HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özgür Özel ile telefonda bayramlaştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile telefonda bayramlaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile telefonda bayramlaştı. CNN TÜRK Muhabiri Arda Erdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinin ayrıntılarını paylaştı. Arda Erdoğan, şu bilgileri verdi:

İki lider karşılıklı olarak birbirlerinin hem bayramını hem de babalar gününü kutladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan telefon diplomasisine sabah Devlet Bahçeli başlamıştı. Ardından Erdoğan CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i aradı ve liderler birbirlerine bayram tebriğinde bulundu. Erdoğan'ın gün içinde diğer siyasi parti liderleri ile de telefon görüşmesi yapması bekleniyor. Bir önceki bayramda 7 genel başkan ile görüşme gerçekleştirmişti. Bugün o sayı şu saate kadar 2'ye ulaştı. Dünya liderleri ile de görüşüyor Cumhurbaşkanı Erdoğan.

BAYRAM DİPLOMASİSİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede; İslam dünyasının, Gazze’deki İsrail zulmü nedeniyle Kurban Bayramı’nı buruk geçirdiğini belirtti.

Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan Başbakanı Şerif’in ve tüm Pakistan halkının Kurban Bayramı’nı tebrik etti.

GÜNCELLENME

Bunları da beğenebilirsiniz

Son Dakika Haberler