Yetiş Ayşe

Sevgili okurlar. Yetiş Ayşe’ye gösterdiğiniz ilgi için çok teşekkürler.

Haberin Devamı

Öğrencilere verilen burslar için çok mutluyuz. Ayrıca geçtiğimiz günlerde Artvin’de yaşanan sel felaketinden etkilenen öğrencilere Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD) yardım eli uzattı. Okul çantası, kırtasiye malzemesi gibi öncelikli ihtiyaçları tespit edilerek kendilerine yepyeni malzemeler ulaştırdılar. Duyarlı insanların olduğunu bilmek gerçekten çok güzel…

Biz okumadık ama o okusun cahil kalmasın
Oğlum ilkokul 2.sınıfa gidiyor. Bu yıl başlayan etüte göndermek istiyorum. Maddi durumum buna elverişli değil. Biz okumadık ama o okusun cahil kalmasın istiyorum. Temel ne kadar sağlam olursa o kadar iyi olur diye düşünüyorum. Lütfen yardım edin. Benim de çocuğum geri kalmasın. Ben yeterli olamıyorum çocuğuma. 93 TL’lik etüte gitmesine yardımcı olursanız memnun olurum. Rabbim darda kalan tüm kullarına yardım elini uzatsın inşallah.

Haberin Devamı

Kardeşim için size yalvarıyorum-Evrim
Daha öncede size çok yazdım, çok yardımınızı gördüm. Artık biliyorum Ayşe Ablam ve Aslı Ablam var... Abla biz yurtta büyüyen iki kız kardeşiz, ben 24 kardeşim 19 yaşında. İzmir’de yaşıyoruz. Ben bu defa kardeşim için yazıyorum. Kardeşim yurttayken, yani yurtta büyürken kollarını kesmişti. Şimdi kolları onu utandırıyor, toplum içine girmek istemiyor. Biraz da o yüzden çalışmak istemiyor. Ben para biriktirip lazerle kolundaki izleri yok etmeyi düşünüyorum ama çok zaman alır. Kardeşim çok zor bir hayattan geliyor ve kapısını çalabileceğimiz kimse yok. Size yalvarıyorum kardeşimin kolundaki kesik izlerine bir çare bulalım. Ben para biriktirip bir kısmını ben ödeyeyim ama bu çocuğun da özgüveni olsun, kollarından utanmasın. Size bir anne bir abla olarak yalvarıyorum. Bu konuda yardım istiyorum.

Burs istiyorum-Rumuz:Bursa
4.sınıf iktisat öğrencisiyim. 1'i ortaokul, 2'si lise ve 3'ü üniversite olmak üzere 6 kardeş okuyoruz. Babam inşaat işçisi, herhangi bir yerden burs veya kredi almıyorum. Maddi destek sağlayabilecek hayırseverlerin yardımına ihtiyacım var. Lütfen yardım edin. Maddi sıkıntıları düşünmeden, derslerime odaklanmak ve rahat bir kafa ile mezun olmak istiyorum.

Haberin Devamı

KPSS kitabı istiyorum-Sevda
Bu sene KPSS sınavına girecek bir öğretmen adayıyım yalnız maddi imkânsızlıklardan ötürü kaynak alacak gücüm yok kullanılmamış yayınlarınız varsa bana gönderirseniz çok minnettar kalırım. Heyecanla yardımlarınızı bekliyor olacağım, şimdiden teşekkür ederim.

Roman kitapları istiyorum-Rabia
Merhaba ben üniversite öğrencisiyim, yurtta kalıyorum. Yurtta temizlikçi abla liseye giden oğlu için roman istedi bizden. Elimizde olanları verdik ama çok zeki bir çocuk haftada iki kitap bitiriyor. Ona 5 tane roman hediye edebilecek bir okur var mı acaba?

Rumuz: İnci
Merhaba, öncelikle çok güzel bir iş yapıyorsunuz Allah sizden ve yardımda bulunanlardan razı olsun. Ben bu yıl üniversiteyi kazandım. Derslerime ne yazık ki hala gidemedim. Üç kardeşiz, annem ev hanımı kardeşlerim okuyor. Babam birkaç sene önce kalp kriz geçirdi ve stent taktılar yani kalp hastası, buna rağmen hala çalışıyor. Bu yıl KPSS’ye hazırlanmaya başladım, dershaneye gidemedim. Skleroderma hastasıyım, kansızım çabuk yoruluyorum. Ayda 150 TL paraya ihtiyacım var. Ben de ileride bir öğrenciye yardım etmeyi istiyorum. Verebilecek durumda olanlardan yardım bekliyorum.

