Hem psikolog hem Astrolog olan Christos Archos, Dünya için Ne diyor?

Günaydın hepinize yepyeni bir günden…

 

Sizler için dünya üzerinde aynı işi yaptığım meslektaşlarımdan görüş alıyorum. İlk olarak komşu ülkemiz Yunanistan’ı seçtim. Güneş’i Kova ve yükseleni İkizler olan komşu ülkemizden ve onların dünyaya baktıkları yönden fikirler edinmek istedim.

Akdeniz ve Balkan Astrolojik Araştırmalar Enstitüsü başkanı Christos Archos ile bir röportaj gerçekleştirdim. Kendisi hem astrolog hem de psikoloji alanında iki yüksek lisans sahibi biridir. Astrolojinin psikolojik yansımalarını inceliyor ve kişiler üzerinde bunu açıklıyor. Yunanistan- Atina'da yaşıyor ve dünya çapında psikoloji ve astroloji üzerine dersler veriyor. Çok başarılı öngörülüleri ve bilimsel çalışmaları bulunmaktadır.

Bende kendisiyle zaman zaman görüş paylaşımları yapıyorum. Sevgili dostum Christos’a bilgi paylaşımı için çok teşekkür ediyorum. Onun bilgilerini ve yaşama bakış açısını çok beğeniyorum. Psikolog olmasından ötürü astrolojiyi insan üzerinde çok daha doğru açıklayabiliyor. Ona yaklaşık 5 soru sordum. Her gün bir kesit paylaşacağım. Sizlerin de onun bilgilerinden faydalanmasını istiyorum. Özellikle sorularım daha fazla psikanaliz yaklaşımlar üzerine oldu. Umarım kişisel gelişiminize katkısı olacak bir okuma olur.

 

Hem psikolog hem Astrolog olan Christos Archos, Dünya için Ne diyor

 

1-Aygül AYDIN soruyor: Yüzyılda bir olan Satürn-Plüton oğlak kavuşumuna bakışınız nedir? 

Öncelikle sana çok teşekkür ediyorum, Aygül. Beni çok mutlu ettin.

Ege'nin karşı kıyısındaki dostlarla iletişim kurmak beni çok onurlandırdı ve onların benim fikirlerimi tanımasına izin verdin. Seninle aynı röportajda olmak beni

heyecanlandırdı. Şimdi gelelim biz astrologların bunu çok önemli bir şekilde dile getirmememizin nedenine.

SATÜRN- PLÜTON BİRLEŞİMİ, SÜREKLİ OLMAYAN BİR DÖNGÜDÜR 

Her 31- 38 yılda bir gerçekleşir ve Toplumların değişimi ve dönüşümü ile ilgilidir. Tabii ki, bu bir depresyon ve sosyal eşitsizlik döngüsü olarak değerlendirilir. Bu döngü geldiği yıllarda temel sorunların oluşumunu daha net görülmüş. İnsanlar temel sorunları gördüğü zaman belirli bir iç görüye sahip değillerse bunalıma ve depresyona girebilirler. Her çağda yaşananlar ve gelişmeler hep farklıdır ama hikayeler nedense değişmez. Geçmiş dünya tarihinden ilham aldığımızda tabi ki bazı tespitlerimiz var.

Benim görüşüme göre, korkuyu ve istikrar kaybını hissedeceğimiz bir yıl içindeyiz. Öte yandan, 2020'nin sonunda (20 Aralık 2020) Hava işaretleri (Kova) sırasını başlatan bir Jüpiter- Satürn kavuşumuna sahip olacağız. Bu kavuşumu çok önemsiyorum. Hava elementinde bir benzer kavuşumu Mart 2020 yılında yaşayacağız. Satürn ve Mars kova burcunda kavuşacak. Bu durum çok önemli bir başlangıcı temsil ediyor. Şu önümüzdeki günlerde dikkate alıp en çok önemsediğimiz Satürn-Plüton kavuşumu büyük ülkelerde finansal rahatsızlıklar getirebilir (Türkiye dahil).

 

2-Aygül AYDIN soruyor: Dünyada umutsuzluk ve depresyon artıyor. Zodyak işaretlerine göre 2020 yılı için psikolog olarak burçlara kısa önerilerde bulunabilir misin?

Koç: Profesyonel imajına odaklanmaya çalışmalıdır çünkü düşmanlarına, ona zarar vermeye çalışabilir ve açık düşmanlara sahip olabilir. Bunu aşmayı başarırsa çok güzel bir kariyer hikayesine imza atacak.

