GeriAygül Aydın EKİM-KASIM ÖZET: Gerçek renklerimiz cesaretimizden gelir.
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

EKİM-KASIM ÖZET: Gerçek renklerimiz cesaretimizden gelir.

Günaydın yeni bir günden…

 

Gündemimiz yoğun ve telaşlı…

Hayatımızı tamamen değiştiren Satürn-Plüton ve Jüpiter gezegenleri dizilimi Mars gezegeni tarafından tetiklenmeye başladı. Tüm ekim ayı hatta kasım ayı da dahil bu durum yüksek bir etkileşim içerisine bizleri sokacak.

 

Bunu korku ve endişe duymanız için değil farkında olmanız için konuşuyorum. Bu durum illaki kötü şeyler olacak anlamı taşımaz. Hayatınızda sizi zorlayan şeyleri artık değiştirme zamanı olduğunu gösterir. Ama siz bunun ne olduğunu tanımlayamazsanız kendinizi hareketsiz ve yönsüz bir şekilde hisseder ve kötü yorumlarsınız.

 

Asıl burada anlatılmak istenen gezegenlerin bizim hayatımızı değiştirdiği değil. İçinde bulunduğumuz zamanı anlamamız için bize yıldızların diziliminin bir açıklama yapmasıdır. Gezegenler yüzünden bunlar yaşanmaz. Her şey benim, senin ve diğerleri yüzünden olur.

Gezegenler masumdur…

Masum olmayan biz dünyalılarız…

 

Gezegenler sadece kurguyu okuyabildiğimiz bir araçtır. Bunu şöyle düşünün: Bir arabaya binip bir yere gidiyorsunuz.

 

“Araç suçlu çünkü o geldi buraya” diye kızamazsınız. Ya da kimseyi bu durumla kandıramazsınız. Arabayı kim sürdü? Oraya gitmek kimin seçimiydi?

 

Araba sizi bir yerden bir diğer yere taşıdı. Hepsi bu…

Gezegenlerde sizi bir yerden bir yere taşır. Onlar size bir şey yapmaz. Herkes ne yaparsa kendine yapar. Hani eskiler der ya bir kapı kapanır bir kapı açılır…

 

Hangi kapı?

Kapı nerde?

Benim kapanan kapıyla açılan kapıyı görebilecek kadar yüksek bir bilince erişmem nasıl mümkün?

 

Tüm cevaplar gezegenler, yıldızlarda saklı…

 

Kendi hayatınızda bir otoriteye savaşmanız gerekebilir.

Hayatında bildiğin bir rolü resetlemek ve yeniden kurgulamak için bir şansın var. Sanırım şu an oynadığın rolden mutlu değilsin. Çünkü sen o kişi değilsin.

 

Tuhaf bir şey var….

Kaderin, var olduğun koşullar ve bireysel isteklerin ile aşırı gerilim halindesin. Kendi hayatını geri almak istiyorsun ve bunun için artık ödün vermekten yoruldun.

Hangi esaret içindesin?

Ödün verecek miyim?

 

Mars gerilemesi devam ediyor. Ta ki 14 Kasım’a kadar...

Mars gerilemesi, ödün vermez…

Satürn, duvarlarınızdır…

Mars, duvarlarınızı yıkmak için elinizden geleni yapacaktır…

Kendinize verdiğiniz sözler var. Bunlara ulaşmak için bir zirveye tırmanmak zorundasınız.

Bir dağa tırmanıyorsunuz….

Ama korkuyorsunuz….

 

Bu dönem hayatınızda yeni bir sayfa açacaksınız. Kaderinizin bir geçiş töreni olduğunu söyleyebilirim. Bu inanılmaz heyecan verici bir tören… Buna hazırlanmalısınız. Yeterli güç ve değişim burada hayatınıza bir şekilde girebilir.

 

Bazen unutmayın ki;

Bir dağa tırmanırken ayağınız kayabilir, başarılı olamayacağını düşünebilirsin. Acele etmeden bir önceki hamleni hayal ederek mücadeleni vermelisin.

Belki başarılı olamayacaksın.

 

Başarısızlığa da ihtiyacımız olduğunu unutmamalıyız.

Başarısızlık ve geri çekilmek bazen bizi daha güçlü biri yapabilir.

Bu dönemde yaşadığın başarısızlık seni buna hazırlıyor olamaz mı?

 

Belki patronunuzla savaşmanız ya da ondan ayrılmanız gerekmektedir. Çünkü sen eski sen değilsin…Tahammül azalıyor…Hakkettiğinizi bildiğinizi kanıtlamak istiyorsunuz.

Bu yüzden tahammül yok!

Kolektif düzeyde savaştığınız şeyin hak ettiğiniz şey olduğuna inanıyorsunuz. Bende size inanıyorum ama işte…

 

Ekim-Kasım ayına hazırlık!

Özellikle ekim ve kasım dönemleri sürekli gerçeği ifşa etmek ve bazı durumları protesto etmeye bizleri yönlendirebilir.. Mars gerilemesi ekim ortasında Güneş’e karşıtlık yaparak her konuda olayları zirveye taşıyacaktır. 13-20 Ekim arası planlarınızı yaparken her koşulda temkinli ve küresel, ekonomik, sosyal refah noktasında her türlü değişime açık olmanızı önerebilirim. Bazı şeyleri değiştirmek için yeterli nedenlerimiz olabilir. Bu dönemde yapacağınız işlerinizde ya da aldığınız sorumluluklarınızda bazı kimlik karmaşaları yaşayabilirsiniz. Bu tarihlerde daha sakin ve gerçekçi olun. İnsan kendine gerçekten ne yapmak istediğini genelde bu zamanlarda soruyor. Ya da bu soruyu kendine sormak zorunda kalacağı olaylar içine çekiliyor. İnsan bu soruyu kendine sormadan zirveyi zaten bulamıyor ama durduğu yerde de bu soruyu sormuyor.

 

Bu hayatın dönüm noktası olabilir.