Haberin Devamı

Çocuklarım için gıda yardımı istiyorum
Abla gıda yardımına ihtiyacım var çocuklarım için özelikle hayırseverliğinize minnettarım. Sevgiler.

Burs istiyorum-Merve
Akdeniz Üniversitesi’nde Edebiyat öğrencisiyim. Ailem İstanbul’da yaşıyor, üç kardeşiz. Üçümüz de öğrenciyiz. Tek babamın maaşıyla İstanbul’da geçinmek zaten zor bir de bana destek olamıyorlar. Antalya’da teyzemin yanında kalıyorum, okuluma öyle gidip geliyorum. Son yılım ders çalışmam lazım ama maddi sorunlardan çok sıkıntı içersindeyim. Maalesef hiç bursum yok, edebiyat bölümü hocalarımız çok kitap aldırıyorlar eksiklerim çok. Hazirana kadar küçük miktar burs istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Haberin Devamı

Burs istiyorum-Kübra
İngiliz Dili Ve Edebiyatı 3.sınıf Üniversite öğrencisiyim. 5 kardeşiz hepimiz okuyoruz. Annem ev hanımı, bütün yük annemin ve ablamın üzerinde. Bize hem baba hem anne olmaya çalışıyorlar fakat maddi anlamda çok sıkıntı yaşıyoruz. Bana burs verebilecek birisi olursa çok memnun olurum.

Kitap yardımı istiyorum-Tuba
Merhaba Ayşe ablacım, Kamu Yönetimi birinci sınıf okuyorum. Kitaplar çok pahalı, kendimi geliştirmeyi çok istiyorum ama anca hocaların istediği kitapları alıp fotokopiyle sağlıyorum. Bana Kamu Yönetimi kitapları gönderen olursa çok memnun olurum.

Burs istiyorum-İpek
Merhaba, ben üniversite öğrencisiyim. Burs desteğine ihtiyacım var. Ailem ev kredisi ödüyor. Kardeşim de okuyor. Erkek kardeşim askerde. Burs verebilecek olanların desteğini bekliyorum. Teşekkürler.

Haberin Devamı

İnşallah yardımcı olabilirsiniz
Ben Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencisiyim. Babam emekli maaşıyla beni okutmaya çalışsa da yetmiyor maalesef. Ankara'da özel yurtta kalıyorum ve yemek harici 500 TL ödüyorum aylık. Buna yemek, yol, kitap ve diğer harcamaları da eklersek tahmin edersiniz ki çok zorlanıyorum. Yurt parasını ödeyemediğim zamanlar oluyor. Ailem de başka şehirdeler ve bana para yollayıp geçinmeleri zor. Hiçbir yerden de burs çıkmadı ben de size yazmaya karar verdim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Burs istiyorum-Kübra
Felsefe Öğretmenliği 1. Sınıf öğrencisiyim. Benimle birlikte 5 kardeşiz. Babam vefat etti. Annem yaşlı, çalışamıyor. Ben de yaz boyu çalıştım ama okul açılınca okula geldim. Biriktirdiğim parayı da anneme vermek zorunda kaldım, kardeşlerimin okul masrafı için. 1. Sınıf olduğum için daha burs da çıkmadı ve ben burs bulamazsam tekrar dönmek zorunda kalacağım. Sizlerden yardım bekliyorum zor durumdayım. Şimdiden teşekkürler.

Kızım için kışlık kıyafet
Pazartesi günü işe başlayacak bir kızım var 24 yaşında. Kızım için kışlık kıyafet isteyecektim, özellikle hırka tarzı şeyler rica edecektim okurlarınızdan. 37 numara bot, çizme yardımcı olursanız çok sevinirim.

Burs istiyorum-Beril
Kocaeli Üniversitesinde öğrenciyim. Hiç bir burs desteğim yok. Genelde çalışarak harçlık çıkarmaya çalışıyorum ama hem çalışarak hem dersler çok zor oluyor. Çalıştığım için çoğu zaman antrenmanlara gidemiyorum, derslerden geri kalıyorum. Bu yıl artık derslerime ağırlık vermek istiyorum ufak bir destek istiyorum sizlerden.

Burs istiyorum-Savaş
1.sınıf Uluslararası İlişkiler okuyorum. Geçen sene hazırlık sınıfını basarıyla tamamladım. 10 kardeşiz, hepimiz öğrenciyiz. Biz 4 kardeş üniversitede okuyoruz. Bursa ihtiyacım var, kaç yere başvurdum bana burs vermediler. Yardımcı olmanızı istiyorum.

