Madonna krizi

Londra gece hayatı, Madonna’nın katıldığı bir after party’de çalan DJ hakkında Instagram’da yaptığı paylaşımı konuşuyor. İşte DJ’in işini kaybetme eşiğine getiren o paylaşımın ve olaylı partinin detayları.

Haberin Devamı

DJ’in işine son Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Fashion Awards etkinliğinin after party organizasyona katılan Türk misafirlerden öğrendiğim kadarıyla eski bir itfaiye binasından dönüştürülen Chiltern Firehouse isimli mekanda düzenlenen gecede DJ krizi yaşanmış.
Dua Lipa, John Galliano, Winnie Harlow ve Türk fotoğraf sanatçısı Mert Alaş gibi ünlü isimlerin yer aldığı gecede çalan kadın DJ’in şarkılarını, etkinliğe katılan Madonna gece boyunca beğenmemiş.

Madonna krizi

Etkinlikten bir gün sonra ise “Yeni bir DJ işe alın” mesajlı bir içeriği Instagram’dan yayınlayan Madonna’nın bu paylaşımı üzerine işletmenin, DJ’in işine ertesi gün son verdiği iddia edilmekte.

TÜRKİYE’DE OLSA

Haberin Devamı

Açıkçası Madonna’nın böyle bir paylaşımın ucunun nereye gideceğini tahmin etmiş olacağını varsayıyorum. Ama esas sorumlu işten çıkarma kararını veren işletme sahibi. Böyle bir durum Türkiye’de yaşansa işletmecinin refleksi ne olurdu diye düşünürken telefonda sohbet ettiğim DJ Hakan Kabil’den çok güzel bir yorum aldım.

Madonna krizi

Hakan “Aynı durum Türkiye’de yaşansa kaliteli bir işletmeci önce DJ’in maaşına zam yapar, ardından o mekanda Madonna şarkılarının çalınmasını yasaklardı” dedi.

Kanımca dünyanın neresinde olursa olsun böyle bir yorumu yapan Madonna da olsa, ünlü bir ismin göreceli bir konudaki şikayeti bir insanın işini kaybetmesine yol açmamalı. Madonna bu süreçte her ne kadar masum olmasa da sanırım buradaki esas sorumluluk ve vicdan yine işletmeciye kalıyor.

Madonna krizi

ELTON JOHN İLE SON DEFA

2022’ye yaklaşırken yıllık tatil planlarını yapmaya başlayanlar için biletleri satışa şimdiden sunulan ünlü sanatçıların Londra’daki konserlerini de hemen hatırlatayım.

Göze çarpan ilk isim müzik hayatının veda konserini vermeye hazırlanan Elton John. Her ne kadar bu son turnesini daha önce de yapmış olsa da Haziran 2022’deki İngiltere konserlerinin sanatçının kariyerindeki son etkinlik olacağı açıklandı.

Haberin Devamı

Aynı ay konsere hazırlanan bir diğer yıldız isim ise Adele. Yeni çıkardığı “30” isimli albümle gündem olan sanatçının manşetlerden inmemesindeki bir diğer sebep de boşanmak için eşine ödediği iddia edilen 147 milyon Pound.

Madonna krizi

Haziran ayındaki bu iki büyük konser sonrası 90’ların meşhur pop grubu Blue’nun Londra’da yıllar sonra ilk kez eylül ayında vereceği konser var.

Yaz ayları uzak gözükse de dünyanın dört bir yanından seyircilerin şimdiden biletlerinin alıp konser uğruna ülkeler arası seyahat ettiğini hatırlatmakta fayda var.

Yoğun talep gören her üç konserin biletleri şimdiden satışta ve birkaç hafta içinde tükeneceği konuşulmakta.

Madonna krizi


LONDRA’DAKİ NEVİZADE

Haberin Devamı

DJ ve müzik demişken... Londra’da İstanbul’un eski Nevizade gecelerini hatırlatan bir etkinliğe denk geldim. 90’lar Türkçe pop müziği çalan, Londra’daki beyaz yakalı pırıl pırıl Türk gençlerinin ve Türk yemeklerini seven yabancıların bir araya geldiği keyifli bir atmosferde buldum kendimi.

Ne yalan söyleyeyim, İstanbul’da eğlendiğimden daha fazla eğlendim ve kendimi adeta Beyoğlu’nda hissetim diyebilirim.

Nevizade UK etkinlikleri meğer bir seriymiş. Projeyi hayata geçiren Londra’daki etkinlik ajansı sahipleri İzzet Hızlı ve Cem Çelik bu zamana kadar 12 farklı gece düzenlemiş.

Asmalımescit ve Çiçek Pasajı konseptli serilerin de düzenleneceği etkinliklere Nevizade.co.uk adresinden bilet alınabiliyor.

 

Yazarın Tüm Yazıları