GeriSüper Lig Fatih Terim: Hakkımız olan bir galibiyetti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fatih Terim: Hakkımız olan bir galibiyetti

Süper Lig'de 25. hafta maçında Kasımpaşa'yı 2-1 mağlup eden Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim, maç sonunda açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 2-1'lik Kasımpaşa galibiyeti sonrası yaptığı açıklamada, "6-7 maçtır çarşamba-pazar gelen ve devamlı oynayan oyuncularımız var. Alanya maçında yorgun olduklarını gördük. Diğerleri hazır olmalı. Onlara şans verdik. Dünden açıkladım kadroyu. Sahanın böyle olacağını tahmin ettik ama bu kadar da bilmiyorduk. Mücadele gücü yüksek bir ilk yarı oldu. İlk yarıda 'Helal olsun' dedirtecek bir oyun oynadık. Top kontrolünün zor olduğu, saha şartlarının ağır bastığı ortamda ilk yarı bir tane pozisyon vermeden, çok iyi, normal bir zeminde oynuyormuş gibi müthiş bir oyun oynadılar. İkinci yarı başa baş görünse de hatalı bir gol yedik. Ondan sonra oyunu bırakmadılar. Haklı bir galibiyet aldık. Bu havada, bu sahada, bu şartlarda, ne oyun anlayışınızı sahaya yayabileceğiniz bir ortam var, ne çalıştığınız varyasyonlar yapmaya imkanınız var. Bu mücadele çok önemliydi. Yan, duran topların hataların neticeyi tayin edeceği bir ortamdan çıkmak hiç kolay değil. Oyuncularımı tebrik ediyorum. 6 maçtır üst üste geliyoruz; 18 puan. Bunun içinde deplasmanlar, önemli maçlar var. O yüzden mutluyum 3 puan aldığımız için. Hakkımızla aldığımız için de mutluyum" ifadelerini kullandı.


"KEREM DAHA DA ÖNEMLİ BİR OYUNCU OLACAK?"


Kerem Aktürkoğlu'nun performansıyla ilgili gelen soruya ise tecrübeli teknik adam şu cevabı verdi:
"Kerem?e çoğu zaman şans verdim. Bugün ilk defa 11?de verdim. Kendisinden daha çok şey beklediğimiz, şu an beklediğimizden fazla randıman veren gencimiz. Erzincan'dan aldık. Çok da mutluyuz. Daha da iyi olacak. Teknik ve fizik olarak da bazı şeyleri daha çok öğrenmesi lazım. O katkıları da kendisine yapacağız. Daha da önemli bir oyuncu olacak diye düşünüyorum. Onun adına sevinçliyim. Genç oyunculara bol bol şans veriyorum. Dün bir fotoğraf gördüm. Liverpool ile Leicester oynuyor. Çağlar ile Ozan'ın fotoğrafı. İnsan gurur duyuyor. Bazı şans verdiğimiz oyuncular Premier Lig'de, Fransa'da, İtalya'da, Almanya'da oynuyor. Bu örneklerden hareket ederek önce Galatasaray'da sonra da başka yerlerde olacak inşallah. Kerem de böyle yeteneğimiz bizim."


Öte yandan teknik direktör Fatih Terim, Gara'da terör örgütü PKK tarafından mağarada alıkonularak şehit edilenler için başsağlığı diledi.

 False