Meryem Uzerli: Ne istediğimi daha iyi biliyorum

Geçtiğimiz hafta sona eren Cannes Film Festivali’nde oyuncu Meryem Uzerli ile bir araya geldik. İşte ünlü Martinez Otel’de buluştuğumuz sanatçıyla sohbetimizden anekdotlar...

Haberin Devamı

ESKİ GÜNLERDEKİ GİBİ

Türkiye’de Tektaş Saatçilik’in temsilcisi olduğu Chopard’ın davetlisi olarak 75. Cannes Film Festivali’ndeki etkinliklere katıldım. Başta “Top Gun” olmak üzere Cannes Film Festivali’ndeki film prömiyerleri için şehre gelen Meryem Uzerli’yle Martinez Otel’de markanın düzenlediği çok özel bir baloda buluştuk.

Meryem Uzerli: Ne istediğimi  daha iyi biliyorum
 Julia Roberts - Caroline Scheufele

Bu yıl Julia Roberts’ı reklam yüzü yapan Chopard’ın başkanlarından Caroline Scheufele’nin ev sahipliğindeki baloya süper modeller Adriana Lima ve Natalia Vodianova ile ünlü dövüşçü Conor McGregor gibi birçok yıldız isim katıldı.

Meryem Uzerli: Ne istediğimi  daha iyi biliyorum

Natalia Vodianova

Haberin Devamı

Ünlü İngiliz şarkıcı Seal’in sahne aldığı gecede sohbet ettiğimiz Meryem Uzerli, pandemi sonrası eski görkemli günlerine kavuşan Cannes Film Festivali için “Mesleğimiz sürekli network halinde olmayı ve sektörden isimlerle bir araya gelerek beyin fırtınası yapmayı gerektiriyor. Cannes’ın eski günlerdeki dinamik ve görkemli haline kavuştuğunu görmek mutluluk verici” dedi.

Meryem Uzerli: Ne istediğimi  daha iyi biliyorum

Hiçbir korkum kalmadı

Balo boyunca aile hayatı ve ilişkilerine dair de sohbet ettiğimiz Meryem Uzerli, şöyle konuştu:

“Hayattan artık neyi istediğimi ama daha da önemlisi neyi istemediğimi çok daha iyi biliyorum. İki çocuk sahibi olmanın da getirdiği olgunlukla hayatımda artık hiçbir korkum kalmadı. Tek endişem ailemin sağlığı. Korkularımdan arındığım için kendimi çok özgür hissediyorum.”

Uzerli, kalbinin şu an boş olup olmadığı sorusuna ise “Kalbim nasıl boş olabilir? İki muhteşem çocuğa sahibim. Şükür ve mutluluk içindeyim. Kalbimin sahibi onlar. Bu yaz ailemle Türkiye’de uzunca vakit geçireceğim” yanıtını verdi.

Napolyon’un daveti

Fransa’daki bir diğer kırmızı halı haberi ise Versay Sarayı’ndan.

Fransa eski imparatoru Napolyon Bonapart’ın torunu Prens Jean Christophe Napolyon ve eşi Prenses Olimpia Napolyon’un UNICEF ile düzenlediği yardım balosuna Türkiye’den modacı çift Duygu Ay ve Orhun Saraç da katıldı.

Haberin Devamı

Kraliçe Victoria’nın 203’üncü doğum günü şerefine düzenlenen gecedeki defilede Duygu Ay’ın Victoria dönemini yansıtan tasarımları açık artırmaya çıktı.

Kraliçe Elizabeth’in kuzeni Michael Kent başta olmak üzere Almanya ve Avusturya’daki kraliyet ailesi mensuplarının da katıldığı etkinlik için telefonda sohbet ettiğimiz Ay, “Türk modasını böylesine anlamlı bir gecede temsil etmek gurur verici” diye konuştu.

Meryem Uzerli: Ne istediğimi  daha iyi biliyorum

Kültür Yolu festivalleri

Festivallerden bahsetmişken, bir güzel haber de ülkemizden. İstanbul ve Ankara’nın, tarihi ve güncel kültür zenginliklerini dünya vitrinine taşımak üzere hayata geçirilen Beyoğlu ve Başkent Kültür Yolu projeleri aynı anda iki festivalle sanatseverlerle buluşuyor.

Haberin Devamı

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın düzenlediği etkinlikler, 28 Mayıs’ta başladı ve 12 Haziran’a kadar devam edecek.

Festivaller 7’den 70’e herkes için planlanmış 2 bine yakın etkinliğe ve Dino Merlin, Concha Buika, Bomsori Kim gibi 6 binden fazla ünlü sanatçıya ev sahipliği yapacak.

Takipte kalın derim...

Meryem Uzerli: Ne istediğimi  daha iyi biliyorum

 

Yazarın Tüm Yazıları