HABER

Trump veda konuşmasını yaptı: Bir şekilde geri döneceğim

ABD'de tarihe geçecek bir gün yaşanıyor... Tüm dünya geçen yıl 3 Kasım'da ABD'nin 46'ncı Başkanı seçilen Joe Biden'ın Beyaz Saray'a çıkmasını beklerken, bugün görevdeki son gününü devirmek üzere olan Başkan Donald Trump da First Lady Melania Trump ile birlikte az önce Beyaz Saray'dan helikopterle ayrıldı. Florida'daki malikanesine geçmeden önce Maryland'deki Joint Base Andrews Hava Üssü'nde bir konuşma yapan Trump, burada da ayrıştırıcı üslubundan izler taşıyan ifadeler kullanmayı ihmal etmedi. Joe Biden'ın yemin törenine katılmadan Washington DC'yi terk eden ve bu tavrıyla da tarihe geçen Trump, "Başka bir şekilde döneceğiz" dedi.

ABD'de Joe Biden'ın yemin töreni, Kovid-19 salgını ve güvenlik kaygılarının gölgesi altında gerçekleşiyor. Biden yemin etmeye hazırlanırken tarihin en tartışmalı ABD başkanı olarak tarihe geçen Donald Trump kendisini bekleyen helikoptere binerek Beyaz Saray'dan son kez ayrıldı.

Melania Trump'la birlikte kendisini izleyen gazetecilere el sallayarak helikoptere binen Trump için başkanlık devri kapanırken dünya bu tarihi anlara canlı yayında şahitlik etti.

Biden'ın yemin törenine katılmayarak da tarihe imza atan Trump'ın konuşmalarının hiçbir kısmında başkanlığı elinden alan Joe Biden'ın adını telaffuz etmediği dikkatlerden kaçmadı. Trump sürekli olarak 'Yeni yönetim' ifadesini kullandı. 

GÜNCELLENME