Eğer doğum harita planınıza 20 derecelerde koç-terazi-oğlak ve yengeç burçlarında gezegenleriniz varsa bu sizler için bir kavşak olarak görülebilir. Yeni bir geleceği yeniden keşfediyor olacaksın. Bu dönemde verdiğin kararlarda net olurken bir o kadarda nazik ve düşünceli olursan sınavı geçebileceksin. Biliyorum şu an kafan çok karıştı ama düşünmen gerekiyor. Kimsenin senin hikâyenin zirvesini tahmin etmesini bekleme. Bu her şey olabilir. İşini bırakabilirsin, ilişkini bırakabilirsin, evcil hayvanını bırakabilirsin, şehri terk edebilirsin bunların hiçbir önemi yok. Çünkü bunlar varken de kendini güvenli hissetmiyordun. Güven arayışı içinde olman gereken bir dönem değil. Sadece kendine güvenmen ve zamana güven duyman gereken bir dönem içinde olduğunu unutma. O zaman kalbini aç ve uyuduğun uykundan uyan. O zaman bu hissettiklerin sana yardımcı olacak.

 

Bilgi enerji demektir. O zaman bu bilgilere yani bu enerjiye ihtiyacın olacak. Bu yazının çıktısını al ve telefonuna bir alarm kur. 13 Ekim’de bu yazıyı masana koy ve bir daha oku. Senin için tahmin etmeye çalıştığım o zamanın ruhunu daha kolay yakalayabilirsin.

 

Zaman çok vahşi davranır. Sen anlayana kadar senin ruhunu paramparça eder. Ama zamandan önce koşar ve onu önden yaşarsan ruhun dinlenir. Zamansızlık buna denir…Olması gereken olur. Allah her şeyi hayrımıza tasarlamıştır.

Zamanla savaşamazsınız…

O zaman o yırtıcı hayvan sizi yer.

Ama zamanla dost olursanız onun gücünden fayda sağlarsınız. Seni asla incitmez…

 

Bu yazının amacı çapraz bir ateşin içinde kalmamanız içindir. Bunu sadece astroloji okuyucuları bilir. Sizler bu farkın sahiplerisiniz.

 

Her şey yolunda gittiğinde herkes herkesi sever…

Ya her şey yolunda gitmediğinde yine sevecek misiniz?

 

Bu tarihsel geçiş dönemlerinde sizinle yol arkadaşlığı yaptığım için mutluyum. Daha barış dolu bir dünya için çok fazla çevremizde insanlara yardımcı olmalıyız. Bol bol iyilik, az küstahlık ve yardım bizleri daha iyi bir dünyaya hazırlar.

 

Bu yazıyı birbirimizi daha kolay anlamaya yardımcı olmak ve düşünmeye teşvik etmek için yazdım. Astroloji sizlere zor yollardan ders almak yerine destekleyici yollardan ders almanıza yardımcı olur. Astrolojiyi bu yüzden çok seviyorum. Keşke liderlerde destekleyici yollardan bunu yapmayı öğrenebilseydi…

Belki dünya bu kadar acı çekmezdi…

 

O zaman satırlarımı epiktetos’un sözleri ile sonlandırıyorum:

 

“Güneş’in, ayın, yıldızların, yerin ve denizin tadını çıkaran kişi ne yalnızdır ne de çaresiz…”

 

Mutlu günler dilerim…

 

X

Koç dolunayı: Yaptığınız işi ciddiye alın, kendinizi değil...

Günaydın yıldız savaşçıları;

Ekim ayı bir çoğunuzu zorladı ve ne yöne gideceğinizi netleştirmeniz konusunda birçok kararsızlıklar içine çekti. 

Gökyüzünde şu an Güneş, Merkür ve Mars, Terazi'de ilerlerken adım adım Merkür gezegenin düz hareketine geçmesini bekliyoruz. Venüs yay burcunda gökyüzünde Terazi burcu çetesinin önünde ilerliyor... 

19 Ekim’de Merkür düz hareketine geçecek! 

Bu ekim ayı gerileme sezonun en düşük noktasıdır. Hava puslu, algılar biraz bozuk olabilir. Koç burcunda gerçekleşecek dolunaya ilerlerken kendi içinizde artık derin bir mevsimsel temizlik yapmak için harika bir döneme ilerliyoruz. Artık size hizmet etmeyen şeyleri hayatınızdan çıkartmanız için doğru zamanlama olabilir.  

Bu ay gerçekleşen büyük değişimler var! 

Dolunay sonrası her şeyin birdenbire hızlandığını göreceksiniz. Bu Ay’ın sonuna doğru Güneş ve Mars Akrep'te, Plüton, Satürn, Jüpiter ve Merkür'ün doğrudan hareket etmesiyle bitireceğiz. Gezegenler dururken hareketsiz kaldıklarında, hayat da duruyormuş gibi hissedilebilirsiniz. Artık o durağanlık geçiyor. 

Sanki 20 Ekim’e kadar bir sisin içine girmiştik ve 20 ekimden sonra çıkacağız diye düşünebilirsiniz. Tabi 20 Ekim sabahı uyandığınızda her şey değişmiş olmayacak ama sizlerde ruhsal olarak daha başka bir duygu belirecek. Bu duygu daha farklı harekete geçmenize yardımcı olacak. 

Tekrar ediyorum: Şu anda kendinizi çaresiz hissedebilirsiniz, ancak her zaman yapacağınız bir şeyler olduğunu unutmamalısınız. En iyi sığınak kendinizsiniz.

Yazının Devamını Oku

Merkür Retro’su ne zaman bitiyor! Ben bitmeden…

Günaydın yıldız savaşçıları; uzun oldu size yazmayalı… Biliyorum benden gelecek haberi bekliyorsunuz…

9 Ekim 2021 gece 22:45 saatini not alın olur mu?

 

O akşam çok şey değişti dedim…

Bir daha eskisi gibi olmayacağız…

 

Ne gizemli bir laf dimi…

Bir daha eskisi gibi olmayacağız…

Olmak isteyende yok zaten…

Yazının Devamını Oku

Sana kapanan kapıyı yine çalma, aciz değilsin…

Günaydın yıldız savaşçıları;

Günaydın dünyalılar,

Size de günaydın kalbi kötüler,

Size de günaydın sevgisiz insanlar,

Hoş, sizin bu yazıda ne işiniz var dimi neyse.

