Galatasaray'da Okan Buruk: Bayern Münih hiç bu kadar ezilmemiştir

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Ekim 25, 2023 09:21

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Bayern Münih'e 3-1 mağlup oldukları karşılamanın ardından değerlendirmeler yaptı.

Haberin Devamı

UEFA Şampiyonlar Ligi A Grubu üçüncü maçında Bayern Münih'e 3-1 yenilen Galatasaray'da Teknik Direktör Okan Buruk açıklamalar yaptı.

"İLK YARI ÇOK NET ÜSTÜNDÜK"

Fırsatlardan yararlanamadıklarını belirten Okan Buruk, "Bayern Münih belki uzun zamandır şut olarak değil, oyun olarak da böyle ezildiğini izleyenler görmemiştir. Sonuç önemli. İlk yarı çok net üstündük. Taraftarın da muhteşem desteği vardı. Destek ile oyun birleşti. Planımız buydu. Bireysel olarak günümüzde olsak, ilk yarı 5-6 atabilirdik." dedi.

"TAM DEĞİŞİKLİK YAPARKEN GOL YEDİK"

Oyun olarak çok üstün olduklarını vurgulayan Buruk, "Bayern Münih, Şampiyonlar Ligi'nin ikinci favorisi. Oyun olarak çok büyük üstünlük kurduk. Gidip kötü kullandığımız kaybettiğimiz pozisyonlar oldu. Bayern Münih geçişleri iyi kullandı. Ancak bu oyunu ortaya çıkartmak önemliydi. Bayern sonlandırmada bizden daha iyiydi. 2-1'den sonra cevap veremedik. Tam değişiklik yaparken gol yedik. Moral bozukluğundan onların da etkisi olmadı. İyi işler yaptık, kazanmamız gereken maçtı." diye konuştu.

Haberin Devamı

 "TEK HEDEF GRUPTAN ÇIKMAK"

Tek hedeflerinin gruptan çıkmak olduğunu söyleyen Buruk, "Beşiktaş derbisini oynadık, yorgunluk bekliyorsunuz. Geriye de çok şiddetli koştuk. Zaman zaman oyuncuların yorgunluğu belli bir dakikadan sonra ortaya çıkıyor. Değişikliklerle onu kapatmak istiyorduk olmadı. Planımız tuttu ama ikinci gol bize maçı kaybettirdi. Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkmak istiyoruz. İç sahada Manchester United maçı ve iki deplasmanımız var. Diğer maçların da sonuçları önemli. Ancak tek hedef gruptan çıkmak. Rakibimiz geldiği pozisyonları değerlendirdi. Sane ve Coman gibi çok iyi kanat oyuncularına sahipler. Onlar da çok etkili bir şekilde bizi cezalandırdılar. Bayern Münih gibi bir takıma karşı böyle oynamak benim için çok değerli. Zamanı geldiğinde, bu kaçırdıklarımızı da atacağız. Belki bir Türk takımının uzun yıllardır oynamadığı kadar, böyle güçlü takıma, böyle iyi bir şekilde oynadık." ifadelerini kullandı.

BAKMADAN GEÇME!