HABER

İneklerin deprem anındaki paniği kamerada

Kayseri'nin Sarıoğlan ilçe merkezli meydana gelen 4.6 büyüklüğündeki deprem Sivas'ın Gemerek ilçesinde de hissedildi. Deprem anında ilçedeki bir ahırda ineklerin yaşadığı panik de kameraya yansıdı.

Kayseri'nin Sarıoğlan ilçesinde sabah saatlerinde meydana gelen AFAD verilerine gere 4.6 büyüklüğündeki deprem, Sivas'ın Gemerek ilçesinde de hissedildi. Deprem anında ilçe merkezinde besicilik yapan Ebubekir Yıldırım'ın ahırındaki ineklerin verdiği tepki güvenlik kamerasına yansıdı. Deprem anında hepsi yerde yatar vaziyette olan hayvanların, sarsıntı ile birlikte ayaklandıkları görüldü.

'GECE UYANIP KAMERAYA BAKTIK'

Ebubekir Yıldırım, Gece 03.00 gibi sese uyandık. Depremi hissettiğimiz için uyandık. Kalkıp bilgisayardan kameraya baktık. Baktığımızda deprem olduğunu gördük. Yaklaşık 1 saat boyunca uyumadan bekledik. Etrafı kontrol ettik. Daha sonra yeniden uyuduk dedi.
Yıldırım, panikle ayağa kalkan ahırdaki hayvanlarının durumlarının iyi olduğunu, her hangi bir sıkıntı bulunmadığını söyledi.

VALİDEN AÇIKLAMA

Öte yandan Sivas Valisi Salih Ayhan da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Merkez üstü Kayseri Sarıoğlan ilçesi olan 4,6 şiddetinde bir deprem yaşanmış, Gemerek ilçemizde de yoğun olarak hissedilmiştir. Şu ana kadar herhangi bir olumsuz durum bildirilmemiştir. Rabbim, güzel ülkemizi her türlü felaketlerden korusun mesajıyla, bölgede bir sıkıntı bulunmadığını duyurdu.

GÜNCELLENME