Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı Fernandes'in imza töreninde çevirmenlik yaptı!

Süper Lig takımlarından Hes Kablo Kayserispor, transfer döneminin son gününde Manuel Fernandes ile 1+1 yıllık sözleşme imzalarken başkan Berna Gözbaşı, o an tercüman bulunmamasından dolayı Fernandes'in açıklamalarını kendisi tercüme etti.

Haberin Devamı

Ligde harcama limiti en az olan takım olmalarına rağmen birçok önemli futbolcuyu kadroya dahil ettiklerini ifade eden Gözbaşı, "Lig'de harcama limiti en az takım olmamıza rağmen ve bir süre transfer yasağı yaşamamıza rağmen önemli futbolcuları kadromuza dahil ettik. Gönül isterdi ki Denis Alibec de burada olsun. Ancak kendisi Romanya Milli Takım kampına katıldı. Biz de bugün Portekizli Manuel Fernandes ile sözleşme imzalıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.


MANUEL FERNANDES: ADAPTASYON SORUNUM YOK


İmza töreninde Portekizli futbolcunun tercümanlığını, başkan Berna Gözbaşı?nın yapması dikkat çekti. Kayserispor ile sözleşme imzaladığı için mutlu olduğunu belirten 34 yaşındaki tecrübeli orta saha, "Kayserispor'da olduğum için mutluyum. Rusya ve Türkiye farklı kültürlerde ülkeler. Ama adaptasyon sorunum yok" dedi.


"DİĞER TEKLİFLERİ AÇIKLAMAM DOĞRU OLMAZ"

Haberin Devamı


Süper Lig'den başka kulüpten teklif alıp almadığı yönünde gelen soruya da cevap veren Fernandes, "Kayserispor ile sözleşme imzaladığım için diğer takımlardan aldığım teklifleri açıklamam doğru olmaz" ifadelerini kullandı.