GeriDiğer Orhan Ak, Abdullah Avcı'yı Trabzonspor'a bu sözlerle ikna etti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Orhan Ak, Abdullah Avcı'yı Trabzonspor'a bu sözlerle ikna etti

Demirören Haber Ajansı muhabiri İbrahim Alioğlu, Trabzonspor'da başlayan Abdullah Avcı dönemiyle ilgili Spor Arena’dan Uğur Yapıcı’ya bilgiler aktardı. Başarılı çalıştırının bordo-mavililer öncesinde Antalyaspor ile prensip anlaşmasına vardığını ancak Trabzonspor'un ısrarı ve yardımcısı Orhan Ak'ın görüşlerinden etkilenip Trabzonspor'da 'evet' dediğini açıkladı.

Alioğlu diğer yandan, Eddie Newton'ın altyapıya gönderdiği genç futbolcular yüzünden çok tepki aldığını Abdullah Avcı'nın ise özellikle genç oyuncular üzerinde duracağı ve herkese forma vereceğini belirtti.

 

Öne çıkan detaylar şu şekilde:

 

Abdullah hoca denilince hep sistem ve proje odaklı düşünüyoruz.. Trabzonspor ise daha çabuk bir şeyleri başarmak isteyen bir camia, doku uyuşacak mı ?

Newton hoca büyük bir soru işaretiydi, taraftarlar ‘Newton ile geçen zamana yazık’ şeklinde bakıyorlardı ama başkan Ahmet Ağaoğlu Türkiye Kupası’nı kazandığı için arkasında durmak isteyip hemen göndermek istemedi. O dönemde Abdullah hoca yine gündeme gelmişti ama olmamıştı Abdullah Avcı Trabzonspor’a gelecek en mümkün hocaydı. Hocanın donanımları ile ilgili baskı yapıldı ve en sonda Ahmet Ağaoğlu ikna edildi, Abdullah Avcı bu dönemde Antalyaspor ile prensip anlaşmasına varmıştı ama en sonda ibre Trabzonspor’a döndü.

Trabzonspor Avı konusunda istekli olduğunu yineledi ama bunun dışında büyük bir etken var, Abdullah Avcı’nın yardımcısı Orhan Ak hocaya ‘Bir araya gelip Trabzonspor ile uyuştuğumuzda kulübü çok farklı bir noktaya taşıyabiliriz orada yaşayacağımız başarı bizi çok ileriye götürebilir’ şeklinde ifadeler kullandı. Abdullah Avcı’nın tereddütleri olmasına rağmen bu kıstasta Orhan Ak’ı dinlediğini ve etkilendiğini düşünüyorum. Abdullah hoca sistem adamı ve onu oturtması lazım şu an devre arası transferleri sezon sonu çalışması gibi her şey planlanmış ve konuşulmuş.

 

‘Newton altyapı oyuncularını A takımdan gönderdi ama Abdullah Avcı oynatacak’

Eddie Newton, genç oyuncuların bazılarını altyapıya göndermişti bu camiada ve Trabzon medyasında çok fazla eleştiri almıştı,  Trabzonspor altyapıdan çok önemli isimleri Türk futboluna kazandırdı ama Newton gelip taraftarın beklenti içinde olduğu isimleri bir anda ayıkladı. Bunu olumlu karşılayanlar vardı ama Trabzonspor’un gerçek kimliğini altyapıdan çıkan oyuncular yansıttı. Kerem Baykuş diye bir isim var onu A takıma çıkartıp sonra bir anda yeniden altyapıya gönderirseniz oyuncuyu da kaybedersiniz Kerem buna örnek.

Abdullah Avcı herkesi görmek istiyor herkese şans verecek hoca çok büyük ihtimalle altyapıdan isimlere ciddi şanslar verecek ve 1-2 yeni isim kazanmasını bekliyorum.

 

Trabzonspor’da yönetim dışında Abdullah Avcı’ya bakış nasıl?

Trabzonspor camiasını mutlu etmek çok zor, Abdullah Avcı’nın çok iyi bir ekibi var eğer onlara doğru çalışma şansı verilirse başaracaklar bunların hepsi bir sistem. Hocanın yardımcılarının bir gün önceden gelip tesisleri kontrol etmesi bile bir şey Abdullah hoca da Trabzonspor da başarıya aç ikisi bir araya geldiğinde taraftar da destek verirse Trabzonspor çok farklı bir yere gelebilir.

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle