"Nilüfer Pazvantoğlu" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Nilüfer Pazvantoğlu" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Nilüfer Pazvantoğlu

Vücuttaki yağ yoğunluğunu azaltan teknoloji: CRT

Yaz kapıda...

Fazla kilolardan kurtulmak, diğer bir deyişle “vücudunuzdaki yağ yoğunluğunu azaltmak” için giderek daha büyük bir istek duyuyor olmalısınız. Aklınızda bulunsun; bu sorundan kurtulmak isteyenlerin hizmetine sunulan Collagen Refill Tecnology, işinizi epey kolaylaştıracaktır.

Estetik dünyasında son dönemde Collagen Refill Tecnology adı sıkça anılıyor. Kısaltılmış adı CRT olan bu yöntem sayesinde, ilerleyen yaşla birlikte kaybedilen kolajen cilde geri kazandırılıyor. Konuyla ilgili detayları, Medikal Estetik Uzmanı Dr. Emre Çiçek’e sorduk. Çiçek, bu kazanım sürecinin patentli, dual enerji akışıyla oluştuğunu belirtti ve ekledi:
“Bu teknoloji yardımıyla yağ volümü azalıyor, sıkılaşma sağlanıyor. Dermal kalınlaşma sayesinde de bölgedeki çatlak, sarkma ve selülit görünümü neredeyse yok ediliyor.”
Dr. Emre Çiçek, uygulamanın hemen ardından olumlu etkilerin açıkça görülebildiğini de söyledi: “Tavsiye edilen, 4 seanslık bir süreç. 7-10 gün aralıklarla yapılıyor ve yaklaşık 45 dakika sürüyor. Etkileri hemen görülmeye başlanıyor.”

Şimdi kaşlar başrolde

Bu sezon kat kat rimel sürülerek uzatılmış, dolgunlaştırılmış kirpikler out, düzgün şekil verilip rengarenk boyanmış kaşlar in! Ama denemek cesaret istiyor...

Artık kirpiklerin değil kaşların devri! Makyaj artistlerine göre bundan böyle (en azından modası geçinceye kadar) hiç maskarasız doğal gözlere, düzgün şekilli kaşlar eşlik edecek. Hatta daha ileri gidip kaşları mat tonlarda yeşil, lila ve pembe ile renklendirmek de bu yeni trende dahil!
Evet, bu kesinlikle cesaret işi fakat denemeye değer görünüyor! Çünkü kirpiklerinizdeki iddiadan vazgeçip kaş şeklinizi vurgulamanız, sizi daha modern ve daha kadınsı
gösterecektir.
Eğer maskaramdan vazgeçemem diyorsanız, kirpiklerinizi çok dolgunlaştırmadan hafif etki bırakan bir maskarayı tercih etmenizde fayda var.

Ne kadar cesursunuz?

Güzellik kimi zaman iddia gerektiriyor. Eğer siz de iddiadan kaçmam diyenlerdenseniz, yeni sezonun aşağıdaki iki güzellik trendini deneyebilirsiniz.

Göze çarpan bir saç modeli ve makyajla güzelliğinizi ortaya çıkartın: Ne kadar iddialı, o kadar çarpıcı... Renksiz bir makyajı ve belli belirsiz kahverengi göz kalemini boşvermekten korkmayın. Bunu yapmak için de biraz cesaretinizi toplamanız yeter!
İddialı gözlerle büyüleyin: Dumanlı gözlerle ortalığı kasıp kavurmaya, koyu renk ve ışıltıyı bir arada kullanarak çarpıcı gözler yaratmaya hazır mısınız? Ne kadar karıştırırsanız o kadar seksi gözükeceksiniz, bunu bilin. Uygulamanın olmazsa olmaz ipuçlarına gelince: Yumuşak uçlu siyah bir kalem edinip alt ve üst kirpiklerinizin diplerini boyayın, ardından fırça yardımıyla onları dağıtın. Sonra lacivert toz farı içten dışa doğru gözkapaklarınızın kıvrım hizasından sürün ve gözlerin altından devam edin. Ardından gümüş farınızı yüzük parmağınıza dokundurup gözkapaklarınızın ortasına ve diplerine hafifçe bastırın. Dudaklarınıza ise sadece parlatıcı uygulayın.

EDİTÖRDEN...

Makyaj ve bakım bir arada

İtalyan kozmetik markası Collistar, Tekin Acar Cosmetics mağazalarında satışa sunuldu. Markanın sezonda öne çıkan ürünleri arasında yer alan allığı Silk Effect Maxi Blusher, cildi nemlendirirken E vitamini ile besliyor. Geniş renk seçeneği sunan ruj serisi Vibrazioni di Colore Lipstick ise yoğunluğu ve parlatıcı etkisiyle dudakları çok daha dolgun gösteriyor. Fiyatlarına gelince... Allığın satış fiyatı 79,50 TL, rujun fiyatı ise 56,50 TL...

8 etkili krem

La Colline’in ekolojik yenileyici formüllü bakım kremi NativAge, hücresel metabolizmayı en üst düzeyde onarıcı etkiye sahip. Ayrıca gösterdiği 8 farklı etkiyle cilde gençlik ışıltısını yeniden kazandırıyor. Bu etkiler ne derseniz...
1- Hücresel enerji sistemini yeniliyor
2- Hücre metabolizmasını düzenliyor ve oksijen tüketimini artırıyor
3- Yaşlanma etkilerini yavaşlatıyor
4- Hücre DNA’sını koruyor ve yeniliyor
5- Serbest radikallerin su ve oksijen içerisine taşınmasını sağlıyor
6- Cilt bariyerini güçlendiriyor
7- Nemlendiriyor, sıkılaştırıyor ve parlaklığı artırıyor
8- Çizgi ve kırışıklıkları azaltıyor

X