Trabzonspor - Alanyaspor maçı sonrası Avcı ve Erdoğan'dan açıklamalar: Şansım tutmuyor

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Ekim 24, 2023 09:32

Trabzonspor, Süper Lig’in 9’uncu haftasında konuk ettiği Alanyaspor'u 1-0 yendi. Karşılaşmanın ardından Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı ve Alanyaspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan açıklamalarda bulundu.

Haberin Devamı

Süper Lig’in 9’uncu haftasında Trabzonspor, sahasında ağırladığı Alanyaspor'u 1-0 mağlup etti. Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı ve Alanyaspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan açıklamalar yaptı.

Trabzonspor’daki ikinci dönemi için Başkan Ertuğrul Doğan ve yönetime teşekkür ederek sözlerine başlayan Abdullah Avcı, “Ligin iyi bir organizasyon takımına karşı oynadık. Hareketli bir orta sahaları vardı. Bekleri derinlikli oynuyor. Baskıları ilk yarı itibariyle doğru yaptık. İkinci yarıda duran ve direkten dönen top vardı. 9-10 günde yoğunlaştığımız takım savunmasını büyük bölümüm doğru yaptık ama hücum ve diğer bölümlerle ilgili eksikliklerimiz vardı. Rakip bizi merkezde kapalı beklerken oyunun yönünü çok çabuk çevirmeliydik. İkinci yarıda final pası atabilseydik pozisyona girebilirdik ama olmadı. Maç kazanmak, ligde 5’inci olmak önemli. Bizim için güzel bir galibiyet oldu. Oyunsal olarak çok eksiğimiz var ve tekrar etmemiz gereken şeyler var. Set hücumlarını daha fazla yapmamız gerek. Pepe bize 10 dakikada hayal ettirdi. Trezeguet haftaya gelecek. Mevkisel olarak oyuncu eksikliklerimiz tamamlanınca kazanma alışkanlığını kazanmak istiyoruz. Ömür ekstra iyi bir oyun oynadı. Kazanmak önemliydi. 2020’den itibaren buraya geldiğimden beri 53 galibiyet almışız, kalemizi de 33 maçta gole kapatmışız. Bu bir rekor olabilir” dedi.

Haberin Devamı

“MENTAL YORGUNLUK OLABİLİR”

Mental ve fiziksel olarak takımın durumunu değerlendirmesi istenen Avcı, “Fiziksel olarak verileri alıp karşılaştıracağım. Mendy ve Eren ile ilgili sakatlıklar var ama bunlar kramp sakatlıkları. Bir problem olarak gözükmüyor. Mental olarak yorgunluk olabilir. Trabzonspor kazanamazsa bu yorgunluk olabiliyor. Bunu 2-3 maç üst üste çevirebilirsek bize daha özgür oynanmamızı sağlayacak. Bunu cebimize koyduk. Karagümrük maçını kazanırsak ivme kazanacağız bu maça en iyi şekilde hazırlanmamız gerekiyor” diye konuştu.

“PEPE DE ÖZLEDİ”

Pepe’nin kısa süreli oyununun sahada yarattığı heyecanı değerlendiren Avcı şöyle konuştu: “Pepe yetenekli bir oyuncu. Geldiğimden beri kendisiyle özel görüştüm. Sağlık ekibiyle birlikte adım adım antrenman ve süreyi planlıyoruz. Pepe de özledi. Sakatlanma riskini aza düşürürsek bize maç kazandıracak. Süresi bugün 15 dakika planlanmıştı, umarım haftaya süresini daha da artırırız”

Haberin Devamı

“MUKAVELESİNİ GÖRÜŞMEDİK”

Abdullah Avcı, Bakasetas’ın sözleşme imzalamaması ve sakatlığı sorulması üzerine, “Bakasetas’ın sakatlığı doktorların ve kendinin söylediği 3-4 hafta süre söyleniyor baka ısrarla üzerine giden erken dönmek için uğraşacak bir oyuncu. Mukavele ile ilgili hiçbir şey konuşmadık” dedi.

