"Aygül Aydın" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aygül Aydın" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aygül Aydın

Aygül Aydın

Mars-Satürn karesi: Her koşulda kazanamazsın ve her şey istediğin gibi olmayabilir

25 Ekim 2019

Mars-Satürn karesinin en etkili olduğu zaman dilimine girdik. Mars agresif bir enerjidir, Satürn daha olgun bir güçtür. Mars’ın terazi olması ve aklı başındaki Satürn Oğlak’a meydan okuması oldukça zorlayıcıdır.

Neden mi?

Ne kadar öfkesi aklından büyük insan varsa hepsi meydandadır.

O her şeyi çokça bilen,

Cahilce ya da bağnaz yaklaşımlarda bulunan,

Belki de ukalalık yapan herkesin kendini ortaya sunmakta ısrar ettiği bir süreç içindeyiz.

Eğer çok ortadaysanız aman kendinize sahip olun! 

Allah rahmet eylesin anneannem hep derdi ki:

Yazının devamı...

Akrep Yeniayı: Her şey; öylesine sessiz, öylesine hızlı ve gerektiği gibi ki…

24 Ekim 2019

Fırtına öncesi bir sessizlik hâkim sanki…

Ya da uzaklarda bir fırtına esiyor ve siz ne zaman o fırtınanın içine karışacaksınız bir bilinmez içindeymişsiniz gibi…

İçinizdeki o tarifsiz boşluğun yerine ne koysanız dolmayacak gibi…

Bir yandan diyorum ki, Amannn içim içime sığmıyor zaten her gün bir derdin peşinde eziliyorum…

Güneş Akrep burcunda!

Gezegenlerin bu pervasız hareketleri yok mu…

Bu akrep yeniayı görünüşe göre ne olursa olsun, hepimizi uyandırmaya ve dünyayı yeni bir bakış açısıyla görmeye davet ediyor.

Hayatımızda şok edici veya beklenmedik bir olay yaşandığında olaya hemen başka bir dünyadan bakmayı deneriz. Yoksa, bizler kendimizi durduğumuz yerde hiçbir zaman zorlamayız.

Yazının devamı...

Hayır, Burcunuz Değişmedi!

9 Ağustos 2019

Bu konu çok detay ve uzun uzadıya anlatılabilecek bir noktadır ama ben sizin kafanızı karıştıracak şekilde değil de biraz daha pratik şekilde bahsedeceğim. En azından kimliğinizin bir değişime uğramadığına dair bir fikriniz olsun.

Şimdi, bu sayfada NASA bazı gerçek bilim dallarına ayrıldı. Zodyak işaretlerinin ilk kez 3.000 yıl önce Babiller tarafından Dünya ile Güneş arasında hayali bir çizgi çizerek nasıl elde edildiğini açıklıyorlar. Bu çizgiyi uzaya genişleten Güneş, yüzlerce ila binlerce ışık yılı uzaklıktaki yıldızlardan oluşan çeşitli takımyıldızlardan geçiyor gibi görünüyor.

12 takımyıldızı seçtiler, fakat zodyakta 13 takımyıldız vardı. Bu yüzden Babilliler bir tanesini bıraktılar. Bırakılan takımyıldızı Ophiuchus.

NASA sözcüsü Dwayne Brown,

“Herhangi bir burç belirtisini değiştirmedik, sadece matematiği yaptık” diye bir açıklaması oldu. Tabii ki haber kaynakları daha fazla tıklanma almak adına bunu kullanmak istediler. Kötü bilginin yayılması görüldüğü üzere her zaman daha kolaydır.

Güneş dışında hiçbir yıldız güneş sistemimize yaşamlarımız üzerinde anlamlı bir etkiye sahip olacak kadar yakın değildir.

Batı astrologları tarafından kullanılan burç, takımyıldızlara değil mevsimlere dayanmaktadır. Astrologlar gezegenlerin Güneş etrafında döndüğünü bilirler ancak Astroloji Dünya merkezlidir ve gezegenlerin İlkbahar ve Sonbahar Ekinoksları ve Yaz ve Kış Gündönümleri tarafından hesaplanan dört mevsime karşı hareketini işaretler.

Yazının devamı...

17 Temmuz Oğlak Burcunda Parçalı Ay Tutulması

12 Temmuz 2019

Bu tutulma, hayatını önemli bir ölçüde değiştirecek etkiler barındırıyor. Kariyerde ve seçtiğin yoldaki sınanman senin asıl gücünü oluşturacak. İşte burada verdiğin tepkiler, başarının temelini oluşturacak! Kısaca tutulma size şunu söylemektedir: “Eğer merkezi bulursanız, hiçbir şey sizi olduğunuz yerden hareket ettiremez.”