Boğa: Ufkunu genişletmeye çalışmalı ve işleri daha yetenekli hale getirmek için kendini eğitmeye çalışmalıdır. Yeteneklerini keşfetsin ve yeni yollar bulsun.2021’de çok işine yarayacak.

İkizler: Finansal durumlarına daha yakından bakmalıdır. Çünkü 2020'de bazı gerçek problemleri tek başına çözmeyi öğrenecek. Parasızlık kaygısına girip depresyon yaratmasın. Aksine iyi kazanımlar elde edebilir.

Yengeçler: Başkalarını yakından duymalı ve aile düzeni değiştirmekten, ortaklık bırakmaktan korkmamalıdır. Bugüne kadar ona yardım etmek isteyen insanları duymadılar. Çevreden yardımlar alacaklar ama yardımları kabul etmeleri lazım. İki ileri bir geri gitme felsefesinden vazgeçsinler.

Aslanlar: Çok çalışmayı öğrenecekler ama verimli olacaklar çünkü bugüne kadar yaptıkları çalışmaların gerçek sonuçlarını alamadılar. Çalışmaya zaman harcasınlar. Sürekli “bana çalışmak olsun, ben çalışırım” deseler de rahatlık arayışları her zaman vardır. Şimdi köle gibi çalışma zamanı.

Başaklar: Sevginin bir programa gelmediğini veya sadece biriyle birlikte olmanın ihtiyacının dışında hislerinde olduğunu anlayacaklar. Kendinizi açmalısınız. Kendinizi kandırmaktan vazgeçmeyi öğrenmelisiniz.

Terazi: Psikolojik tuzaklarla yüzleşmeli ve hayatlarını feda etmeyi bırakmalıdır. İnsanlar benim hakkımda ne düşünür demeyi unutarak ideallerini başarmayı öğrenecekler.

Akrepler: Aile ferti olmayı öğrenmeli. Bu da başkalarının onların arkalarını kollayabileceği anlamına geliyor, bu nedenle şunu göz önünde bulundurmalılar ki ne verirlerse onu alacaklar.

Yaylar: Gelir-giderlerine ve öz değerlerine daha yakından bakmak zorundadırlar. Değer sisteminiz çalışmıyorsa ve kendinizi iyi hissetmiyorsanız, onu değiştirmeniz gerekir.

Oğlaklar: Kendilerini yenilemeli ve bitişlerden ders almalı, bazen bir şeyleri durdurmak çok önemlidir ve arkanıza bakıp yaralarınızı iyileştirmeniz gerekir. Her yeni gün savaş zamanı değildir.

Kova: Derin analizlerle kendilerini anlamak ve gerçekte onlara neyin hizmet ettiğinin yanı sıra onların neye hizmet etmek istediklerini anlayacakları bir yıl. Belki derin bir psikolojik analiz bazılarına yardımcı olabilir.

Balıklar: Etrafında çok sayıda insanın olması sevildiğiniz anlamına gelmediğini anlayacaksınız. Onlar için doğru kişileri seçmeleri ve zamanlarını hiçbir şekilde yardım etmeyen insanlarla geçirmemeleri gerekir. Bunu tam anlamıyla öğrenecekler.

Not: Eğer Yükselenlerini bilirlerse, Yukarıda yazdıklarımı şu an ki durumları ile daha iyi eşleştiğini görebilirler. Yükselenlerine göre okusunlar.

Bu röportajın devamı geliyor…

Sadece 2 soruyu yayınladım.

Yarın diğerlerini göreceksiniz…

Umut dolu, mutlu günler dilerim.

 

Sas efcharistó gia aftés tis pliroforíes.

Christos Archos.

Σας ευχαριστώ J

Teşekkürler.

X

13 Mart Balık yeniayı: Ne olduğunu anlamak istiyorsan ne olmadığına bak!

13 Mart 2021 Cumartesi günü Balık burcunun 23. derecesinde hassasiyetimizi daha da arttıracak bir yeniay gerçekleşecektir. Balık burcunun temalarını barındıran yeniay bulanıklık, adapte olmakta zorlanmak, yaşam içerisinde sert ve olumsuz olaylar karşılaşınca müdahale gücünde zorlanma konularını dönüşüm enerjisi ile çalıştırarak yeni başlangıçların ilk zeminini oluşturacaktır.

Balık burcunda gökyüzünde dizilim halinde Güneş, Ay, Neptün, Venüs, Pallas asteroidi bulunmaktadır. Neptün yeniaya destek olurken Venüs de yüceldiği konumda olumsuz düzeni olumlu hale getirmek için elinden geleni yapıyor olacaktır. Neptün balık burcunda kendi evindedir. Neptün’ünün narkoz etkisi dağılırken yeniay ile birlikte hayatlarımızda acının yol açtığı enkazları daha iyi görmemizi sağlayıp, yeni başlangıçlara adım atacak gücü elimizde bulundurduğumuz farkındalığımızı aydınlatacaktır.