Belki bir sebepten uğrarsınız belli mi olur?

Merkür gerilemesinin ilk günü birçok şeyi hızlıca sorguladım. Sonra Kanyon Avm’de şöyle bir bank buldum. Oraya çöktüm. Sağa baktım sola baktım. Gökyüzüne baktım. Dedim ki anlaşıldı bu bizi zorlayacak. İnsan ilişkileri dört bir yandan sarmış gibiydi. İnsan ne yöne gideceğini bilemediği zaman mı çok yalnız hissediyordu ya da yalnız mıydı?

Garip gizli mobbingler, saçma sapan baskılar, ne yöne gideceğine karar veremediğin şeyler…

Korkular…

Yazının Devamını Oku

Doğum haritanızı basitçe nasıl okursunuz?

Günaydın yıldız savaşçıları;

En basit şekilde biri hakkında ya da kendi hakkınızda nasıl fikirleriniz olabilir diye size bir makale yazma kararı aldım. Artık gelişen yeni dünya düzeninde doğum haritanız sizin bir çeşit “GBT”niz şeklinde yer alıyor. Çok sevdiğim syn başkan Murat Aydın (Beykoz belediye başkanı) kendisi bir yengeç burcudur. Onunla çalıştığım zamanlarda bir konu geçtiğinde bazen şunun GBT’sine bir bakalım derdi. Bu yakıştırmayı ondan öğrenmiştim. Gerçekten de bu durum aynen öyle :) 

O gündür bugündür adını bende ismini böyle koydum. Şimdi biriyle tanıştığınızda kısa bir sorgulama yapmak isterseniz öncelikle sahip olmanız gereken bilgi doğum tarihi, doğum saati ve doğum yeridir. Bunlarda biri eksikse hakkında fikir sahibi olma ihtimaliniz oldukça düşüşe uğrar. Bunları biliyorsanız astro.com sayfasına gidip oradan bu bilgileri girip gezegen bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

Sizden bilmenizi istediğim 3 unsur var:

ADIM 1: Gezegenler, burçlar ve evler arasındaki farkı bilin.

Gezegenler hayatımızı etkileyen enerji kaynaklarıdır. Örneğin, Jüpiter bolluğun kaynağıdır, Venüs güzelliğin kaynağıdır ve Merkür zekanın kaynağıdır.

İşaretler, kişiliklerimizin kategorileridir. Örneğin, Yengeç besleyici bir kişiliktir, Terazi uyumlu bir kişiliktir ve Balık sezgisel bir kişiliktir.

Evler, hayatımızın alanlarıdır. Örneğin, İkinci ev paramızın alanıdır, Altıncı Ev sağlığımızı, sorumluluklarımızın alanıdır ve Yedinci Ev ortaklıklarımızın, ilişkilerimizin alanıdır.

KISACA GEZEGENLER

Yazının Devamını Oku

Sonbaharın tek gerçek çocuğu “Terazi dönemi” başladı!

Günaydın yıldız savaşçıları; bugünden itibaren artık sonbahar ekinoksuna giriş yaptık.

Güneş Terazi burcunda ilerliyor.

Sonbahar mevsimine girdik ve artık yılın sonuna doğru yaklaşıyoruz.

Sonbahar, gecelerin uzamaya başlayacağının habercisidir. Yağmura, soğuğa, rüzgâra, ters dönen şemsiyeye, kapalı mekanlara, battaniyenin eşlik ettiği kahve zamanlarına ve sıcak radyo programlarına doğru ilerlediğimiz günlerdeyiz….

Ekinokslara ve gündönümlerine ayrı bir merakım var. Hayatta; ivmelerin, yönelimlerin, doğrultuların değiştiği yönleri çok güzel simgeler. Sonbahar ekinoksu bize yeni bir ivme getiriyor.

Birkaç aya kalmayacak kış bastıracak…

8 Ekim sonrası Güneş ve Mars’ın Terazi burcundaki yeni döngüyü başlatmasının heyecanını duyuyorum. 2019’dan beri yaşadığımız haksızlıkların aslında bir çeşit hakkını almak diyebilir miyiz?

Evet.

Diyebiliriz…

Yazının Devamını Oku

21 Eylül balık burcunda inziva dolunayı!

Günaydın yıldız savaşçıları;

Bugün saat 02:45’te balık burcunda bir dolunay gerçekleşti. 

Bu, insan sevmeyen bir dolunay olarak görülebilir. Bu ne demek şimdi diye düşünmeye başladınız. 

Çok fazla insanla iç içe olmamanız gereken bir dolunay yaşıyoruz.

Odaklanamıyoruz, kimseyi dinleyemiyoruz ve tahammül edemiyoruz. 

Önemli olan gökyüzü olaylarının size verdiği etkileri çözüp ona göre davranmak değil mi?

O zaman bizde bu dolunayı anlamaya çalışalım. 

Kendinizi duygusal bir izolasyonda ya da şansızlık rüzgarlarına terk edilmiş bir zihin içinde hissedebilirsiniz. 

Böyle bir inisiyatif eksikliği ya da yönünü kaybetme korkusu sarmış olabilir. Kaybolmuş gibi hissedebilirsiniz. Bunlar gayet normal ama normal olmadığını düşündüğünüz bir şey var. O çok savaştığınız şey için bir gram elinizi kolunuzu kaldıracak haliniz kalmamış.

Yazının Devamını Oku

Kısaca; söylenen söz vücut bulur

Günaydın yıldız savaşçıları; bu hafta Güneş-Neptün karşıtlığı ve Mars terazi geçişini oldukça güçlü bir şekilde hissedeceğiz. Geçtiğimiz hafta sizlerle ilgilenemedim.

9 yaşındaki oğlum sünnet oldu.

Zaman çabuk geçiyor deyip duruyorum ya…

İşte al sana zaman Aygül Hanım dedim…

Her şey dün gibi…

Sizler de biliyorsunuz ki tüm duygularımı bu köşede paylaşıyorum. Eminim ki bir gün buradan sizlere onun mezuniyeti ya da evliliği gibi dönüm noktalarından da söz ederek paylaşacağım.