İşte tam da bu ay tutulması sizin merkezi bulmanıza yardımcı olacak düzey de olacaktır.

TEK TEK BURÇLARA ETKİLERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!

Oğlak’ın doğası hedeflerine kendini adamıştır ve çalışkandır. Ancak ay tutulması sürecinde en çalışkan ve kendini en adamış en sadık insanlar bile tüm çabalarının ne için olduğunu sorgulayabilirler.

Bu, özellikle evlilik, ebeveynlik ya da kariyer hayatları gibi konularda önemli olacaktır.

Şu hayat içerisinde en önemli unsurlarımız zaten belli değil midir? Sağlık, iş, aşk ve dostluklar diye sayabiliriz.
Belki emeklilik gibi önemli bir dönüm noktasına yaklaşma gibi bir konu gerçekleşecek. Ya da boşanma, işsizlik ya da yer değiştirme gibi güçlü yaşam tarzı değişiklikleri sizlere yeni sorular getirerek gelecekteki yolumuzu yeniden düşünmeye teşvik edebilir.

Kendimizi sökmemiz gerekip gerekmediğine bakıyor olacağız.

Yazının devamı...

Yılın 2. Güneş Tutulmasına Hazır Mısın?

24 Haziran 2019

Bu, Solar Saros 127'in 58. tutulmasıdır.

Bu tutulmanın devamı 16 Temmuz 2019'da oğlak burcunda gerçekleşecek olan kısmi ay tutulmasıdır.

Bu güneş tutulması 2008 yılından beri Oğlak burcunda bulunan Plüton’un tam karşısındadır.
2008'den beri Plüton eski yapıları ve sistemleri yok ediyor.

Tutulmalar, sonlar ve başlangıçlar ile ilgilidir; size kapıyı gösterirler veya yeni bir ağ geçidi açarlar, bu da çoğu zaman geçmişi geride bırakmak anlamına gelir.

Öyleyse bu tutulma, dönüşümle ilgili olacaktır.
Alışılmışın dışına çıkacağız.

Gerçek değişim, disiplin, bağlılık ve korkudan uzaklaşma cesaretini gerektirir.

Yazının devamı...

Terazi Dolunayının Burçlara Mesajları

19 Nisan 2019

Koç burcu: 5.Kural

Aklın kimyası ile aşkın kimyası başkadır. Akıl temkinlidir. Korka korka atar adımlarını. "Aman sakın kendini" diye tembihler. Halbuki aşk öyle mi? Onun tek dediği: " Bırak kendini, koy gitsin! " Akıl kolay kolay yıkılmaz. Aşk ise kendini yıpratır, harap düşer. Halbuki hazineler ve defineler yıkıntılar arasında olur. Ne varsa harap bir kalpte var!

Boğa burcu: 15.Kural

Allah içte ve dışta her an hepimizi tamama erdirmekle meşguldür. Tek tek her birimiz tamamlanmış bir sanat eseriyiz. Yaşadığımız her hadise, atlattığımız her badire eksiklerimizi gidermemiz için tasarlanmıştır. Rab noksanlarımızla ayrı ayrı uğraşır çünkü beşeriyet denen eser, kusursuzluğu hedefler.

İkizler burcu: 19.Kural

Başkalarından saygı, ilgi ya da sevgi bekliyorsan, önce sırasıyla kendine borçlusun bunları. Kendini sevmeyen birinin sevilmesi mümkün değildir. Sen kendini sevdiğin halde dünya sana diken yolladı mı, sevin. Yakında gül yollayacak demektir.

Yengeç burcu: 40.Kural

Aşksız geçen bir ömür beyhude yaşanmıştır. Acaba ilahi aşk peşinde mi koşmalıyım mecazi mi, yoksa dünyevi, semavi ya da cismani mi diye sorma! Ayrımlar ayrımları doğurur. Aşk'ın ise hiçbir sıfata ve tamlamaya ihtiyacı yoktur. Başlı başına bir dünyadır aşk. Ya tam ortasındasındır merkezinde ya da dışındasındır hasretinde.

Yazının devamı...

Ay Burcu Nedir? Ay Burçlarının Anlamları Nelerdir?

24 Ocak 2019

Güneş burcunuzun sizin bedeninizdir ve hayatınızı sürdürdüğünüz bir varlıktır. Bedeniniz olmazsa gerçek dünya da varlığınızı ispat edemezsiniz. Evrende, güneşte yalnız başına bir hizmette bulunmuyor. Yani bedeninize ait olan ruh işte ay burcunuzdur. Gizemli ay aynı zamanda varlığınızın hayati bir parçasıdır.