Balık yeniayı Markab sabit yıldızı etkisi ile yeniliği başlatacaktır. Sezgilerinizin ve rüyalarınızın artış gösterdiği bu dönemde geçmiş anılarınız ile gelecek kaygılarınız arasında kalmanız olasıdır. Bu dönemde psikolojik sorunlarınız baş gösterebilir, depresyon belirtilerinizde artış gözlemleyebilirsiniz. Sorunlarınızı içsel çözümleme yapmayarak paylaşım doğasına ayak uydurup balık olmanın olumlu düşüncelerine kapılarak gelişme göstermelisiniz.

Balık burcu, Zodyak kuşağının en bilge, en olgun davranışlarına sahiptir. Bilgeliğin deneyimlerle taçlandırıldığı ve sevecen yapıları ile sevdikleri için kendileri feda etmekten geri kalmayacak bir özveriye aşinadırlar. Yeniay güçlü dönüşümü en derin bilgi ve birikimle tamamlayarak balık burcunun temalarını cömertlikle hayata geçirip evinin kale duvarlarını eskisinden de sağlam inşa etmesini sağlayacaktır.

23.Derece Balık yeniayı toplumdaki özgürlük anlayışımızı yeni başlangıçlara yöneltecektir. Sosyal katılımın fazla olduğu, grup etkileşimleri hassasiyet sahipleri tarafından kitlelere yeni hedefler doğrultusunda ileriye taşınma gücünü verecektir. Sabit kalmayı tercih eden kişiler, kurumlar, yapılar dönüşüme mecbur uymak zorunda kalacaklardır. Yaşama esneklik katmak için bu değişimin kabullenilmesi gerekecektir.

Korkularımızı içgüdüsel olarak paylaşmaya yanaşmak isteyeceğimiz bu dönemde, yaşam felsefemizde arayış içerisinde olduğumuz konuların çözümüne ulaşarak bakış açımız da genişleme, ufuk çizgimizde yeni hedeflere doğru başlangıçlar yapacağız.

Türkiye açısında bu yeniay çok önemli bir süreci başlatacak. Dış ilişkilerimiz ve Yunanistan ilgili bazı durumları ortaya sert bir şekilde çıkartabilir. Bununla beraber doğal afetler ve ilaç zehirlenmelerine ayrıca dikkat etmenizde fayda var.

Balık ve koşulsuz sevgi ikisi bir bütün halinde hareket etmiştir her zaman. Yeniay günü aşk ve sevgi temalı yeni bir kapı açılarak gönüllerin acısını tamamen iyileştirecektir.

Geçmiş sorunlar sürekli önünüze geliyorsa buradaki eksiklikleri fark etmeyi seçmelisiniz. Giden şeyler şu an size acı veriyor ve güç kaybettiriyor gibi gelse de aslında bir yanınızda güç kazandırıyor olacaktır.

Yazının Devamını Oku

Başak burcunda Dolunay: Sil baştan başlamak gerek bazen

27 Şubat Cumartesi günü Başak burcunun 8. derecesinde bir dolunay gerçekleşiyor.

Neptün’ün yönettiği Balık'ın enerjisini de güçlü bir şekilde ortaya sunmaktadır. Daha da önemlisi, Güneş aynı zamanda bize yumuşak ve yatıştırıcı bir enerji bahşederek, Venüs balık ile tatlı bir kavuşumda olacaktır. 

 

Bildiğiniz gibi, Balık burcu arketipinin teslim olmakla ilgili bir konusu vardır ve bu yön bizi bir adım geri atmaya ve akışa devam etmeye teşvik eder.

 

Ne de olsa Venüs, Balık burcunun değişken sularının derinliklerinde yüzerken teslimiyetin gücünü bizlere hissettirir. Ama bu duyguları verirken aslında başak burcunun çalışkanlığını, emeğini sizlere gösterir.

 

Yavaş yavaş, ruhunuzun gerçeği ile uyum sağlamak için yapılması gereken değişiklikleri yapmalısınız.

 

Yazının Devamını Oku

Her şey bir anda kontrolden çıkmaya meyilli. Merkür düze dönmedin mi?

Günaydın yıldız savaşçıları; 

Merkür ileri hareketine başladı ama gerekli hızı tam olarak kazanamadı. Şu an belki de dün ve bugün bunu daha güçlü hissedebilirsiniz.