Burs istiyorum-Buse
Kocaeli üniversitesinde antrenörlük öğrencisiyim. Babam üç yaşındayken vefat etti. Ben ananemle İstanbul'da yaşıyorum. Okula servisle gidip geliyorum. Hiç bir kurumdan burs almıyorum. Miniklere voleybol antrenörlüğü yaparak servis ücretimi çıkartıyorum şükür. Okul harçlığım, kitap param, ihtiyaçlarımı karşılayamıyorum. Ananem evi geçindiriyor. Haziran ayına kadar burs yardımı talep ediyorum çok teşekkür ederim.

Burs istiyorum-Pınar
Düzce Üniversitesi'nde peyzaj Mimarlığı okuyorum üniversite de okuyan bir kardeşim var. Annem babam ayrı. Devlet bursu ya da kredi de almıyorum. Burs bulmamda yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Ev eşyası istiyorum
Ben de yardım istiyorum. Evlendiğimden beri eşimin ailesiyle oturdum, hep çile çektim. Hiç beni sevmediler, en sonunda ayrı eve taşınmak zorunda kaldık. Kiraya çıktık, eşim beni ve çocuklarını bırakmak istemedi o yüzden konuşmuyorlar. Hiçbir konuda yardım etmediler. Şu an hiç eşyam yok, koltuğum bile yok. Ev eşyası verecek olan olursa çok mutlu olurum. Yerde halım bile yok. Çocuklarım üşüyor. Kullanmadınız eski eşyanız varsa yollarsanız ne olursa razıyım ya da bir yatak çocuklarım için, üstünde uyusunlar diye yerde üşüyorlar. Okuduğunuz için çok teşekkürler.

Tek seferlik yardım istiyorum
Uludağ Üniversitesinde Çalışma Ekonomisi okuyorum. Son sınıf öğrencisiyim. Öğrenim kredisi veya herhangi bir burs alamıyorum. 2 arkadaşımla birlikte evde kalıyoruz. Bu ayki ev kiramı denkleştiremedim. Aslında biraz borcum olduğundan dolayı bu ay böyle oldu. Şükür ki o borçlarımı ödedim ancak ev kirası içine payıma düşen miktarı denkleştiremedim. Sizden ricam tek seferlik 100-150 lira civarı bir miktar için yardımcı olabilirseniz çok minnettar kalırım.

Burs istiyorum-Bedia
Karatekin Üniversitesi’nde Sosyoloji Bölümü son sınıf öğrencisiyim. Ders ortalamam iyi şükür. Bu yıl KPSS' ye hazırlanıyorum. Babam çalışıyor, annem ev hanımı. Kirada yaşayan bir aileyiz. Okulun kantininde saati 3 TL'ye çalışıyorum. Okul, dershane, iş çok yoğunum. En azından yurt ücretim ödense işi bırakıp ders ve KPSS sınavına yoğunlaşmak istiyorum. Devlet yurdunda 170 TL ücretle kalıyorum. Lütfen yurt ücretim için yardım bekliyorum.

Kıyafet ve ayakkabı istiyorum-Kübra
Ablacım merhaba. Ben mevsimlik kazak ve bot rica edecektim, kış geliyor ve benim doğru düzgün giyecek hiçbir şeyim yok. 38-40 beden arası giyiyorum. Kıyafet ve ayakkabı istiyorum.

Okula Spor Malzemeleri Yardımı İstiyorum
Batman'ın Kozluk Köyü’ne bağlı Kahveci Köyü İbn-i Sina Ortaokulu’nda Beden Eğitimi Öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Okulumuzun spor malzemelerine ihtiyacı vardır. Öğrencilerime daha iyi bir eğitim verebilmek için sizden yardım talebinde bulunuyorum. Yapacağınız yardımlarla bu minik kalplerin sevgi ve dualarını kazanacaksınız. Şimdiden teşekkür ederim.