Ay, her iki buçuk günde bir burç üzerinde kayar. Hızlı hareket eden döngüsü içinde ayın görünümü sürekli değişir. Bir ay boyunca, ay, dolunay evresinde parlak bir küre olarak ortaya çıkan birçok farklı biçim alacaktır.

Yükselen burcumuz başkalarına nasıl göründüğünüzü gösterirken, Ay burcunuz başkaları tarafından nasıl algılandığınızı ifade eder. Kendinizi rahat hissetmek istediğiniz alanlarınızı size söyleyebilir.

Ay burcuna başka bir anlam yüklersek buna sizin yakıtınız olarak isim verebiliriz. Yani kısaca örnek vermek gerekirse şöyle düşünün bir aracınız var ve o benzinli mi, dizel mi, lpgli mi gibi bir yakıt türünü öğreniyorsunuz. Aracınıza bilmeden farklı bir yakıt koyarsanız aracınız ilerlemez ve sorun yaşarsınız gibi düşünün. Kaliteli bir şekilde ilerlemek için hangi tür yakıta ihtiyacınız var bundan bahseder.

Ay burcunuzu tespit etmek isterseniz doğum saatinizi bilmeden de bulabilirsiniz. Tabi bazı sınırda doğanlar için bu durum farklı olabilir. Ama ay-yıl ve gün biliyorsanız kısmen ay burcunuz hakkında bir fikriniz olabilir.

Ay burçlarının anlamları:

AY KOÇ BURCUNDA:

Yazının devamı...

Süper Ay Tutulması Gerçekleşti! İşte Burçlara Etkileri...

21 Ocak 2019

KOÇ BURCU

Haritanızda 5.evinizde gerçekleşecek olan bu tutulma hayatınızda büyük bir şansı size sunuyor olabilir. Kişiliğinizi kuvvetli bir şekilde vurgulayabileceğiniz ya da toplum için saygınlığınızın, karizmanızın artacağı bir süper ay deneyimliyorsunuz. Yaşam içinde sizi büyültecek ve kendi gerçekleşmenizi sağlayacak ya da içinizdeki çocuğu ortaya çıkartacak bir aşk hikayesine hızlı bir şekilde başlayabilirsiniz. Aynı zamanda kariyer hayatınızda daha görünür olduğunuz ve sahne önündeki karizmanızın yükseldiği bu dönemi en güzel şekilde değerlendirmelisiniz. Eski bir ilişkiniz tekrar gündeme gelebilir. Her şeyden önemlisi içinizdeki yepyeni sizi dışarı artık çıkartıyor olmanızdır. Sağlığınıza da biraz daha özen göstermelisiniz.

Süper Ay Sözünüz: “Asla umudunu kaybetme, sevgili kalbim, mucizeler görünmezin içinde yaşar.” Mevlâna

BOĞA BURCU

Haritanızda 4.evinizde gerçekleşecek bu tutulma sizlere aitlik duygunuzu sorgulatabilir. Ben bu yaşamda nereye aitim diye sorabilirsiniz? Bu soruyu sormak sizi çok yönlü bir şekilde değiştirecektir. Anne ve babanız ile olan ilişkiler ya da akraba bağlılıklarınızla ilgili bazı konuları çözmeniz gerekebilir. Mal-Mülk alım satım gibi konular sizler için önem kazanabilir. Taşınma ya da evde bazı tadilat ile ilgili konular gündeme gelebilir. Ailenizdeki bireylerin sağlık durumları ile ilgilenebilirsiniz. Parasal ve finansal konularda ortaklaşa bazı kararlar almanız gerekebilir. Hukuksal bazı konularınıza önemli çözümler de bulabilirsiniz.

Süper Ay sözünüz: “Yaptıklarınız bir fark yaratıyormuş gibi davranın. Çünkü yaratıyor.” William Shakespeare

İKİZLER BURCU

Haritanızda 3. Evinizde gerçekleşecek olan bu ay tutulması iletişim ve haberleşme ile ilgili konularınızı ön plana çıkartabilir. Sizi yeterince anlamayan birine kendinizi gereğinden fazla anlatmaya çalışmamalısınız. Çünkü fikrinize saygı duymuyorsa bir şeyleri kendi istediği gibi anlamaya hazırlanıyordur. Bu yüzden gereğinden fazla çaba sarf etmeyin. Anlamak isteyen sessizliğinizden bile bir anlam çıkarır. Bazen zorlamaya gerek yoktur. Uzun zamandır beklediğiniz örneğin; araç-alım satım işlemleri ya da kardeşleriniz ile alakalı önemli konuların gündeme gelmesi söz konusu olabilir. Eğitim ve seyahat faaliyetleriniz hız kazanabilir.

Yazının devamı...