HABER

Derede kayıp 15 bin dolarını arıyor

Trabzon'un Of ilçesinde dün dereye uçan kamyonda sürücü Bülent Kaşıkçı'ya ait olduğu iddia edilen ve kaybolan 15 bin dolar aranıyor. Akış yönü degiştirilen derede şu ana kadar 500 dolara ulaşıldı. Kazadan sonra Kaşıkçı, yaralı halde parasını aramış, uzun süre ambulansa binmemişti. Parayı bulamayan Bülent Kaşıkçı, kan kaybı artınca ambulansla hastaneye kaldırılmıştı.

Kaza, dün sabah saatlerinde Cumapazarı Mahallesi’nde meydana geldi. Özel bir inşaat şirketinde çalışan Bülent Kaşıkçı yönetimindeki plakası öğrenilemeyen kamyon, sağanak nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkıp Solaklı Deresi'ne uçtu.

Kazada Kaşıkçı, kendi imkanları ile kamyondan çıktı. Çevredekilerin ihbarı ile bölgeye 112 acil sağlık ile itfaiye ekipleri sevk edildi.

Yanındaki kendisine ait 15 bin doların kaybolduğunu söyleyen Bülent Kaşıkçı, uzun süre ambulansa binmedi, yaralı halde parayı aradı. Parayı bulamayan Bülent Kaşıkçı, kan kaybı artınca ambulansla Of Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı. Yaralı sürücünün tedavisi sürüyor. 

DERENİN AKIŞ YÖNÜ DEĞİŞTİRİLDİ

Kazada kaybolduğu belirtilen 15 bin dolar için arama çalışması başlatıldı. Sürücünün arkadaşları kaza yerinde kayıp dolarları aradı. Kazanın yaşandığı alanda derenin akış yönü iş makinesi ile değiştirilerek farklı bir yöne verildi. Suyu azalan dere yatağına girenler kayıp dolarları aradı. Aramalarda derede 500 dolar bulunabildi. Dere yatağında arama çalışmaları sürüyor.

Arama çalışmalarını izleyen Murat Sezgin, "Derenin yönü değiştirildi. 500 dolar bulundu. Aramalar devam ediyor. İnşallah geri kalanı da bulunur" dedi.

 

 

GÜNCELLENME