 

Özellikle hem ekonomik hem de sosyolojik birçok etken hayatımıza değerli bir yönden bakmayı engelliyor. Bu gezegen yavaşlaması tam hız kazanacağı zamanlarda 27 Şubat’ta gökyüzünde bir dolunay gerçekleşecek. Bu başak burcunda olacak. Yani tam hız kazanmaya başladığında sizlerde duygusal anlamda oldukça dolu olabilirsiniz.

 

Buna “Meltdown” adını verebilirsiniz. Bu bir çeşit nükleer erime gibi düşünülebilir.

 

Bir nükleer reaktörün soğutma sistemlerinin çalışmaması ve yakıtının tepkimesinin yavaşlatılmaması durumunda nükleer yakıtın tamamen eriyerek çok sıcak ve yoğun bir sıvı hale gelmesi durumudur.

 

Yazının Devamını Oku

Güneş balık burcunda: Bilgeleşmek boş zaman işi değildir, asli görevimizdir.

Günaydın yıldız savaşçıları;

Güvenmek, bilgeleşmek ve sürekli kendi gelişimimize katkı içinde olmak ne farklı şeyler değil mi?

Güvenmek kelimesini ele alacak olursak sanki her şey burada başlıyor gibi.

Kendine güvenmek, ilişkiye güvenmek, patronunuzun size güvenmesi ya da çalıştığınız insanların siz güvenmesi…

 

Birey olmak için ne kadar önemli bir özelik değil mi kendine güvenmek…

Çok gerekli özellik olsa da fazlası olduğunda komik duruma düştüğünüz ama kendinizi sevebilmek ve akabinde başkalarını sevebilmek için gerekli olmazsa olmaz bir davranış biçimi…

 

İnsan kendisine güvendiğinde başkalarına ne kadar güvenmesi gerektiğini daha kolay ayarlayabiliyor. Müzik bilmeyen biri enstrüman akorttu yapabilir mi? Bunun gibi düşünebilirsiniz.

Yazının Devamını Oku

Büyük değişimin ilk adımlarını atacağınız hafta başlıyor!

Günaydın herkese yepyeni bir haftadan…

Yeni bir dönemin ilk günündeyiz. Bugün hayata her şeyi daha fazla fark eden ve bilen taraf olarak başlıyorsunuz. Çünkü tüm yılı bize açıklayacak olan Satürn-Uranüs karesi kesinleşmeye başlıyor. Özgürlük anlayışınız ve özgürlük yapınız değişim gösteriyor. Hayatınızı yeniden yapılandırıyorsunuz.

17 Şubat günü Kova burcundaki Satürn ile Boğa burcunda hareket eden Uranüs arasında zorlayıcı, fark ettirici, dönüştürücü, harekete geçilmesini sağlayan kare açı meydana gelecektir.

Gökyüzündeki boks ringinde bir köşede Satürn ağırlık, irade, sorumluluk olarak yer alırken diğer köşede Uranüs Yenilikçi, isyankâr, bağımsız özellikleri ile birbirlerine meydan okumaktadır.

Kare açı zorlayıcı, çatışmacı olduğu kadar gizli sırların açığa çıktığı bir patlama enerjisine de sahiptir. Kişiler bu etkiye maruz kalarak benliğindeki gerçek potansiyeli açığa çıkararak tabiri caizse süper kahramana dönüşecek güce sahiptir.

Kova çağına doğru adım adım ilerlerken Satürn Kova transiti korkular ile baş etmeyi öğreterek canlı yaşamında yeni bir sürdürülebilir sistemin başlangıcı olacaktır. Uranüs Boğa transiti konfor alanında değişime götürürken ekonomik sisteminde değişimini sağlayacaktır.

Türkiye hem ekonomik, gıda, ticaret ve siyaset noktasında büyük bir yön değiştiriyor.

Şu an hem hava koşulları hem de pandemi koşulları oldukça zorlayıcı ve bunaltıcı gelebilir. Hayatınızdaki büyük değişimin gücünü hissedeceğiniz ve ülke olarak bu değişimin başladığını gözlemlediğiniz bir haftaya girdiğinizi söyleyebiliriz.

Satürn kararlılığı ve dayanaklılığı ile yolunu ilerletirken Uranüs yeniliği ve ani manevraların kontak çatışma gibi görünse de aslında her ikisi de hatalı ve aksak yürüyen sistemi modernize ederek iyileştirmek niyetindelerdir. Satürn ağır ve emin adımlarla ilerlemek ister, her ihtimali ölçüp tartıp geleneksel bilindik yöntemlerle çözümü sunmaya çalışır. Uranüs ise kaybedecek vaktin olmadığını düşünerek hemen o an harekete geçmenin planını yapar. Uranüs, şans verir yoklar, uyarır, alarm çalar ama bu uyarıyı dikkate alan kişi veya sistem hazırlıklı yakalanırken dikkate almayan ise neye uğradığını şaşırabilir.

