler için çok idealdir. Üzerine sizi sıkmayan tişörtler veya pamuklu gömlekler ya da kalın bantlı terlikler tercih edin.
- Kendinizi şımartmayı da unutmayın. Ne olursa olsun siz hamilesiniz. Kendinize güvenin. “En güzel benim” deyin. Göreceksiniz öz güveniniz, giysilerinizi en güzel şekilde yansıtacaktır.Anne adaylarına stil önerileri

İLAY GÜVEN'LE BEŞ SORU BEŞ CEVAP

Takı tasarımcısı İlay Güven Ankara’nın sevilen bir yüzü. Kısa sürede adını sıkça duyduğumuz, asarımlarını cemiyetten, ünlülerden çok kişinin üzerinde gördüğümüz tasarımcı ile bir sohbet gerçekleştirdik.

1- İlay Güven’i tanıyabilir miyiz?
- Dış ticaret ve işletme mezunuyum, 2012 yılında iş hayatına adım attım. Aksesuar ve kıyafet kombinleri yapmaya başladım, böylece tasarım yolculuğum başladı. Tasarım programlarına katıldım. 2 yıl sonra kendi markamı oluşturdum.
2- Takının, aksesuarın kıyafetteki önemini sizden dinlemek isteriz.
- Aksesuarlar kıyafetlerin vazgeçilmez tamamlayıcılarıdır. Bir kıyafeti küçük dokunuşlarla bambaşka bir havaya sokar. Doğru kullanılan, kombini doğru yapılan bir aksesuar gündüzü geceye çevirebilir.
3- Kolye ve küpeleri tasarlarken nelerden ilham alıyorsunuz?
- Yaşam devam ettiği sürece her şey, her renk bir ilham kaynağı. Sade ama dikkat çekici kişiye özel parçalar üretmeye çalışıyorum. Moda bloglarını, trendleri sürekli takip ederim.
4- Ünlü isimler de tasarımlarınızı zevkle kullanıyor, nasıl bir duygu?
- Son derece gurur verici ve kendimi özel hissetmemi sağlıyor.
5- Okuyucularımıza kolye, küpe ve bileklik alırken nelere dikkat etmelerini önerirsiniz?
- En önemli unsur takılarımız üzerimizdeyken fazlalık hissettirmemesi. Kıyafet gibi düşünün, içinde rahat hissetmeliyiz. Kullanılan malzemenin kalitesi son derece önemli. Proporsiyonunuza uygun olmayan takılar sizi kötü gösterecektir.

Anne adaylarına stil önerileri
AYSUN KABA’YA SOR

- Biraz kilo problemim var. Kıyafetten çok takıları seviyorum. Boynum kısa, üst bedenim geniş. Küpe mi yoksa kolye mi tercih etmeliyim?
Didem Genç

- Didem hanım küpe tercihiniz her zaman küçük,ince zarif küpeler olmalı. Geniş, yani yuvarlak olmamalı. Kolyede de göze batmayan ince zincirler veya inci kolyeler kullanmalısınız. V yaka ve tek renk üstler tercihiniz olsun.

X