HABER

Korkutan anlar... Nijerya'da gökyüzü siyaha boyandı, halk büyük panik yaşadı

Niyerya'nın Lagos eyaletindeki otoyolda petrol taşıyan bir tanker devrildikten sonra alev aldı. Yanan tankerden çıkan dumanlar gökyüzünü adeta siyaha boyadı. Halk arasında da büyük paniğe neden olan Nijerya'daki bu tanker patlamasına ait o anlar kameraya yansıdı.

Niyerya'nın Lagos eyaletindeki Oshodi - Apapa otoyolunda petrol taşıyan bir tanker devrildikten sonra alev aldı. Art arda patlamanın yaşandığı kazada çıkan dumanlar gökyüzünü adeta siyaha boyadı. Lagos İtfaiye Departmanı'ndan yapılan açıklamada, petrol taşıyan tankerin devrildiği, patlamanın ardından yangın çıktığı ifade edildi.

GÖKYÜZÜNÜ DUMANLAR KAPLADI

Yetkililer, olaya ilişkin tanker sürücünün yaralandığını belirtirken, yanan tankerden çıkan dumanlar gökyüzünü adeta siyaha boyadı. Olayın ardından itfaiye ekibi yangına müdahalede bulundu. Yangın, trafik akışını durdururken, yetkililer sürücüleri alternatif güzergahlara yönlendirdi.

PANİK ANLARI KAMERAYA YANSIDI

Yangın sonrası çevredeki vatandaşların panik anları da görüntülere yansıdı. Öte yandan, Lagos eyaletinde iki hafta aranın ardından 20 Aralık'ta bir otoyolda ilerleyen tanker, iki araca çarpmış, kaza sonucu meydana gelen patlamada 11 kişi yaralanmıştı.

GÜNCELLENME