GeriSüper Lig Sergen Yalçın: Mucize bir şampiyonluk aldık
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sergen Yalçın: Mucize bir şampiyonluk aldık

Süper Lig'in son haftasında Beşiktaş'ın Göztepe'yi mağlup ederek şampiyonluğa ulaştığı karşılaşmanın ardından teknik direktör Sergen Yalçın şampiyonlukla ilgili açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, basın toplantısına geldikten kısa bir süre sonra Beşiktaşlı futbolcular basın odasını bastı. Siyah-beyazlılar hep bir ağızdan şampiyonluk şarkıları söyledi. Futbolcuların gitmesinin ardından konuşmaya başlayan Yalçın, tarihin en zor sezonunda mucize bir şampiyonluk aldıklarını söyledi. Yalçın, 'Şampiyonluğun ne demek olduğunu hep beraber gördük. Birlik, beraberlik, arkadaşlık, samimiyet, dostluk' Bunların hepsi şampiyonluk ifadeleri. Oyuncularımızın yaptığı katkıyı konuşmaya bile gerek yok. Çok karakterli, aslan gibi sahada mücadele eden oyuncularımız var. Hiçbir zaman vazgeçmediler. Sezonun hiçbir noktasında mücadeleyi bırakmayan oyuncularımız var. Onlara çok teşekkür ediyorum. Bütün başarı oyuncularımızın. Biz elimizden geldiğince onlara abilik yapmaya çalıştık. Başkanımız Ahmet Nur Çebi, çok zorlu bir süreçte görev aldı. Tüm sezon boyunca oyuncuların maaşları ve primleri ödendi. Oyunculara da her zaman destek olarak çok büyük bir başkanlık örneği sergiledi. Böyle bir süreçte bu kadar sıkıntılı bir kulübe başkan olup bu yükün altına girmek herkesin harcı değildi. O yüzden Çebi Başkanımızı hem cesaretinden hem de Beşiktaşlılığından ötürü tebrik etmek istiyorum. Sezon içinde düşüler yaşadığımızda da hep destek oldu. Başladığımdan beri yanımda olan Murat Şahin ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim. Tarihin en zor liginde şampiyon olduk. Bence bu şampiyonluğu mucize şampiyonluk olarak nitelendiriyorum' dedi.


"RAKİPLERİMİZİ DE TEBRİK EDERİM"


Şampiyonluk yolundaki rakiplerini de tebrik eden Yalçın, 'Bunu başarmak çok kolay değildi. Rakiplerimiz Fenerbahçe ve Galatasaray'ı da tebrik ediyorum. Çok uzun zamandan beri yarışıyoruz. Bizle beraber lige renk kattılar. Ancak finalde kazanan biz olduk. Hiçbir zaman vazgeçmedik ve mücadeleyi bırakmadık. Zaman zaman sert çıkışlarımız oldu. Konuşurken bazı insanları kırmış olabiliriz ama hiç kimseye bilerek bir şey yapmadım. Sadece işimin gereğini yapmaya çalıştım. Şampiyonluk Beşiktaş camiasına hayırlı olsun. Gönül isterdi ki şampiyonluğu taraftarlarımızla beraber kutlayalım. İnşallah ileride de onlarla beraber kutlarız? ifadelerini kullandı.

False