HABER

Erbil’de petrol rafinerisi yangını! En az 10 itfaiye görevlisi yaralandı

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY) Erbil kentindeki petrol rafinerisinde gece saatlerinde başlayan ve henüz kontrol altına alınamayan yangını söndürme çalışmalarında 10’dan fazla itfaiye görevlisi yaralandı. Yangının çıkış sebebi ise bilinmiyor. Bölgeden gelen fotoğraflar ise yangının korkutucu boyutlarını gözler önüne serdi.

Irak’ın kuzeyindeki Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY) Erbil kentinde gece saatlerinde başlayan yangın devam ediyor. Guveyr bölgesinde yakıt dağıtım işletmesi ve zift deposunun da yer aldığı rafinerideki yangını söndürme çalışmaları sırasında 10 itfaiye görevlisi yaralandı. Rafineride bulunan yakıt ve zift depolarının da alev aldığı yangını kontrol altına almak üzere bölgeye sevk edilen 20 itfaiye aracından 3’ü ise hasar gördü.

Yerel basında yer alan haberde söz konusu rafinenin ruhsatı olduğu ancak, Sivil Savunma'nın belirlediği güvenlik talimatına uymadığı belirtildi. Yangının nedenine ilişkin soruşturma başlatıldı.

Erbil - Guyer yolu üzerindeki yakıt dağıtım işletmesi ve zift deposunun da yer aldığı rafineride akşam saatlerinde dev yangın meydana geldi. Çıkan yangının yakıt depolarına sıçramasını önlemek için ona yakın itfaiye müdahale etti. Sebebi henüz bilinmeyen yangının büyük çaba sonucu itfaiye ekipleri tarafından söndürüldüğü bildirildi.

Can kaybının meydana gelmediği yangında birçok yakıt aracının sürücülerinin canlarını kurtarmak için olay yerinden ayrıldığı öğrenildi.

Yangının nedenini öğrenmek için soruşturma başlatılırken Erbil Sivil Savunma Müdürlüğü yangının çıkma nedeniyle ilgili henüz açıklama yapmadı.

GÜNCELLENME

Bunları da beğenebilirsiniz

Son Dakika Haberler