Sözler büyüdür! Evrende ne söylerseniz söyleyin gelip sizi bulur!

26 Yıl önce erkek kardeşim Kemal Özkan da sünnet olmuştu.

Kemal bey (Allah rahmet eylesin) erkek kardeşimin sünnet düğününde öyle bir laf ediyor ki şaşırtıcı!

Yazının Devamını Oku

Başak yeniayı! Çıkılamayan yolculukların dönüşü…

Günaydın yıldız savaşçıları;

Bu gece 03:00 civarlarında başak burcunda bir yeniay doğdu. 

Bunu yazmasak sizde gökyüzüne bakmasanız bundan nerden haberiniz olacak, öyle değil mi? 

Astrolojiyi kullanırken gökyüzünde gerçekleşen yeniay ve dolunaylara göre nasıl ilerlemeniz gerekiyor diye bakmalısınız. Hayatınızın içinde gelişen süreçler için bir sonraki aşamaya nasıl geçmeniz gerektiğini anlatıyor. Astrolojinin sizi ele geçirmesini istemiyorsanız yapacağınız çok basit. Kendiniz gökyüzündeki aksiyonları takip edip nasıl uyumlanmanız gerekiyor bunu incelemelisiniz. Ya da başaramıyorsanız hiç okumayın diyeceğim ama hayat sizi bir yerde tökezletip kendini sorgulamaya illaki götürüyor. İşte orada çok ilginç olacak ki yine bu ilim ile yüzleşeceksiniz. Defalarca denedim. Bırakmak istedim, saçma buldum ama olmadı…O beni bırakmadı… İyi ki de bırakmadı…Yolumu buldum. Sizde bulabilirsiniz. Asla vazgeçmeyin. 

Haftalık yeniay yorumlarınızı dinlemek için: https://youtu.be/3amdqzuQPfE 

Bu yeniay bize bazı kuralları anlatıyor! 

1-Açık bir yürek, açık bir zihindir.

2- Kendi içimizde barış yapmadan dışarıyla barışı sağlayamayız.

3-Asıl hedef diğerlerinden daha iyi olmak değil, eski halinizden daha iyi olmaktır.

Yazının Devamını Oku

Mars-Neptün karşıtlığı: Gemileri yakmak mı, limanı ateşe vermek mi?

Günaydın yıldız savaşçıları;

Bugün ay yengeç burcunda Plüton’a son karşıtlığını yapıp açısız bir şekilde ilerleyecek. 18:53’e kadar biz bu duruma ay boşlukta diyoruz. Ay boşlukta yaptığımız işler daha fazla sonuçsuz kalıyormuş gibi bir his veriyor. Uzay boşluğu gibi düşünebilirsiniz. Bu zamanlar mümkün oldukça bir şeyleri başlatma enerjisi kullanmamak doğru olacaktır. Yani böyle zamanlarda yapacağınız görüşmelerde daha baskın olmak yerine ya da karşı taraftan cevap beklemek yerine daha fazla kendinizi anlatan konuşmalar yapabilirsiniz. Bu süreçte size gelen teklifler ya da iş birliklerini daha fazla değerlendirebilirsiniz.Mesela dün iş toplantılarınız ya da hayat rutinleriniz biraz zorlayıcı geçtiyse bugün, sağlığın ve alışkanlıkların önemini vurgulayan kararlar verebilirsiniz. 

Arkanızdan dönen dedikodulara ya da söylentilere cevap vermeyin. 

Günlük aktivitelerinizi yaparken sistematik ve organize olun. Dolabınızı ve evraklarınızı büyük bir temizlik ile düzenlemek için ideal bir zaman. Ayrıca işle ilgili konularda daha duygusal olacaksınız. Normalden daha huysuz olabilir, iş meselelerinizi fazla kişiselleştirebilir veya diğer yandan duygularınızı bir kenara bırakıp işinize çok fazla konsantre olabilirsiniz. 

Mars/Neptün karşıtlığına dair; 

aklıma bir fıkra geldi:

- mutluluğun sırrı aptal insanlarla tartışmamaktır.

- ama hocam, tartışmadan olur mu?

- haklısın evladım... 

Yazının Devamını Oku

Her ömrün bir Eylül’ü vardır.

Günaydın yıldız savaşçıları;

Bereketli ve güzel bir ay içine daha giriş yapıyoruz. Aylara nasıl girip nasıl çıkıyoruz bilinmez. Her şey dün gibi…

Sanki zaman yok gibi… 

Eylül gündemi! 

AstroŞifa 2021 ajandamızdan sizlere alıntı yapıyorum. 

7 Eylül'de Başak burcunda bir Yeni Ay gerçekleşiyor. Kalbini mi yoksa mantığını mı takip edeceksin? Kendinden şüphe duyacağın bir dönem. 

10 Eylül'de Venüs, Akrep burcuna geçiyor. Şöyle bir dönüp hayatına bak! Senin ihtiyaçların mı önemli, yoksa başkalarının ihtiyaçları mı? Hayat hassas dengeler ve görünmeyen yasalarla yönetilir. İyi şeyler yap! 

15 Eylül'de Mars, Terazi burcuna geçiyor. Üzerine gereğinden fazla yük alıyorsan, taşımakta güçlük çekebilirsin. ‘Hayır’ demeyi öğrenmen gerekiyor. 

21 Eylül'de Balık burcunda bir Dolunay gerçekleşiyor. Çok çalışman gereken bir dönem içindesin. Etrafındaki insanların senin çalışmalarını engellediğini düşünüyor, buna dayanamıyorsun. Şikâyet etmek yerine eyleme geç! 

Yazının Devamını Oku

Mars/Neptün karşıtlığı! Eylül’e son 1 gün…

Günaydın yıldız savaşçıları;

Ve bu varoluşsal ikilem arasında sıkışmış kalmış gibiyiz.

İyi ya da kötü…

Güzel ya da çirkin…

Kalmak ya da gitmek…

Sevmek ya da sevmemek…

Bu içsel anlaşmazlıkları gidermek için derin bir sorguya ve iç görüye ihtiyacımız var.

