Vitor Pereira: Skordan mutlu değiliz

Süper Lig'in 5'inci haftasında Medipol Başakşehir, evinde ağırladığı Fenerbahçe'yi 2-0 mağlup etti. Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında mücadeleyi ve skoru değerlendirdi.

Haberin Devamı

Mağlubiyetten dolayı üzgün olduğunu belirten Pereira, "Bir önceki maçın yansımaları oldu. Almanya'da oynadığımız maçın faturasını ödedik, yüksek konsantre ve bizi yoran bir maçtı. Maçın ardından seyahat etmek ve az uyumaları da oyuncuları yordu. Baskı yapmakta geç kaldık. Doğru kararlar veremedik. Normal şartlarda kazanma şansımız yüksekti. Bu skordan dolayı mutlu değiliz. Avrupa maçlarından sonra bugün gördük ki Galatasaray da kaybetti, Beşiktaş maçı son anda çevirdi" dedi.


"OYUNCULAR MAKİNE DEĞİL"


Maç kadrosunda yaptığı değişikliklerin oyuncuları sakatlıktan korumak için olduğunu söyleyen Pereira, "Şunu garanti edebilirim ki sakatlanan oyuncularımız olacaktı ve maçı da kaybedecektik. Yediğimiz goller yorgunluk nedeniyle yediğimiz goller. Oyuncularımın sakatlanmasını istemiyorum. Bu rotasyon yapılmalı, oyuncular makine değil. Henüz 10'uncu dakikada Almanya'da forma giyen bazı oyuncular sıkıntı yaşadıklarını söyledi" açıklamasında bulundu.


"DAHA ÇOK DİNLENMELİYİZ"

Haberin Devamı


Yoğun bir dönemden geçtiklerini söyleyen Pereira, "Tabii ki geleceği göremem. Olimpiakos karşısında elimizden geleni yapacağız. Kasımpaşa'ya karşı da elimizden geleni yapacağız. Sakatlıktan dönen oyuncular istediğimiz seviyede değil. Size o maçlarla ilgili söz veremem ama futbolcular ellerinden gelenin en iyisini yapacak. Önümüzdeki maçlara odaklanmalıyız. Daha çok dinlenmeliyiz. Frkanfurt maçından sonra futbolcular uyuyamadılar ve erkenden dönmemiz gerekti. İstanbul'a geldiğimizde de süresini en aza indirmeye çalıştık. Dinlenmek için süremiz azdı. Vücut olarak sahadaydık ama ruhen değildik. Bu problem Türk takımları için geçerli değil. PSV de Feyenoord'a karşı kaybetti. Atalanta'nın da maçını izledim, onlar da çok zorlandı. Bunlar sadece örnek. Yoğun geçen maçların faturasını ödeyebiliyorsunuz ve sadece Türkiye'de olmuyor. Bu tempoya alışık değiliz ama yüksek tempoya alışacağız, ama süre gerekiyor" şeklinde konuştu.