Yazının Devamını Oku

'Gençliğimi Bıraktım Orada. Birini Sevdim Ama Bana Vermediler…'

Bugün malum 14 Şubat. Herkesin fazlasıyla anlam yüklediği ve sevgiyi daha fazla sorguladığı bir gün. Birçoğunuz için pek öyle olmasa da yine de bugünü güzel bir aşk hikayesi ile taçlandıralım. Bilen bu hikâyeyi biliyor ama ben yine de böyle soğuk bir kış gününde içimizin ısınması ve gönlümüzü genişletmesi için paylaşmak istedim.

Tarihte nice aşk öyküleri vardır. Ama beni Atatürk’ün bir cümlesi her zaman dağıtır.

Bugün de, bunu anmak istedim.

Hadi gelin gerçek bir aşk öyküsüne doğru yolculuğa çıkalım...

Mustafa Kemal Atatürk görev icabı Sofya’ya gider…

İlk görev yeridir.

Oraları pek bilmez ve insanlarla yeni yeni tanışmaya başladığı bir dönemdedir. Hiç kimsesi de pek yoktur. Günlerden bir şubat günü olduğu söylenir. Atam, o zamanlarda bir yemeğe davet edilir. Hem yeni arkadaş edinmek hem de zaman geçirmek ister. Davete girer ve içeride birden çok güzel bir kız görür. O güzel kızın adı Dimitrina’dır. Yani tarihte kısaca Miti olarak da bilinir. Miti’ye aşık olur. Tarih kitaplarında Miti’nin çok güzel ve çok kaliteli bir kız olduğu konuşulur. O dönemin en asil ailesinin kızlarından biridir. Gözde bekarlardandır. Miti’yi görür görmez ne yapacağını bilemez Atatürk…

Bu arada fonda harika bir vals çalıyordur. Aşk bu ya, insana hiç tereddüt ettirmez. Arkadaki çalan vals’ten cesaret alarak tüm tereddütlerini bir kenara bırakır ve dans etmek için Miti’ye bir teklifte bulunur.

Miti çok etkilenir ve kabul etmesinin büyük bir cesaret olduğu bu ortamda tereddüt etmeden ona yaklaşır. Dansı kabul ettiğini söyler. Salonda herkes şaşkındır. Onlar için o an o salonda kimse yoktur ama o salon hiç olmadığı kadar kıskanç bakışlar ve dedikodularla çalkalanmaya başlamıştır.

Yazının Devamını Oku

17 Şubat Satürn-Uranüs karesi: Ne Edersen Kendine Edersin

17 Şubat günü Kova burcundaki Satürn ile Boğa burcunda hareket eden Uranüs arasında zorlayıcı, fark ettirici, dönüştürücü, harekete geçilmesini sağlayan kare açı meydana gelecektir.

Gökyüzündeki boks ringinde bir köşede Satürn ağırlık, irade, sorumluluk olarak yer alırken diğer köşede Uranüs Yenilikçi, isyankâr, bağımsız özellikleri ile birbirlerine meydan okumaktadır.

Kare açı zorlayıcı, çatışmacı olduğu kadar gizli sırların açığa çıktığı bir patlama enerjisine de sahiptir. Kişiler bu etkiye maruz kalarak benliğindeki gerçek potansiyeli açığa çıkararak tabiri caizse süper kahramana dönüşecek güce sahiptir.

Kova çağına doğru adım adım ilerlerken Satürn Kova transiti korkular ile baş etmeyi öğreterek canlı yaşamında yeni bir sürdürülebilir sistemin başlangıcı olacaktır. Uranüs Boğa transiti konfor alanında değişime götürürken ekonomik sisteminde değişimini sağlayacaktır.

Satürn kararlılığı ve dayanaklılığı ile yolunu ilerletirken Uranüs yeniliği ve ani manevraların kontak çatışma gibi görünse de aslında her ikisi de hatalı ve aksak yürüyen sistemi modernize ederek iyileştirmek niyetindelerdir. Satürn ağır ve emin adımlarla ilerlemek ister, her ihtimali ölçüp tartıp geleneksel bilindik yöntemlerle çözümü sunmaya çalışır. Uranüs ise kaybedecek vaktin olmadığını düşünerek hemen o an harekete geçmenin planını yapar. Uranüs, şans verir yoklar, uyarır, alarm çalar ama bu uyarıyı dikkate alan kişi veya sistem hazırlıklı yakalanırken dikkate almayan ise neye uğradığını şaşırabilir.