Düşünsenize bir yandan mutluluğu bulduktan sonra hemen bir kriz yaşanır ve acı veren bir durum ortaya çıkar. Bazılarınız şahsi olmayan bir yaklaşım sergileyerek kaderi olduğu gibi kabullenirler. Herkes bir gün ölecek yaklaşımı ile kişisel duygularından kopar ve acı çekmeyi kabullenirler. Bu yaklaşımlardan biri ne pahasına olursa olsun masumiyeti kurma çabasının yansıtırken diğeri ise duyarsızlaşmıştır.

Yaşamla uyum içinde olmanın doğru çözümü yalnızca yaşamın temel anlamlarının ortaya çıktığı zamansızlık boyutunda bulunabilir. Bir yerde okumuştum. “Zamansızlık âlemine ulaşmak, üzeri örtülü hakikatlerin egomuzdan feragat ederek ortaya çıktığı büyük bilinmezliğe doğru yapılan bir yolculuktur.”

Yazının Devamını Oku

Hayatınızı objektif olarak görme fırsatını kaçırmayın.

Günaydın yıldız savaşçıları;

Dolunay çevresindeki üç gün boyunca oldukça önemlidir. Yani genel itibariyle Dolunay’ın ışığını daha iyi hissettiğimiz bir haftaya girdik. Belki önemli bir ilişkide nerede değişiklik yapmanız gerektiğini ya da iş hayatınızda ne konuda bir yön belirlemeniz gerektiğini görebilirsiniz.  Bu etkileşimin iyice farkında olduktan sonra, yaşam hedeflerinize ulaşabilmeniz için yaklaşımınızı en iyi nasıl ayarlayabilirsiniz? 

Dolunay'da ilerleme için bir fırsat vardır. İnsanlar genellikle Dolunay günlerinde çaresizlik hissi nedeniyle duygusal olarak tepki verirler. Yaşamlarının olmasını istedikleri yolla şu anki şekli arasındaki mesafenin farkına varırlar. 

Genellikle bu boşluğu gördüklerinde üzülürler. Güçsüzlük duygusu, olmasını istediğimiz şeyler ile gerçekte olanlar arasındaki tutarsızlığın farkında olmasından gelir.  

Çevrelerimizden gelen yansıma ile ilişkilerde gerçekçi bir bakış açısı kazanırız. Kendinizi güçlendirme; kendinizin farkında olduktan sonra işleri başarılı bir şekilde değiştirme şansına sahip olmanızdır. 

Genelde Satürn döngüsü zamanına kadar (27-30) yaş zamanlarına kadar çok fazla düşünmeden kaderimizin peşinde sürüklenir dururuz. Kendimizi güçlendirmenin de önemini bilmeyiz. 

Satürn döngüsünden çıkınca (30 yaş sonrası) İstikbalimizi elimize almaya kalkışınca da bir çarkın parçası gibi kalıveririz. Uyku hayatımızın üçte birini alır. Sıradan günlük işler, giyinmek, yemek yemek, sindirmek, hastalıklar, huzursuzluklar derken verimli çalışmaya ayıracağımız zaman çok az kalır. Günler birbirini takip eder ve olayın farkına varınca da yaşlanmış oluruz. Satürn döngüsü zamanları ile bizlere bunu böyle olduğunu anlatır. 

Eski alışkanlıkları öldürün ve ileriye doğru yürüyün. 

Bu hafta zorluk olarak gördüğünüz her şey aslında sizin için geleceğinizi hazırlayan gerçek aşamalar olabilir. Ne kadar çok kabul ederseniz, bu aşamadan o kadar çok faydalanırsınız. Esnek olmazsanız diğer insanlarla çatışmaya girebilirsiniz. Diğer insanları değiştirmeye çalışmak yerine kendinizde değişiklik yapmaya odaklanmanız daha iyi olur. Sakin ve diplomatik kalma yeteneğiniz ciddi bir şekilde test edilecek, ancak bu özellikler hayatınızın bu aşamasında başarılı bir şekilde ilerlemek için gereken şeydir. Bunun bir dönüşüm zamanı olduğunu hatırlamakta fayda var ve değişimin dış koşullar tarafından size zorlandığını hissediyor olsanız bile, geçmişin derilerini atmak için bu zorlanmayı kabul etmelisiniz. Bu meydan okumadan korkmayın. Gerçek bir özgürlük keşfedeceksiniz. Aslında, şu an için sizi zorladığınızı düşündüğünüz şeylere birkaç ay sonra teşekkür edeceksiniz. Ama bunu henüz bilmiyorsunuz. 

Yazının Devamını Oku

29. derece Kova dolunayı

29. derece Kova dolunayı: “İnsan zulmetse de kader adildir.

Günaydın yıldız savaşçıları; 

Artık dolunay hizasına girmiş bulunmaktayız. İrtifa kaybetmeminiz için elimden geldikçe önümüzdeki bir haftanın gündemine uygun fikirlerimi paylaşacağım. 

İnsan gaybı bilemez; karşılaştığı olayın yalnızca bir yönünü görür ve o yönüyle doğru bir değerlendirme yapması da zordur. Allah’ın yarattığı kaderde sebepler de sonuçlar da şahit olunan süreç de çirkinlikten, eksiklikten, kusurlardan münezzehtir, zulmedici değildir. Allah asla bize zulmetmez. Çok sevdiğim bir söz vardır. İnsan cennetini de cehennemini de yanında götürür diye… 

Kova dolunayına girerken mümkün oldukça şu bir hafta kendinize kurallar belirleyin. Mesela neler olabilir? 

-Karşınızdaki insanı ne demek istediğini iyice anlayıncaya kadar dinleyin,

-Karşınızdaki insanın o an neler hissediyor olabileceğini tahmin etmeye çalışın,

-Tepki verirken hangi konuyla ilgili konuşuyorsanız, o konunun dışına çıkmayın,

-Düşünmeden tepki vermeyin,

Yazının Devamını Oku

Değişimi doğrudan yaşayın, değişimi geçmişe atfetmeyin

Günaydın yıldız savaşçıları;

Yepyeni bir haftaya daha başlıyoruz. 16 Ağustos haftası oldukça hareketli ve önemli olarak tarafınızdan görülebilir. Bu hafta Venüs terazi burcuna geçiyor, Uranüs gerilemesi başlıyor ve pazar günü 22 Ağustos’ta bir kova burcunda dolunay gerçekleşiyor. 

