HABER

Türk Kızılay'ı ve Kızılhaç’tan İstanbul Havalimanı’nda "iyilikte buluşmak" sergisi

Pandemi, doğal afetler, savaş ve kuraklık konularına dikkat çekmek üzere 8 Mayıs Dünya Kızılhaç-Kızılay Günü kapsamında hazırlanan "İyilikte Buluşmak" adlı fotoğraf sergisi İstanbul Havalimanı’nda yolcularla buluştu

Serginin açılışına katılan Kızılay Başkanı Dr. Kerem Kınık, sergideki fotoğrafların her birinin farklı hikayeleri olduğunu belirterek, "Burayı ziyaret ettiğinizde kendi ülkelerinizin hikayelerini göreceksiniz" dedi.

Türk Kızılay ve Kızılhaç işbirliğiyle hazırlanan "İyilikte Buluşmak" fotoğraf sergisi İstanbul Havalimanı’nda düzenlenen törenle açıldı. 8 Mayıs Dünya Kızılhaç-Kızılay Günü kapsamında yolcularla buluşan serginin açılışına Kızılay Başkanı Kerem Kınık, Uluslararası Kızılhaç Komitesi Genel Müdür Yardımcısı Robert Mardini ve İGA Operasyon Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Büyükkaytan ile davetliler katıldı.

Törende konuşan Kerem Kınık, Kızılay ve Kızılhaç fikrinin dünyanın bütün ülkelerinde dil, din, ırk coğrafya ayırt etmeksizin aynı değerlerle, aynı hedeflerle ve aynı vizyonla hareket eden, gönüllü iyi insanların, iyiliği yaymaya çalışanların günü olduğunu belirtti.

GÜNCELLENME