Gökyüzünde tamamen matematiksel bir kombinasyon çalışmaktadır.

Her bir ev 30 derecelik ana sınırlara sahip olurken, 30 derecelik kısım da kendi içinde 10 derecelik ayrı bölümlere ayrılmaktadır. Bu 10 derecelik her bir bölüme dekan adı verilerek kendine has özellikler tayin edilmiştir. Satürn ve Uranüs arasındaki bu etkileşimde bölümlere baktığımızda Satürn kova burcunda, Uranüs bölümünde yer alırken, Uranüs boğa burcunda ise Venüs dekanında yer almaktadır.

Kare açının çatışmasını incelediğimizde Uranüs gezegeninin finale daha yakın olduğunu gözlemliyoruz. Yani yenilik kazanacaktır.

İnsan doğar, büyür, gelişir öğrenir nihayetinde yaşlanır ve ebediyete uğurlanır.

Yazının Devamını Oku

11 Şubat Kova Yeniayı: Kendisinin efendisi olmayan hiç kimse özgür değildir

11 Şubat’ta Kova burcunun 23. derecesinde çağın zamanını yeniden başlatacak bir yeniay gerçekleşiyor.

Kum saatinin son kum tanesinin dökülmesi ile birlikte yeni bir döngünün başlangıcı için zaman yeniden akmaya başlayacak. Gökyüzünde hava elementinde büyük bir yoğunluk ve toplanma söz konusu. Tüm bu etkilerin ışığında gerçekleşen Kova yeniayı, sevgi ve özgürlüğü buluşturmaya geliyor. Duygu ve kimliğin ele vererek attığı yeni çağın bu ilk adımı, diğer kum tanelerinin de önünü açacak ve ortaya daha öncesinde görmediğimiz güzellikte bir tablo çıkaracak.

Kova Burcu, mitolojide Mısırlılar’da Nil Nehri’nin bereketle taşmasını resmederken elinde bulunan kova ile de çevresindeki herkese bu bereketin dağıtmayı üstlenen bir adamı tasvir ediyor. Yunan mitolojisinde ise Zeus tarafından ölümsüzlüğe layık görülen Ganymedes’i tanımlıyor.

Entelektüel sistemi, icatları, yeni fikirleri, adaleti ve insani değerleri temsil eden Kova burcu bireysellik yerine toplumsal hizmeti benimseyen bir anlayışı fıtratında taşır. Bu yüzden de yaşadığı yeri, dünyayı daha iyi bir hale getirmek için her zaman yenilikten yana bir duruş sergiler. Bunu başarmak için gücünü iki gezegenden alır. Geleneksel yöneticisi Satürn’dür. Disiplin, mesafe ve sabırla Kova burcu ve bu burç etkisini taşıyan kişilere adaletle ve düzenli bir emekle ilerleme yetisi verir. Modern yöneticisi Uranüs’ün bu duruma yenilikçi düzen, kimsenin bakmadığı yerden bakma ve entelektüel yapı ile katkıda bulunur.

Yeni bir dönemi konuşurken geceyi aydınlatan ışığı ve göz alıcı güzelliğiyle bir şeyleri yapmak ve başlatmak için vesile olan yeniayın, Kova burcunda gerçekleşmesi tüm bu konuları hayatımıza daha fazla dahil edeceğimize dair sinyaller veriyor. İkili ilişkilerden hayata bakış açısına kadar herkesi etkileyecek gelişmeler yaşanabilir. “Değer” olgusunu yeniden yapılandırarak yeryüzünden gökyüzüne uzanan yolculuk için insanlığı destekleyecek. Hayat hikayenize göre, içinde bulunduğunuz durumu masaya yatırarak yanlışı doğruyu, eksiği fazlayı bulmanızı sağlayacak.

Yeniayın yanında Venüs ve Jüpiter’in de bulunması ve ona destek veriyor olması, kesinleşen bazı durumların sonuçlarına büyüyen etkiler getirebilir. Bu her birimizin umudunu ayrı ayrı büyütebilecek, gelecek nesillere bırakmak için bir eser bırakabilecek bir güce sahip. Eserlerin kapsamı ve niteliği, tamamen bizim tutumlarımız ve niyetlerimizle ilgili olacak. Umudu nereye bağladığımıza dikkat etmek oldukça önemli. Her zaman umudu başkasının gözünde görmeye alışkın olan insanoğlu, kendi gözünden bakabilmeyi ve ne kadar değerli olduğunun farkına varmayı deneyimleyecek.