Venüs Terazi burcuna geçiyor! 

Venüs terazi burcu geçişi daha fazla görselliğinizi, zevklerinizi, parayı ve Aşk’ı umursayacağınız bir dönem. Bu dönem aslında astrolojik olarak sürekli Aşk’ı bulacaksınız gibi lanse edilse de aslında genelde süreç içinde bu dönemlerde gözlemlediğim şey “sevginin de bazen yetmediğini” gördüğünüz olabiliyor. Tabi ki bu dönem yeniden sevmek, konfor alanlarınızı yeniden tanımlamak adına oldukça güzel ve keyifli denilebilir. Estetiksel operasyonlarınız varsa ya da kendinizi fiziksel anlamda güzel hissetmek adına girişimleriniz varsa bu dönemi mutlaka değerlendirin. 

Uranüs Boğa burcunda geri hareketine başlıyor!

Bir gezegenin gerilemesi, kişiliğin içe dönük, dolaylı, bilinçaltı ve gecikmeli bir şekilde işleyen işlevleridir. Genellikle gençken dışa vurmaya cesaretlendirilmediğimiz ve sonuç olarak kendi yolumuzda ve kendi zamanımızda kendimiz için geliştirmemiz gereken enerjileri belirtirler. Çoğu insanın iki veya üç geri giden gezegeni vardır. 

Gerilemesi olmayan insanlar, önemli yaşam becerilerinin çoğunu erken yaşta geliştirirler ve gezegenlerinden biri ilerleyerek gerileyene kadar nadiren kendi psikolojik süreçlerini keşfetmeye ihtiyaç duyarlar.  

Dört veya daha fazla geri giden gezegeni olan insanlar genellikle toplumdan yabancılaşmış hissederler ve dünyadaki “amaçlarını” bulmak için çoğu insandan daha fazla mücadele ederler. Çok gençken içe dönük, kendi benzersiz değer sistemlerini, felsefelerini veya yaşamdaki amaçlarını kendileri için tanımlama ihtiyacı duyarlar. Karmaşık, düşünceli ve bireyci olan bu insanlar, eksantriklik veya izolasyon anlamına gelse bile, genellikle kendi standartlarını belirlemeli ve kendi yollarını çizmelidir.  

Gerileme, engelleme ve geri çekilme, geri giden gezegenleri karakterize edebilir ancak bunlar aynı zamanda kendini anlama, kendi kendini yöneten süper bilinçli enerjilere açıklık açısından önemli yapıcı potansiyele sahiptir.  

Yazının Devamını Oku

Gelmek onun için ihtiyaç haline gelene kadar gelmez

Günaydın yıldız savaşçıları; dün uzunca düşündüm. Hayatta neleri bekledim? Neden bekledim? Neden böyle yana yana istedim. Peki burnun ucuna geldi neden böyle kırgınsın. Çok tuhaf bir duyguydu. Bu hissi anlamaya çalıştım. Önceliklerim mi değişmişti de haberim yoktu? Ya da devam ettiğini düşündüğün yıllar süren üzüntüm mü solmuştu?

Siz hiç üzüntünüzün solduğunu düşündünüz mü?

Buna ağladığınız oldu mu? Dün aynaya baktım.

Yaşlandığımı düşündüm. Gençliğinde göz göre göre elden gittiğini…

Elimle yüzüme dokunamadım. Sanki yüzüme dokunsam bağıra çağıra ağlayacak gibi hissettim. Kendimi öyle görmek istemedim. Bu kadar hassas olma sebebim kalpsiz insanlarla savaşmam başka açıklaması yok biliyorum….

Neyi sevdiysek ya da neyi istediysek neden hep karanlığımız oldu?

O çok istediğiniz şeyin yokluğunda, beklentiler öyle yükselmiştir ki, kendisi bile geri dönse dolduramaz oluverir, gittiğinde yarattığı boşluğu…

Yazının Devamını Oku

Değişime açık olanlar kazanacak!

Aslan burcunda yeniay! Değişime açık olanlar kazanacak!

Günaydın yıldız savaşçıları;

Sanki artık hiçbir şeyin değişmesine imkan yokmuş gibi belki de değişmesine pekte gerek yokmuş gibi bir sabaha uyanmış olabilirsiniz. Bunu çok fazla kendinizi söylemekten korkuyor da olabilirsiniz. Âmâ bu sefer işin içindeki Uranüs daha farklı bir olaylar akışı size getirecek. 

Bu yeniay sonrası duygusal kalıpları kırıp kendinizi yeni yollarla ifade etmek isteyebilirsiniz. Beklemediğiniz bir şeylerin birden gerçekleşmesi heyecan verici olacak. 

Bugün yeniay gerçekleşiyor! 

8 Ağustos saat 17:00’de aslan burcunda bir yeniay gerçekleşiyor. Bu yeniay bizlerin bir konuda değişmek zorunda olduğumuzu gösteriyor. Artık köşeye sıkıştığımız ve hoş karşılamadığımız her ne varsa bunlar karşısında daha fazla ses çıkartmak isteyeceksiniz. Bu yeni ay, bir başka Kova dolunayının görüleceği 22 Ağustos civarında ve Aslan burcunda dolunayın meydana geleceği 16 Şubat 2022 civarında birbirine bağlı olan bir ay döngüsünü başlatıyor. İşte o zaman, değişimi benimsemeye yönelik herhangi bir istekliliğin işe yaradığını ve daha fazla sonuçlarınızı aldığınızı göreceksiniz. Bu tarihleri takip etmeyi unutmayın. 

Değişiminiz oldukça üretken bir değişim olacak! 

