"Aygül Aydın" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aygül Aydın" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aygül Aydın

Hoş geldin Nisan ayı…

Günaydın yepyeni bir haftadan ve yepyeni bir nisan ayından…

Biliyorum dün akşamdan beri hepiniz ülkemizin gelecek günleri adına nelerle mücadele edeceğine dair birçok kaygı taşıdınız ve hala taşıyorsunuz. Soruyorsunuz şimdi bu yıldızlar ne öngörüyor diye?

Astrolojik verilere göre siyasi sohbetler veya yorumlar yapmaya çalıştığımızda sizler tarafından pek hoş karşılanmıyoruz. Hemen taraflı bir düşüncemiz olduğunu söyleyip çok kırıcı ithamlarla karşı karşıya kalabiliyoruz. Benim kalbim o kırıcı ithamları kaldıracak kadar güçlü olmadığı için çok fazla bu tür yorumları yapmayı sevmiyorum.

Bu yüzden sadece gökyüzüne bağlı olarak gelişen süreç adına sizlere nasıl bir mesaj verebiliriz bunu değerlendirelim.

Öncelikle dünkü seçim anı haritasına baktığımızda Mars 29 derece boğa burcunda bir seçim gerçekleştiğini görüyoruz. Bu konum pek sevimli bir konum değildir. Hatta ben bununla ilgili bir deprem olabilir mi dün diye beklerken hem Denizli de hem de Sivas’ta bir deprem olduğunu gözlemledim.

Bugün ay boşlukta kova burcunda ilerliyor ve akşama kadar bazı belirsizliklerin sürmesi oldukça olası olabilir. Akşam saatlerinde Ay’ın balık burcuna geçmesi ve Mars gezegeni ile stresli bir kare açı yapması gelişen olaylara dürtüsel tepki vermeye açık olabileceğimizi göstermektedir. Bunu doğru yönetmek ve sağduyulu olmamız gereken bir zaman dilimi içindeyiz.

Bu yüzden yanılgılardan ve fevri çıkışlardan uzak kalmalı daha uzlaşmacı ve ahlaklı davranışlar içinde olmalıyız.

Biraz daha sakin bir havaya ihtiyacımız var dostlar. Bunu da en iyi bizim gibi yıldızların yolunu takip eden farkındalıklı insanlar yapabilir. Aynı zamanda bu yazdıklarımı kişisel hayatınızda da yaşayabilirsiniz.

Özellikle bugün akşam saatlerin de partnerinizle bazı sen, ben kavgalarına karşı temkinli davranmalı, kendinizi daha kontrol ediyor olmalısınız. Bugün kendinizi savunmak sizler için çok doğru bir tercih olmayabilir.

Satürn Oğlak, Plüton oğlak ve güney düğüm oğlak burcunda gerçekten önemli bir sınav verdirtiyor. Ahlaklı olmanın, adaletli olmanın önemini göreceğimiz bir dönem başladığına işaret ediyor. Aynı zamanda en önemli erdem sabırlı olmaktır. Doğrularını şartlara göre eğip bükmeyen insanların kazanmaya başlayacağı bir süreç içindeyiz.

Dememiz o ki; İnsan kendi iradesiyle istediğini ya iyi ya da kötü, zararlı şeylere yöneltebilir.

Gerçekten Allah işitendir, bilendir.

Bir millet kendilerinde bulunan güzel meziyeti, güzel ahlakı değiştirmedikçe Allah onlara verdiği nimeti değiştirmez.

Yaradan insanlardan iradelerini iyi, doğru ve güzel olan şeylerde kullanmasını istemektedir.

İnsan yapmış olduğu her kötülükten sorumludur. Yapmış olduğu her iyiliğin de karşılığını da görecektir.

Allah bizler akıl vermiştir.

İnsana bu aklı kullanarak kendi geleceği konusunda, iyi ya da kötü birtakım işlerde karar verebilme ve geleceğini tayin edebilme özgürlüğü de vermiştir.

İnsana verilen bu özgürlük sınırlıdır.

İnsan, nerede ve nasıl doğacağına karar veremez. Ne zaman öleceğini tayin edemez. Evrende meydana gelen Allah tarafından konulan yasaları değiştiremez.

Güneşin doğuşuna ve batışına engel olamaz.

Yağmurun yağmasına engel olamaz.

Geceyi gündüze çeviremez.

İnsan, evrensel yasaların sonuçlarından sorumlu değildir. İnsan aklından sorumludur.

Bu yüzden sizler yaşantılarınız da aklınızın gücünü kullanmalı, çok çalışmalı ve üretmeliyiz.

Sorumlu olduğumuz en önemli kişi kendimizizdir.

Nisan ayı büyük bir değişimle gelmiştir ve bu daha yeni başlamaktadır.

Kendinizi buna en güzel şekilde hazırlamalı ve yenilikleri kucaklamalısınız.

Mutlu günler dilerim…

 

 

X