Yeniay günü gökyüzünün mecnunu Eros ile beyaz ay Selena Yay burcunda kavuşuyor. İnsanın ruhuna, ilişkilerindeki fedakarlığına şefkatle cila çekerek ruh eşlerini bir araya getirebilir.  Kadersel etkileri gittiği yere taşıtan ay düğümleri İkizler- Yay aksında seyrederken, mitolojik ruh eşleri olan Psych ve Eros da bu aksta karşılaşarak birbirlerine birbirleri için zamanın kum tanesi olacak kişiler bir bağ kurmaya hazırlanıyor. Etrafınıza iyi bakın, kendinize iyi bakın. Gözünüzün değdiği yerden duyguların açığa çıktığına şahitlik edebilirsiniz.

11 Şubat itibariyle zamanı yönetmek konusunda hem bireysel hem de toplumsal açıdan yeni başlangıçlara ilerleyebiliriz. Hayatımızdaki önem sırasına göre amaçlarımızı, yaşamımızda yer almasını istediğimiz hedeflerimizi belirlerken hata yapmamak adına takip edilmesi gereken yolun kademelerini ortaya çıkaracaktır. Sıra atlamak veya sonuca çabuk ulaşmak adına yer değişikliği yapılan her harekette, sarsıcı sonuçlarla karşılanılması olasıdır. Basamakları tek tek çıkmak daha sağlam bir ilerleme sağlayacaktır. Hızın ve hırsın felaketiniz olmaması sizin elinizde.

Ülkemiz açısından baktığımızda, özellikle ekonomi ve banka sistemlerinde yeni reform paketleri açıklanabilir. Sistemsel yeniliğe gidebiliriz. Yer altı zenginlikleri ile yeni açıklamalar gelebilir. Yeni rezervler hesaplanabilir. Devlette yönetici atamaları yaşanabilir, beklenmedik tayin ve emeklilikler gündeme gelebilir. Müttefik olduğumuz ülkelerle yeni anlaşmalar üzerine bazı gelişmeler söz konusu. Arka planda olan olayların gün yüzüne çıktığına şahitlik edebiliriz. Sağlık alanında ileriye doğru pozitif bir ivme yakalayabiliriz. Pandeminin zirveye ulaştığı döneme nazaran bir iyileşmeye doğru hareket edebiliriz. Buna bağlı açıklamalar yapılabilir. Genel itibariyle ülkemizin ulusal amaçları doğrultusunda kararlılığımız yenilenerek ve güçlenerek devam edecektir.

Yazının Devamını Oku

Günün birinde herkes kendi yıldızını bulsun diye parlaktır yıldızlar

Günaydın yıldız savaşçıları;

Yeniay’a kalkış için son gün! Yarın akşam 22:00 civarında bir yeniay doğuyor. Yeniçağın ve 2021 yılının ilk başlangıcını yapacağını düşündüğüm gün.

Hayat inişler ve çıkışlarla dolu…

Yaşam içinde hep bir sınavımız var.

Şu sıralar garip bir kaygı, garip bir korku ve anlamını bilmediğiniz bir köşeye sıkışmışlık içinde ilerliyorsunuz. Değişimin bir parçası olmak maalesef kolay değil.

Bir yanımız hiç doğmamış gibiyken bir yanımız hiç ölmeyecek gibi...

Vakit başka,

Süre daha başka,

Zaman ise bambaşka…

Yazının Devamını Oku

Satürn/Uranüs Karesi 2021 Yılına Damgasını Vuracak

Satürn sıkı çalışma, zor dersler ve çok çaba sarf etmekle ilişkilendirilen bir gezegendir.

Satürn gezegeninin zorluklarının üstesinden gelene kadar, genellikle yaşamanızın belirli bir alanına gecikmiş bir başarı getirebilir. Satürn’ün derslerini daha ciddiye almayı öğrendiğimizde ise ödüllendirilmeye başlarız.

Dünyada ise bu Satürn ve Uranüs karesi, otoritelere karşı daha fazla isyanı ateşleyebilir. Bu nedenle sosyal medyayı, haber kanallarını veya sosyal kuralları dayatanları yöneten ve bunlar üzerinde gücü olanları sorgulatabilir.

Kova enerjisi merkezi bir otoriteyi göz ardı ederek toplumun tüm kesimlerinin eşitlikçi katılımını gerektirir. Bu nedenle sosyal isyan, benzer düşünen işbirlikçi gruplar diğerine ait olmak isteyen insanlar olarak ortaya çıkıyor.