Bu yeni değişim yolculuğunuz büyük bir farkındalıkla gelişiyor. Ülke olaraktan son yaşadığımız olayları baz alacak olursak bizi sersemleten ve ne oluyoruz dediğimiz bir süreci gördük. Her şey aynen bunun gibiydi. Sizi sersemleten ve yolunuzu yeniden düşünmeye bırakan, çarpıcı bir şekilde kendiliğinden rotadan atıldığınızı görebilirsiniz.

Yazının Devamını Oku

Yürümeye devam et, yol insanı terbiye eder.

Günaydın yıldız savaşçıları;

Elim, iki kelam yazı yazmaya bile varmadı…

Son zamanlarda hepimizin yaşadığı korku, kaygı ve panik anlatılır düzeyde değil… 

Astroloji ilmi yanılmıyor ama bazı şeylerinde önüne geçemeyeceğimizi bize her seferinde gösteriyor. Aslında bilmek işe yarayan bir şey değil. Sadece kontrol edilmesi gereken ve bir adım öncesini öngörerek daha rahat yaşamaya çalıştırıyor. 2019 aralık aylarında WUHAN virüs salgını başladığında ben Türkiye’de maske satın almıştım. Hatta aileme iş arkadaşlarıma bulunsun diye dağıtmıştım. N95 maskeler o zaman eczanede bile satılmıyordu. İnternet sitesinden sipariş veriyordum. Evdekiler, bana delirmiş gözüyle bakıyordu. Babam hatta şöyle dedi: Saçmalıyorsun iyice…

Daha sonra 2021 Mart ayında babam n95 bulamadığını bana söyledi. Sonra bende onlara aldıklarımdan verdim. Zaten onları da düşünerek almıştım. Marifet miydi ya da işe yaradı mı tartışılır ama daha hızlı kabul ettim. Çünkü biliyordum ki yüzyıllar sonra kavuşan iki büyük gezegen burada bize farklı bir tecrübe yaşatacaktı. Bunun kaçarı yoktu. Herkesten daha kolay kabule geçmeme yardımcı oldu. 

Dün babam aradı: Senin röportajını okudum.2021 Yılının en büyük sorunu iklim değişikliğidir demişsin. Bunu nasıl söyledin dedi. Güldüm ne diyeyim… 

Küresel ısınma ne tuhaf öyle değil mi? Asla tek başınıza bir şey yapamadığınızı düşündürtüyor insana. Ancak büyük bir iş birliği ile bununla baş edebiliriz. Tam kova burcu işi. Kolektif bir çalışma şeklini bize öğretiyor ama işte bizde, yine birbirimizle kavga ve tartışma içindeyiz. 

Şahan Gökbakar’ın çırpınışlarını paylaşıyorum biri geliyor altına yazıyor: “sizde mi bu oyunlara geldiniz” hanımefendi diye. 

Meriç keskinin ağlamasını, yakarışlarını paylaşıyorum, sizi de takipten çıkıyorum iyice siyaset yapar oldunuz diyor. 

Yazının Devamını Oku

Mars-Jüpiter karşıtlığı: Bir dakika bekleyin!

Günaydın yıldız savaşçıları bugün gökyüzünde burç değiştirmiş bir Merkür var. Artık Aslan burcunda hareket edecek.

12 Ağustos’a kadar iletişim tarzımız ve düşünce biçimleri değişiyor. Hani bir laf vardır ya “Herkese anladığı dilden konuşacaksın” diye işte bu alanda Merkür size bu açıdan yardımcı olacak. Bundan sonraki durak Merkür Başak olacak. Bu şekilde değerlendirebilirsiniz gökyüzüne göre yeryüzünde yaşamanız çok daha kolay ve verimli olabilir. Bunun dışında Jüpiter gerileyerek tekrar Kova burcuna geçerken yolunda giden Mars’a bir karşıtlık yapacak.

Merkür Aslan kuralları nelerdir?

*Kimsenin onuru veya gururuyla oynayacak ifadeler ya da konuşmalar yapılmamalıdır. Bu normalde hiçbir zaman yapılmamalıdır ama ilk kez bu dönem bu tür ifadelerle daha fazla karşılaşabilirsiniz.

* Ateşli bir tartışmada kendi bakış açınızı tutkuyla yansıtmak isterken çok sert ifadeler kullanmaya gidebilirsiniz. Tartışma noktasına girdiğinizi hissediyorsanız o zaman tartışmanın zirvesinde, inanılmayacak kadar dramatik bir laf atın ve odadan sessizce çıkın. O aman Merkür Aslan konumunu iyi kullanmış olabilirsiniz. Bu etkileyici bir yaklaşım olabilir.

* Sözlerinizin en güçlü olduğu dönemdesiniz. Fark etseniz de etmeseniz de zihniniz her zamandan daha büyük düşünür. Yargılamaktan korkmuyorsunuz ve ifade etmeniz gereken bir mesaj olduğunda bunu gönülden yapacaksınız. Herkes enerjinizi sert bulup beğenmeyebilir ama sözlerinizle onlara her zaman kalıcı bir etki bırakabilirsiniz. Bu yüzden üslup her şeydir. 

Mars-Jüpiter karşıtlığı kesinleşiyor. Kendinizi hatırlayın!

Bu önümüzdeki hafta sonuna kadar oldukça kendimizi baskılanmış ve kandırılmış hissedebiliriz. Özellikle aslanlar, akrepler, Boğalar ve Kovalar bunu daha güçlü hissedebilir. (Herhangi bir şekilde haritanızda diğer gezegenlerinizde bu burçlarda bulunuyorsa etkisi güçlü olabilir)

19 Ağustos’ta Mars ve Merkür Başak burcunda kavuşacak. Bu durum şu hafta yaşadıklarınızın meyvelerini verme noktasına götürecek. Eğer bu birkaç gün daha olgun, daha akıllıca, daha düşünceli ve daha incelikli olursanız işleriniz yoluna girecek. Jüpiter ve Mars karşılıklı bir gerilim yaratırmış gibi görünebilir ama bu durum 19 Ağustos civarlarında size bir fırsat ve başarı getirecek. Şu an yaşadıklarınız aslında alçakgönüllülük sınavı olabilir. Güçlü olmanın ne anlama geldiğini yeniden yapılandırıyorsunuz. Belki de bir şeyde iyi olmak fikrini yeniden kurguluyorsunuz. Ya da çevrenizde çok fazla kabadayılık yapan insan var ve sizin tahammülünüzü zorluyor. Biraz sabrederseniz Mars’ın Başak burcuna girmesiyle bunu düzeltecek zekaya ulaşacağınızı göreceksiniz. Bazı şeyleri yoluna koymanın daha zeki ve mütevazi hatta daha kurnaz yollarını bulacaksınız. Çekişme, eylem ve mücadele duygularınızın şu an için mutluluk arama fikriyle bir alakası yok. Mutluluk aranılıp bulunulacak bir şey değil. Lütfen kendinizle kavganızı kesin ve hedeflerinize ilerleyin.