“KARIŞIK OYUNDAN ORGANİZASYONA DÖNMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Takımda organizasyon kurmaya çalıştığını anlatan Avcı, “Biraz karışık oyundan organizasyon oyununa dönmeye çalışıyoruz. Çocuklar da adım atıyor. Maç kazanmak bizi ileri götürecek. İlk Erzurum maçını hatırlayın. Bugün daha iyi. Bugün ligde 5’inci olduk. Maçı kazandık, üretken daha fazla olabilirdik. Olumlu tarafından bakalım” ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

ÖMER ERDOĞAN: TRABZONSPOR’A KARŞI ŞANSIM TUTMUYOR

Hak etmedikleri bir mağlubiyet yaşadıklarını söyleyen Alanyaspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, “Taraftarın tepki gösterdiği bir dönemde net 4 pozisyona girdik. Değerlendirebilseydik puan veya puanlarla sonuçlandırabilirdik. Rakibimize hazırlanırken 2 şekilde analiz ettik. Abdullah hocanın önceki dönemdeki ve önceki kulüplerde oynattırmak istediği oyunları, hem de bu sezon içinde Trabzonspor’un bloklar arasında mesafe bıraktığı, yumuşak bir takım görüntüsü vermişti. Bunun için de topu yerde tutup paslı oynamayı tercih ettik. 4 net pozisyonla istediğimiz oyunu oynadık ama karşılayamadık. Yediğimiz golde talihsizlik sonrası geriye düştük. Beraberlik için oyuncu değişiklikleri yaptık ama başarılı olamadık. Direkten dönen topumuz var ama daha fazla üretebilirdik. Bizim açımızdan üzücü oldu. İki takım da iyi mücadele etti ama günün sonunda elimiz boş dönüyoruz” dedi.

Haberin Devamı

“FATURANIN SIRF HOCALARA KESİLMEMESİ GEREKİYOR”

Süper Lig’in ilk 9 haftasında yaşanan teknik direktör ayrılıklarını değerlendiren Erdoğan, “Şaşkınlıkla ve üzülerek takip ediyorum. Bu kadar kolay olmaması lazım. Çoğu teknik direktörleri yakıdan tanıyorum. Gayretli şekilde kendini geliştirmeye çalışırken Türk futboluna da bir şeyler ermeye çalışıyorlar. Faturanın sırf hocalara kesilmemesi gerekiyor. Kulüpte işler iyi gitmiyorsa tek sorumlusunun bence teknik direktör olmaması lazım. Maalesef belki de bu değişime gittikten sonra diğer kulüplere cazibesi oluyor ama kulüplerin de hocayı analiz etmesi gerek. Hocayla bu işi devam ettirebilir miyiz yoksa değişiklik sonrası yeni bir havayla farklı bir duruma gelebilir mi, kulüplerin de bunu yapması gerek. Kendim şu anki pozisyonda diğer hoca arkadaşlarım adına üzülüyorum. Diğer bir gerçek de bu işin bir parçası. Skorlar istediğiniz gibi gitmiyorsa faturası ilk olarak hocaya kesiliyor” ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

“İNŞALLAH İLK GALİBİYETİMİZ OLUR DEDİM, KISMET OLMADI”

Teknik adamlık kariyeri boyunca Trabzonspor’a karşı hiç galibiyet alamaması da sorulan Erdoğan, “Abdullah Avcı’nın ilk senesinde Hatay’a geldikleri maçta bir demecim vardı, 'Uğurcan’ı geçemedik’ demiştim. Trabzonspor’a karşı şu an şansım tutmuyor. İnşallah bundan sonra daha kısmetli oluruz. Ben de maçtan önce bunu düşünmüştüm ve ‘inşallah ilk galibiyetimiz olur’ demiştim ama kısmet olmadı” diyerek sözlerini noktaladı.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!