HABER

Ankara'da kritik zirve... Erdoğan ve Bahçeli görüşmesi başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli'nin saat 16.00'da seçim sonuçlarını ve ikinci turu değerlendirmek üzere Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde görüşeceği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ittifak ortaklarıyla ayrı ayrı görüşecek. Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli ile bugün Ankara'da bir araya geldi.

CNN TÜRK muhabiri Arda Erdoğan, Kulliye'deki görüşmenin detaylarını paylaştı:

"Erdoğan ve Bahçeli yılın 5. görüşmesini gerçekleştirecek. Erdoğan, Bahçeli'yi Külliye'de kabul edecek. Hem seçimin 2. turu hem mevcut Seçim Sonuçları gündemlerinde olacak. Seçim stratejisi ne olacak, iki parti sahada ne gibi çalışma yapacak. Bu konular da ele alınacak. İki lider en son 20 Mart tarihinde yine cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde görüşme yapmıştı. Cumhur ittifakı 49.46 oy almıştı. Alınanbu oy oranı değerlendirilecek. Meclis tablosu da liderlerin gündeminde olacak. Erdoğan'ın ittifakın diğer ortakları ile görüşeceği ihtimali üzerinde de duruluyor. Komisyonların oluşumu gibi başlıklar değerlendirilecek."

Erdoğan'ın DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Hüda Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile ayrı ayrı görüşme yapması bekleniyor.

GÜNCELLENME

Bunları da beğenebilirsiniz

Son Dakika Haberler