Dünyanın hiçbir bölgesi ya da ülkesi, iktidardakiler onu ne kadar kavrayacak olursa olsun derin bir dönüşümden, gerçek bir çöküşten ve yeniden yapılanmadan kaçınmayacaktır.

İçinizdeki tüm duygular “insanların yaşama ve gelişme hakkı vardır” noktasında olacak.

Yavaş gezegenlerin yönleri, insanları nesilleriyle özdeşleştiren ve bir ömür  boyunca ancak yavaş yavaş değişen inançların dönüşmesine atıfta bulunur. Bu açı, yeni bir dönemi şekillendiren ve devir kapatan bir açıdır.

Satürn ve Uranüs gibi daha ağır ilerleyen bu iki gezegen 2021 yılına damgasını vuracak değişimlere bizi ilerletiyor.

11 Şubat’ta Kova burcundaki yeniay sonrası; hayatımızın genel teması son derece özgürlük olacaktır. Ama her şeye rağmen olacağını söyleyebiliriz.

Yazının Devamını Oku

8 Şubat Güneş-Merkür kavuşum! Kendimi bir zamana ait hissetmiyorum.

Günaydın yıldız savaşçıları;

Yeni bir haftadan herkese merhaba.

Her gün ısı ve ışık veren bir top geçiyor. O gidince daha sönük ama geceyi aydınlatan başka bir şey daha geliyor. O yıldızlar, o gökyüzü büyük bir gizem olarak karşımıza çıkıyor.

Gökyüzüne büyük bir şaşkınlık içinde, dehşet içinde bakan bizler…

Güneş-Merkür Kavuşuyor!

Bugün her yerde okuyacağınız malum bilgi “Güneş-Merkür” kavuşuyor olacak. Arkasından okuyacağınız en bariz cümle “dilek tutun” “düşündüğünüz kaderiniz olur” gibi cümlelerdir.                                                                                                                                                                          

Bu alanda sizlerin daha rasyonel bilmeniz gereken bir şey varsa hayatınızda sürekli düşündüğünüz şeyleri pozitif değerlendirmenizdir. Çünkü hücrelerinize kadar bu pozitiflik işleyebilecek bir durumdur.

Hukuk kitabına göre aydınlanma şu şekilde ifade edilir, daha doğrusu aydınlanma ile şu şekilde dalga geçilir: “Siz gördüğünüze inanırsınız, gözünüz hiçbir işe yaramaz.”

Yani bildiklerinizden daha üstün gerçekler vardır.

Yazının Devamını Oku

Hoş geldin Şubat! Ekinci yağmur ister, yolcu kurak…

 Günaydın hepinize değerli gökyüzü okuyucuları;

Bu Ay’a oldukça hızlı ve farklı başlıyoruz. Gökyüzünde neredeyse tüm gezegenler kova burcunda olacak. Bu ay 11 Şubat’ta Kova burcunda bir yeniay gerçekleşecek.17 Şubat zamanında Satürn/Uranüs karesi yaşanacak. Bu durum yer yüzü için oldukça önemli bir açıdır.

 

Küreselleşen Dünyanın ilk sesleri geliyor.

 

Dijital gelişen her durum beraberinde şaşırtıcı olmamaya da başlıyor. İki gündür Clubhouse uygulamasını kullanıyorum. Bir çeşit radyo kanalı kuruyorsunuz ve orada yayın yapmaya başlıyorsunuz. Bilginizi ve aktarmak istediklerinizi hemen bir tuşa basarak aktarıyorsunuz. Bu uygulama şu an sadece ios kullananlarda var. Henüz android kullananlarda yok. Ama çok yakın zamanda gelecek. Dün birçok siyasetçi ve vekil orada seçim çalışmalarına başlamıştı bile diyebiliriz. Aslında bir çeşit dijital yatırım olarak düşünebiliriz.

 

Ne varsa dijital anlamda hayatımızda büyük değişime gidiyor. Sabah Elon Musk bir tweet attı ve clubhouse olacağını söyledi. İnanılmaz bir yığılma oldu konuşma odasında. Yurtdışında tanınmış, ünlü insanlarla konuşmak çok önemli bir durum değildir. Çünkü buna kimse çok fazla anlam yüklemez. Bizim Türkiye’de bu böyle değildir. Popüler birileri ile konuşmak ve ulaşmak her zaman çok farklı gelir. Bunun neden böyle olduğunu vs. kısmına giremeyecek kadar daha önemli konularımız var. Bunun neden böyle olduğunu tartışmaya gerek yok.

 

Yazının Devamını Oku