Okulumuz için yardım
Şanlıurfa Suruç ilçesine bağlı Selehaddin Eyyubi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Rehber öğretmeniyim. Öğrencilerimizin çoğu mevsimlik işçi çocuklar ve sosyo-ekonomik yönden imkânları çok kısıtlı. Okulumuzda kütüphane bulunmamaktadır ve bizler okula kütüphane kurmak için çabalıyoruz. Lise düzeyinde kitaplara çok ihtiyacımız var. Kitap okumak isteyen öğrencilerimiz var ama kitap temin edemiyoruz. Biz öğretmenler kişisel kitaplarımızla yardımcı olmaya çalışıyoruz ama bu da yetersiz kalıyor. Yardımcı olursanız seviniriz.
Adres: Aligör Mah. İpek Yolu Cad. Şanlıurfa yolu üzeri Aydın Mahallesi Selehaddin Eyyubi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

ALAEDDİN İLKOKULU- ORTAOKULU KORKUTELİ/ANTALYA
Okulumuz merkeze uzak bir yerde olup yardımsever mahalleli tarafından yaptırılmıştır. Fakat okulumuzda kütüphane namına hiç bir şey yok. Sınıftan bozma bir kütüphane oluşturulmuş ve içinde sadece iki kapaklı bir dolap olup az sayıda birkaç eski kitap bulunmaktadır. Biz de okulumuzda öğrencilerimiz için güzel bir kütüphane oluşturalım istiyoruz. Bu konuda da yardımlarınızı bekliyoruz. Herhangi bir kırtasiye eşyasına ihtiyacımız yok, biz sadece anasınıfından tutun 8. sınıfa kadar olan öğrencilerimizin hepsi için okuma kitapları istiyoruz.

İHTİYAÇLARIMIZ:


*İlkokul ve ortaokul öğrencisinin düzeyine uygun okuma kitapları(hikâyeler, romanlar)
*Anasınıfımız öğrencilerimiz için anasınıfına hitap eden kitaplar
Okul Sabit Telefon Numarası: 0242 643 33 36
Okul Açık Adresi: Alaeddin İlkokulu-Ortaokulu Alaeddin Mahallesi Alaeddin Keykubad Caddesi No: 78 Korkuteli/Antalya
Okul Web Adresi :
*Alaeddin İlkokulu :http://alaeddinilkokulu.meb.k12.tr/tema/index.php
*Alaeddin Ortaokulu :http://alaeddinortaokulu.meb.k12.tr/tema/index.php

FATİH İLKOKULU MİDYAT/MARDİN
Merhabalar. Öncelikle böyle bir şey için aracı olduğunuz için çok teşekkürler. Görev yaptığım yer itibariyle velilerimin maddi durumu iyi değil. 2 senedir kendi çabalarımla velilere destek oluyorum. Bu sene üçüncü senem ve 4'leri mezun edip haziranda eşimin görevi sebebiyle tayin isteyeceğim. Gitmeden önce de öğrencilerim ve velilerim için elimden geleni yapmak istiyorum.


İHTİYAÇLARIMIZ :
*1, 2, 3, 4. sınıf seviyelerine uygun hikaye kitapları
*Türkiye fiziki,siyasi ve bölgeler haritası
* İlkokul matematik seti ( onluk, birlik, yüzlük tablolar, geometrik cisimler vs)
* Anasınıfı için eğitsel oyuncaklar
*Kırtasiye malzemeleri
*İngilizce flashcard seti
*Voleybol,futbol topu
*Satranç Takımı
*Okul çantası
Okul Sabit Telefon Numarası :0 482 464 07 86
Okul Açık Adresi :Fatih İlkokulu Cumhuriyet Mahallesi Fatih Caddesi Dörtyol 47500 Midyat/Mardin
Okul Web Adresi :http://fatih.meb.k12.tr/tema/index.php

GÜMÜŞÖREN İLKOKULU-ORTAOKULU GÜMÜŞÖREN KÖYÜ DEVELİ /KAYSERİ
Okulumuzun kütüphanesi yok. Çocukların Türkçe sınıfındaki çok az okuma kitabinin dışında okuma kitapları da yok maalesef ki.Bu konuda bizlere yardımcı olursanız çok mutlu oluruz.Çok teşekkür ederim.


İHTİYAÇLARIMIZ :
-İlkokul ve ortaokul seviyesinde okuma kitapları
-Sözlük
-İngilizce dersi için flasch cards
-Harita takımı
-Projeksiyon
Okul Sabit Telefon Numarası :0352 637 51 14
Okul Açık Adresi :Gümüşören İlkokulu-Ortaokulu Gümüşören Köyü Develi/Kayseri
Okul Web Adresi :
*Gümüşören İlkokulu :http://gumusorenio.meb.k12.tr/tema/index.php
*Gümüşören Ortaokulu :http://gumusorenortaokulu.meb.k12.tr/tema/index.php

Yazarın Tüm Yazıları