Yazının Devamını Oku

Kendini sevenlerin, rakibi olmaz

Günaydın yıldız savaşçıları;

Bu haftanın gündemini artık biliyorsunuz. Dün RadyoD programımızda sizlere uzunca anlattım.

Şayet haftalıklarınızı dinlemek isterseniz:

Bu haftanın en önemli konusu Mars-Jüpiter karşıtlığı olacak. Oldukça öfkenizi kontrol etmek ya da ani gelişen olayları kontrol etmek bir bakıma zor gibi gelebilir.

Sıkı durun ve ayağınızı yere sağlam basın. Kararlı olun ve ilerleyin. Kimseyle savaşmayın.

2009 yılını oldukça önemsiyorum. O yıllarda neler yapıyordunuz ve ne gibi kararlar almıştınız. Tereddütleriniz var mıydı? Ya da kararlı olmak o dönem hayatınızı mı kurtardı? Bu zaman dilimini bir inceleyin. Neler vardı ve neler gelişiyordu. Bu dönemin sanki benzer gücünde bir zaman dilimine giriş yapıyoruz. O zamanda kötü şeyler yaşamıştım diyorsanız korkmayın. Bu kötü bir durum olacak anlamı değil. Aksine hayatınızla ilgili yeniden bir sayfa açacağınızı açıklıyor.

Düzenli ve disiplinli olan kazanır!

Venüs Başak burcunda ilerliyor ve Mars gezegeni de başak burcuna geçiş yapacak. Başak burcu kurallar ve disiplin demektir. Aynı zamanda sağlık ve hizmet sektörünü bizlere anlatır. Bununla birlikte pandeminin başladığı etkileri anlatan Jüpiter kova süreci yeniden başlıyor. Ve ilk temasını 29 Temmuz’da gerçekleştiriyor.

Yazının Devamını Oku

26 Temmuz haftası: Dolunay sonrası kurallar değişiyor!

Günaydın yıldız savaşçıları;

Bu haftanın gündemi oldukça önemli! 

Sizler elbet ki sürekli şunu söylüyorsunuz. Ne gezegen gerilemesi bitiyor ne de dolunayı, tutulması bitiyor. Aslında hayat hep döngüseldir. Gökyüzünü isterseniz takip edin isterseniz etmeyin. Hayat bir şekilde sizi gökyüzüne bakma durağına götürüyor. Tabi elbet her alanda olduğu gibi bu alanda da karışıklıklar mevcut olabilir. Bunu ayırt etmek ise sadece sizin zekanıza ve iç görünüze bağlı. Astrolojide tarot, ritüel, fal gibi konumlandırmalar yoktur. Ciddi bir durum tespiti ve öngörü sistemidir. Aslında astroloji sizin şu an yaşadığınız duyguların daha sonra nereye varabileceği konusunda fikirler veriyor. Her zaman söylüyorum 80 yaşındaki ninenizin ya da dedenizin bu işten bir şey olmaz demesi ya da bu iş buraya varır demesi gibi düşünebilirsiniz. Bu yüzden bu ilmi değerlendirirken ruhsal anlamda kendinizi ayakta tutmak ve kendinizi güçlendirmek için kullanın. Eğer sizin moralinizi bozuyor ve mutsuz ediyorsa lütfen takip etmeyin. Gerekiyorsa beni de okumayın. 

Düzenli ve disiplinli olan kazanır! 

Venüs Başak burcunda ilerliyor ve Mars gezegeni de başak burcuna geçiş yapacak. Başak burcu kurallar ve disiplin demektir. Aynı zamanda sağlık ve hizmet sektörünü bizlere anlatır. Bununla birlikte pandeminin başladığı etkileri anlatan Jüpiter kova süreci yeniden başlıyor. Ve ilk temasını 29 Temmuz’da gerçekleştiriyor. 

Sosyal kurallar değişiyor! 

Bu dönem sosyal ve toplumsal kuralların değiştiğini göreceğiz. Aslında devlet büyüklerimiz astroloji ile ilgileniyor olsaydı emin olun ki yeni yeniden bu gökyüzü olaylarının tekerrür edeceğini öngörerek mesela kesinlikle saatlerde bir esneklik getirmezlerdi. Bu şekilde insanlar daha agresif ve isyankâr olabiliyor. Bazı kuralları yap boz şeklinde yapmak yerine yeni dünya düzenin kuruluşuna hızlı bir geçiş yapsak iyi ederiz. Bu durum aynı şekilde eğitim sistemi içinde geçerli olacak. Eğitim sisteminin daha güçlendirilmesi ve belirli kurallar konulması gerekmektedir. Bu zamana kadar bunlar öngörülerek uzaktan sistemler daha fazla geliştirildi mi? Öğretmenler daha fazla manevi anlamda desteklendi mi ya da bu duruma karşı hazırlandı mı? Şimdi eylül asıl bizlerin insanlık derslerini alıp almadığımıza dair bir test sürecidir. 

Mars/Jüpiter karşıtlığı: 27-30 Temmuz arasında etkisi sürecek! 

Asi ve sabırsız olabilirsiniz. Kendinizi kullanıldığınızı hissedebilirsiniz. Bu büyük enerjiyi birilerini suçlamak için değil sıkı çalışma ve disiplinli olma noktasında kullanın. 

Yazının Devamını Oku