Elton John’a veda

Bu yılki turnesiyle müzik hayatına veda etmeye hazırlayan Elton John’un Londra’da vereceği son konser öncesi sahne aldığı yardım gecesine katıldım. İşte Elton John Vakfı’nın 2.3 milyon sterlin bağış topladığı geceden anekdotlar...

Haberin Devamı

Görkemli davet
Londra’nın en ünlü üyelikli kulüplerinden Annabel’s’te gerçekleşen Elton John Vakfı’nın bağış gecesi süper model Naomi Campbell başta olmak üzere birçok ünlü davetliye ev sahipliği yaptı.
Elton John’a veda
İngiliz komedyen David Walliams’ın sunduğu gecede salona yerleştirilen taze çiçeklerle dolu dev vazolar dikkat çekti.
Tablolardan mücevherlere, spor müsabakalarından konser biletlerine kadar birçok kıymetli ürün ve deneyim AIDS ile mücadele için açık arttırmaya çıktı.
Ünlü müzayedeci Charlie Ross’un yönettiği ve kıran kırana geçen açık artırmada davetlilerden 2.3 milyon sterlin bağış, AIDS’e karşı projelerde kullanılmak üzere toplandı.
Elton John’a veda

SON KONSER
Ev sahibi Elton John 100 kişilik davetli grubuna müzayede sonrası haziran ayında Hyde Park’ta vereceği İngiltere’deki son konserden önce bir dinleti sundu. Sanatçı siyah üzerine sarı ve pembe taşların işlendiği parlak ceketiyle her zamanki gibi göz kamaştırıyordu.
Annabel’s’in avlusuna kurulan sahne üzerindeki dev piyanonun başına oturan Elton John, hayatını anlatan “Rocket Man” filminin orijinal parçasıyla giriş yaparak toplam 5 eserlik mini bir konser verdi.
Elton John’a veda
Her yıl bağış gecesi düzenleyen ve tam 30 yıl önce kurulan Elton John Vakfı bu zamana kadar 3 bin farklı sosyal sorumluluk projesini yerine getirip 5 milyondan fazla hastayı yaşama kavuşturan uluslararası bir yardım kuruluşu olma özelliği taşıyor.

Haberin Devamı

Sanat destinasyonu
Bir diğer sanat haberi de Renko London Gallery’den. Geçtiğimiz yıl rekor bir katılımla TA London olarak Saatchi Gallery’de çağdaş Türk sanatları sergisini düzenleyen ressam ve küratör Renk Erbil sergi projelerini Bodrum’a taşıyacaklarını söyledi.
Elton John’a veda

Erbil, “Bodrum sadece bir tatil değil aynı zamanda bir sanat destinasyonu. Yerel ve uluslararası sanatçıları bu yaz global sanat çevrelerinin de ilgi odağı haline gelen Bodrum’da buluşturacağız” dedi.

Haberin Devamı

Londra buluşması
Geçtiğimiz hafta Londra’nın en popüler caddelerinden St James’teki Miart Gallery’de Türk çağdaş sanatçılarının eserlerinden oluşan yeni bir sergiye uğradım. 18 yıldır uluslararası sanat danışmanlığı yapan İrem Deniz’in düzenlediği Beyond Borders serisinin ikinci ayağı olan sergi, sıra dışı eserlere ve sanat dünyasından ünlü isimlere ev sahipliği yaptı.
Cengiz Yatağan, Kadir Akyol, Filiz Hatipoğlu, Nicole Mano, Gülten İmamoğlu, Beste Alperat ve Çağlar Tağcı’nın eserlerinin yer aldığı sergide sohbet ettiğimiz İrem Deniz, “Çağdaş Türk sanatının dünyadaki popülerliği gün geçtikçe artıyor. Ülkemizin ünlü sanatçılarının eserlerini Londra’da bir araya getirmiş olmak gurur verici. Şubat ayında başlayan Beyond Borders sergi serisi İtalya ve İspanya’da devam edecek” dedi.
Elton John’a veda

 

Yazarın Tüm Yazıları